Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
"csak részeiben magyar az akadémia" - ezt Te írtad, akármilyen "pontosan olvasom át", de akkor kérném értelmezni hogy amely rész nem magyar, arra mi vonatkozik szerinted?!!

Igen de te ezt úgy torzítottad, hogy aki a véleményemmel nem ért egyet, ami tévedés.
Amit jelent, hogy aki a saját érdekeit helyezi előbbre meg aki kárt okoz a nemzetnek, na az a nem magyar.
Itt 3-an próbáltok mindenképp kicsavarni a mondanivalót, hogy miért, azt nem tudom, de ez így teljesen parttalan, mert kiragadott részekn lovagoltok, és ráadásul el is ferdítitek, amivel más jelentése lesz.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Igen de te ezt úgy torzítottad, hogy aki a véleményemmel nem ért egyet, ami tévedés.
Amit jelent, hogy aki a saját érdekeit helyezi előbbre meg aki kárt okoz a nemzetnek, na az a nem magyar.
Itt 3-an próbáltok mindenképp kicsavarni a mondanivalót, hogy miért, azt nem tudom, de ez így teljesen parttalan, mert kiragadott részekn lovagoltok, és ráadásul el is ferdítitek, amivel más jelentése lesz.

Nem torzítottam és nem ferdítettem semmit, mielőtt válaszolsz nézd meg kinek mire válaszolsz. Én csak kérdeztem valamit ...
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Az meg, hogy nevében és némely szakok/emberek tényleg magyarokért dolgoznak igaz, de az akadémia erősen klikkesedett, és érthető hogy a tagok egymást védik, de csak részeiben magyar az akadémia, mivel pont, hogy az előző rendszer által kinevelt emberek még nem mind hagyták el, (nyugdíjazással vagy máshogy) ezért ott még fellelhető több helyen az a gondolkodásmód amiben ők felnőttek.
Te írtad, aki nem 1990után szocializálódott, az nem magyar, én ebből gondolom hogy nem tartod magyarnak aki nem azt gondolja amit te. Hogy az országnak kellene ügynöktörvény az egyértelmű, de azért mert valaki matematikus/fizikus/társadalomtudós volt 30 évesen ne kellejen már mindjárt kitiltani mindenhonnan. (van olyan kelet-európai ország ahol aki komolyabb tisztséget töltött be a kommunizmus idején annak vissza kellett vonulni, mi nem ezt az utat választottuk. Talán baj, talán nem. Ami nagyon kellene az a kutathatóan nyilvánosságra hozott ügynökakták, de az még 20 év mire lehetséges lesz.)

Megint általánosítasz meg téves következtetéseket írsz. Azokkal van a baj, akik bebetonozták oda magukat, és még az MSZMP rakta be őket mint hű párttagokat. Bizony van az országban sok jeles koponya 40-100 évesek akik anno a párt miatt, most meg a maradványok miatt sose jutottak az MTA-ba holott ott lett volna a helyük.Egy 60 éves proftól meg nem lehet elvárni, hogy laborsegédi titulustól kezdje el az akadémiai karrierjét, ahogy a 15 éve ott lévő kutatótól sem lehet elvenni a lehetőséget, hogy bocsi hiába keperkedsz nem lehetsz részlegvezető mert van más külsős helyetted. Nehéz ügy, de mindenhova a lehető legmegfelelőbb embereket kell tenni, csak előtte az alkalmatlanokat el kell paterolni. De csak az alkalmatlanokat. Lehet lesz részleg ahonnan az emberek 1%-a nem oda való meg lesz ahol 80%. Ez nagy munka és jól át kell gondolni mind szakmailag mind emberileg. Nem voltam sose a vagdalkozás híve.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
"csak részeiben magyar az akadémia" - ezt Te írtad, akármilyen "pontosan olvasom át", de akkor kérném értelmezni hogy amely rész nem magyar, arra mi vonatkozik szerinted?!!

