Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
OFF
Balázs, nemár. Ha ezt a kommentet én adom elő, te lettél volna az első aki hozzám csapja mint szegénységi bizonyítványt.
Mert kis statisztikai minta van? Én a két saját személyes tapasztalatot írtam le, de bármelyik tetszőleges mobil családdal előidézhető a jelenség tudtommal. A erőműves akksis bohóckodásnál is felhoztam azt, hogy szaros AAA-s elemek vagy akksi csigalassú töltésénél vagy amikor használod a telót és szívod le a kraftot, akkor mennyire képes melegedni a cucc.

Mondom, aki ennyire bátor tavasszal és nyáron tegye ki a fekete mobilját (nekem eddig csak fekete telefonom volt) a napra és várja a hatást... Ha megsérül a teló ne engem hibáztasson. Még simán a zsebemben is képes túlmelegedésre vagy fekete táska zsebében napon..

ON
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Két LG mobilom volt, mindkettő előadta ezt. Szóval nagy melegben úgy marad üzemképes a mobil, hogy bizony korlátozza magát...
De ha ennyire bátor vagy, akkor tedd ki legközelebb az asztalra napsütésben és várd a hatást...

Balázs, nemár. Ha ezt a kommentet én adom elő, te lettél volna az első aki hozzám csapja mint szegénységi bizonyítványt.

Ne nyilatkozzunk már magas lóról vmiről amihez nem értünk.... mertt őőő szegénységi bizonyítvány. :)

pl https://www.anandtech.com/show/11540/samsung-galaxy-s8-exynos-versus-snapdragon/5

The E8895 S8 achieves better peak performance than the S835 model initially, but begins to throttle back the GPU frequency just shy of 5 minutes to stay within its thermal limits. The S835 S8 maintains peak performance for about 13 minutes before throttling.
...
The Mate 9, for example, loses 38% of its peak performance after just 8 minutes, dropping to 21fps from 34fps, and remains at 19fps after about 30 minutes. The LG G6 starts at 16fps and begins throttling after 4 minutes before settling at 10fps after 13 minutes. The previous generation Galaxy S7 (S820) yields similar results to the G6: It starts at 16fps and starts throttling at the 13 minute mark, eventually settling at 8fps after 21 minutes.

És ez lab teszt volt, új SOCokkal. Egy kézbe fogás, ne adj isten napon van esetén nagyon gyorsan be tud ütni a throttling. Nyáron pl waze szélvédő elött napon akad, ha nincs napon, nem nyár van nem szaggat. S7 exynossal. feleségem S4én játszani akarok kb 3perc míg büt a throttling utána hosszabítás van idgebajt is kapok mert akad de durván. (Clash Royal)
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ugyan ezt csinálják az Intel és AMD processzorok is, nem csak az ARM-ek. Túlmelegedés esetén visszaveszik a teljesítményt.
Igen, az új 300 000 ft-os Intel i9 is csinálja, ráadásul mivel gyárilag szarul van pasztázva igen hamar. Nem az LG szar, hanem ez egy beépített védelem, hogy ne tegye tönkre magát.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
OFF

Mert kis statisztikai minta van? Én a két saját személyes tapasztalatot írtam le, de bármelyik tetszőleges mobil családdal előidézhető a jelenség tudtommal. A erőműves akksis bohóckodásnál is felhoztam azt, hogy szaros AAA-s elemek vagy akksi csigalassú töltésénél vagy amikor használod a telót és szívod le a kraftot, akkor mennyire képes melegedni a cucc.

Mondom, aki ennyire bátor tavasszal és nyáron tegye ki a fekete mobilját (nekem eddig csak fekete telefonom volt) a napra és várja a hatást... Ha megsérül a teló ne engem hibáztasson. Még simán a zsebemben is képes túlmelegedésre vagy fekete táska zsebében napon..

ON

Igen a kis minta miatt. A magam tapasztalata épp ellenkező, nekem 60-70 darabos mintám van ami két évente lecserélődik. Céges flotta, mivel kívánság alapon megy (költségkerettel) ezért sokféle telefon előfordul, jellemzően Samsung, Huawei, Sony.

Az általad említett jelenség természetesen könnyen reprodukálható szélsőséges körülmények között. Mivel azonban a gyártók többsége megadja az eszközök hőmérsékleti használati korlátait, ezért nem érdemes komolyan véleményezni az attól durván eltérő körülmények között tapasztalt működést, illetve azt hibának felróni.
Amikor egy készülék működési tartományát 5-35 Celsius közé írja a gyártó, akkor a sokszor 60-70 fok közé, vagy afölé hevülő, durva napsugárzásnak kitett környezetben, vagy direkt napsugárzás alatt nem lehet komolyan vehető véleményt mondani egy telefon tervezett üzemeltetési körülmények közötti megbízhatóságáról.

