Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
Hétköznapi, 60-75 W-os izzó helyett 4-7W körüli LED-est ajánlanak!

10W körüli már nappal, tűző napfényben is jól látható, ellentétben az izzós szemaforral.
...saját tapasztalat szerint!

Az akkumulátoros vész-üzem szempontjából pedig sokkal jobb LED!
Nem értem miért nem cserélik, sok-ezer óra üzemideje van a LED-nek, sokkal jobb, mint az izzó!

Azt meg főleg remélem, hogy nem a régi "ellopott szemafor-akkumulátor" rémtörténet ismétlődött meg!
Sehogy sem jó ez történet, de az nagyon csúnya lenne!

8W-ost próbáltam, az egy rakás f*s, maxa budiba vagy a fürdőszobába való.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 485
113
sokat számít a márka, sajna egyelőre drágábbat kell venni mert az jobb. én csak egy helyen használok régi izzót, az olvasólámpámba, mert ott jól jön ha egyáltalán nem bántja a szememet. mindenhol máshol led izzó meg ledszalag van!

Pont aza cél, hogy tudjak rendesen olvasni kb. bárhol a szobában (3,5x4 méter)
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 921
13 907
113
8W-ost próbáltam, az egy rakás f*s, maxa budiba vagy a fürdőszobába való.

Nekem már az energiatakarékos normál (izzó-)foglalatos neoncsövesnél az volt a tapasztalatom, hogy amit 75W-os helyett javasoltak, az valójában csak a 60-W-os helyett volt elég, és így tovább...
Ha 75W-os izzó fényereje elég volt, akkor az "ököl-szabályt" figyelembe véve --izzónak 1% a hatásfoka, LED-nek 4-5%-- neked (75W/5=) 15W körüli LED teljesítmény kell, amit --emlékein szerint-- 3-4(x4-5W-os) LED világító "égővel" a leggazdaságosabb --a jelenlegi termék-árak mellett-- összerakni.


Sok sikert!


.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55
M

molnibalage

Guest
8W-ost próbáltam, az egy rakás f*s, maxa budiba vagy a fürdőszobába való.
5.5 W = 40W ami nálam van.
Fehér színűből négy brutálisan bevilágítaná az amerikai konyhát és a mellette levő is, ezért csak hármat használunk.
Pont aza cél, hogy tudjak rendesen olvasni kb. bárhol a szobában (3,5x4 méter)
Ok, de a szobában hol lenne? Állólámpa a fotel mellett? Vagy fent a plafonon 2,7 méter magasan? Tudod irányítani egyesével az irányt? Stb.
Legalább 2-3 kell az 5.5 wattosból a fehérnél is. A sárga színnél +1.

Amúgy én rühellem az egész szobát bevilágítani, gyakorlatilag soha sehol nem használtam csak társas esemény alatt a plafonon levő világítást.
Természetes erős fény legyen vagy akkor helyi, de csak azt világítsa meg, amit kell.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 888
82 449
113
Miért kell szétk*rni ilyen "művészi" koncepciókkal? Csináljanak rá egy kaput ha annyira akarnak.
Pedig alakul ez! :)
1618997482-temp-mleoil-20210421-1353-844-90-cr.jpg
naziaufmarsch-boden-nurnberg-bayern-deutschland-eu-txaybw.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Végre kezdődik, remélem országos szabályozás lesz belőle.

Az airbnb-vel önmagában talán még nincs baj.
Azért lett részben jogosan céltábla, mert szállodásdid játszanak úgy, hogy szabályozás rájuk nem vonatkozott és probléma esetén a lakók senkinél nem tudtak semmit érvényesíteni. Idemocskolt a sokszor bunkó, fasz külföldi és nem tudtad, hogy kinek köszönheted ezt és tegyél ellene.

Az, hogy a lakhatási váláságért nem felelős az akkora kamu, amira szavak alig vannak. Negy egyedül felelős.
De barátnő tesója most vett ki lakást és mit adj isten pont ott, ahol mi lakunk. 3 lakást nézett meg, abból 2 airbnb-s volt. Abból az egyiken látszott is. Ahhoz képest, ahol én vagyok eléggé le volt lakva...

A felettünk levő két lakásban 6+ hónapja nem láttunk semmiféle mozgást, redőnyök lent. Alsó szinten szemen másik két lakás dettó.

Azon a folyóson, ahol én lakom, az is sanszosan ilyen volt legalább egy lakás.
Mert 4 hónap alatt botlottam ott külföldi barnabőrűbe, japán csajba és négyes magyar csajbandába...

