Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Nem tudom tudod-e értelmezni a leírtakat, de röviden megfogalmazva: "Nyelvében él a nemzet"
Amit valakinek a s...ggébe helyez? Baszki ennek kell gondoskodnia forintról... Legyen hát célunk egy olyan új európai oroszlán csapat felnevelése, amelyben minket KIDSzingChi.hu névvel illetnek, ami egy új nyelv, az Engkrit (English+szanszkrit) szótárában „A magyar kölyök oroszlán ereje” címszó alatt található.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 466
23 988
113
Amit valakinek a s...ggébe helyez? Baszki ennek kell gondoskodnia forintról... Legyen hát célunk egy olyan új európai oroszlán csapat felnevelése, amelyben minket KIDSzingChi.hu névvel illetnek, ami egy új nyelv, az Engkrit (English+szanszkrit) szótárában „A magyar kölyök oroszlán ereje” címszó alatt található.
Hát, lehetséges, hogy nem esett le neked, de a történelmünk megmutatta, hogy akárhogy akarunk a nyugatnak megfelelni, azoknak soha sehogy nem jó. Innentől fogva, én és remélem a vezetésünk is pont leszarja, hogy mit gondolnak a nyelvünkről, megtanulni úgyse fogják, megérteni így meg csak nekünk kell, ezért, hogy kevesebb ikszdé, lol, meg hasonló önkifejezés romboló szavak honosodjanak meg, akkor forduljon egy kicsit konzervatív irányba, nem kell a külföldről hozott nyelvreform.

Nem vagyok nyelvész, de a nyelvünk egyik legnagyobb ereje, hogy nem szelektál a valódi nemek között, nincsen női Ő meg férfi Ő, (nameg logikusan építi fel a mondatot) ez fájhat neked?

Megmondom neked őszintén, azt már tudom, hogy zsigerből utálod ami magyar, de ennyire azért nem kellene "fullba" tolni <-- látod ezt írhattam volna úgy is, hogy nem kellene eszeveszett módon a sutaságodat a képünkbe helyezni (ugye? sokkal jobban hangzik)

Tudtommal zsidó vagy, miért bánt akkor téged, hogy Matolcsy ezzel a "kidszingchi"-vel izraelt is hozza követendő példának?

Végezetül, az MTA-t kellene reformálni, mert ahogyan elvették azt a Széchenyiektől egyből aknamunkát kezdett el folytatni.
Teller Ede: „Ha nem Ady Endre nyelvén tanulok gondolkozni, akkor legfeljebb egy középiskolai fizikatanár lettem volna.”
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 006
113
Hát, lehetséges, hogy nem esett le neked, de a történelmünk megmutatta, hogy akárhogy akarunk a nyugatnak megfelelni, azoknak soha sehogy nem jó. Innentől fogva, én és remélem a vezetésünk is pont leszarja, hogy mit gondolnak a nyelvünkről, megtanulni úgyse fogják, megérteni így meg csak nekünk kell, ezért, hogy kevesebb ikszdé, lol, meg hasonló önkifejezés romboló szavak honosodjanak meg, akkor forduljon egy kicsit konzervatív irányba, nem kell a külföldről hozott nyelvreform.

Nem vagyok nyelvész, de a nyelvünk egyik legnagyobb ereje, hogy nem szelektál a valódi nemek között, nincsen női Ő meg férfi Ő, (nameg logikusan építi fel a mondatot) ez fájhat neked?

Megmondom neked őszintén, azt már tudom, hogy zsigerből utálod ami magyar, de ennyire azért nem kellene "fullba" tolni <-- látod ezt írhattam volna úgy is, hogy nem kellene eszeveszett módon a sutaságodat a képünkbe helyezni (ugye? sokkal jobban hangzik)

Tudtommal zsidó vagy, miért bánt akkor téged, hogy Matolcsy ezzel a "kidszingchi"-vel izraelt is hozza követendő példának?