Ugyanakkor az általad említett jelenséget okozhatja egy rosszul tervezett hardver vagy nem megfelelően optimalizált szoftver is. Példaként tudom említeni a Sony Z3-at, saját tapasztalat volt: a kamera magas felbontáson való főleg meleg időben hosszabb használa során érezhetően komolyan felfűtötte a hardvert majd a kameraszoftver önvédelmi hibaüzenettel be is záródott. Itt konkrétan a Snapdragon proci tervezési hibájára volt visszavezethető a melegedés, amelyet szoftveroptimalizálással próbáltak enyhíteni.

Vannak olyan szoftverek amelyek viszont feleslegesen csúcsra járatják a hardvert holott erre nem lenne szükség, itt viszont ez tisztán nem a telefon hibája, hanem a programozóé.

Tapasztalatom szerint a névleges teljesítményérték kb 80%-ának (nem mértem, érzetre mondom) kihasználása még nem termel annyi hőt, ami zavaró lenne kényelmi szempontból és a nagy általánosságban használt szoftverek működésében sincsenek zavarok. A bajok a nagy számítási kapacitást igénylő és hosszan tartó leterheltséget okozó használat során jönnek elő. Viszont ezeket a készülékeket jellemzően nem a 3D játékok és hasonlók tartós futtatására tervezték, főleg úgy nem, hogy ha az alkalmazás programozója nem a hardverhez kiadott optimalizációs ajánlásoknak megfelelően készíti el a kódot, hanem nyers processzorerőből akarja áttolni a vason.
A névleges teljesítmény maradék 20 %a csak peakre meg marketingre jó, de én tartós terhelés mellett nem számolnék vele.

Balázs te mérnök vagy, tudod jól, hogy mindent meghatározott körülményekre terveznek, és az elvárt működési paramétereket is csak a tervezési tartományra szabad értékelni.


Két LG mobilom volt, mindkettő előadta ezt. Szóval nagy melegben úgy marad üzemképes a mobil, hogy bizony korlátozza magát...
De ha ennyire bátor vagy, akkor tedd ki legközelebb az asztalra napsütésben és várd a hatást...



Ne nyilatkozzunk már magas lóról vmiről amihez nem értünk.... mertt őőő szegénységi bizonyítvány. :)

pl https://www.anandtech.com/show/11540/samsung-galaxy-s8-exynos-versus-snapdragon/5

The E8895 S8 achieves better peak performance than the S835 model initially, but begins to throttle back the GPU frequency just shy of 5 minutes to stay within its thermal limits. The S835 S8 maintains peak performance for about 13 minutes before throttling.
...
The Mate 9, for example, loses 38% of its peak performance after just 8 minutes, dropping to 21fps from 34fps, and remains at 19fps after about 30 minutes. The LG G6 starts at 16fps and begins throttling after 4 minutes before settling at 10fps after 13 minutes. The previous generation Galaxy S7 (S820) yields similar results to the G6: It starts at 16fps and starts throttling at the 13 minute mark, eventually settling at 8fps after 21 minutes.

És ez lab teszt volt, új SOCokkal. Egy kézbe fogás, ne adj isten napon van esetén nagyon gyorsan be tud ütni a throttling. Nyáron pl waze szélvédő elött napon akad, ha nincs napon, nem nyár van nem szaggat. S7 exynossal. feleségem S4én játszani akarok kb 3perc míg büt a throttling utána hosszabítás van idgebajt is kapok mert akad de durván. (Clash Royal)

Fade lásd feljebb amit molninak írtam.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 657
113
Két LG mobilom volt, mindkettő előadta ezt. Szóval nagy melegben úgy marad üzemképes a mobil, hogy bizony korlátozza magát...
De ha ennyire bátor vagy, akkor tedd ki legközelebb az asztalra napsütésben és várd a hatást...
Nekem a héten G4-ben púposodott fel az akksi annyira, hogy a hátlap lejön róla. Tudom lehetne külön akksit vegyek bele, de annyi gebasz van már vele (tavaly például a komplett belét kellett cserélni, mert kiderült, hogy gyártási hibás és minden ami nem a microSD-n volt elszállt ahogy volt), hogy inkább veszek egy újat. Amúgy meg ez a második akksi amit egy éven belül kinyír. (Egyre inkább gyanítom, hogy a telefonomat észak-koreai munkások rakták össze :D )
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 828
47 219
113
Jópofa dolog ez, viszont bennem az ötlött fel, hogy papír-ceruza ehhez sem árt, viszont amíg valaki szépen felrajzolgatja a kis vonalkáit, megpöttyözi amit meg kell, leírogatja a számokat, addig papíron ceruzával pont nem lassabb a hagyományos európai módszerrel sem összeszorozni. Ez inkább csak szokatlan és ezért érdekes NEKÜNK, mint sem hatékonyabb.
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 710
12 730
113
  • Tetszik
Reactions: jani22

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Drónok, hova?

