Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

T

Törölt tag 1711

Guest
Elkezdtem újra böngészni az edx-et hátha van vmi érdekes (el is végeztem egy vasúti finanszírozásról szóló gyorstalpalót, az első oklevél amit kiváltottam) és az Edinburgh-i Egyetem jóvoltából van fent egy magyar nyelvű tananyag is.

 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Elkezdtem újra böngészni az edx-et hátha van vmi érdekes (el is végeztem egy vasúti finanszírozásról szóló gyorstalpalót, az első oklevél amit kiváltottam) és az Edinburgh-i Egyetem jóvoltából van fent egy magyar nyelvű tananyag is.

Az ilyen jellegű okleveleknek van valami haszna, mondjuk a munkaerő piacon?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az ilyen jellegű okleveleknek van valami haszna, mondjuk a munkaerő piacon?

A magyar viszonyok ismeretében szerintem szinte semmi (főleg mivel angol nyelvű), nagyon szerencsésnek kell lenni egy normális HR-eshez aki nem pofára veszi fel az embereket...
Pedig olyan egyetemek képzéseit is fel lehet venni, mint Harvard/MIT/Columbia/Oxford... és a tananyag 1:1-ben ugyanaz, mint amit ott leoktatnak...

Amit kiváltottam arra egy ilyet kaptam kemény 5$-ért :D

oNMFARY.png




Holnap elkezdek Hardvard-on egy középvezetői kurzust, kíváncsi leszek a vén faszok arcára mikor beviszem :D
 
M

molnibalage

Guest
A legnagyobb hülyeség egymás ellen hergelni a szektorokat. "Bezzeg az eü-sök mennyit keresnek!?" - miközben a munkájukat soha senki nem irigyli. Nem csoda, ha ilyen érvelés után nem sikerül magasabb fizut kialkudni... :oops:

8 évvel ezelőtt az eü is mélyponton volt. Ugyanannyit kerestek mint te.

Bel sok hülyeséget írt, de ez még rátesz egy lapáttal. TASZ? "Mondj fel, különben mulya vagy, és úgysem fognak beperelni." Ez most komoly? o_O
Semmiféle egymás ellen hangolás nincs.

Csak amíg EÜ ellátásra egy szint felett sokáig és átlagban keveseknek van szüksége, addig oktatást MINDENKI kap. Az EÜ dolgozó is így lett az.
Ehhez képest amióta az eszemet tudom a tanári pálya anyagi és most már kb. mindenféle megbecsülése nulla.

Min látszik? A olimpikonok beoltása, na az a fontosabb volt, meg hogy elutazzanak a súlyosan fertőzött Dél-Afrikába edzőtáborozni - minek, úgy sem lesz semmiféle verseny, sem olimpia -, ahol aztán persze basztak a seggükön maradni. De a tanár az nem kap, menjen csak a fiatalok közé, fertőződjön meg és aztán haljon csak bele. Ahogy ez jó sokszor megtörtént már.

Elmész te a...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
A magyar viszonyok ismeretében szerintem szinte semmi (főleg mivel angol nyelvű), nagyon szerencsésnek kell lenni egy normális HR-eshez aki nem pofára veszi fel az embereket...
Pedig olyan egyetemek képzéseit is fel lehet venni, mint Harvard/MIT/Columbia/Oxford... és a tananyag 1:1-ben ugyanaz, mint amit ott leoktatnak...

Amit kiváltottam arra egy ilyet kaptam kemény 5$-ért :D

oNMFARY.png




Holnap elkezdek Hardvard-on egy középvezetői kurzust, kíváncsi leszek a vén faszok arcára mikor beviszem :D
Az a gáz, hogy nálunk az egyetemek meg nem tudnak oda eljutni, hogy legalább félévente egy nyomorult órát, meg normális vizsgakereteket biztosítsanak levelező szakon. És nem 5$-ért... És az meg államilag is elismert (igaz esetemben a lőtéri kutyát nem érdekli, hogy milyen végzettségeket, vagy papírokat szerzek).
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
693
1 718
93
Semmiféle egymás ellen hangolás nincs.

Csak amíg EÜ ellátásra egy szint felett sokáig és átlagban keveseknek van szüksége, addig oktatást MINDENKI kap. Az EÜ dolgozó is így lett az.
Ehhez képest amióta az eszemet tudom a tanári pálya anyagi és most már kb. mindenféle megbecsülése nulla.

Min látszik? A olimpikonok beoltása, na az a fontosabb volt, meg hogy elutazzanak a súlyosan fertőzött Dél-Afrikába edzőtáborozni - minek, úgy sem lesz semmiféle verseny, sem olimpia -, ahol aztán persze basztak a seggükön maradni. De a tanár az nem kap, menjen csak a fiatalok közé, fertőződjön meg és aztán haljon csak bele. Ahogy ez jó sokszor megtörtént már.

Elmész te a...
Mi az, hogy nem lesz Olimpia?
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Szerinted ilyen fertőzés számok mellett meg fogják tartani? Vagy egyes országok sportolóit majd nem engedik beutazni egyes országokból, ahol nincs vakcina? Vagy hogy lesz ez megtartva?
Technikai oldaláról nézve nem lenne példa nélküli, ha némely országokat nem engednének versenyezni, vagy önként nem vennének részt rajta.
 

hete

Well-Known Member
2021. január 7.
693
1 718
93
Szerinted ilyen fertőzés számok mellett meg fogják tartani? Vagy egyes országok sportolóit majd nem engedik beutazni egyes országokból, ahol nincs vakcina? Vagy hogy lesz ez megtartva?
Szerintem simán, a sportolók+ egész háttérstáb csak oltottan vehet részt, az ottaniak az utolsó önkéntesig szintén, a falu buborékként működne. Ha valaki helyben akar szurkolni vakcinaigazolvánnyal bebocsájtást nyerhet a szigetországba. Talán a legcsóróbb ország is be tud szerezni 1-2 tucat vakcinát, ha van egy éremesélyes versenyzője, ha nem tud, vagy nem akar, akkor ők nem vesznek részt, ezeknek a jelentős része amúgy is inkább csak az Olimpia szellemisége miatt vesznek részt, sok sikert nem szoktak elérni.
Amúgy ma kezdődik a csaj kézisek selejtezője Győrben, ha az első 2 hely egyike megvan 12 év után újra kijutnak, fontos lenne!
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Hiába foglalkozok évek óta baktériumokkal, még mindig nem tudtam megunni őket! Köszi, hogy megosztottad ezt a videót! :)
Nekem is tetszik, több okból is. És legalább 2-3 ok miatt szomorú vagyok.
Az első, hogy mindig megmosolyogtat mennyire az élvonal mögött kullog a közérthetőség megjelenése, és hogy a forgatható fénymikroszkóp még mindig megjelenik :)
A második, h Gulyáék, és Rákhelyék mennyire naprakész, előremutató tudást adtak az SZTEn.
A harmadik, hogy ezek megjelennek, és tudom élvezni őket.
És ami elszomorít:
Az, hogy annak ellenére, hogy az ELTE mennyire lemaradva kullog emögött a színvonal mögött, itthon még mindig megél a nevéből
Kettő erre igény sincs magyarhonban, pedig kéne.
Három, hogy mennyire szeretjük ostobázni a külföldieket, pedig ott megjelennek ezek.
@molnibalage köszönöm én is :)
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Blitz97