Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 857
30 524
113
Állítólag ehhez köze van a Karib-tenger térségben kitört vulkánnak.
St-Vincent.
0,4millió tonna kén-dioxid. Azt mondják befolyásolja,hűti, az időt. A nyarat is elcseszheti.
Az a furcsa, nem hallottam még mostanában, de az elmúlt napok esői közül az egyik vize rózsaszín port tartalmazott. Talán sivatagi homok?
 
  • Tetszik
Reactions: Filter

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 732
5 808
113
A vatikán azt gondol amit akar. Egyedül Európában a magyar apostoli királynak invesztitúra joga volt.

Pontosan, ez egy nagyon fontos apektus!
De iure Magyarország pápai hűbér, formailag a magyar egyház feje (esztergomi érsek), aki a király személyét jóváhagyja (neki kell koronáznia), ugyanakkor - és itt jön a csavar - a főpapot a magyar király nevezi ki, tehát ez a főpapi hatalom is a koronából ered és nem a szentszéktől. Ezért tekintendő a magyar archiregnum de facto szuverénnek, a hatalom forrása sui generis a korona. (A hivatalos kánon szerint a hatalom Isten földi helytartóján (pápa) keresztül áramlik a királyhoz; a belső narratíva szerint Máriától jön a koronán keresztül.)

Ezért nem voltak itt invesztitúra harcok, mint Nyugat Európában.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 475
24 028
113
A tartalomgyártás margójára...
A szívtipró pasikat nézik a lányok,
Akkora macsók, hogy mindjárt hányok
A playmate-eket bámulják a faszik,
A legnagyobb hír, hogy ki kivel baszik.
A nézettségnek megvan az ára
Kurvákat emelnek piedesztálra
Müködik a bevált minta
Felpörög a sztár-körhinta.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 475
24 028
113

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 398
8 612
113
YouTube-on a napokban jelent meg a Partizán legújabb sorozata, a "Rablópártok - pótmagánvád". Öt rész, prológus + 1-4 rész. A kamupártokról szól + hogy hogy megy a választási csalás nagyüzemben az ukrán határ mellett. Elég durva anyag.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 001
83 002
113

Irsai Olivér

Well-Known Member
2019. június 7.
1 732
5 808
113
Közben radírozva lett a válaszod,amire válaszolni akartam.
Az a baj,hogy azt gondolják sokan,hogy a kereszténységnek van bármi pozitív hozadéka számunkra,vagy,hogy ez mekkora cukiság nekünk,meg,hogy mekkora megváltás volt nekünk a mi pityunk,amikor bevitte a népet oda.
Kifogásoltad,ha jól emlékszem,hogy rébuszokban beszélek,meg ilyenek,ja,hogy nincs párbeszéd.
Jelzem,rex annó itt csapkodta magát földhöz,anélkül,hogy egyszer kinyitotta volna a bibliát,olyan magaslatokból beszélt,mintha ő attól különb lenne,hogy oda tartozónak tartja magát,többször mondtam neki,hogy olvasson bele a könyvbe,nem tette,többször csitítottam,idéztem neki a könyvükből,de cak fújta a magáét.
A másik srác,aki félig Lengyel,sajnos nem emlékszem a nickjére,miután idéztem a könyvükből,már fizikai erőszakkal fenyegetett,meg,hogy szerencsém,hogy nem lo-ban vagyunk,mert ot már megkerestek volna a haverjaival,és irgum,burgum.
Neki is többször mondtam,hogy olvasson bele a könyvbe,nem tette.
Pedig jó lenne.
Asszem átviszem a sztyeppei civilizációs topikba a dolgot,előrebocsájtom,hogy senkit sem akarok sértegetni,eddig sem tettem,csak értelmes párbeszédre vagyok nyitott,mint eddig is.
Megígértem,hogy elmagyarázom a létsíkokat,meg,hogy miért a kereszténység a legjobb ötlete ördög atyának,azt is,hogy hogyan fögg össze a kereszténység a sexuális devianciák elterjesztésével(abszolút semmi köze a pár meleg,vagy pedó tisztségviselőknek,hozzá,teljesen más,sokkal,sokkal mocskosabb,és tudatos módon teszi),ha van rá igény,elmoindom mi történik kereszteléskor(nem fog tetszeni,nagyon nem),meg az ezek megértéséhez szükséges alapismereteket.
Ha kihagytam valamit majd szóltok.
Többször jeleztem,hogy amikor a kereszténységről beszélek,akkor nem a híveket minősítem,mindig megelőlegeztem nekik,hogy ők jóhiszeműen mennek oda,és hiszik azt,amit,csak mint intézményről fogalmazok meg kritikát,mindenki abban hisz,amiben akar,azt az istent élteti,amelyiket akarja.
Ha van rá igény.