DPFY-8xWAAATXL9-696x522.jpg

http://defence-blog.com/news/poland-orders-thousands-warmate-suicide-drones.html

Bezzeg amikor a múltkoriban én mondtam, hogy a magyar hadsereg is alkalmazhatna több száz drónt, amin kis bombák vannak, hülyeségnek tartották itt egyesek. Ilyensmiket még gyártani is tudnánk.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and zeal

Sharid

Well-Known Member
2017. szeptember 4.
5 491
2 875
113
Teljesen szabályszerűen és szakszerűen jártak el és még csak meg sem sérült senki. Gondolom meg kellett volna várni amig a menekülő fegyveres rabló felkoncol valakit... apropó, a közel keleten ezt hogyan csinálják ha menekül egy palesztin fegyveres?

akkor a palesztin rendőrség sorba lelövi a családtagjait, amíg elő nem jön.

avagy pontosan mi a kérdés?
ki elől menekül és hol?
ha arra akartál célozni, hogy a cionisták lelövik szegényt:ha fegyverrel menekül izraeli területen és nem áll meg a felszólításra, akkor, helyzet függvényében l, tüzet nyithatnak rá. ahogy az egész világon, a Vatikánt is belértve.

Ha palesztin területre mennek érte: razzia, általában éjszaka, bevonul a határőrség hadsereg kombó, olyan tűzerővel, hogy Abdul és összes környékbeli értse rossz ötlet lesz rambozni, lezárják a területet, felszólítják hogy jöjjön ki. 99 százalékban eddig működött, mert ha rálőne a kivonult egységekre, akkor bemegy értük az illetékes spec egység, velük szívózni pedig instant Paradicsom. .
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon
M

molnibalage

Guest
ez is fasza... sajnos pont hogy tervezheto, egyre nagyobb szukseg van katonakra es foleg a hatarra vag ykoszovoba, szoval biztos lehetsz az extra illetmenyben is. Es ez igy is marad, hacsak nem lesz kormanyvaltas es ujra egy linderbela a hadugyminiszter.
"semimt sem tehetsz ellene" -eppen ahogy egy konyvelo sem tehet ellene semmiyt hogy bizon ya befogadott szamlat muszaj bevinni a fokonyvbe, az orvos sem tehet ellene semmit ha aznal o van a mutoben es muteni kell. Ugyanigy a hataror sem lepodik meg reggel amikor felkel, hogy hogy kerultem en a hatarra...
2013-ban te hol láttad előre, hogy lesz kerítés és sok plusz óra ott atomszar körülmények között? Ne fárasszál már, ha kérhetnélek...
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
2013-ban te hol láttad előre, hogy lesz kerítés és sok plusz óra ott atomszar körülmények között? Ne fárasszál már, ha kérhetnélek...
Mar bocs, de mikor mondtam en, hogy 2013-ban mit lattam elore? Ha te most ugy erzed, hogy 2013-ban rossz karierdontest hoztal, arrol mar haddne en tehessek rola. (mondjuk annyit tudtam, hogy meg az en idomben lesz haboru itt, mert hat odafigyeltem toribol gimiben, de persze azt pontosan nem tudtam, hogy hol lesz kerites vagy hogy szogesdrotbol lesz-e vagy aknazarbol.)
 
M

molnibalage

Guest
Mar bocs, de mikor mondtam en, hogy 2013-ban mit lattam elore? Ha te most ugy erzed, hogy 2013-ban rossz karierdontest hoztal, arrol mar haddne en tehessek rola. (mondjuk annyit tudtam, hogy meg az en idomben lesz haboru itt, mert hat odafigyeltem toribol gimiben, de persze azt pontosan nem tudtam, hogy hol lesz kerites vagy hogy szogesdrotbol lesz-e vagy aknazarbol.)
Látom hadoválsz.

