Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 635
32 207
113
Mivan? Nem kifejezetten, de ugyebár a katódsugárcsöves tv kívülről se nagyon párásodott, mivel ritkán volt hideg pont a lakásban...

Megint mivan?

Biztos megvan. Biztos jó is. 0,5 w/nmes értékek is vannak KRIPTON töltettel, nem vákuumosan. Ott is ott az apró szépseghiba, hogy a diffúziót, ha fejre állsz se kerülöd el. Ez egy katódsugárcsöves tvnél nem tényező, egy hőszigetelő ablaknál már igen. Viszont ez az érték is magasabb mint a falé. Hideg pont vs légnedvesség. Na mond mit fog csinálni? Vagy sötétzöldiában már a fizika se működik?


Megint wtf? Elég gáz lenne, ha légcsere is lenne kinyitott ablakon kívül.

Nem egészen értem hogy akarod ezt megoldani, benn tartod a meleget? Ezt üvegháznak hívják, és nyáron elég drága kihűteni. De a sötétzöldeknél ez sose volt tétel. Vagy be se ereszted a fényt? Akkor meg mi a fészkes fasznak ablak?


A műanyag zacsid meg sima szénhidrogén. Egy kisebb tölgyfa is tonnaszám tartalmazza. De még benned is van vagy 30-40 kg. Ja hogy éterkötés észterkötés helyett? Hát mi ez egy betü?

Igen, hiszen terem az üvegfán...
Na elmész te a...
Meg a műanyag ablakkeret a műanyagfán....
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Mivan? Nem kifejezetten, de ugyebár a katódsugárcsöves tv kívülről se nagyon párásodott, mivel ritkán volt hideg pont a lakásban...

Megint mivan?

Biztos megvan. Biztos jó is. 0,5 w/nmes értékek is vannak KRIPTON töltettel, nem vákuumosan. Ott is ott az apró szépseghiba, hogy a diffúziót, ha fejre állsz se kerülöd el. Ez egy katódsugárcsöves tvnél nem tényező, egy hőszigetelő ablaknál már igen. Viszont ez az érték is magasabb mint a falé. Hideg pont vs légnedvesség. Na mond mit fog csinálni? Vagy sötétzöldiában már a fizika se működik?


Megint wtf? Elég gáz lenne, ha légcsere is lenne kinyitott ablakon kívül.

Nem egészen értem hogy akarod ezt megoldani, benn tartod a meleget? Ezt üvegháznak hívják, és nyáron elég drága kihűteni. De a sötétzöldeknél ez sose volt tétel. Vagy be se ereszted a fényt? Akkor meg mi a fészkes fasznak ablak?


A műanyag zacsid meg sima szénhidrogén. Egy kisebb tölgyfa is tonnaszám tartalmazza. De még benned is van vagy 30-40 kg. Ja hogy éterkötés észterkötés helyett? Hát mi ez egy betü?

Igen, hiszen terem az üvegfán...
Na elmész te a...
Csak nem napszúrást kaptál ???:D:D

Több redőny gyártót ismerek, SŐŐŐT olyanokat is, akik fóliáznak úgy 30 éve! (barátaim közeli ismrőseim cégei ! :) ) Ismerem a termék palettájukat. És engem akarsz te "megdumálni" ??? Na ne röhögtess !!! :D:D:p Szóval hagyjál a hülyeségeiddel ! Másrészt értek is hozzá.
Megint wtf? Elég gáz lenne, ha légcsere is lenne kinyitott ablakon kívül.
Tanulj egy kis fizikát, mert nagyon felejtesz ! "A hő terjedésének 3 módja" Ennek nézz utána ! Ha negyedik módszert is tudsz, SÜRRGŐSEN jelentsd be a fizikai Nobel díjért cserébe !!! :D:D

A műanyag zacsid meg sima szénhidrogén. Egy kisebb tölgyfa is tonnaszám tartalmazza. De még benned is van vagy 30-40 kg. Ja hogy éterkötés észterkötés helyett? Hát mi ez egy betü?
Igen, hiszen terem az üvegfán...
Na elmész te a...
Mond hogy nem súlyos a napszúrásod ! Az megnyugtatna. Aggódom érted ! :D

Ezeknél a marhaságoknál amiket írtál sokkal okosabbnak néztelek korábban. Tehát a jóindulat megvolt bennem. Viszont ez erősen eltúlzott és alaptalan volt a részemről. :cool:
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Oszt milyen a Bg? ;)
Nekem nem volt vele semmi gondom. Megbízhatóan szállítanak.