Végezetül, az MTA-t kellene reformálni, mert ahogyan elvették azt a Széchenyiektől egyből aknamunkát kezdett el folytatni.
Teller Ede: „Ha nem Ady Endre nyelvén tanulok gondolkozni, akkor legfeljebb egy középiskolai fizikatanár lettem volna.”
Nem zavar, hogy pont azt a nyugatot ekézed, aki éppen százmilliárdokat fektet a magyar hadiipar felvirágoztatásába? Nem hitelből, hanem saját kútfőből!
És teszi ezt annak ellenére, hogy ész nélkül vétózunk mindent, ami szembe megy a kommunista Kína, Oroszország érdekeivel!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nem zavar, hogy pont azt a nyugatot ekézed, aki éppen százmilliárdokat fektet a magyar hadiipar felvirágoztatásába? Nem hitelből, hanem saját kútfőből!
És teszi ezt annak ellenére, hogy ész nélkül vétózunk mindent, ami szembe megy a kommunista Kína, Oroszország érdekeivel!
Semmi bajom a nyugattal, de azzal TE azért tisztában vagy hogy ezért mi fizetünk nekik, nem is keveset? Álljon már meg a menet, kicsit még tovább belelovalod magad és mindjárt ingyen kapunk mindent a jóságosmagasságos nyugattól?

Ugyan dehogy! Marha nagy pénzeket akasztanak le tőlünk, ami rendjén is van, csak nehogy már kitalálja itt valaki, hogy csupa kedvességből történik minden, mert nagyon szeretnek és becsülnek minket!

Szóval jóban kell lenni a nyugattal IS, meg a kölcsönös érdekek miatt a kelettel is. Aki mást mond, cselekszik, az rosszat tesz Magyarországnak, nekem meggyőződésem.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 006
113
Semmi bajom a nyugattal, de azzal TE azért tisztában vagy hogy ezért mi fizetünk nekik, nem is keveset? Álljon már meg a menet, kicsit még tovább belelovalod magad és mindjárt ingyen kapunk mindent a jóságosmagasságos nyugattól?

Ugyan dehogy! Marha nagy pénzeket akasztanak le tőlünk, ami rendjén is van, csak nehogy már kitalálja itt valaki, hogy csupa kedvességből történik minden, mert nagyon szeretnek és becsülnek minket!

Szóval jóban kell lenni a nyugattal IS, meg a kölcsönös érdekek miatt a kelettel is. Aki mást mond, cselekszik, az rosszat tesz Magyarországnak, nekem meggyőződésem.

Nem gondoltam, hogy nem nézed ki belőlem, hogy tudom azt, hogy nem veszteséget termelni jönnek ide!
Természetesen az európai szinten olcsó munkaerő miatt! Sajnos nem a hegyekben álló, hadiiparban jártas mérnökök miatt! És persze a tközelmúlt történelme, a rendszerváltás elősegítése is benne van még a pakliban, amit nem felejtettek el, az utóbbi évek aknamunkája ellenére!
Nyilván ha kínai technikát veszünk, cserébe ők is fektetnének be nálunk belőle! Vagy adnának arra is egy vaskos hitelt!
De szerencsére Maróth nem onnan vásárolt be!
És semmi bajom a kelettel, csak ne oda szarjunk, ahonnan eszünk!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nem gondoltam, hogy nem nézed ki belőlem, hogy tudom azt, hogy nem veszteséget termelni jönnek ide!
Természetesen az európai szinten olcsó munkaerő miatt! Sajnos nem a hegyekben álló, hadiiparban jártas mérnökök miatt! És persze a tközelmúlt történelme, a rendszerváltás elősegítése is benne van még a pakliban, amit nem felejtettek el, az utóbbi évek aknamunkája ellenére!
Nyilván ha kínai technikát veszünk, cserébe ők is fektetnének be nálunk belőle! Vagy adnának arra is egy vaskos hitelt!
De szerencsére Maróth nem onnan vásárolt be!
És semmi bajom a kelettel, csak ne oda szarjunk, ahonnan eszünk!
Alapvető szemléletbeli különbség van ezek szerint kettőnk közt, mert én azt hogy pl. elmondjuk minden fórumon hogy NEKÜNK pl. előnytelen az hogy ránk rohad a szankciók miatt az alma, meg inkább vennénk nem annyira demokratikus de OLCSÓ gázt LPG helyett, vagy hogy elfogadjuk a Shinoparm/Szputnyik duót az EU töketlenkedése előtt 1 évvel, nem hiszem hogy az asztalra szarás lenne.

Az hogy egyébként a keleti hatalmakkal hasonlóan nem akarunk ide mindenféle jöttment harmadik világbeli embert, s kimondjuk ezek kártékonyak-veszélyesek ránk nézve a nyugati eszmékkel szembe menve is, szerintem csak simán nem önsorsrontás.

