Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

G

Galthran

Guest
ha már annyi mókát adott nekünk az utóbbi időben: ő volt a kis magányos markolós srác a szuezi csatornánál, a 26 éves Abdallah Abdel Gawad. :D

63cfaecf133b129dbfe7f9ef1aa6037d51987214.jpg


 
T

Törölt tag 4082

Guest
Az, hogy a numerus claususnál semmilyen szerepet sem játszott pl. a tehetség, tudás, szociális helyzet, csak a származás.
Dehogynem, a népességarányos helyre azok kerültek, akik elég tehetségesek voltak. A cigányok számára fenntartott hely bizony hatalmas mennyiségű egyébként sose be nem kerülő cigányt jutattott volna helyzetbe.

A pozitív diszkrimináció célja az olyan hátrányos helyzetűek segítése, akik önhibájukon kívül nem részesülnek a közösségben egyébként általános normáknak
Pl egy nográdi kisfaluban nőtt fel munkahelyi balesetben megrokkant anyával?
Ja nem, mert ő gonosz elnyomó fehér, és az apja olyan hülye paraszt, akinek a fizetése elég a család fenntartására. Mert be is van jelentve, így sajnos neki semmi nem jár.

De amúgy ha ilyenek nem lennénenk is, ha te valakit pozitívan diszkriminálsz, egy másik embert negatívan kell hogy diszkriminálj.

Nevezhetjük tehetséggondozásnak is, de annyival több, hogy a tehetsége felfedezésére is esélyt adunk annak, aki enélkül soha nem jutna olyan helyzetbe,ahogy egyáltalán kiderüljön róla, hogy valamiben kiemelkedőt tud nyújtani
Nevezhetjük, csak nem az. Egyszerüen megnézzük a diszkrimináció nyerteseit, és lelkesen nem figyelünk a veszteseire.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and zeal

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Nevezhetjük, csak nem az. Egyszerüen megnézzük a diszkrimináció nyerteseit, és lelkesen nem figyelünk a veszteseire.
A pozitív diszkriminációnak nem kell veszteseinek lenni. Aki eddig bekerült valahová tehetsége okán, be kell kerüljön továbbra is. Azokat támogatja, akik ugyanúgy bekerülnének, csak NEM IS PRÓBÁLKOZNAK A BEKERÜLÉSSEL, mert tudják, hogy nem tudnák az anyagi fedezetét biztosítani a képzés/iskola/bármi elvégzésének. Tehát nem a képzés szempontjából tehetségesebbek elől veszik el a helyet, ugyanúgy megmérettetnek, és csak a képzés elvégzésének lehetőségét kell biztosítani.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
pozitív diszkriminációnak nem kell veszteseinek lenni
De kell. Nincs olyan, hogy egy diszkriminációnak nincs vesztese.
Ha van 100 egyetemi helyed, és oda bediszkriminálsz 20 embert, akkor 20 tehetségesebb embert negatívan diszkrimináltál.
Ha van nők 40 akkor a férfiaknak tovább kell dolgoznia.

csak a képzés elvégzésének lehetőségét kell biztosítani.
Kap egy csomó előnyt, amit Józsi nem kap meg, aki napi 4 órában dolgozik mellette, hogy valahogy ellegyen, és így jóval tehetségtelenebbül bekerül a rendszerbe, kiszorítva Józsit. Mert attól, hogy te a hátrányos helyzetűnek hazudottaknak előnyt biztosítasz még nem lesz több hely.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
De kell. Nincs olyan, hogy egy diszkriminációnak nincs vesztese.
Ha van 100 egyetemi helyed, és oda bediszkriminálsz 20 embert, akkor 20 tehetségesebb embert negatívan diszkrimináltál.
Ha van nők 40 akkor a férfiaknak tovább kell dolgoznia.


Kap egy csomó előnyt, amit Józsi nem kap meg, aki napi 4 órában dolgozik mellette, hogy valahogy ellegyen, és így jóval tehetségtelenebbül bekerül a rendszerbe, kiszorítva Józsit. Mert attól, hogy te a hátrányos helyzetűnek hazudottaknak előnyt biztosítasz még nem lesz több hely.
A megoldás a több hely. Még egyszer mondom, ugyanazon szintnek kell, hogy megfeleljen, nem veszi el a lehetőséget a tehetségesebbtől.
Nem találkoztál még olyanbal, aki mondjuk nem ment gimnáziumba, vagy szakközépiskolába, bár az eredményei alapján mehetett volna, de amilyen gyorsan csak lehet, munkába kellett állnia, hogy eltarthassa magát, vagy sok esetben a családját is?
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 961
113
A megoldás a több hely. Még egyszer mondom, ugyanazon szintnek kell, hogy megfeleljen, nem veszi el a lehetőséget a tehetségesebbtől.
Nem találkoztál még olyanbal, aki mondjuk nem ment gimnáziumba, vagy szakközépiskolába, bár az eredményei alapján mehetett volna, de amilyen gyorsan csak lehet, munkába kellett állnia, hogy eltarthassa magát, vagy sok esetben a családját is?