Van. Miért ne lenne, beszélgetünk.

Kezdheted a kereszteléssel is, nálunk a gyerek nincs megkeresztelve, de időről-időre felmerül a téma.

Valahol ahol nem OFF jöhet, ha tudsz hivatkozásokat is hozni a saját gondolataid mellé.

Szerintem ez mindenhol off. Talán itt nem.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Kabaré az, ami ma államigazgatás címén megy.
1+ hónap után sem tudja a rendszer elintézni több mail és telefon után, hogy aktív TAJ száma legyen annak, aki járulékot fizet.
A telefonon kedves volt a fiatalember, de ő is csak annyit mondott, hogy írjon még üzenetet a kedves user.
Hát köszi.
Bekaphatja a magyar államigazgatás.

Ilyen kibaszottul megugorhatatlan feladat, hogy aktív TAJ száma legyen annak, akinek a rendszer mutatja a járulékfizetését? Hogy fizeti...?
Vajon én meddig lennék pozícióban bárhol a versenypiacon, ha egy faék egyszerű feladatot nem végeznék el 1+ hónapig...?
Aminek papíron automatikusnak kéne lennie...?
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 227
4 582
113
Kabaré az, ami ma államigazgatás címén megy.
1+ hónap után sem tudja a rendszer elintézni több mail és telefon után, hogy aktív TAJ száma legyen annak, aki járulékot fizet.
A telefonon kedves volt a fiatalember, de ő is csak annyit mondott, hogy írjon még üzenetet a kedves user.
Hát köszi.
Bekaphatja a magyar államigazgatás.

Ilyen kibaszottul megugorhatatlan feladat, hogy aktív TAJ száma legyen annak, akinek a rendszer mutatja a járulékfizetését? Hogy fizeti...?
Vajon én meddig lennék pozícióban bárhol a versenypiacon, ha egy faék egyszerű feladatot nem végeznék el 1+ hónapig...?
Aminek papíron automatikusnak kéne lennie...?
Mert túlterheléses támadást indítottál a rendszer ellen :cool:
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
A szívtipró pasikat nézik a lányok,
Akkora macsók, hogy mindjárt hányok
A playmate-eket bámulják a faszik,
A legnagyobb hír, hogy ki kivel baszik.
A nézettségnek megvan az ára
Kurvákat emelnek piedesztálra
Müködik a bevált minta
Felpörög a sztár-körhinta.
Magyarul: irigykedsz hogy téged senki se néz.
 
  • Vicces
Reactions: megazez

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Tegnap egy topikban le hazaàrulóztam Szilvàsyt meg Galambos Lajost,màra töröltèk.... Vajon kinek nem tetszett itt? Hm.... A vèlemènyem akkor is fenntartom,mert amit ők tettek mèg tőlünk nyugatabbra is 200 èv börtönnel honoràlnàk,az óceànon túl meg örök altatàssal díjaztàk volna. Ennyit szerettem volna mondani..
 
M

molnibalage

Guest
Langyos és meleg tavasz meg megint nem volt....
Márciusban volt két napig 20+ fok, előtte és után 10 fok tája. Most 2 nap alatt olyan meleg lett, hogy 17 felett volt a napi átlaghőmérséklet it Bp-n.
A meteorológia erre már azt mondja, hogy nyár...
 
  • Tetszik
Reactions: tarzaan
Status
Not open for further replies.