Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
ja, igen...és témánál maradva.... mondjátok már meg, honnan lesz az elképzelt magyar honvédségnek a XXI századi követelményeknek megfelelő személyi állománya??????

(Bükkben partizánkodást vizionálóknak szívesen beteszek videokat a dronnal kiszúrt, tizenvalahány kilométerről szétlőtt rakétázni akaró terroristákról)

Ez a kettő nem tudom hogyan függ össze, de szerintem te még nem jártál a Bükkben. Nyáron 4-5 kilométereket el lehet úgy menni gyalog, hogy végig a növényzet teljes takarásában legyél. Azon meg nem lát át a FLIR.
 
M

molnibalage

Guest
Ez a kettő nem tudom hogyan függ össze, de szerintem te még nem jártál a Bükkben. Nyáron 4-5 kilométereket el lehet úgy menni gyalog, hogy végig a növényzet teljes takarásában legyél. Azon meg nem lát át a FLIR.
Az én problémám az, hogy az ellenállás akkor zavarja az ellent, ha az olyan helyen van, ami számára fontos is. A Bükk finoman szólva nem az ország gazdasági központja. A Bükkben partizánkodni kb. annyira értelmes, mint az Anktartiszon védeni meg Magyarországot...
 
  • Tetszik
Reactions: Sharid

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Az én problémám az, hogy az ellenállás akkor zavarja az ellent, ha az olyan helyen van, ami számára fontos is. A Bükk finoman szólva nem az ország gazdasági központja. A Bükkben partizánkodni kb. annyira értelmes, mint az Anktartiszon védeni meg Magyarországot...
Ez így van. Viszont megmaradt erőket elrejteni és újraszervezni ideális.
 
M

molnibalage

Guest
Ez így van. Viszont megmaradt erőket elrejteni és újraszervezni ideális.
Hááááááááááááát...

Vegyük már észre, hogy Jugoszláviában azért lehetett partizánkodni, mert fontos nagyvárosok és utak vezettek a magas hegyek és dombok között. Tehát a hegységekből indulva lehetségs volt odabaszni és oda azonnal visszahúzódni.

A Bükk esetén kijössz a hegyektől és végtelen sík és nyílt terület...
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
na most....
hogyan fogod elhelyezni, etetni, ellátni a hős partizánokat????
egyébként sok szerencsét...

arról nem is beszélve hogy a harminc ezüstpénz története megvan?
 

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 874
113
Badabumm-tss......

Soros György magyar származású milliárdos ma közzé tett egy szöveget, amelyben pontról pontra cáfolta a kormány nemzeti konzultációjában róla tett állításokat. Emellett adott egy telefonos interjút a Financal Timesnak is, amelyben részletesen beszél arról, miért döntött úgy, hogy éppen most reagál a kormány állításaira, és Orbán Viktorról is megvan a véleménye.

Soros az interjúban azt mondta, eddig visszautasította azt, hogy reagáljon Orbán Viktor támadásaira, de most idejét érezte annak, hogy megszólaljon. Félti ugyanis azokat a civil szervezeteket, amelyeket az alapítványa támogat, Orbán Viktor ugyanis korábban bejelentette, hogy a magyar titkosszolgálatok vizsgálni fogják ezeket a szervezteket.

Orbán tényleg mondott ilyet, még októberben egy Kossuth Rádiónak adott interjújában. Ez a vizsgálat végül tényleg megtörténhetett, a kormánypárti Magyar Idők információi szerint az Országgyűlés nemzetbiztonsági bizottsága kedden hallgatja meg Pintér Sándor belügyminisztert azzal kapcsolatban, hogy mire jutottak a „Soros-hálózat” magyarországi működését elemző titkosszolgálati vizsgálatok.

Soros a Financal Timesnak azt mondta:

“Nem maradhattam többé csendben, mert attól félek, hogy a titkosszolgálati nyomozás azt jelenti, hogy nem csak a szervezeteket, hanem azoknak a vezetőit egyénileg is üldözni fogják”.

Soros az interjúban Orbánról magáról is elmondta a véleményét, akit személyesen is támogatott a 80-as évek végén abban, hogy Oxfordban tanulhasson. “Abban az időben, amikor támogattam őt, egy fiatal csoportnak volt a vezetője, amely a regnáló rezsim ellen szerveződött és különleges dolgokat tanultak, szóval megérdemeleték” - mondta.

“Valójában Orbán volt az, aki megváltozott, egy rendszerellenes lázadóból egy maffiaállam vezetője lett” - mondta Soros. Majd hozzátette, hogy az EU intézményeinek sokkal erősebben fel kellene lépnie az ellen, ahogy Orbán a civil szervezeteket kezeli, és ahogy aláássa a jogállamot Magyarországon. “Mindezek azt mutatják, hogy a jelenlegi magyar rezsim túl messzire ment” - mondta.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Hááááááááááááát...

Vegyük már észre, hogy Jugoszláviában azért lehetett partizánkodni, mert fontos nagyvárosok és utak vezettek a magas hegyek és dombok között. Tehát a hegységekből indulva lehetségs volt odabaszni és oda azonnal visszahúzódni.

