Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Előítéletek vannak. Ez mindig is így lesz.
Személyes tapasztalatok árnyalhatják, konkrét esetben.
Nálam az utca egyik végén van egy apacs família, akik marha rendesek. Piacoznak, hajnalban kint vannak, zöldségesek.
Korrekt árujuk van, nem basznak át, ha megyek melóba small talking. Egy szavam se lehet.
Az utca másik felén meg tinédzser apacsok, nyáron éjjel hangos, ugrál a kocsin stb.
Ok, nyilván én is voltam fiatal, lehet kinövik, de azért csak baszódjanak meg.
Azért a skalpodra figyelj oda sápadt bőrű.
winnetou-pierre-brice.gif
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Előítéletek vannak. Ez mindig is így lesz.
Személyes tapasztalatok árnyalhatják, konkrét esetben.
Nálam az utca egyik végén van egy apacs família, akik marha rendesek. Piacoznak, hajnalban kint vannak, zöldségesek.
Korrekt árujuk van, nem basznak át, ha megyek melóba small talking. Egy szavam se lehet.
Az utca másik felén meg tinédzser apacsok, nyáron éjjel hangos, ugrál a kocsin stb.
Ok, nyilván én is voltam fiatal, lehet kinövik, de azért csak baszódjanak meg.
Tőlünk néhány házzal odébb lakott egy néni, akinek a halála után a házába dzsippó melósokat szállásolt el egy helyi földműves vállalkozó 3-4 éve. Mikor megláttam őket, bekészítettem a régi jó fa testápolómat (érzékeny bőrre), és elszidtam minden világi és nem evilági hatalmat, aki szét akarja cseszni a "csendes" és békés falusi környékünket. Aztán, meglepő módon, egész normálisak. Az előfordul, hogy hétköznap késő délután vagy kora este egyszer-egyszer felhangosítják a mulatóst, de este 9-10 körül mindig elkussolnak. A zasszonypajti óbégatott az elején miatta, de mondtam neki, hogy én teljesen megértem őket, mert komoly fizikai melót végeznek, sokszor a nyári forróságban. Szombat esténként csináltak nagyobb bulikat néha, de azok se tartottak éjjel 1-2 nél tovább, meg talán 3-szor volt tavaly is. Apósomék szembeszomszédja sokkal durvább bulikat csinált sokkal gyakrabban magyarként.
A "csendes" arra vonatkozik, hogy nincs olyan szombat reggel, amikor ne valami gépzúgásra ébrednék. Nyáron benzines fűnyíró-fűkasza, télen láncfűrész.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Valamiért kell Ukrajna a nyugati világnak, különben nem öltek volna bele milliárdokat a majdani történetbe.

Az amerikai kormányzati tanácsadó szervezetek publikálni szokták az üléseiken megvitatott és megegyeztetett dolgokat. A RAND Corporation 2012 körül publikált egy tervjavaslatot Oroszország stratégiai bekerítésére és meggyengítésére. Ennek része volt az oroszbarát ukrán kormányzat lecserélése, új ideológia implementálása, Ukrajna újra felfegyverzése és a helyi konfliktus a Krím és Kelet / Dél-Ukrajna miatt.


Egy - egy visszavonult szenátor elszólja magát, de próbálják elmaszatolni a dolgokat, hogy áhhh persze, csak hülyeségeket beszél.
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 217
4 568
113
Az amerikai kormányzati tanácsadó szervezetek publikálni szokták az üléseiken megvitatott és megegyeztetett dolgokat. A RAND Corporation 2012 körül publikált egy tervjavaslatot Oroszország stratégiai bekerítésére és meggyengítésére. Ennek része volt az oroszbarát ukrán kormányzat lecserélése, új ideológia implementálása, Ukrajna újra felfegyverzése és a helyi konfliktus a Krím és Kelet / Dél-Ukrajna miatt.