Ha meg van a cucc az EU raktárba is, onnan vedd meg. Persze számold ki azért az árat. Kintről az áfával + posta vámoltatás vagy a raktárból, és hasonlítsd össze. Én áprilisban egy mobilt vettem tőlük. Előrendeléses akciós (+2GB) extra rammal és android 11. Hozták EU-ból, pedig nem is volt ilyen opció. Ugyan azon az áron jött, így az áfa nem kellett. Jó azóta is. Erre 1 év jótállás van. Remélem nem kell soha.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Amit gondolom kb úgy lehet érvényesíteni mint az emagos garikat ahol átirányítanak egy csak mordoriul beszélő bolthoz, hogy vele intézd. :)
Umidigi és honkongi cég. Mivel nem tőlük vettem hanem a BG-től, így ők intéznék a garanciát is velük. Velem angolul. :p

Egyébként volt hogy rendeltem tőlük 5 db lipo-t, és 10 db jött. Nem szólt senki semmit. Ajándék meglepetés. Szóval én még pluszban vagyok náluk azóta is. :D
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Umidigi és honkongi cég. Mivel nem tőlük vettem hanem a BG-től, így ők intéznék a garanciát is velük. Velem angolul. :p

Egyébként volt hogy rendeltem tőlük 5 db lipo-t, és 10 db jött. Nem szólt senki semmit. Ajándék meglepetés. Szóval én még pluszban vagyok náluk azóta is. :D

Anno én is szemezgettem egy Umidigi F2-essel, de végül 5k-val drágábban vettem idehaza egy Redmi Note 8 Pro-t.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Ázsiai nyelvet szívesen tanulnék, csak ott a jelkészlettel van problémám. Elég nehéznek találom, hogy annak a logikáját megtanulja az ember, aztán persze lehet tévedek.
Áthoztam ide, hogy ne az oroszoknál topicromboljon.
Szóval koreai esetben ez pont nem igaz. Úgy terveztették meg az írást tudósokkal. Konkrétan az volt a jelmondat, hogy egy okos embernek néhány óra, de egy félkegyelműnek se legyen több egy hétnél megtanulni.
És tényleg, keress rá youtuben 10 mins hangeul.
10 perc alatt a magánhangzókat és pár mással hangzót megtanulsz. Tanfolyamon az első alkalom után mindenki tud olvasni.
Ja és a koreai nem jelképeket használ hanem ezek betűk szótagokká összerakva. Magyarral egész jól megfeleltethetőek, az angolok szívnak vele, de ők kit érdekelnek. :) A másik gyönyörűség, hogy kiejtést írnak le, szóval nincs trükk, ami le van írva azt ejted ki. Nem véletlenül tervezett írásjel. Imádom.
És ha jobban elmerülsz benne...jönnek a kivételek! :D :D
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 572
18 443
113
Áthoztam ide, hogy ne az oroszoknál topicromboljon.
Szóval koreai esetben ez pont nem igaz. Úgy terveztették meg az írást tudósokkal. Konkrétan az volt a jelmondat, hogy egy okos embernek néhány óra, de egy félkegyelműnek se legyen több egy hétnél megtanulni.
És tényleg, keress rá youtuben 10 mins hangeul.
10 perc alatt a magánhangzókat és pár mással hangzót megtanulsz. Tanfolyamon az első alkalom után mindenki tud olvasni.
Ja és a koreai nem jelképeket használ hanem ezek betűk szótagokká összerakva. Magyarral egész jól megfeleltethetőek, az angolok szívnak vele, de ők kit érdekelnek. :) A másik gyönyörűség, hogy kiejtést írnak le, szóval nincs trükk, ami le van írva azt ejted ki. Nem véletlenül tervezett írásjel. Imádom.
És ha jobban elmerülsz benne...jönnek a kivételek! :D :D
Köszi az infókat, megnézem mindenképpen! :)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Anno én is szemezgettem egy Umidigi F2-essel, de végül 5k-val drágábban vettem idehaza egy Redmi Note 8 Pro-t.
Ez Bison, az ősszel jött ki, ez a márciusi újabb kiadás (+2GB) "limited edition", 8GB/128GB, gyors memoriákkal és gyárilag android 11-el. Nagyon olcsón jött ki, mivel a BG úgy küldte, hogy nem lett áfája, mert EU-ból jött. 52-be fájt új, garis, dobozban (gyárilag lezárva) tok-vonó. Ami jobb lett volna az a GT változat (72ezer+áfa stb.) vagy az Ulefon Armor 10 (150ezer) Ma már az ulefonok olcsóbbak, de még mindig 119 (áfával) + szállítás + posta-vámolás (kb. 4,5ezer) Ehhez képest amit én vettem ma is 55 pénz mindennel, új, garis, sok rammal és szenzorokkal. Majd később lesz egy QI töltős ruggerphon-om, meg nagyon combos is. Bár ez is bírja egyenlőre úgy hogy nem egy erőmű, de nem is egy mezei gép. Az adatai a gyári oldalon. Én a jövőben is maradok a full vízálló telfonoknál amikkel akár focizni is lehet. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Ez Bison, az ősszel jött ki, ez a márciusi újabb kiadás (+2GB) "limited edition", 8GB/128GB, gyors memoriákkal és gyárilag android 11-el. Nagyon olcsón jött ki, mivel a BG úgy küldte, hogy nem lett áfája, mert EU-ból jött. 52-be fájt új, garis, dobozban (gyárilag lezárva) tok-vonó. Ami jobb lett volna az a GT változat (72ezer+áfa stb.) vagy az Ulefon Armor 10 (150ezer) Ma már az ulefonok olcsóbbak, de még mindig 119 (áfával) + szállítás + posta-vámolás (kb. 4,5ezer) Ehhez képest amit én vettem ma is 55 pénz mindennel, új, garis, sok rammal és szenzorokkal. Majd később lesz egy QI töltős ruggerphon-om, meg nagyon combos is. Bár ez is bírja egyenlőre úgy hogy nem egy erőmű, de nem is egy mezei gép. Az adatai a gyári oldalon. Én a jövőben is maradok a full vízálló telfonoknál amikkel akár focizni is lehet. :)

