Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113
Cs-344 élmény:
A seregben (78-80) a műhelykocsim ilyen volt. A befecskendező gyertyák közé pont befért a készétel konzerv! Mire kiértünk a gyak.térre már jó is lett a kaja! A többiek még vakarodztak, mi meg toltuk a rizses lecsót kolbásszal! :)
A Csepelt a méhészek előszerettel fogták be vándorlához, ahova bement, onnan ki is jött, és nagyon finoman lágyan lehetett a terepen mozogni vele, nem törtek a méhek! :)
A motorját minden kisvasúti mozdonyban megtalálod...kimegy a vilagból!
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Esetleg nem tudná valaki megmondani, hogy milyen térkép az alábbi?
05nemethszilardBPM-e1550093466462.jpg


Illetve ugyan az e a két térkép?

04NemethSzilardBPM-e1575325312121.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Semmi ilyesmit nem csinált. A magyarországi népesseégarány alapján állapította meg a felsőoktatásba felvehetők számát. Alapvetően pozitívan diszkriminálta a fehér keresztény férfiakat. De szerinted ez nem baj, hiszen a pozitív diszkrimináció jó.

De értem. Csak egy nem végtelen rendszerben ahhoz,hogy valakit pozitívan diszkriminálj valaki mást negatívan kell diszkriminálni.

Ahhoz képest, hogy fogalmad sincs mi volt a tvnyben elég nagy a szád.

Szóval mi baj volt vele? Egy kimondottan pozitív diszkriminációs tvny volt.

(Én tudom mi volt vele a gond, de szeretném tőled hallani. Nem fogom, csak személyeskedést. De hátha)
Szuper, akkor ugye semmi gond a román ill szovjet, a magyar kisebbséget is sujtó felsőoktatási szabályokkal, hiszen csak a többségi (román, orosz )lakosságot diszkriminálta pozítívan.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Szuper, akkor ugye semmi gond a román ill szovjet, a magyar kisebbséget is sujtó felsőoktatási szabályokkal, hiszen csak a többségi (román, orosz )lakosságot diszkriminálta pozítívan.
Ugye megvan hogy mire válaszoltam?
Pont azt mondtam, hogy nincs olyan, hogy pozitív diszkrimináció.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0
T

Törölt tag 4082

Guest
De van, és bizonyos esetben szükséges, de nagyon óvatosan kell vele bánni. Nem úgy, hogy igaz hogy hülye vagy az egyetemhez, de felveszünk mert a dédapád rabszolga volt...
NINCS!
Akkor lenne lehetséges, ha végtelen erőforrás lenne, és a diszkriminációhoz nem kellene forrást elvonni.
De mivel ilyen nincs, minden pozitív diszkrimináció másik oldalán vannak akik szopnak vele. Csak általában rájuk nem figyelünk
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
NINCS!
Akkor lenne lehetséges, ha végtelen erőforrás lenne, és a diszkriminációhoz nem kellene forrást elvonni.
De mivel ilyen nincs, minden pozitív diszkrimináció másik oldalán vannak akik szopnak vele. Csak általában rájuk nem figyelünk
mennem kell, holnap talán ráérek válaszolni, szerintem ugyanazt értjük alattam de mégsem teljesen.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Fúúúbammeg... Van baj :D

Csak nekem tűnik úgy hogy ez a csávó kitalálja ezeknek a sztoriknak a többségét? Megnéztem néhány videóját és hát talán van ami igaz de egy csomóról ordít hogy fabrikálva van, mint az amikor egy nő "vona gábor prostituáltjának" hívja aztán meg a férje ilyen sas kabaré szintű párbeszédbe kezd. Vagy hogy a halott nő üzenetet küld neki, meg valami szellem megfogta vállát stb...
Nem mondom nagy ötlet meg ha igaz a youtube infoja akkor már kereset vele több mint 400k dollárt, de volt ismerősöm aki full komolyan vette ezeket a videókat.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and hete

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nyilván hallottátok, hogy kínai hitelből a legnagyobb kínai állami cég kínai melósai kínai tulajdonú egyetemet építenek Budapesten, és az egész pénzt a magyar lakosságnak kell majd "vissza"fizetnie. (Pontosabban kifizetnie. Kamatosan.)
Ez egy cikk arról, hogy hogyan járnak azok, akik ilyen bizniszekbe mennek bele Kínával. Ez most Zambia, de már zajlik a folyamat Montenegróban is. Borítékolható, hogy Agyarországon is korrupcióról van szó: "valakinek" nem fáj, mert elég nagyot szakít, hogy elkótyavetyélje a rá bízott "családi vagyont". Legfeljebb nálunk nem a bányák lesznek államosítva és átadva Kínának, hanem mondjuk a Balaton. Vagy az Alföld.
https://www.wsj.com/.../after-default-zambias-outsized...
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Csak nekem tűnik úgy hogy ez a csávó kitalálja ezeknek a sztoriknak a többségét? Megnéztem néhány videóját és hát talán van ami igaz de egy csomóról ordít hogy fabrikálva van, mint az amikor egy nő "vona gábor prostituáltjának" hívja aztán meg a férje ilyen sas kabaré szintű párbeszédbe kezd. Vagy hogy a halott nő üzenetet küld neki, meg valami szellem megfogta vállát stb...
Nem mondom nagy ötlet meg ha igaz a youtube infoja akkor már kereset vele több mint 400k dollárt, de volt ismerősöm aki full komolyan vette ezeket a videókat.