Ettől még természetesen hőböröghetnek érte nyugaton, csak hát nincs igazuk, na...
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 056
4 006
113
Alapvető szemléletbeli különbség van ezek szerint kettőnk közt, mert én azt hogy pl. elmondjuk minden fórumon hogy NEKÜNK pl. előnytelen az hogy ránk rohad a szankciók miatt az alma, meg inkább vennénk nem annyira demokratikus de OLCSÓ gázt LPG helyett, vagy hogy elfogadjuk a Shinoparm/Szputnyik duót az EU töketlenkedése előtt 1 évvel, nem hiszem hogy az asztalra szarás lenne.

Az hogy egyébként a keleti hatalmakkal hasonlóan nem akarunk ide mindenféle jöttment harmadik világbeli embert, s kimondjuk ezek kártékonyak-veszélyesek ránk nézve a nyugati eszmékkel szembe menve is, szerintem csak simán nem önsorsrontás.

Ettől még természetesen hőböröghetnek érte nyugaton, csak hát nincs igazuk, na...

Nincs olyan alapvető különbség!
Nem írtam, hogy ne jöjjön a keleti vakcina! De ha már jön a baráti Kínából, ne túlárazva, off-shore csatornákon keresztül! És közelítőleg annyi, amennyire szükség is van itthon, az adott vakcínából! Ne rohadjon az is ránk, mint a lélegeztetőgépek!
A gáznál az a jó, ha van választék! Ha elzárják a csapot, legyen egy másik alternatíva! És az ár miatt is jó ez!
Oroszországgal, Kínával szemben elég mínuszos volt az árukereskedelmünk,
éppen ideje, hogy ez változzon! Azért nem kell rosszban lenni velük!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nincs olyan alapvető különbség!
Nem írtam, hogy ne jöjjön a keleti vakcina! De ha már jön a baráti Kínából, ne túlárazva, off-shore csatornákon keresztül! És közelítőleg annyi, amennyire szükség is van itthon, az adott vakcínából! Ne rohadjon az is ránk, mint a lélegeztetőgépek!
A gáznál az a jó, ha van választék! Ha elzárják a csapot, legyen egy másik alternatíva! És az ár miatt is jó ez!
Oroszországgal, Kínával szemben elég mínuszos volt az árukereskedelmünk,
éppen ideje, hogy ez változzon! Azért nem kell rosszban lenni velük!
így már egyet értünk, csak nagyon ne kelljen hanyatt esnem a nyugattól, és mindjárt meg is van az egyetértés :p !
 

papi

Well-Known Member
2017. április 22.
1 584
4 670
113
A TEK-nek ez milyen járműve?
Lenco BearCat
belvaros_kijarasi_korlatozas_201111ml-0c.jpg

katona%CC%81k2.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse and enzo
M

molnibalage

Guest
Van itt valaki aki ért a madarakhoz?
A fán egy madár fészket épít. Hátha valaki felismeri milyen fajta.
Az érdekes az, hogy egy másik fészek is van a fán, de azt nem használja senki. Tavaly épült és most is egyben van.
Mindenesre buli nézni, ahogy csinálja és nő a fán a fészek alapja. :)
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Van itt valaki aki ért a madarakhoz?
A fán egy madár fészket épít. Hátha valaki felismeri milyen fajta.
Az érdekes az, hogy egy másik fészek is van a fán, de azt nem használja senki. Tavaly épült és most is egyben van.
Mindenesre buli nézni, ahogy csinálja és nő a fán a fészek alapja. :)
Linkeld. Van madárhatározóm otthon. És az elvekre még emlékszem
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 562
11 136
113
Van itt valaki aki ért a madarakhoz?
A fán egy madár fészket épít. Hátha valaki felismeri milyen fajta.
Az érdekes az, hogy egy másik fészek is van a fán, de azt nem használja senki. Tavaly épült és most is egyben van.
Mindenesre buli nézni, ahogy csinálja és nő a fán a fészek alapja. :)
Ha mutatsz róla képet, talán tudok segíteni. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 819
30 420
113
Van itt valaki aki ért a madarakhoz?
A fán egy madár fészket épít. Hátha valaki felismeri milyen fajta.
Az érdekes az, hogy egy másik fészek is van a fán, de azt nem használja senki. Tavaly épült és most is egyben van.
Mindenesre buli nézni, ahogy csinálja és nő a fán a fészek alapja. :)
Palimadár? Dobd a képet beazosíccsuk őkelmét! :D
 
Status
Not open for further replies.