10“-es tablet-re vadászok, Teclast M40 tűnik eddig nyerőnek.
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
10“-es tablet-re vadászok, Teclast M40 tűnik eddig nyerőnek.
Gonolom nagygép helyett, minden egyben, lehet cipelni, kicsi és könnyű. Vagy a gyereknek, a nejednek ? Azért egész más mint egy telefon, és mobil az is mint egy laptop. Hááát... nekem is kéne egy új laptop, de ami nálam játszik az 300k és attól felfelé van. Most nem aktuális.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Gonolom nagygép helyett, minden egyben, lehet cipelni, kicsi és könnyű. Vagy a gyereknek, a nejednek ? Azért egész más mint egy telefon, és mobil az is mint egy laptop. Hááát... nekem is kéne egy új laptop, de ami nálam játszik az 300k és attól felfelé van. Most nem aktuális.

Munkába netflix/hbo go/rtl most/curiosity meg sd kártyáról sorozatgyüjtemény.

Notebook-nak a Tuf A15-ös :D
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Munkába netflix/hbo go/rtl most/curiosity meg sd kártyáról sorozatgyüjtemény.

Notebook-nak a Tuf A15-ös :D
Jó hogy beszéltünk a Notebokról, mert nem ismertem az aktuális kínálatot. Most belőttem a célt ha lesz rá keret.
2021 Tuf A17 került a célkeresztbe. :D
Persze a 8GB-os videokártyával és full 32GB rammal, ami így 500k körül kóstálhat. Viszont kivált egy komolyabb asztali gépet is. De kell rá egy dobozos win10 pro is (egyenesen a microsofttól), mert egyszer már csúnyán megszívtam a géphez a gyártónál licencelt windows-al. Érvényes az, csak hardver függő, nem úgy mint a másik. Az ősszel alapos és hosszú beszélgetést folytattam a ügyfélszolgálatos nővel, és mondta hogy kizárólag tőlük vegyek dobozost, és ha gondom van bármikor bármiben segítenek, míg ha máshol vettem ez nincs garantálva. Kicsit törte a magyart, nem tudom hol van az ügyfélszolgálatuk (a telefonos központ). De aranyos kedves volt, mindent elmagyarázott bár a nagyrészét tudtam. A gyártók csak a gari ideje alatt foglalkoznak a licencelt szoftverükkel, utána old meg ahogy tudod a gyári fórumon. A microsoft csak a nála vásárlókkal foglalkozik támogatással, de ez lehet egy cég is több száz szoftverrel vagy egy magánszemély. Azt át lehet rakni egy másik gépbe ha az alaplap bekrepál, az olcsókat és a gyártói licencelteket nem. Másolhatsz róla tartalékot, azzal mindent lehet, nem hisztizik mindenért.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 1711
T

Törölt tag 1711

Guest
Jó hogy beszéltünk a Notebokról, mert nem ismertem az aktuális kínálatot. Most belőttem a célt ha lesz rá keret.
2021 Tuf A17 került a célkeresztbe. :D
Persze a 8GB-os videokártyával és full 32GB rammal, ami így 500k körül kóstálhat. Viszont kivált egy komolyabb asztali gépet is. De kell rá egy dobozos win10 pro is (egyenesen a microsofttól), mert egyszer már csúnyán megszívtam a géphez a gyártónál licencelt windows-al. Érvényes az, csak hardver függő, nem úgy mint a másik. Az ősszel alapos és hosszú beszélgetést folytattam a ügyfélszolgálatos nővel, és mondta hogy kizárólag tőlük vegyek dobozost, és ha gondom van bármikor bármiben segítenek, míg ha máshol vettem ez nincs garantálva. Kicsit törte a magyart, nem tudom hol van az ügyfélszolgálatuk (a telefonos központ). De aranyos kedves volt, mindent elmagyarázott bár a nagyrészét tudtam. A gyártók csak a gari ideje alatt foglalkoznak a licencelt szoftverükkel, utána old meg ahogy tudod a gyári fórumon. A microsoft csak a nála vásárlókkal foglalkozik támogatással, de ez lehet egy cég is több száz szoftverrel vagy egy magánszemély. Azt át lehet rakni egy másik gépbe ha az alaplap bekrepál, az olcsókat és a gyártói licencelteket nem. Másolhatsz róla tartalékot, azzal mindent lehet, nem hisztizik mindenért.
NORMÁLIS notebook hűtő nélkül be se üzemeld.
Rengeteg lehúzós cikk volt róla, hogy hangos, forró, throttling-ol, aztán lóf*szt csak kell alá egy ventillátor és láss csodát az enyém csöndesebb, mint a kis i5-ös ultrabook ami előtte volt.
Az enyém Telekomtól van kamatmentes részletre, úgy voltam vele ki tudnám fizetni a 400k-t egybe, de részletfizetésnél megforgathatom azt a lóvét webkincstárban meg romlik is az értéke 2 év alatt.

Win 10-ből meg 3 retail és a notebook oem-je van aktiválva az account-omon, a 3-ért fizettem anno kemény 1400ft-ot, ha jól tudom maláj főiskolások árulták az államtól ingyen kapott kódokat :D
 
M

molnibalage

Guest
Szegény mérleg mit vetett, hogy kitiltottak? Tudomanytagadas? Akkor innen lenne még pár tag aki repulehtne.
Mehet utána mind felőlem, az antivaccer és egyéb hülyeségeknek szerintem semmi helyen nincs egy kicsit is technikai és természettudományos fórumon.
Ez engem is érdekelne. Amig csak az UFO topikban mondja a magáét szerintem azzal semmi gond, ott néha bődületes sületlenségek is előbukkannak nélküle is...
Persze egy tematikus oldallal ő is jobban járna.
És ez már az n+1-dik ilyen.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
4 184
14 834
113
Szegény mérleg mit vetett, hogy kitiltottak? Tudomanytagadas? Akkor innen lenne még pár tag aki repulehtne.
Ez engem is érdekelne. Amig csak az UFO topikban mondja a magáét szerintem azzal semmi gond, ott néha bődületes sületlenségek is előbukkannak nélküle is...
Persze egy tematikus oldallal ő is jobban járna.
 
  • Tetszik
Reactions: Flexus