Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 831
113
Bár velejéig doppinggal átitatott sport, de --esetlegesen/valószínűleg azzal együtt is-- szép teljesítmény!

(...mert minden résztvevő csinálja valamilyen formáját, mégis elsők között tud lenni!, Remélem nem lesz jelentős, visszafordíthatatlan egészségkárosító következménye.)
Biztos nem tőlem hallod először, de a tehetségen, az elvégzett munkán kívül mára épp olyan fontos hogyan reagálsz a szerekre.
De azért dukkolok neki.
Jó lenne a touron is trikóban látni! Legyen bármelyik színű.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113

Van fent egy csomó videó ahol leegyszerűsítve elmagyarázza angolul hogy működnek a modern elektromos ketyerék. Nem fogsz vele semmit kezdeni de szerintem érdekes.

Viszont ahogy így néztem hogy miként működnek pl a számítógépek felmerült bennem hogy van e gőz hajtású számítógép? Tehát ami nem feszültséget hanem nyomást használ. Tudom hogy hülyeség, meg próbáltam én megkeresni de mivel mindenre ami steam arra a játék forgalmazót dobja ki ezért kíváncsi vagyok valaki jobban hozzáértő véleményére hogy lehetséges e. És ha igen akkor van e rá példa.


Van rá példa, de gyakorlati hasznuk-értelmük jelenleg már természetesen nincs az ilyen számítógépeknek, csupán érdekességek.




 
T

Törölt tag 4082

Guest
Van rá példa, de gyakorlati hasznuk-értelmük jelenleg már természetesen nincs az ilyen számítógépeknek, csupán érdekességek.




Szóval ezeknél még szó szerint kellett venni, hogy beizzítom a számítógépet?
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 085
10 253
113

Van fent egy csomó videó ahol leegyszerűsítve elmagyarázza angolul hogy működnek a modern elektromos ketyerék. Nem fogsz vele semmit kezdeni de szerintem érdekes.

Viszont ahogy így néztem hogy miként működnek pl a számítógépek felmerült bennem hogy van e gőz hajtású számítógép? Tehát ami nem feszültséget hanem nyomást használ. Tudom hogy hülyeség, meg próbáltam én megkeresni de mivel mindenre ami steam arra a játék forgalmazót dobja ki ezért kíváncsi vagyok valaki jobban hozzáértő véleményére hogy lehetséges e. És ha igen akkor van e rá példa.
Ha nem is gőz, de a phneumatikában vannak logikai elemek, ami azért még nem számítógép, de mondjuk logikai vezérlés.
 
  • Tetszik
Reactions: omae

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 980
82 872
113
 
G

Galthran

Guest
nevetséges ez az egész. a szövetséget szétkergetni, új embereket kinevezni akiknek van egy kis tökük meg ép eszük. ezt a két kretént meg örökre eltiltani a válogatottól(nemérdekel mennyi érmet szerezne a hülyegyerek)
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 376
55 060
113
Érdekes cikk:
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 174
6 712
113
Sziasztok!


Bár valószínűleg van erre egy sokkal alkalmasabb topic, nem keresgélek, hanem itt hívnám fel a figyelmet egy regisztrációs érdekességre.


Ezen a képen, ha megnyitjátok, az látszik, amit a regisztráció megerősítésénél az E-mailben láttam.


Itt pedig az, amikor az egeret kis gondolkodás után áthúztam rajta. Szerintem érthető a probléma. Lehetnek még olyanok, akik hasonló nehézségekbe ütköztek és bár vannak nálam jóval ügyesebbek is az informatikában, de a környezetemben nagyon sokan még azon a szinten sem tartanak, hogy ha valami nem megy, akkor trükköznének. De én is legalább ötször-ötször rákattintottam a szövegben és a szöveg alatti linkre, mire eljutottam ehhez a megoldáshoz.
Tudom, hogy ez a fórum nem a nagyközönségnek készült abból a szempontból, hogy "csak legyünk többen, minden lesz csak nézettségi szám meg likeold már a videó elején". Szimpatikus is, hogy nem az úszunk az árral feeling jön, hanem egy valamit kitaláltunk és a zsinór mentén haladunk.