Egy - egy visszavonult szenátor elszólja magát, de próbálják elmaszatolni a dolgokat, hogy áhhh persze, csak hülyeségeket beszél.
És az elérhető dokumentum dacára Oroszország beleugrott az ellene tervezett buliba, és jól megszállta a Krímet, hogy legyen a forgatókönyv szerint. Nem tettek semmit az ellen, hogy minden az álnok amerikai terveknek megfelelően alakuljon. Nem tudták megakadályozni az oroszbarát vezetés lecserélését, stb.
Valami nekem itt nem stimmel, ettől sokkal jobbak az oroszok, ha ismerik az ellenük készülő terveket, szerintem hathatósabb ellenlépésekre képesek.
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
És az elérhető dokumentum dacára Oroszország beleugrott az ellene tervezett buliba, és jól megszállta a Krímet, hogy legyen a forgatókönyv szerint. Nem tettek semmit az ellen, hogy minden az álnok amerikai terveknek megfelelően alakuljon. Nem tudták megakadályozni az oroszbarát vezetés lecserélését, stb.
Valami nekem itt nem stimmel, ettől sokkal jobbak az oroszok, ha ismerik az ellenük készülő terveket, szerintem hathatósabb ellenlépésekre képesek.

Putyin 2014 óta sorozatosan rossz döntéseket hoz, feketén - fehéren, nem lehet fogni ezt semmilyen mestertervre.

Putyin is úgy járt, mint minden államvezető, aki túlságosan régóta van hatalmon, és nincsenek bizalmi emberei / tanácsadói. Ezek miatt egy idő után elhitte a saját tévedhetetlenségét. Mostanra mindenki, aki őszinte lehetne vele, vagy szimplán nincs bejárása hozzá, vagy kiesett a 6. emelet ablakán. Kialakult benne egy torz kép a világról, és ennek a következményeit issza mindenki.

Mennyit lett kritizálva 2014 miatt is, ha meglépte, cselekedett volna teljesen, hogy addig és ne tovább, nem pedig beavatkoznunk is - meg nem is, egy hátsóudvar méretű területért, prolongálva a konfliktust, és potenciális ellenlábasait helyzetbe hozva.

Már a Krím miatt a nyugati közvéleményben olyan szinten démonizálva lettek, hogy teljesen felesleges Minszki és megállapodásokat számonkérni, nem fogja tudni lemosni a ráöntött szennyvízt, és nincs is értelme próbálkozni, mert senkit nem érdekel.

Az ukránok tisztességesen felkészültek, addig az oroszoknál, mind a hadsereg, mind a titkosszolgálatok szintjén ment a hazudozás, jelentések kiszínezése, és itt az eredménye.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 623
21 310
113
@Sniper
Önkéntesen száműzettem magam az ukránosdiból, úh itt kommentálnám.
Ez így tök szép leírva, de a példák azt bizonyítják, hogy eléggé rábaszott mindenki,
amikor az USA és GB úgy gondolta, hogy splendid isolation, és semmi közünk semmihez...
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 827
113
Amúgy csak nálam jött elő az, hogy amint megérkezett a háború évfordulója szinte tonnaszámra kezdte el a Youtube elém pakolni a leggázabb ukrán eLEmZő videókat? Egészen eddig konkrétan semmi nem volt max RedEffect az is csak a harckocsik miatt. Meg még a konfliktus elejétől fogva ki is gyomláltam az Ukrajnával kapcsolatos videókat, hisz úgyis napi szinten benne vagyok a témában, szóval legalább a YT feedem had legyen már békében. Erre itt a február 24, oszt olyan coping threadeket hoz fel, minthogy "HIMARS TIME! Ukrainians DESTROY 6 LOGISTICAL HUBS IN ONE NIGHT!"