Felülvizsgálat, és ha nem stimmel akkor szakmailag kompetens emberekkel való feltöltése a részlegnek. Persze minden embert egyedileg vizsgálni, beszélgetés, prezentáció, eredmények és kudarcok ismertetése, megmutatja mivel hogy foglalkozik, aztán lehet dönteni. Ezek a dolgok nem ideológiafüggőek.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Csak a számot osszák vagy a prezentációt? Mert ha a prezentációval együtt akkor elég volna ha feltüntetnek titeket megmondod nekik mit akartok látni a leírásban és hova mutasson a link, mindenki nyer, nekik marad a prezentáció, ti meg találtok közönséget aki amúgy lehet az életbe nem halott volna rólatok, vagy akár megrendelést is behúzhattok más projektekre, bár ezt én külön választanám és csak egy célt választanék, de nem szeretnék nagyon beleokoskodni úgy gondolom jobban ismered mivel foglalkozol mint én :) csak tudod ha az élet citromot ad csinálj belőle limonádét :)
Nyilván vmi ilyesmi lesz belőle, csak tudod: az elvek. :)

Az a baj ezekkel az új megosztókkal, hogy előre kell fizetni éls nem tudod mit kapsz. A floatplane-en is előfizettem egy hónapra és 1% különbség volt a youtubeshoz képest a tartalom.
Nem kell leszedetni, csak claim-eld és a hirdetésből hozzád irányítják a pénzt.
Igen, ez is egy út lehet, de még látnom kell a videót, csak nem volt rá érkezésem. Mindenesetre köszi. :)

Az előfizetős ügy cifrább, mert ott valóban biztosra kell mennie a nézőnek és a szolgáltatónak is. Sztem ez a modell csak úgy működik, ha nagyon minőségi, tematikus kontent van. Pl. egy jó tartalomjegyzék alapján simán előfizetnék egy "történelmi dokumentumfilmek" témájú site-ra, mások meg pl. a "kutyatartók paradicsoma" kategóriájúra. Biztosan nagyot menne egy gyerekcsatorna is. Az iparági okosak azt jósolják, hogy a mostani tematikus tévécsatornák fognak nagyon hamar átnyergelni az OTT-modellre, mert ma már olcsóbb havi cca. 4000 dollárért bérelni egy kulcsrakész, önálló videósite-ot a felhőben, mint a kábeltévé-szolgáltatókkal huzakodni az előfizetési díjakon. Az viszont fontos különbség, hogy ezek nem videómegosztókként fognak működni.
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Felülvizsgálat, és ha nem stimmel akkor szakmailag kompetens emberekkel való feltöltése a részlegnek. Persze minden embert egyedileg vizsgálni, beszélgetés, prezentáció, eredmények és kudarcok ismertetése, megmutatja mivel hogy foglalkozik, aztán lehet dönteni. Ezek a dolgok nem ideológiafüggőek.
De szerintem nem is magyarság-függőek ahogy Te állítottad. Ráadásul ki és milyen alapon vizsgálja felül SZAKMAI kompetenciával az Akadémia tagságát?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 263
4 671
113
Felülvizsgálat, és ha nem stimmel akkor szakmailag kompetens emberekkel való feltöltése a részlegnek. Persze minden embert egyedileg vizsgálni, beszélgetés, prezentáció, eredmények és kudarcok ismertetése, megmutatja mivel hogy foglalkozik, aztán lehet dönteni. Ezek a dolgok nem ideológiafüggőek.
Nehéz ügy, ki fog dönteni? Jelen állás szerint a döntnököket a politika nevezné ki, úgyhogy sajnos ideológiai ügy. A rejtői megoldás: "Az egyetlen mód, hogy ne hiányozzon a névsorból: ő olvassa!" ( http://mek.oszk.hu/01000/01029/01029.pdf 88. oldal)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
De szerintem nem is magyarság-függőek ahogy Te állítottad. Ráadásul ki és milyen alapon vizsgálja felül SZAKMAI kompetenciával az Akadémia tagságát?

Ehhez kéne kompetens bizottságot felállítani, mert az önellenőrzés nem működik, egy kormánybiztosra meg nem lehet bízni, mert 1 ember önkényére nem szabad bízni ilyen fontos dolgot. Mint mondtam nehéz kérdés.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 492
113
Nehéz ügy, ki fog dönteni? Jelen állás szerint a döntnököket a politika nevezné ki, úgyhogy sajnos ideológiai ügy. A rejtői megoldás: "Az egyetlen mód, hogy ne hiányozzon a névsorból: ő olvassa!" ( http://mek.oszk.hu/01000/01029/01029.pdf 88. oldal)

Vannak megfelelő emberek az országban, de sajnos azok nem jutnak jellemzően az országgyűlésbe/ilyen bizottsági posztokra. Mint írtam nehéz ügy.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 248
113
Két dolog a YT ügyben. Egyrészt indulnak az új, más üzleti logikát követő site-ok a YT ellenében, pl ez is: https://watchnebula.com