Én olyan C gyerekkel találkoztam aki szinötössel ment kisegítő középiskolába mert úgy több segíly járt az közpénzből felhízlalt felmenőknek.
Mondjuk az is ritka volt, hogy odáig eljutottak, 15 éve még a nyílt utcán magyarázták az első purgyéval terhesnek, hogy másfél percig kell az újszülött fejére húzni a tesco-s szatyrot a magasabb családi pótlékért...

Több hely meg nem tudom mire megoldás, kell évente 500 gépészmérnök akkor hiába csinálok +200 helyet kvótásoknak, a legjobb 500-at fogják felvenni a munkahelyek, hacsak nem kvótázzák meg őket is, mivel akkor felveszik mint a 700-at, de abból 200 csak élősködni fog a többieken...


Kérdésre válaszolva:
Eddig eggyel találkoztam, de ő magyar, a rokkant anyja nevelte 18 éves koráig és nem mondanám, hogy bármiben is rosszabbul járt azzal, hogy eljött a vasútra dolgozni és belső képzésekkel halad előre, mintha elbaszott volna x évet egyetemen és utána vagy lesz munkája vagy nem.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Én olyan C gyerekkel találkoztam aki szinötössel ment kisegítő középiskolába mert úgy több segíly járt az közpénzből felhízlalt felmenőknek.
Mondjuk az is ritka volt, hogy odáig eljutottak, 15 éve még a nyílt utcán magyarázták az első purgyéval terhesnek, hogy másfél percig kell az újszülött fejére húzni a tesco-s szatyrot a magasabb családi pótlékért...

Több hely meg nem tudom mire megoldás, kell évente 500 gépészmérnök akkor hiába csinálok +200 helyet kvótásoknak, a legjobb 500-at fogják felvenni a munkahelyek, hacsak nem kvótázzák meg őket is, mivel akkor felveszik mint a 700-at, de abból 200 csak élősködni fog a többieken...
Bocsánat, én nem csak roma származásúakat ismerek, akik így kezdtek neki a nagybetűs életnek.
Ha felveszik azt a plusz kétszázat, akkor is hajtaniuk kellene, hogy a tanulmányi eredmény okán járjon a támogatás. Az én szememben a pozitív diszkrimináció az, ha megadjuk a lehetőséget valamire egy hátrányos helyzetű fiatalnak, és addig tart a támogatás, amíg ezt az eredményeivel kiérdemli.
Nem gondolom, hogy ettől más hátrányba kerül. Ha így van, akkor rossz a gyakorlati megvalósítás. Csak túl sok tehetséget láttam elveszni, ezért a felhorgadás. Még egyszer elnézést mindenkitől...
 
M

molnibalage

Guest
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
ha már annyi mókát adott nekünk az utóbbi időben: ő volt a kis magányos markolós srác a szuezi csatornánál, a 26 éves Abdallah Abdel Gawad. :D

63cfaecf133b129dbfe7f9ef1aa6037d51987214.jpg






Ilyen szerények vagyunk mi, majd ebédido után megmentjuk a világot.... :oops::rolleyes::D
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 027
66 480
113
Az a baj, hogy nagyon sok olyan ismerősöm van, aki meg van róla győződve tanult és egyébként más tekintetben értelmes emberként, hogy a 24.hu az nem 444, vagy telex, esetleg 888, Origo, MTV1 szintű PROPAGANDA szar, hanem valóban független - elfogulatlan médium.

Már felhagytam azzal hogy megpróbáljam elmagyarázni nekik, hogy ugyan az, csak picit finomabbra van állítva a nyelvezet, nem annyira direkt, inkább csak sugalmazó.

Nem menthetem meg az egész világot, ezt be kell látni :D!
Tegnap este hasonló élmány volt egy újdonsült ismerőssel beleállni a lakodalmas vendégség közepette a honi politika szépségeibe. :D Nem szerettek minket a többiek, mert nem halkan tettük, annak ellenére, hogy nem anyáztunk, hanem minőségi vitában igyekeztünk hangosabbak lenni a másiknál jópár egység ital elfogyasztása után. :D Én a magam módján veterán megfigyelő vagyok, ő a bevallása szerint most kezd belemászni a dologba, ez jelentős szemléletkülönbségeket teremtett.