Szerintem facebook-os videók nagy része kamu, mióta főállásban tolja a youtube-ot nagyot zuhant a színvonal.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci
M

molnibalage

Guest
Csak nekem tűnik úgy hogy ez a csávó kitalálja ezeknek a sztoriknak a többségét? Megnéztem néhány videóját és hát talán van ami igaz de egy csomóról ordít hogy fabrikálva van, mint az amikor egy nő "vona gábor prostituáltjának" hívja aztán meg a férje ilyen sas kabaré szintű párbeszédbe kezd. Vagy hogy a halott nő üzenetet küld neki, meg valami szellem megfogta vállát stb...
Nem mondom nagy ötlet meg ha igaz a youtube infoja akkor már kereset vele több mint 400k dollárt, de volt ismerősöm aki full komolyan vette ezeket a videókat.
Sajnos nem, az emberek egy része tényleg ennyire ostoba. Bp-n vagy más nagyvárosban csak sétálj néhány órát vagy napot egyes városrészekben és csak hallgatózz miket mondanak.

Vagy csak menjél fel olyan oldalakra, ahol a trash jelent van, a sok celebköcsög, a politikusok, gödény és stb.
Egészen durva miket olvashatsz. Én 1 percnél tovább nem bírtam.

Az FB folyamatosan tolja a képembe a fizetett hirdetéseket a narancsos és a másik bandától. Kétszer néztem meg a kommenteket. Aztán nem volt több kérdésem. Igen, tényleg ennyire ostobák az emberek.
És akkor csodálkoznak egyesek azon, hogy miért menekül el ebből a közegből és országból sok ember

Szerintem facebook-os videók nagy része kamu, mióta főállásban tolja a youtube-ot nagyot zuhant a színvonal.
Ez a kommentet nem értem. Régem is volt FB üzenet és idióták sorozat, több éves. A szinkron paródiái meg legtöbbször a gyenge közepest sem ütik meg.
Nekem kb. egy volt az, ami tetszett, de nagyon, a konzol és PC-s. Konkrétan addig nem is hallottam a csatornáról.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 703
28 141
113
Szerintem facebook-os videók nagy része kamu, mióta főállásban tolja a youtube-ot nagyot zuhant a színvonal.
Abban egyetértek, hogy a minősége hasonlóan a magyar youtuberek 90 százalékához egy kübli szar, viszont az emberek tényleg vannak ennyire debilek. Ajánlom az okádék kommentek című csoportot FB-n, ott az ilyeneknél jóval cifrább tartalom jön elő
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 995
113
Csak nekem tűnik úgy hogy ez a csávó kitalálja ezeknek a sztoriknak a többségét? Megnéztem néhány videóját és hát talán van ami igaz de egy csomóról ordít hogy fabrikálva van, mint az amikor egy nő "vona gábor prostituáltjának" hívja aztán meg a férje ilyen sas kabaré szintű párbeszédbe kezd. Vagy hogy a halott nő üzenetet küld neki, meg valami szellem megfogta vállát stb...
Nem mondom nagy ötlet meg ha igaz a youtube infoja akkor már kereset vele több mint 400k dollárt, de volt ismerősöm aki full komolyan vette ezeket a videókat.
Az első ehhez hasonló videók amikor megjelentek azok valódiak lehettek, azóta mivel az ilyen face üzenetekkel kreál 500k+ nézettséget, lehet sőt valószínű színez rajtuk egy kicsit.
Amikor még én feliratkoztam rá, akkor a sörök ura meg a potter albert volt a csatorna fő profilja meg az egyéb paródia videók, ha megnézed az újabb paródiákat éppen elérik 200k megtekintést, míg az ilyen üzenetes videók, főleg a viszonylag újak1M körül, de az összes többi is minimum 400k körül.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Az első ehhez hasonló videók amikor megjelentek azok valódiak lehettek, azóta mivel az ilyen face üzenetekkel kreál 500k+ nézettséget, lehet sőt valószínű színez rajtuk egy kicsit.
Amikor még én feliratkoztam rá, akkor a sörök ura meg a potter albert volt a csatorna fő profilja meg az egyéb paródia videók, ha megnézed az újabb paródiákat éppen elérik 200k megtekintést, míg az ilyen üzenetes videók, főleg a viszonylag újak1M körül, de az összes többi is minimum 400k körül.
Szintén zenész, Potter Albert le is van mentve, egyet értek mindennel amit írtál, hozzátéve, hogy régebben volt mellette munkája, de mióta egyetlen pénzforrása lett a youtube érezhetően romlott a minőség és átment online celebbe.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci and megazez
Status
Not open for further replies.