A Bükk esetén kijössz a hegyektől és végtelen sík és nyílt terület...
Pont azt mondom, hogy ha oda vonulsz vissza akkor a Budapest környékén tevékenykedő ellen nem fog súlyos veszélyként értékelni ezért nagyobb az esélyed arra, hogy nem szorítják ki belőled azonnal a szusszt.
Persze ehhez olyan erődnek is kell lenni, amit nem nyom el egy gld dd. menetből.
Alapvető felszereltségként a homokfutó, Hilux, crossmotorok és a MANPAD muszáj kategóriás, előtte nem beszélhetünk semmiről, fontosabbnak látom őket mint a terep adottságait- amiben amúgy tévedsz. Ha Miskolcnál felmegyek a Bükkbe, nem jövök ki 200 méternél többet az erdőből és Apcnál jövök le a Mátrából. De ugyanígy kicsit gyorsabban, szétszórtabban mozogva elérhető a szlovák határ is. Ez azért jókora terület. Nem teljes az erdőborítottság, de azért nem lehet összehasonlítani egy Afganisztánnal.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 465
25 272
113
.
Amit a finnektől kaptak a téli háborúban az simán kimeríti a hülyére pofozás fogalmát. 20-30 tank veszteség az egyik oldalon, 2-3 ezer a másikon, százszoros különbség. Az emberveszteség és a repülők vesztesége is nagyjából tízszeres. Hülyére pofozás volt az a javából.
Ezt elcseszték több szempontból, az tuti.

Csak kérdezném, ezen mit élvezkedsz?

Hitler ebből indulj ki.

Okuljál, a megjegyzéseidet tartsd meg magadnak,

(mezt@.csiga).
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 465
25 272
113
Drónok, hova?

DPFY-8xWAAATXL9-696x522.jpg

http://defence-blog.com/news/poland-orders-thousands-warmate-suicide-drones.html
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 691
113
  • És mondd, a telefonod hogyan áll hozzá az extrém vibrációhoz több száz vagy ezer órában? Tudod ezért nem működik az OR és társai kapásból repcsin vagy helin, mert alapből ezzel nem tudnak mit kezdeni...
  • Hát a +9/-5G-hez..?
  • Hát ahhoz, hogy a gép nyáron betonon állva 50-70 fokos majd felzúgnak vele 2 perc alatt -50 fokba?
Nem értem, hogy miért erőlteted ennyire a nyilvánvaló hülyeséget... Ha ennyire egyszerű lenne, akkor nem szenvednének annyit a fejlesztéssel. De nosza, alapítsd egy céget, legózd össze és törjél be azzal, hogy akkor néhány ezer USD-ból kihozod a displayt. Tarold le a piacot. Mert filléres sisakdisplayre igény az bizony van nem csak katonai vonalon.

"...a telefonod hogyan áll hozzá az..."

Tenyleg nem kotekedni akarok, de a 3. pontot csak globalban, vagy amolyan mondandod nyomatekositasakent erthetted :p A pilota fejen sanszosan nincs -50 fok repules kozben...remeljuk :D A sisakokat pedig nem a repuloben taroljak. Amit neztem mobilt, tarolasra(!) irnak -20/+50 fokot, mig hasznalatra 0/35 fokot. De ebben gondolom benne van az is, hogy bizonyos reklamaciokat vissza tudjanak utasitani.

Nem kell reagalni, mar itt sem vagyok. Folytathatjatok a vitat. Peace :)
 
M

molnibalage

Guest
"...a telefonod hogyan áll hozzá az..."

Tenyleg nem kotekedni akarok, de a 3. pontot csak globalban, vagy amolyan mondandod nyomatekositasakent erthetted :p A pilota fejen sanszosan nincs -50 fok repules kozben...remeljuk :D A sisakokat pedig nem a repuloben taroljak. Amit neztem mobilt, tarolasra(!) irnak -20/+50 fokot, mig hasznalatra 0/35 fokot. De ebben gondolom benne van az is, hogy bizonyos reklamaciokat vissza tudjanak utasitani.

Nem kell reagalni, mar itt sem vagyok. Folytathatjatok a vitat. Peace :)
A sisakban nincs számítógép, az máshol van a gépen.
A mobilokról meg annyit, hogy egy koszos szeptemberi napon annyira túlmelegszik, hogy a fényerőt korlátoznia kell...
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 210
2 691
113
A sisakban nincs számítógép, az máshol van a gépen.
A mobilokról meg annyit, hogy egy koszos szeptemberi napon annyira túlmelegszik, hogy a fényerőt korlátoznia kell...

OFF

Enyaron nekem (klima nelkuli) vezetes kozben, navigalas kozepette siman tulhevulesre hivatkozva leallt :p Mondjuk akkor nekem is melegem volt :D

ON
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 647
77 635
113
Két LG mobilom volt, mindkettő előadta ezt. Szóval nagy melegben úgy marad üzemképes a mobil, hogy bizony korlátozza magát...
De ha ennyire bátor vagy, akkor tedd ki legközelebb az asztalra napsütésben és várd a hatást...

Én ezt nem tapasztaltam LG telefonnal pedig most van a második.Melegedett az biztos de sosem kellett levennem a fényerőt az üzembiztosság miatt.
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 872
9 850
113
Két LG mobilom volt, mindkettő előadta ezt. Szóval nagy melegben úgy marad üzemképes a mobil, hogy bizony korlátozza magát...
De ha ennyire bátor vagy, akkor tedd ki legközelebb az asztalra napsütésben és várd a hatást...


Én ezt nem tapasztaltam LG telefonnal pedig most van a második.Melegedett az biztos de sosem kellett levennem a fényerőt az üzembiztosság miatt.


Sajnos előfordult az LG mobiloknál ez a jelenség. Főleg a G2 és G3 szériánál.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 681
12 502
113
Két LG mobilom volt, mindkettő előadta ezt. Szóval nagy melegben úgy marad üzemképes a mobil, hogy bizony korlátozza magát...
De ha ennyire bátor vagy, akkor tedd ki legközelebb az asztalra napsütésben és várd a hatást...
Balázs, nemár. Ha ezt a kommentet én adom elő, te lettél volna az első aki hozzám csapja mint szegénységi bizonyítványt.