Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 978
82 866
113
184735324_325495532264672_2311720907081117952_n.jpg
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 468
23 994
113
Gyűlnek a cuccok rendesen
Eddig egy Faustpatrone 2-es német kézi páncélelhárító lövedéket, három darab 42 M magyar kézigránátot, egy 203 milliméteres szovjet betonromboló gránátot, egy szovjet 122 mm-es repesz-romboló gránátot és egy 45 milliméteres, szintén szovjet repesz gránátot emeltek ki tűzszerész búváraink.
 

Flexus

Well-Known Member
2018. március 16.
1 413
5 012
113
Mai cikk az Indexen. https://index.hu/velemeny/2021/05/17/valasztojogot-a-16-eveseknek-/

Most nem foglalkoznék a cikk egyéb tartalmaival (például azzal, hogy a kötelező első szavazás a 16 éveseknek mit is jelentene a valóságban), csak egyetlen dolog ami nálam igazán kiverte a biztosítékot. A cikk felütése azzal foglalkozik, hogy Észak-Korea milyen elmaradott a mai napig, bezzeg Dél-Korea mennyivel jobban áll, mint a világ átlaga mert " Egyvalami azonban más volt az elmúlt hetven évben délen, mint északon: Dél-Korea intézményrendszere, ebből adódóan szövetségesei, gazdasági és politikai vezetői és így összességében meghozott döntései." és kicsivel lejjebb "A 21. században – hacsak nem állt rendelkezésre korlátlan mennyiségű olajkincs vagy más természeti erőforrás – két intézményrendszer, valamilyen jogállami demokrácia és valamilyen piacgazdaság kombinációja tudott sikeres, azaz a polgárai számára hosszú, egészséges életet és gazdagságot biztosító országot teremteni."

Na most, az igen tisztelt Egyensúly Intézet és agytröszt (saját megfogalmazásuk) ahol "kiváló" szakemberek dolgoznak (ajánlom megtekinteni a munkatársaink listáját), annyira nem veszi a fáradtságot, hogy legalább felszinesen megismerkedjen Dél-Korea történelmével és ne írjon olyan marhaságokat, hogy a hetven év alatt elért sikerek oka az intézményrendszer minősége és a jogállami demokrácia és valamiylen piacgazdaság kombinációja.

Azt hiszem sokan tudják itt, hogy nekem a nagy kedvencem Korea (Észak- és Dél- csak 1945 után jön, de nekem a történelmi Korea is ide tartozik). Foglalkoztam is vele sokat, és nagyon szeretem azt az országot, de, soha nem írnék le olyat, hogy jogállami demokrácia és elmúlt hetven év egy cikkben Dél-Korearól. Olvassanak már egy kicsit más könyveket is, mint a CEU ügyeletes könyvlistája. Csak egyetlen könyv amit esetleg elolvashatnak, és ami csak egyetlen szeletével foglalkozik ennek a történetnek, de talán felkapcsolódik náluk is a villany: The Park Chung Hee Era Transformation of South Korea, Harvard University Press. (Most azt már csak súgva, a 21. század huszas éveinek legelején nem mondok olyat, hogy mi tudott a 21. században sikeres országot teremteni. Ez egy jól hangzó bullshit, ha jobban belegondolunk.)

ja és még egy appróság, ahol "klímakutató" dolgozik, azt az intézmnényt nem veszem komolyan. A megfejtést a társaságra bízom, hogy miért.
 
M

molnibalage

Guest
Nagy királyság!
Tudja a hat alapműveletet (+-*/²√) meg még egy csomó mást is, csak ahhoz meg kell tanulni használni.

Igen, ezt rossz topikba idéztem be.
De a célom az volt vele, hogy mecha számológépek fejlődését megmutassam.
A gőzgép szükségességétől oda jutottunk, hogy kb. két ujj ereje elég hozzá és nem egy terem kel hozzá, hanem zsebben hordta az ember.
Persze az elektronikus számológépek alig 25 év múlva kb. ki is nyírták, de érdekes.

