Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

M

molnibalage

Guest
Frànya dolog ez a klimamelegedés.
Persze tudom, hogy ez csak időjárás, nem klima...:)
Igen.
A március meg a sokéves átlag felett volt.
Ezen felül a Föld átlaghőmérséklete nem = világé. Skandináviában volt 25 fok is idén már. Többet, mint itthon Bp.-n. :)
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Várjuk őket szeretettel a versenyszférában! Javaslom számukra, hogy ne égessék fel maguk mögött a hidat!
Amikor a leépítések voltak, foggal-körömmel ragaszkodtak a kis faszom pozícióikhoz. Ahogy minden minisztériumnál. Életszerű amit az ATV vakerál ...

De ameddig holmi Sugár Berciket szopó aljanépek hergelik a közhangulatot, semmin se lepődöm meg.
 
  • Tetszik
Reactions: OhioNurse
T

Törölt tag 1711

Guest
Meg még mennyien!
Ha megnyerjük 1848-49-et akkor is máshogy alakul minden.

Széthulló Osztrák birodalomból Csehszlovákia instant Orosz érdekszférába menekül a Németek elől, Szlovénia, Horvátország megy az Olaszokhoz, Romániát telenyomják fegyverrel a Franciák, Anschluss jó eséllyel még az 1860-as években lezajlott volna...
Mi meg itt lettünk volna a kellős közepén letolt gatyával.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Nem gyenge.
7b3a2cd6bb1e28ee64c78f37076a5c0c-t2021-04.png
Jön a lehűlési periódus és a pofáraesés a nagyokosoknak!
Ajánlom tanulmányozásra az érdeklődőknek Miskolczi Ferenc légkörfizikus levezetését a szén-dioxid szint változásának jelentéktelenségéről!
A Nap a lényeg!!
 
R

Ruby de Puteaux

Guest
Nagyon tetszenek ezek a régi minimalista, lényegre törő hirdetések/reklámok.

Reklám 1934-ből. Auto-motor független képes szaklap.
tumblr_pyupzn3Dic1w7oc68o1_1280.jpg



Méray 350. Automobil motorsport, 1927. július.
efed915f2e4f4b4c49a563f558ac0695fa9f9d9a.jpg



Pemetefűczukorka, Vasárnapi Újság 1901.
87be18d5b70364799e2153584c8b387eb29db7c8.jpg



A szakértők zsebpisztolya. Vasárnapi Újság 1912. 15. sz.
b6b2af94eecd5af4cee3508a76b708e7d2b4bd12.jpg
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Meg még mennyien!
Ha megnyerjük 1848-49-et akkor is máshogy alakul minden.
Megnyertük. Még mindig, áprilisi tvnyek.
Aztán Kossuth belevitt minket egy háborúba, aminek a megnyerése esetén:

Széthulló Osztrák birodalomból Csehszlovákia instant Orosz érdekszférába menekül a Németek elől, Szlovénia, Horvátország megy az Olaszokhoz, Romániát telenyomják fegyverrel a Franciák, Anschluss jó eséllyel még az 1860-as években lezajlott volna...
Mi meg itt lettünk volna a kellős közepén letolt gatyával.
Annyiban egészíteném ki, hogy akkor még a tót atyafiak nem igazán lázadoztak. Ahhoz a lex Aponyi kellett, hogy őket is magunkra haragítsuk. A cseheket meg azzal, hogy leszavaztuk a trialista államot.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 528
93 826
113
Ki irta?

Karikó-ügyben most össznépi a felháborodás, hogy Karikó Katalint bezsarolták/beszervezték. Namármost a beszervező a rendszerváltás után országos rendőr-főkapitány lett. Mi lenne, ha ugyanilyen egyetértésben nem csak a hajdani aktanyilvánossági, hanem a lusztrációs törvényjavaslatomat is elfogadnák egyszer, mégpedig azzal a kiegészítéssel, hogy annak is távoznia kell a közéletből , aki beszervezőt közhatalmi pozícióba juttatott
 

KoviUbi

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 834
6 693
113
Ki irta?