Aztán ezután mondja nekem valaki, hogy pártatlan az algoritmus meg nem az ukránok szekerét tolja. Ugyanez amúgy a Google vagy a YT kereséseknél is, nem tudok olyat beírni ha mondjuk egy régebbi T-80 videót keresnék, hogy ne valami csodavárós mostaztánnyerünkszlavaukrainye szart dobjon fel. Mondjuk ilyenkor a kereséseknél legalább a Yandex tud némileg segíteni, csak na ennyit a pártatlanságról.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 782
26 898
113
Amúgy csak nálam jött elő az, hogy amint megérkezett a háború évfordulója szinte tonnaszámra kezdte el a Youtube elém pakolni a leggázabb ukrán eLEmZő videókat? Egészen eddig konkrétan semmi nem volt max RedEffect az is csak a harckocsik miatt. Meg még a konfliktus elejétől fogva ki is gyomláltam az Ukrajnával kapcsolatos videókat, hisz úgyis napi szinten benne vagyok a témában, szóval legalább a YT feedem had legyen már békében. Erre itt a február 24, oszt olyan coping threadeket hoz fel, minthogy "HIMARS TIME! Ukrainians DESTROY 6 LOGISTICAL HUBS IN ONE NIGHT!"

Aztán ezután mondja nekem valaki, hogy pártatlan az algoritmus meg nem az ukránok szekerét tolja. Ugyanez amúgy a Google vagy a YT kereséseknél is, nem tudok olyat beírni ha mondjuk egy régebbi T-80 videót keresnék, hogy ne valami csodavárós mostaztánnyerünkszlavaukrainye szart dobjon fel. Mondjuk ilyenkor a kereséseknél legalább a Yandex tud némileg segíteni, csak na ennyit a pártatlanságról.
Szerintem a 9gag lett a legszörnyűbb. Oda tényleg röhögni menne az ember, kicsit lejönni a politikáról, hírekről. Tele van ukrán propival. A cuki állatos kategória is.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 663
27 827
113
Szerintem a 9gag lett a legszörnyűbb. Oda tényleg röhögni menne az ember, kicsit lejönni a politikáról, hírekről. Tele van ukrán propival. A cuki állatos kategória is.
Nekem még Instán is Szent Javelin posztokat hozott fel random hiába tiltom az ilyen szarokat. Tényleg mintha a közösségi médiák kollektíve egyeztettek volna arról, hogy akkor öveket becsatolni, az évforduló kapcsán az algoritmusaink mindenki pofájába ukrán propit fognak tolni ha akarja ha nem.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 782
26 898
113
Nekem még Instán is Szent Javelin posztokat hozott fel random hiába tiltom az ilyen szarokat. Tényleg mintha a közösségi médiák kollektíve egyeztettek volna arról, hogy akkor öveket becsatolni, az évforduló kapcsán az algoritmusaink mindenki pofájába ukrán propit fognak tolni ha akarja ha nem.
Instán szinte kizárólag természetfotósokat követek, ott a fő problémám, h az oroszok, akiket követek, eltűntek. A hírességek mint T. Navka, Plusenko, Polunyin maradtak, I_Am_Puma is, de az amatőr fotósok eltűntek.
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55 and nyugger

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 473
13 274
113
Nekem még Instán is Szent Javelin posztokat hozott fel random hiába tiltom az ilyen szarokat. Tényleg mintha a közösségi médiák kollektíve egyeztettek volna arról, hogy akkor öveket becsatolni, az évforduló kapcsán az algoritmusaink mindenki pofájába ukrán propit fognak tolni ha akarja ha nem.

Én olasz, francia, és eredeti orosz Airsoftosokat, és MilSim-erreket is követek, hálistennek nem dob fel semmilyen ukrán propagandát.





Sőt van egy ukrán srác, aki rég az USA-ba lépett le, és valamiért mégis az oroszt használja, nem vált ukránra.


 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
6 689
13 354
113
.


...néhány más kínai érdekesség előtt és után: :hadonaszos:
.


.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 552
11 111
113
Íme az ember, akiről Szabó István Napfény íze című filmjének egyik főszereplőjét mintázta.
Ő Petschauer Attila.


(Számomra azért is kedves ez a film, mert a vívó jeleneteket a volt gimnáziumomban forgatták.)
 

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113
Azért ne agyonverjük szegény ebet.
Altassák el aztán kész.
(Régebben falun simán megcsinálták, hogy fejbelőtték az állatot, pl ismerős vadász, stb, de ez nem egy komálandó mód szerintem, max megvadult állat esetén, - mivel balesetveszélyes - attól függetlenül hogy talán a leghumánusabb mód szenvedés nélkül)