Ha valaki át tudná rakni ezt a kommentet a megfelelő helyre, a segítségét megköszönném.
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Szóval ezeknél még szó szerint kellett venni, hogy beizzítom a számítógépet?
Hát valahogy úgy :D Bár valójában a XX. század vége előtt nem építettek gőzzel hajtott számítógépet, már amennyire lehet tudni (azért még sok olyan dolog lehetett a múltban, amiről jelenleg nincs, vagy már soha nem is lesz tudomásunk...).
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 458
113
Nem a pörgőssége nem tetszett elsősorban; befejezetlennek érződik. Össze van csapva a vége. Újat nem mondott, még talán a maga korszakában sem.
Tamási az Ábel trilógia az jó volt, de pl. a Szűzmáriás királyfi nem nagyon jött be; Nyírőtől meg egy könyvem van, de az se volt olyan maradandó.
Én Wass Alberttől "féltem", de kellemesen csalódtam.
 

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 831
113
Amit a szélerőművekről nem fogsz hallani.

Német szélerőművek bontása

2019-ben 27 ezer szélerőmű működött Németországban. 2020 végére ebből hatezernek lejárt a 20 éves támogatása, amit a megújulóenergia-törvény alapján kaptak. Hiába állnak ezek a berendezések, hiába fizették már rég vissza létesítésük költségeit, legtöbbjük fenntartása támogatás nélkül még így sem kifizetődő, ezért lebontják őket.

Csak Alsó-Szászországban 2025-ig 3500 turbinának a támogatása jár le, 4,3 gigawatt összteljesítménnyel. Ez nagyjából öt szénerőműnek felel meg. A Szövetségi Környezetvédelmi Hivatal tanulmányt készíttetett a felmerülő problémákról. Ebből kiderül – ami egyébként is köztudott – hogy az üveg- vagy szénszál-erősítésű, 50-60 méteres műanyag lapátokkal nem tudnak mihez kezdeni. Már a szállításuk is rendkívül körülményes, ezért a helyszínen fel kell őket darabolni, ami viszont veszélyes porral szennyezi a környezetet. A tulajdonosoknak tartalékot kellett volna képezniük a berendezések lebontására és a táj helyreállítására, amit „természetesen” nem vagy nem elegendő mértékben tettek meg. 2038-ra 300 millió eurós hiányt jeleznek előre.

Öt és félmillió tonna betonról és egymillió tonna acélról van szó: ezek legalább valamilyen mértékben újrafelhasználhatóak, bár az építőipar nem nagyon fogadja el az így felkínált betontörmeléket. A transzformátorolaj, a hidraulika- és hűtőfolyadék viszont veszélyes hulladék. A legsúlyosabb problémát a lapátok okozzák. 2024-től évi 70 ezer tonnát kellene valahogyan eltüntetni. Még az elégetése sem egyszerű, mert a megolvadt üveg eltömíti az égetőkemencéket, és veszélyes por keletkezik. A szénszál viszont rövidzárlatot tud okozni.

Nem csak Németország viaskodik ezzel a problémával: egy szélerőmű élettartama 20-25 év. Európában ma 34 ezer turbina legalább 15 éves, 36 gigawatt összteljesítménnyel. Ebből 9 GW-nyi 20-24 éves, és 1 GW legalább 25 éves. Európában évente négyezer szélturbina-lapátot bontanak le, Amerikában nyolcezret.

Nálunk az ellenzék követeli folyton a “megújuló, olcsó” energiát előállító szélerőművek létesítését. Nagy kérdés, hogy miért lennének gazdaságosak nálunk, miközben Németországban – ahol az áram ára háromszorosa a magyarországinak – állami támogatás nélkül teljesen életképtelenek; és akkor még nem beszéltünk a környezeti károkról, a madárpusztulásról, a tájsebekről és a felszámolásukkal kapcsolatos költségekről és kockázatokról.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 563
11 136
113
A Panzerfaust már volt. ;)
A Lánchíd környékén éppen lőszermentesítik a Duna medrét és hát lám-lám, találnak szép dolgokat: itt éppen egy Panzerfaust-ot... :)

186506419_4186764438048679_8338459239323862467_n.jpg
 
Status
Not open for further replies.