A szerintem probléma lényegében abban mutatkozott meg a látásmódjában, hogy képes volt azonosulni azzal, hogy mindegy, hogy mi lesz, csak ne az legyen ami most van. Felhívtam a figyelmét arra, hogy ebből a szemléletből adódóan a jelen regnáló hatalomnak azt is a hibájaként könyveli el, ami a sikere, hogy nem annyira egyszerű ám az úniós támogatások rendszere, ahogy azt elgondolja, hogy nincs minden ellopva. Hogy a jobbik(direkt a kisbetű), és a vezetősége konkrétan lepaktált azzal, aki ellen szerveződött és mindent megtesz, ami morálisan kivül állt rajta, amíg hagyták létezni. Ennek ellenére és annak ellenére, hogy rávilágítottam, hogy egyedül képtelen lenne nyerni ez a párt is és koalícióra lépett mindennel, amiből konkértan ő sem kérne, nem látta be, hogy a rájuk leadott szavazatok azok konkrétan mintha telibe gyurcsányra(direkt a kisbetű) lennének leadva. Mert nélüle nem képesek semmit elérni, sőt, rávilágítottamarra a tényre, hogy a családpolitikai intézkedések haszonélvezői a rokonságában is találhatók és a momentum() programja, amit az illető vitapartnerem soha nem olvasott, annak ellenére, hogy koalíciós partnere a választott pártjának, tartalmazza azt a pontot, amiben a hős bolsevik fiatalság felszabadítja az elnyomatásban rettegő bankrendszert az óbááni diktatúra alól. És mégis, bár remélem így utólag, hogy hatottam rá talán, képesnek tűnik csak abból kiindulva nézni a politikát, hogy o1g. Ez elszomorító.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 423
44 118
113
Tegnap este hasonló élmány volt egy újdonsült ismerőssel beleállni a lakodalmas vendégség közepette a honi politika szépségeibe. :D Nem szerettek minket a többiek, mert nem halkan tettük, annak ellenére, hogy nem anyáztunk, hanem minőségi vitában igyekeztünk hangosabbak lenni a másiknál jópár egység ital elfogyasztása után. :D Én a magam módján veterán megfigyelő vagyok, ő a bevallása szerint most kezd belemászni a dologba, ez jelentős szemléletkülönbségeket teremtett.

A szerintem probléma lényegében abban mutatkozott meg a látásmódjában, hogy képes volt azonosulni azzal, hogy mindegy, hogy mi lesz, csak ne az legyen ami most van. Felhívtam a figyelmét arra, hogy ebből a szemléletből adódóan a jelen regnáló hatalomnak azt is a hibájaként könyveli el, ami a sikere, hogy nem annyira egyszerű ám az úniós támogatások rendszere, ahogy azt elgondolja, hogy nincs minden ellopva. Hogy a jobbik(direkt a kisbetű), és a vezetősége konkrétan lepaktált azzal, aki ellen szerveződött és mindent megtesz, ami morálisan kivül állt rajta, amíg hagyták létezni. Ennek ellenére és annak ellenére, hogy rávilágítottam, hogy egyedül képtelen lenne nyerni ez a párt is és koalícióra lépett mindennel, amiből konkértan ő sem kérne, nem látta be, hogy a rájuk leadott szavazatok azok konkrétan mintha telibe gyurcsányra(direkt a kisbetű) lennének leadva. Mert nélüle nem képesek semmit elérni, sőt, rávilágítottamarra a tényre, hogy a családpolitikai intézkedések haszonélvezői a rokonságában is találhatók és a momentum() programja, amit az illető vitapartnerem soha nem olvasott, annak ellenére, hogy koalíciós partnere a választott pártjának, tartalmazza azt a pontot, amiben a hős bolsevik fiatalság felszabadítja az elnyomatásban rettegő bankrendszert az óbááni diktatúra alól. És mégis, bár remélem így utólag, hogy hatottam rá talán, képesnek tűnik csak abból kiindulva nézni a politikát, hogy o1g. Ez elszomorító.
Sokat vitáztam én is emberekkel mostanában, ahol az én pozícióm az volt hogy jellemzően " igen, lopnak, sokat, pofátlanul, igen, arrogánsak, igen ennyi stadionra nincs szükség, igen Mészáros stróman, valóban álszent és visszatetszés keltő volt a Borkai és Szájer ügy, de egy csomó érvet elmondtam hogy MIÉRT jobbak még mindig ezek az ördögök is mint a másik oldal, ahol a vitapartnerek részéről FULL tagadás volt olyan dolgoknál, hogy Gyurcsány - Dobrev duó osztja a lapokat, hogy azok majd a magyar holdudvar helyett idegenbe viszik ki a zsetont, külföldieknek árusítják ki az országot, hogy véleményterror lesz legalább úgy mint most nyakon öntve brutál ideológiával, hogy jönni fog az LMBTQ, a migránsimádat, teljesen újragondolt családtámogatás, adózási rendszer, ahol "fizessenek a gazdagok" tehát aki sokat dolgozik - magas bruttó bére van szopni fog a sávos adóval, a halmozottan hkátrányos helyzetűeket megint szaporítják kiegészítve a migránsokkal, jól telibe kúrják majd a külügy eddigi eredményeit, és totál pincsikutyába alakulunk át nyugati irányba, magunkra haragítjuk a keletet, ami pl. nem volt baj hogy tárgyal velünk, mert pl. jött álarc, meg vakcina onnan is, most hogy Covid helyzet van.

Szóval mikor én azt gondolom hogy értelmesen vitázok, elismerve minden általam is hibás - jogosan kritizálható dolgot a kormány részéről, és a vitapartner semmit nem lát a saját oldalából ami hiba/potenciális veszélyforrás, akkor mosolyogva szoktam témát váltani, ha amúgy kedvelem az adott embert. Nem kell nekem ez már, az én időm ehhez drága.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 565
113
Azerbajdzsánban egy bizonyos Vagif Mammadov megpróbált szexuális kapcsolatot létesíteni egy 4 éves pitbullal, a kutya megvédte magát azzal, hogy a férfi nemi szervébe kapaszkodott. A pitbull hevesen ellenállt, és súlyosan megharapta a támadó lábát, karját és ágyékát. Sajnos a hatalmas erőfeszítések ellenére az orvosok nem tudták megmenteni nemi szervét, amelyet a kutya darabokra szakított.
PhYMD8QXHck.jpg

y3lv9HLwxfs.jpg
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Azerbajdzsánban egy bizonyos Vagif Mammadov megpróbált szexuális kapcsolatot létesíteni egy 4 éves pitbullal, a kutya megvédte magát azzal, hogy a férfi nemi szervébe kapaszkodott. A pitbull hevesen ellenállt, és súlyosan megharapta a támadó lábát, karját és ágyékát. Sajnos a hatalmas erőfeszítések ellenére az orvosok nem tudták megmenteni nemi szervét, amelyet a kutya darabokra szakított.
PhYMD8QXHck.jpg

y3lv9HLwxfs.jpg




Darwin awards!
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 831
113
Valaki ezt észrevételezte a SzU-34 esetében is.
Mem értem, hogy ezeket miért nem árulják kereskedelemben is?
Minden gépből ezt lopják ki elsőnek...
A cseljabinszki Molnyija óragyár webshopjában amúgy ACSz-ek tömkelege közül lehet válogatni, viszont árat csak külön kérésre mondanak
Illetve asztalosított változata is létezik ACsSz-Sz néven, ami lényegében egy plexi állványba süllyesztett sima ACsSz. Nyitható ajtós, kézzel készített díszdobozban 16900 rubel (olyan 76 ezer forint), míg normálban 9755 rubel (44-45 ezer forint).
df1b292218d704e856f4e0a4fbf43cb2.jpg

Illetve spin-offként van ACsSz elnevezéssel külön karóra kollekció svájci Ronda 3520.D mechanikával. Nekem a 3.0 verzió jön be leginkább matt feketében, 22350 rubeles árával kereken 100 ezer forintot kóstál.
ffaae02d057df6d7d52d2df3bdfcc8d6.png
 
M

molnibalage

Guest
A cseljabinszki Molnyija óragyár webshopjában amúgy ACSz-ek tömkelege közül lehet válogatni, viszont árat csak külön kérésre mondanak
Illetve asztalosított változata is létezik ACsSz-Sz néven, ami lényegében egy plexi állványba süllyesztett sima ACsSz. Nyitható ajtós, kézzel készített díszdobozban 16900 rubel (olyan 76 ezer forint), míg normálban 9755 rubel (44-45 ezer forint).
df1b292218d704e856f4e0a4fbf43cb2.jpg

Illetve spin-offként van ACsSz elnevezéssel külön karóra kollekció svájci Ronda 3520.D mechanikával. Nekem a 3.0 verzió jön be leginkább matt feketében, 22350 rubeles árával kereken 100 ezer forintot kóstál.
ffaae02d057df6d7d52d2df3bdfcc8d6.png
Jók ezek az órák. Bár én kb. 10 éve nem hordok karórát, de ezt elfogadnám. Vagy asztalinak, de ennyit igazából erre nem költenék...

Más.
Rohadt szemléletes térképek.