Kutor László Fejezetek az információtechnológia kultúrtörténetéből előadás sorozatában hallottam róla amúgy.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113

Konteósok szerint persze ez hoax ("Project Blue Beam" stb.) szerintem is szervezett népámításról lehet szó. Ma már semmin sem lepődne meg az ember, azon sem, ha egy napon bejelentik, hogy felvették a kapcsolatot az idegenekkel, akik "meglepő módon" a klíma megmentését és a világkormány felállítását kérik tőlünk (meg a "rasszizmus eltörlését" stb.), hogy csatlakozhassunk a Galaktikus Szövetséghez. Vagy akár a vallási vonatkozás is bejöhet (közlik, hogy ők alapították az összes világvallást, mondjuk, de most eljött az idő ezek egyesítésére)
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 000
32 370
113
60 minutes is foglalkozott a témával, elkezdték a mainstreamben az ufók valódiságára (vagy "valódiságára") felkészíteni a népet, vagy csak figyelemelterelésként találják jónak bedobni?

 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
60 minutes is foglalkozott a témával, elkezdték a mainstreamben az ufók valódiságára (vagy "valódiságára") felkészíteni a népet, vagy csak figyelemelterelésként találják jónak bedobni?

Azt mindenki ismeri ugye, hogy van arról egy "elképzelés", hogy az "idegenek" tàmadását látható, hallható kivetítéssel jelenítenék meg,mesterséges vízió, majd jön a "felmentősereg" csak annyit "kér", hogy a szabadságjogai maradékát áldozza fel az "emberiség" a "közös fenyegetettség" oltárán, és lőn győzelem, felvonulás, és totális ellenőrzés, meg sírás-rívás. Hmm.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell and enzo

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
+
Mivel jobban szerettem volna fejleszteni a magyar nyelvemet, úgy döntöttem, hogy magyar nagymamámmal tévésorozatokat nézek a házukban, de a görnyedt török tévésorozat itt talált rám is, azt hiszem, ők is itt nézik őket, sajnos nem tudtam ezt az áldozatot hozni .

6mwee8p.JPG
Régen volt egy Turán fórum, törökök csinálták...azzal mi lett? Vagy annyira nem vagy benne a témában?
Itt meg lehet tanulni magyarul. ;)
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 830
30 455
113
Azt mindenki ismeri ugye, hogy van arról egy "elképzelés", hogy az "idegenek" tàmadását látható, hallható kivetítéssel jelenítenék meg,mesterséges vízió, majd jön a "felmentősereg" csak annyit "kér", hogy a szabadságjogai maradékát áldozza fel az "emberiség" a "közös fenyegetettség" oltárán, és lőn győzelem, felvonulás, és totális ellenőrzés, meg sírás-rívás. Hmm.
Nyílván azt is tudja mindenki, hogy ennek az előkészítése gőzerővel zajlik. Lesz itt még meglepetés a Holdon, egér a Marson. Mit tippeltek, Musk "űrvonatai" mi célt szolgálnak? Nyilván az emberiségét! Juttassuk el a zinternetet Amazóniába is...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Erről sem tudtam eddig semmti.
A képek a spillway-ről durvák, az ember, kb. hangyának tűnikk...
Ezt a katasztrófát (Oroville) anno végig követtem, volt egy remek mérnök aki rendszeres napi videó összefoglalókat adott, ismerős volt az erőmű vezetésénél, többször a munkaterületekről is tudósított, és alaposan ismertetett / utánajárt mindennek, mindig akkora tudósítást készített amennyi friss hír / képek videok voltak. Nem volt szenzáció hajhászása, tárgyilagosan és érdekesen tudósított. A környéken lakók (több tízezren) nála követték az eseményeket, ő is ott lakik. Később a nyomtatott és sugárzott sajtó is átvette a híreit, befutott.

A felvételein végig lehet követni az egész katasztrófát a kezdettől a helyreállításig. Az elején többször is necces volt hogy elviszi a víz az egész gátat. Amikor én nézni kezdtem akkor még ép volt a túlfolyó, a gát, és alatta a hegyoldal is. Az egészet láttam végig (kb. 2 hét) ahogy a víz átbukott a gáton, lemosta a hegyoldalt az utakkal, szétszedte a túlfolyót, és ott is elmosott mindent. Most is végig lehet nézni az egészet, de nagyon hosszú a tudósítás videókból megnézni. Egyébként készített összefoglalókat is időnként, asszem van teljes összefoglaló is (több mint 1 évet fog át a teljes helyreállításig). Van saját repülője is, sokat filmezett a levegőből is, meg drónnal is, persze ő kapott engedélyt is ilyenekre, meg az erőmű / építők felvételeit is megkapta mindig. Patreonon lehetett támogatni a munkáját ha jól emlékszem.