Karikó-ügyben most össznépi a felháborodás, hogy Karikó Katalint bezsarolták/beszervezték. Namármost a beszervező a rendszerváltás után országos rendőr-főkapitány lett. Mi lenne, ha ugyanilyen egyetértésben nem csak a hajdani aktanyilvánossági, hanem a lusztrációs törvényjavaslatomat is elfogadnák egyszer, mégpedig azzal a kiegészítéssel, hogy annak is távoznia kell a közéletből , aki beszervezőt közhatalmi pozícióba juttatott

Elsőre nem arra tippeltem, aki tényleg írta, de nem lövöm le a poént.
Ugyanakkor azért problémásak ezek a lusztrációs javaslatok, mert azoknak kéne megszavazniuk, akik aztán távoznának miatta a közéletből.
Politikusok között kevés ilyen hülye van.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 605
25 050
113
Nagyon tetszenek ezek a régi minimalista, lényegre törő hirdetések/reklámok.

Reklám 1934-ből. Auto-motor független képes szaklap.
tumblr_pyupzn3Dic1w7oc68o1_1280.jpg



Méray 350. Automobil motorsport, 1927. július.
efed915f2e4f4b4c49a563f558ac0695fa9f9d9a.jpg



Pemetefűczukorka, Vasárnapi Újság 1901.
87be18d5b70364799e2153584c8b387eb29db7c8.jpg



A szakértők zsebpisztolya. Vasárnapi Újság 1912. 15. sz.
b6b2af94eecd5af4cee3508a76b708e7d2b4bd12.jpg
Nekem a régi cz-vel írás tetszik nagyon, azt sajnálom, hogy kikoptatták.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and enzo

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 660
15 069
113
@antigonosz átjövök ide a betegbeugrós témával ne offoljuk szét a Leó topicot.

Lehet van ilyen de nem ez az általános a magyar valóságban. Spec én még nem találkoztam ilyennel.

Leírta nálunk sem így van. Nem kicsi cég.
Ha ember hiány van akkor
külsős céget bérlünk.
2/4/6/8 főt.
Olyan is van a szlovák testvérmárka/gyár küld embereket. De nem azért mert ők plussz, hanem mert náluk épp fölöslegesek, mert a chiphiány miatt meglassult a termelés.

A nővérem vezető beosztásban van egy nagy nemzetközi biztosítónál.
20-ról most csökkentették vonták össze 14re a helyeket.
Eddig 69 embere volt most 112.
Betegszabi de nyaralás alatt is több órát dolgozik otthonról.

Szomszédom boltban dolgozik. Ha kiesik 2 ember akkor ők "szivességből" túlóráznak a főnök 2 szép szeméért.

De ami közvetlenül engem érint.
Április 25.én elkezdték szigetelni a házam.
Elvileg 2 nap múlva végeznek!
Ja mert felmondott 2 ember, és nincs helyette senki.
Szóval a 10 munkanapból lett több mint 20.
Senki nem ugrott be.

Szóval inkább elméletben vannak ilyen emberek magyarhonban.

A Honvédségben meg mivel hadkötelezettség van, és elméletben minden alkalmas férfi behívható, ezért nincs a 100% feltöltés fölött (ami nincs békeidőben) még 10% tartalék aki szabadság alatt beugrik a Leóba.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 287
68 352
113
@antigonosz átjövök ide a betegbeugrós témával ne offoljuk szét a Leó topicot.

Lehet van ilyen de nem ez az általános a magyar valóságban. Spec én még nem találkoztam ilyennel.

Leírta nálunk sem így van. Nem kicsi cég.
Ha ember hiány van akkor
külsős céget bérlünk.
2/4/6/8 főt.
Olyan is van a szlovák testvérmárka/gyár küld embereket. De nem azért mert ők plussz, hanem mert náluk épp fölöslegesek, mert a chiphiány miatt meglassult a termelés.

A nővérem vezető beosztásban van egy nagy nemzetközi biztosítónál.
20-ról most csökkentették vonták össze 14re a helyeket.
Eddig 69 embere volt most 112.
Betegszabi de nyaralás alatt is több órát dolgozik otthonról.

Szomszédom boltban dolgozik. Ha kiesik 2 ember akkor ők "szivességből" túlóráznak a főnök 2 szép szeméért.

De ami közvetlenül engem érint.
Április 25.én elkezdték szigetelni a házam.
Elvileg 2 nap múlva végeznek!
Ja mert felmondott 2 ember, és nincs helyette senki.
Szóval a 10 munkanapból lett több mint 20.
Senki nem ugrott be.

Szóval inkább elméletben vannak ilyen emberek magyarhonban.