A másik egy személyesebb dolog a szerzői jogok rögvalóságából: épp most jött egy levél egy kvázi vadidegentől, hogy "Hahó, felhasználtuk az egyik számotokat egy céges prezentációban, mert aaaannyira illett hozzá, aztán persze valaki kitette a YT-ra, és most már osztják is, úgyhogy engedjétek, hadd maradjon, lécci-lécci!" Fizetni "természetesen" nem tudnak, előre engedélyt nem kértek, kész helyzet elé vagyok állítva -- és megint nekem kell jó képet vágni hozzá, hogy valaki az én művemmel pénzt keres. Ezen kívül csak az a szarfejség marad számomra, hogy leszedetem. Ha viszont szakács lennék, és valaki beleenne a fazekamba, mert "olyan jó az illata", senki se hibáztatna, ha jól kupán vágnám a merőkanállal. :)

Önmagában a céges prezentációban felhasználni is illegális? Vagy csak az, hogy kikerült?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 604
25 933
113
Állítólag ilyen a Viging szállodahajó kormányállása.

Viking+Skadi+Wheel+House.jpg


Illetve a vezetgetése.


, és nem látták a Hableányt.
 

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Önmagában a céges prezentációban felhasználni is illegális? Vagy csak az, hogy kikerült?
Elvileg mindkettőhöz kellene az összes szerző, plusz a hangfelvétel tulajdonosának az engedélye. Amit egyébként egy udvarias levéllel általában azért meg lehet kapni, mi is megadtuk most ehhez utólag. Inkább az elv lenne itt a lényeges, ebben pl. simán vehetnénk példát az usa lakóiról, akik sokkal gyakorlatiasabban állnak ehhez hozzá: inkább megveszik, amit fel akarnak használni. Amúgy megveszik otthonra a lemezeket meg a legális zenéket is, amiket szívesen hallgatnak, nem fukarkodnak ezen, mert értik, hogy a zenészek ebből élnek, ráadásul tényleg csak pár dollárról van szó.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ha már pont témánál vagyunk:

Cynical Reviews 1 hour ago (edited)

Alright, so the Holmes & Watson video is being blocked worldwide, and I don't have the option to appeal because the copyright dispute has not been officially resolved by Sony. So here's what I think is happening.

For those who don't know, the way the Content ID system works depends on what policies the copyright holder of the material has set in place. They may monetise the claimed video and take the ad revenue for themselves, share the revenue, pr block it in certain places or worldwide.

When I first uploaded the Holmes & Watson review, it got picked up by the Content ID system and monetised on behalf of Sony, so the ad revenue would go to them, because that's the policy Sony was operating on. So of course I filed a dispute, thinking that if they didn't resolve it quickly, they would just ignore it like they have with other videos they claimed in the past.

However, what I think they've now done is seen a video criticising their piece of shit movie get almost a million views, and instead of simply resolving the dispute, they've changed their policies in the Content ID system to block all Holmes & Watson content, not just claim it. This way, noone can see it, I can't make any revenue from it (and neither can they), and I can't appeal the claim because they haven't actually resolved the dispute, so the option doesn't show up!

This is censorship, pure and simple. They're abusing the system to stop people shitting on their terrible movie. And I honestly have no idea where it's going to go from here. If/when the claim expires and I get the option, I'll be appealing it.
 
  • Tetszik
Reactions: FilcTroll

FilcTroll

Well-Known Member
2017. december 18.
1 759
4 696
113
Továbbra is YT: hosszan beszéltem a kiadónkkal, aki megnyugtatott, hogy ő minden fillért kicsavar a YT--ból a zenekarnak, azaz van claim meg minden. (Ez amúgy közös érdek, hiszen a kiadó pénze áll a hangfelvételekben.) Az arányok nagyon jellemzőek: a YT átlagosan kb. a huszadrészét fizeti a Spotifyhoz képest, miközben a Spotifyt érő leggyakoribb kritika, hogy még ők is nagyon szarul fizetnek. (Volt is vmi sztárlázadás, amikor egy csomóan visszavonták onnan a zenéjüket.) Szóval claim ide vagy oda, a YT-tól tisztességes üzleti modellt várni naivitás. Ezért is törölnek inkább automatikusan minden problémásnak tűnő anyagot, mintsem, hogy tisztes alkut kössenek. De ez jó, mert jönnek az új szolgáltatók. A fentebb linkelt Nebula csatornáit böngészve már előre látható, hogy a befutott, komoly videókészítők is keresik azt a videosite-ot, amivel jobb üzletet tudnak kötni, mint a YT-bal. Ugyanezért csinálta meg Jack Conte a Patreont: még tehetős amerikai zenészként sem éri meg a YT-bal üzletelni.
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst