Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

Kopi2000

Guest
El lehet lenni azzal a 2-3 liter olajjal tovább is, nem kell állandóan cserélni. Én ha ki is pucolom az olajsütőt, kiöntöm flakonokba, leszűrve, aztán visszatöltöm, vagy ha már nagyon elszíneződött, a felét, és ahhoz töltök frisset. :)
En meg mar evekkel ezelott kidobtam a fritozt. Egeszsegtelen olajban sutni.....
 
  • Imádom
Reactions: zsolti

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 134
113
El lehet lenni azzal a 2-3 liter olajjal tovább is, nem kell állandóan cserélni. Én ha ki is pucolom az olajsütőt, kiöntöm flakonokba, leszűrve, aztán visszatöltöm, vagy ha már nagyon elszíneződött, a felét, és ahhoz töltök frisset. :)
Én ezt tudom. Amíg használtunk fritut, mi is pontosan ezt csináltuk. Viszont a sok konzumidióta fogyasztása szocializált növény amíg konkrétan ki tudja fizetni, szarik rá és jó állampolgárként FOGYASZT, mint ha nem lenne holnap.

Én meg már a fritut is elraktam a picsába, mert sehogy nem gazdaságos, ráadásul marha egészségtelen minden ami abban készül, szóval úgy döntöttem hogy NEM KELL.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani and hunter85

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Akkor az sem volt igaz?
Lehet, hogy lassan majd módosul a 'se nem fűtenek, se nem esznek'-re. De valószínűleg nem lesz ennyire szélsőséges a dolog. Max néha egy kis hiány, drágulás stb.
A vetőmag részben nem az aszály miatt hiány, hanem részben az ukránoktól nem jön (meg persze oroszoktól).

+a macskák mindig összeszrják a veteményest.
Örülj neki, hogy csak azt; ma csirkével a szájában láttam az egyiket.
Ha elköltözöl a városból, akkor lehet autókázgatni. $$$ + idő
Ez sok mindentől függ. Részben igen. De gondold el, hogy ha BP-n közlekedsz 1-1,5 órát, meg állsz a dugóban (tudom Te biciklizel, de úgyis van autód, vidéken még mernéd is használni) az vidéken simán, pályázás nélkül 70 km-es körzet. Gondolj bele, pl.: Makó-Kecskemét végig pályán, de egy óra alatt ott vagy a Merci gyárban. És azért ez viszonylag szélsőséges távolság már km-ben.
De van olyan munkahely, ahol vidéken sem biztos, hogy kevesebbet keres az ember; pl tanár, hivatalnok, mentő-tűzoltó-rendőr-honvéd etc.

Ha lelépsz, akkor lehet, hogy a melóhelynek is annyi... Nincs $$$
Van. Ha az ember keres talál. De ha nagyon profi a munkájában, akkor miért ne foglalkoztatná akár távmunkában is a cég. Van ilyen.
De... ha életmódot akar váltani, akkor egy bp-i és aglós ház árából vidéken sokkal nagyobbat-szebbet-nagyobb telkeset vesz és még annyi pénze is marad, hogy akár befektesse.

A legtöbb vidéki ingatlan 50-100 éves szigeteletlen szar, kifűteni nem tudják.
Na, az ilyen 50-100 éves, 60 cm-es falvastagságú házra teszel födém szigetelést, meg normális minőségű -szellőző- ablakot és aki nem tudja kifűteni, nem a házban van a baj. De vannak újabb házak is, nem csak százéves szarok.
 
M

molnibalage

Guest
Amúgy igen durva. Tavaly volt az elmúlt 120+ év leghidegebb májusa és legcsapadékosabb.
Ennek ellenére van most aszály.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Nekem egy paprikán bír idén teremni kb 4-6 darab termés...
A borsóról ne is beszéljünk.... egy rizi-bizi nehezen jött össze. Pedig rajnai-törpe, ami ráadásul korai termő is.
A talaj krva szar, pénzem meg nincs kicsrélni.
Szerves trágyán gondolkoztál már? Csodákra képes egy kis érett istállótrágya. ;) Nálam is egy homokos terméketlen talaj volt, aztán 16 év folyamatos trágyázásával kiváló fekete föld lett belőle.
+a macskák mindig összeszrják a veteményest.
Szórj szét kávézaccot, azt nem annyira csípik. (Plusz nálam az erdélyi kopóm is riasztja őket... :D )
Hát, ők gyíkot/egeret szoktak.
Csak kertes, családi házban lakom, nem nagy kerttel, szval semmi komolyabb gazdálkodás.
Bár 2-3 tyúkon gondolkozom, már tojás+ anti-gaz szempontból.
2-3 tyúk semmire se jó. Nálam most 10 tojó és 10 (najó 7 jérce van benne, még nem termelő) növendék van, na ők azért adnak értelmezhető mennyiséget.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 001
9 976
113
Nekem egy paprikán bír idén teremni kb 4-6 darab termés...
A borsóról ne is beszéljünk.... egy rizi-bizi nehezen jött össze. Pedig rajnai-törpe, ami ráadásul korai termő is.
A talaj krva szar, pénzem meg nincs kicsrélni.
+a macskák mindig összeszrják a veteményest.
Macskákra megoldás egy jó Airsoft puska.
De ha ügyes vagy meggymag+csúzli. Haver madárbarát kertet csinált a egy holtág partján meg vagy öt magaságyást, és azt szereti ha nézheti a madarakat, de a szomszéd macskák odaszoktak, pár hétig a teraszon dolgozott csúzlival maga mellett, pár hét alatt leszoktak a macskák arról hogy a kertbe betegyék a lábukat. Mérnök és kaszkadőr filmekben, az utobbi miatt sokat utazik, már akkor sincsen macskaszar a kertben ha elutazik egy hónapra.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Macskákra megoldás egy jó Airsoft puska.
De ha ügyes vagy meggymag+csúzli. Haver madárbarát kertet csinált a egy holtág partján meg vagy öt magaságyást, és azt szereti ha nézheti a madarakat, de a szomszéd macskák odaszoktak, pár hétig a teraszon dolgozott csúzlival maga mellett, pár hét alatt leszoktak a macskák arról hogy a kertbe betegyék a lábukat. Mérnök és kaszkadőr filmekben, az utobbi miatt sokat utazik, már akkor sincsen macskaszar a kertben ha elutazik egy hónapra.
De várj, nem @SirHiggins macskáiról van szó? Vagy azok a szomszéd macskái? :D
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Akkor a légpuska, a csúzli és a vadászkutya nem játszik a veteményestől való távoltartás megoldására. :D
Valóban nem, úhogy inkább összeszedem utánuk :D
A madarak egyébként járnak tőlük inni, nem kell rögtön vadászni valamire.
Amúgy is görény dolog a csúzli és hasonló. Sztem.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Valóban nem, úhogy inkább összeszedem utánuk :D
A madarak egyébként járnak tőlük inni, nem kell rögtön vadászni valamire.
Amúgy is görény dolog a csúzli és hasonló. Sztem.
Én nem szoktam lődözni őket. A macskák és nyestek ellen egy erdélyi kopó tökéletes riasztó.
Ő mondjuk inkább vaddisznós kutya, de amúgy nem válogatós. :)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
Én nem szoktam lődözni őket. A macskák és nyestek ellen egy erdélyi kopó tökéletes riasztó.
Ő mondjuk inkább vaddisznós kutya, de amúgy nem válogatós. :)
Nem vagyok buddhista -vagy kiknél divat ez, de én még a darazsakat is hagyom a rohadt körtét/szőlőt enni, nem nyírom le teljesen sose a kert egyik felét - a rovaroknak. Nekem megfelel az élni hagyni módszer is.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Nem vagyok buddhista -vagy kiknél divat ez, de én még a darazsakat is hagyom a rohadt körtét/szőlőt enni, nem nyírom le teljesen sose a kert egyik felét - a rovaroknak. Nekem megfelel az élni hagyni módszer is.
Alapvetően én is támogatom. De azért nem szívesen vitetem el a baromfikat a kertemből a kis ragadozókkal.... :)