A Honvédségben meg mivel hadkötelezettség van, és elméletben minden alkalmas férfi behívható, ezért nincs a 100% feltöltés fölött (ami nincs békeidőben) még 10% tartalék aki szabadság alatt beugrik a Leóba.
Igen ez igy van ahogy irtad nagy reszen az orszagnak. De most gondolj bele, van neked egy hazszigetelo ceged, van 4 embered, bevallalsz egy melot 10 nappal kalkulasz, lesz belole 20 mert 2ember lelepett. Csuszol 10 napot a kovetkezo helyen, nyilvan kb ha ilyenkor tortenik a "baleset" akkor z kozepeig mar tuti csuszni fogsz. Eredmeny? Xar hired lesz, mert jo leszel halalnak es ez is csak igerget kategoria, plusz kevesebb penzt keresel mert kevesebba melo. Tudom hogy nem ilyen egyszeru a dolog, de aki alultervez letszammal mint vallalkozo az szerintem nem tiszta fent. A munkabernel amit a kisegito, beugronak kifizet a kieso bevetele mindig tobb, csak sajnos sokan a kisvallalkozok kozul meg a nem teljesitmenyes meloknal minden fillert fogni akarnak. Nalunk pl vagy 10 eve aszalagon dolgozo reszlegen mar megcsinaltak hogy nincs fix idopontban stop es szunet. Felvettek plusz ket embert akik mennek vegig a szalagon es cserelnek a masik dolgozokkal, kuldik ki oket szunetre, allnak be a helyukre. Utana kovetkezo dolgozo. Eredmeny hogy soha nem all le a sor, napi masfel oraval tobbet termel, a negy valto ember napi bere meg kb 1 perc alatt bejon.
Katonaeknal persze biztosan mas a vilag, en nagyon reg voltam katona lassan 25 eve, de azt tudom hogy a tiszti es tiszthelyettesi allomany fele sosem volt ott, sokukkal nem is talalkoztam soha mert iskolaban, tovabbkepzesen, kulszolgalaton voltak. De ez gondolom neked sem ismeretlen. Na most igy hogyan? Persze ertem en hogy a minimum letszamnak a fele sincs feltoltve, es ez nem csak a penz kerdese mert a mai 18-40 eves korosztaly nez furan ha azt mondom menj katonanak.
Hatarorsegnel viszont pl volt 5 csoport, az otodik olyan kisegito volt, mert az oraik fele a havi munkaidokeret kiegeszitesere kellett mert a 4 csoport nem fedte azt le. A maradek kb 80 orajukban meg mentek masik csoportokba kisegiteni. Persze ez nem volt teljesen eleg de azert sokat jelentett.
Tudod jol hogy a honvedsegnel is van egy rakas oromkatona akik az elso gyanus hirre hogy haboru keszul dobbantananak, leszerelnenek. Igen vannak ilyenek. Plusz akik ne adj isten megsebesulnek. Pl kene az 56 tankhoz vagy 200 harckocsizo. De nincs, es a 40- bol ami van is kiesik 15 fo. Akkor mekkora az erod vegulis, mert nem tudsz betenni a helyukre senkit az ures tankokba.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 008
87 725
113
Ki irta?

Karikó-ügyben most össznépi a felháborodás, hogy Karikó Katalint bezsarolták/beszervezték. Namármost a beszervező a rendszerváltás után országos rendőr-főkapitány lett. Mi lenne, ha ugyanilyen egyetértésben nem csak a hajdani aktanyilvánossági, hanem a lusztrációs törvényjavaslatomat is elfogadnák egyszer, mégpedig azzal a kiegészítéssel, hogy annak is távoznia kell a közéletből , aki beszervezőt közhatalmi pozícióba juttatott
Késő. Schiffer meg a hálózat által küldött Karigerit se ismerte fel, kb. mindent rosszul csinált, pártszakadást ért el, úgyhogy kár okoskodnia, mert gondolom tőle van az idézet.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby and enzo

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 806
25 415
113
Megnyertük. Még mindig, áprilisi tvnyek.
Aztán Kossuth belevitt minket egy háborúba, aminek a megnyerése esetén:


Annyiban egészíteném ki, hogy akkor még a tót atyafiak nem igazán lázadoztak. Ahhoz a lex Aponyi kellett, hogy őket is magunkra haragítsuk. A cseheket meg azzal, hogy leszavaztuk a trialista államot.
Sose tudjuk meg mi lett volna, ha! :)
Így alakult. Most már ebből kell gazdálkodnunk!
..
Viszont Kossuth-tal léptünk a "KOS-ÚTJÁRA"! Legalábbis részben! ;)
Bár az ő személye ennek az útjelzője, semmint a kiváltója!
Szinkronicitás!