Ez videó a gát defektjéről, itt még csak a túlfolyót szedi szét a víz, később átlépett a gáton és a baloldalt a hegyoldalt is lemosta utastul mindenestül. Orowille ekkor már evakuálva volt. 250 000 lett a követői száma később, nagyrésze ottani lakosok.


Ez a gát építéséről régi felvételek szintén az ő összeállítása.


Ez a repülője, tesz vele egy kört a gát felett. Ezen a videón még megvan a gát alatti hegyoldal az utakkal, később a víz átlépte a gátat és a sziklákig lemosta a talajt a folyóba, később alig győzték kiszedni belőle.


Ezen a gát csapatával együtt drónról készítenek felvételeket a károkról majd újra ráengedik a vizet, mert még mindig túl sok jön és muszáj engedni a túlfolyón. Én nagyon bírom a figurát. De helybeliek is. :) További RENGETEG felvétel és tudósítás a csatornáján


Ez egy összefoglaló más csatornáról, de természetesen blancolirio-nal is megvan minden.

https://youtu.be/NjbbW37qzak
 
M

molnibalage

Guest
Ezt a katasztrófát (Oroville) anno végig követtem, volt egy remek mérnök aki rendszeres napi videó összefoglalókat adott, ismerős volt az erőmű vezetésénél, többször a munkaterületekről is tudósított, és alaposan ismertetett / utánajárt mindennek, mindig akkora tudósítást készített amennyi friss hír / képek videok voltak. Nem volt szenzáció hajhászása, tárgyilagosan és érdekesen tudósított. A környéken lakók (több tízezren) nála követték az eseményeket, ő is ott lakik. Később a nyomtatott és sugárzott sajtó is átvette a híreit, befutott.

A felvételein végig lehet követni az egész katasztrófát a kezdettől a helyreállításig. Az elején többször is necces volt hogy elviszi a víz az egész gátat. Amikor én nézni kezdtem akkor még ép volt a túlfolyó, a gát, és alatta a hegyoldal is. Az egészet láttam végig (kb. 2 hét) ahogy a víz átbukott a gáton, lemosta a hegyoldalt az utakkal, szétszedte a túlfolyót, és ott is elmosott mindent. Most is végig lehet nézni az egészet, de nagyon hosszú a tudósítás videókból megnézni. Egyébként készített összefoglalókat is időnként, asszem van teljes összefoglaló is (több mint 1 évet fog át a teljes helyreállításig). Van saját repülője is, sokat filmezett a levegőből is, meg drónnal is, persze ő kapott engedélyt is ilyenekre, meg az erőmű / építők felvételeit is megkapta mindig. Patreonon lehetett támogatni a munkáját ha jól emlékszem.

Ez videó a gát defektjéről, itt még csak a túlfolyót szedi szét a víz, később átlépett a gáton és a baloldalt a hegyoldalt is lemosta utastul mindenestül. Orowille ekkor már evakuálva volt. 250 000 lett a követői száma később, nagyrésze ottani lakosok.


Ez a gát építéséről régi felvételek szintén az ő összeállítása.


Ez a repülője, tesz vele egy kört a gát felett. Ezen a videón még megvan a gát alatti hegyoldal az utakkal, később a víz átlépte a gátat és a sziklákig lemosta a talajt a folyóba, később alig győzték kiszedni belőle.


Ezen a gát csapatával együtt drónról készítenek felvételeket a károkról majd újra ráengedik a vizet, mert még mindig túl sok jön és muszáj engedni a túlfolyón. Én nagyon bírom a figurát. De helybeliek is. :) További RENGETEG felvétel és tudósítás a csatornáján


Ez egy összefoglaló más csatornáról, de természetesen blancolirio-nal is megvan minden.

Az első link nem működik. Amint lesz időm jobban ránézek erre.
A fenti videóban az evolúciós rész az, ami tetszett. Hogy a spillway-ek hogyan fejlődtek.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az első link nem működik. Amint lesz időm jobban ránézek erre.
A fenti videóban az evolúciós rész az, ami tetszett. Hogy a spillway-ek hogyan fejlődtek.
Az első link time start kódos 7m16s-ra, nem értem miért nem működik, amúgy a kódolása jó, ki is próbáltam mielőtt elküldtem a postot. De itt van újra kódolás nélkül. :)

 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
Status
Not open for further replies.