Eszement mennyiségű lakás airbnb-s vagy külföldi diákoknak van kiadva.
Az a lakás, ami 1,5 éve 180-ért volt hirdetve, hogy 120-ért ment el. Parkolóstul úgy, hogy bevállalt egy kis bútorfejlesztést is a lakó és légkondi beszerelést. Ez összesen csak 2,5-3 havi bérleti díj.

Egyszer volt hangoskodás fiatalok által éjfél felé még tavaly. Jött az épület biztonsági őre és felszólt, hogy most már nyugi, vagy hívja a rendőrséget.
Na, egyből kuss lett.
 
M

molnibalage

Guest
Az airbnb-vel önmagában talán még nincs baj.
Azért lett részben jogosan céltábla, mert szállodásdid játszanak úgy, hogy szabályozás rájuk nem vonatkozott és probléma esetén a lakók senkinél nem tudtak semmit érvényesíteni. Idemocskolt a sokszor bunkó, fasz külföldi és nem tudtad, hogy kinek köszönheted ezt és tegyél ellene.

Az, hogy a lakhatási váláságért nem felelős az akkora kamu, amira szavak alig vannak. Negy egyedül felelős.
De barátnő tesója most vett ki lakást és mit adj isten pont ott, ahol mi lakunk. 3 lakást nézett meg, abból 2 airbnb-s volt. Abból az egyiken látszott is. Ahhoz képest, ahol én vagyok eléggé le volt lakva...

A felettünk levő két lakásban 6+ hónapja nem láttunk semmiféle mozgást, redőnyök lent. Alsó szinten szemen másik két lakás dettó.

Azon a folyóson, ahol én lakom, az is sanszosan ilyen volt legalább egy lakás.
Mert 4 hónap alatt botlottam ott külföldi barnabőrűbe, japán csajba és négyes magyar csajbandába...

Eszement mennyiségű lakás airbnb-s vagy külföldi diákoknak van kiadva.
Az a lakás, ami 1,5 éve 180-ért volt hirdetve, hogy 120-ért ment el. Parkolóstul úgy, hogy bevállalt egy kis bútorfejlesztést is a lakó és légkondi beszerelést. Ez összesen csak 2,5-3 havi bérleti díj.

Egyszer volt hangoskodás fiatalok által éjfél felé még tavaly. Jött az épület biztonsági őre és felszólt, hogy most már nyugi, vagy hívja a rendőrséget.
Na, egyből kuss lett.
Amúgy a legdurvább időszakban a lehúzott redőnyök és csak a takarítószemélyzet mozgása alapján egy kb. 120 lakásos két lépcsőház lakásállományból úgy kb. 12-15 körül lehetett ilyen lakás. Konkrétan a teraszos szinten, amióta itt élek (5 éve lesz holnap...) SOHA nem láttam ugyanazokat az embereket. A szemben levő 3 lakásból 3 ilyen. Ez csak amit az erkélyemről látok.

Értem én, hogy egyeseknek fáj, hogy a könnyű pénznek vége, ahol minimális munkával adóhatóság elől titkolva heti szinten százezres nagyságú pénzt raktak zsebre. Helyette most havonta lehet ennyiért kiadni a lakást. Mindjárt sírok.

Amúgy egészen elképesztő az is, hogy az átlag magyar "ingatlanos" és bérbeadó mennyire fillérbaszó tud lenni.

Ugyanazon utca két oldalán (Breznó utca, BAH csomópint) néztünk két lakást.
Az egyik minimalista, de full tiszta, légkondi, új nyílászáró, minden gép csillog villog, 30 m2, de csak 1 fázis van bekötve, ezért sütő nem volt, csak főzőlap.
115 + rezsi. Kis erkélye is volt. Tényleg aranyos helyes lakás. A tulaj saját lakása volt, látszott is rajta, hogy törődik vele. Nem is sikerült kivenni.

Na a másik lakás kb. ugyanakkora, de a konyha rész kb. kb. Kádár óta nem látott felújítást, a nyílászárók lehet, hogy még Horthynak is köszöntek.
Légkondi volt, de hát ilyen lakásban minek? Úgysem marad meg bent a hűvös. A fürdőszoba ablakot a szentlélek tartotta bent az ablakkeretben. Na ezt 110 táján akarták kiadni. Majdnem elfogott a röhögés. Másnap már levitték az árát 95-re. Persze annyit sem ér meg, ha engem kérdeznek.

De ebben az épületben, ahol én lakom sajátos túra volt. Azért bőven van cuszomizáció a lakások között, de van, hogy még a csempe a konyhában azonos. Döbbenetes volt látni azt, hogy mennyire le volt lakva néhány lakás ahhoz képest, hogy az hogy néz ki, ahol én vagyok. Úgy, hogy gyak. hónapra azonos korúak...

De az is vicces, hogy van aki nem számítja be azt, ha valaki légkondit szerelne be. Semmilyen szinten. Majd ingyért növeljem a lakása értékét.
A barátnő tejósánál a tulaj jó fej volt, ő belement ebbe.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 699
28 112
113
Nos miután nálunk a kedves airbnb-sek egyszer már a folyosón beleszartak a rozmaringba (van fotóm de a közízlést nem zavarom vele), belebasztak egy fél doboz fagyit a muskátliba mert miért ne és mellette csikktartónak használták, illetve bebaszott Juszuf a bejárati ajtó előtti rácsnál ébredt reggel én csak támogatom ha minél jobban megszabályozzák őket. Ja egyszer meg a postaládáknak csapkodták a cserepes tujákat igazi kultúrember módjára. És ez nem nyócker, hanem a V. közepe, ennél jobban a belvárosban nem is lehetne lenni. Szerencsére itt a kerületben olyan rendelet lépett életbe, mely százalékosan szabályozza mennyi lehet az airbnb-sek aránya adott társasházban, ami felett nem ad ki az önkormányzat új engedélyt. Nem meglepő módon nálunk már meghaladták ezt az értéket, de a korona előtti időben többeket ez se tartott vissza a svarcolástól. Azért a kirakott elérhetőség bevezetésének örülnék itt is.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 731
30 246
113
Durva hogy ez az elso csak itthon. Osztrakban dolgoztam ilyen helyen egy idoben.
Fustolni egyreszt azt a halat szoktuk ami elozo nap nem kelt el, ami mar nem egeszen friss, a kopoltyuja meg nem feher de nem is rozsaszin mar.
A halak neveldekbol jonnek, kb ugy vannak tartva mint a brojler csirke. Szuretelo kadakban is el vannak egy ideig, kb mint az akvariumban, egy egy megdoglik naponta, ha jo a kopotyu szine mehet eladasra. Sajnos a halra is igaz az ami minden masra, ami eladasra van tartva az olyan is.
En azt mondom ha aranylag eheto halat akarsz enni akkor vagy horgassz, vagy szerezz valami jo horgasz kontaktot, ha hajlando neked halat fogni egyaltalan. A mai horgaszok mind bolondok szerintem, visszaengedik a halakat ket puszi meg egy foto utan, meg se eszik sokan, haza se visznek egyet se.
Kollegam is orult horgasz, millios felszerelessel, haza nem viszi, inkabb a vodros halaszlet eszi a lidlibol...
Áthoztam ide.
A pisztráng abból a szempontból teljesen más, mert itt állandóan folyó oxigéndús víz szükséges a tenyésztéshez. Itt nincs iszap íz. Igaz, tenyésztett hal.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 782
65 136
113
Igy van, viszont az is csak azt eszi amit amit adnak neki. Az iszapiz meg a zsirossag osszel, tel elejen van, tel vegen, tavasszal lefogynak mar. Egy jo tobol, es jokor fogott ponty pl nem iszapizu, nem tomeny zsiros. Na mindegy, mindenesetre nem irigylem akik a halfeldolgozoban dolgoznak, jo xar melo, nyirkos es faraszto, orultem hogy megszabadultam.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 218
4 571
113
Igy van, viszont az is csak azt eszi amit amit adnak neki. Az iszapiz meg a zsirossag osszel, tel elejen van, tel vegen, tavasszal lefogynak mar. Egy jo tobol, es jokor fogott ponty pl nem iszapizu, nem tomeny zsiros. Na mindegy, mindenesetre nem irigylem akik a halfeldolgozoban dolgoznak, jo xar melo, nyirkos es faraszto, orultem hogy megszabadultam.
Amíg egy kiló magyar szürkeharcsa 4-5000 pénz, a süllő sem sokkal kevesebb, szerintem nem lesz nagyon növekvő halfogyasztás. Pedig a friss édesvízi hal lehet olyan finom, mint a fagyasztásból kiengedett tengeri. A szálkák nagyobb visszatartó erő.