  • Az egész beszélgetés abból indult ki, hogy dudit nem értem, hogy 140k nettóval miért marad a Honvédségnél, mert ennyiért nettó szopásnak tűnik az egész.
  • Erre reagálta le valaki, hogy én elégedetlen vagyok. (Bár ennek sok köze senkinek nincs.) Mondtam, hogy már nem, mert 1 év alatt kb. 35%-ot emeltek mindent összevetve a fizumon.
  • Nem hoztam én semmiféle rossz döntést.
  • Erre kontrázott valaki, hogy a kerítéssel plusz túlórák, meg egyebek.
  • Erre mondtam. hogy ez nem betervezhető és előre látható a karrier során, mert senki nem látta előre.
  • Tökmindegy, hogy van méltatlan körülmények között, hidegben, szélben, esőben, ami eszi az ember egészségét.
  • Erre mondtam azt, hogy ehhez képest halál nyugis pénztárosi+árufeltöltéssel is ma már nettó 200k meglhet úgy Bp-n, hogy légkondis, fűtött helyen dolgozol és nem vezényelnek le a határra szopni.
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
Látom hadoválsz.

  • Az egész beszélgetés abból indult ki, hogy dudit nem értem, hogy 140k nettóval miért marad a Honvédségnél, mert ennyiért nettó szopásnak tűnik az egész.
  • Erre reagálta le valaki, hogy én elégedetlen vagyok. (Bár ennek sok köze senkinek nincs.) Mondtam, hogy már nem, mert 1 év alatt kb. 35%-ot emeltek mindent összevetve a fizumon.
  • Nem hoztam én semmiféle rossz döntést.
  • Erre kontrázott valaki, hogy a kerítéssel plusz túlórák, meg egyebek.
  • Erre mondtam. hogy ez nem betervezhető és előre látható a karrier során, mert senki nem látta előre.
  • Tökmindegy, hogy van méltatlan körülmények között, hidegben, szélben, esőben, ami eszi az ember egészségét.
  • Erre mondtam azt, hogy ehhez képest halál nyugis pénztárosi+árufeltöltéssel is ma már nettó 200k meglhet úgy Bp-n, hogy légkondis, fűtött helyen dolgozol és nem vezényelnek le a határra szopni.
Minek erolteted meg ezt a 140 vs 200-at? Hiszen te sem cafoltad, hogy az a 140 nem 140 a valosagban, arrol meg nem is beszelve, hogy en sokkal jobb poziciot hagytam ott par hete mint a penztaros csak mert ugy ereztem, hogy szarba sem vettek, gondolhatod milyen szinten kezelik akkor a penztarosokat, ami szinten csak egy betanitott munka?? En ezerszer inkabb valasztanam a hierarchiat, a parancs-rendszert ahol viszont nem tekintenek barmikor kidobhato szarcsomonak es tudom, hogy aki utasitast ad nekem az legalabb egy vagy ket dologban kepzettebb mint en, ha nem is mindenben. Tiszt ugyanis nem leszel 8 altalanossal es semmi szakiranyu kepzessel ellenben egy kisfonok az abc-ben lehetsz, akinek mas dolga nincs mint az altalad javasolt penztarost baszogatni.
 
M

molnibalage

Guest
Minek erolteted meg ezt a 140 vs 200-at? Hiszen te sem cafoltad, hogy az a 140 nem 140 a valosagban, arrol meg nem is beszelve, hogy en sokkal jobb poziciot hagytam ott par hete mint a penztaros csak mert ugy ereztem, hogy szarba sem vettek, gondolhatod milyen szinten kezelik akkor a penztarosokat, ami szinten csak egy betanitott munka?? En ezerszer inkabb valasztanam a hierarchiat, a parancs-rendszert ahol viszont nem tekintenek barmikor kidobhato szarcsomonak es tudom, hogy aki utasitast ad nekem az legalabb egy vagy ket dologban kepzettebb mint en, ha nem is mindenben. Tiszt ugyanis nem leszel 8 altalanossal es semmi szakiranyu kepzessel ellenben egy kisfonok az abc-ben lehetsz, akinek mas dolga nincs mint az altalad javasolt penztarost baszogatni.
De, jelenleg pontosan erről szól itthon a MH és a Rendvédelmi szervek is. Nem láttad a képeket és beszámolókat, hogy milyen körülmények között szolgáltak odalent...?
 

Pal

Well-Known Member
2017. november 19.
2 023
1 521
113
De, jelenleg pontosan erről szól itthon a MH és a Rendvédelmi szervek is. Nem láttad a képeket és beszámolókat, hogy milyen körülmények között szolgáltak odalent...?
De lattam. Szerintem egy 40 kilos libsi genderszakos biztos nem birna. Egy egeszseges ferfi meg igen. Nezd, biztos vagyok benne, hogy az elso par hetben voltak minosegi gondok az ellatas teren, kis fejetlenseg, kapkodas, de azert annak mar reg vege.