Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Sajna elavult kép amit leírtál.
Falun a gázt és a tápot is házhoz viszik a zenélő, csipogó, dudáló furgonok.
Kézi kaszát cipelőt meg a 15 év alatt mióta vidéken vagyok nem láttam....
:D:D:D Akkor még gyúrjál rá egy kicsit, mert sokkal régebben... szóval e nagyon kevés... :eek::p Akkor menjünk tovább ! 240 Gb/s az internetem, legalább 10 éve ! (de több az - nem akarom ragozni) Ez egy olyan úri falu, hogy özönlenek a városiak, az ingatlan árak évtizedek óta az egekben vannak ! Valamelyik nap 3 ingatlanos cédulája is be volt dobva, a legkisebb kutyaól is hatalmas érdeklődésre és árra tarthat igényt. Ez az "aranybányász" vállalkozók helye, mindig a toppon van, akármilyen új lehetőség bukkan fel. Amúgy a kasza. Háát tudod 240 Gb/s ide, top elit oda, én kaszáltam többször az elmúlt 15 évben is. Van fűnyíró, nem is egy, nem is bóvlik, sőőőt... De én tudok kaszálni is, sőőőt élezni és kaszát kikalapálni is !!! Ugyanakkor hi-tech szakmáim vannak. Na erre varrjál gombot ! Amúgy a sok városi már elkezdte egy ideje a cirkuszt az állattartás ellen, stb. Ahol ezek megjelennek...:rolleyes:
Falun élek, mióta élek; én a valósággal tisztában vagyok -a reggel tilinkoló gázos/tápost meg mint magyar SpaceX lőném ki az űrbe. De még mindig ez a kép él a városiakban -politikai meggyőződéstől függetlenül. Meg, hogy nincs internet, nincs kultúra; igénytelenség van; a falusi nem mozdul ki a falujából, életét a kocsma és a templom között éli, és hasonló toposzok. Olyan, mint ha nem is egy földrészen lenne, más nyelvet beszélne a város (ami nyilván és csakis Budapestet takarhatja) és minden, ami azon kívül van; annyira nincs közös pont, annyira nincs egymás ismerete (persze a vidéki ismeri már BP-t, mert a csapból is az folyik, hogy hol van -na hát hol, mindig ugyan ott- torlódás, baleset stb. hol tüntetnek, épp milyen bp-i egyetemet foglalnak el -mert érdekes, vidékit szerencsére soha ...) és sajnos annyira torz és sztereotip képet alkotnak a vidékről -mint ha az amúgy egységes lenne és csakis a falut takarná, hogy az szánalmas.
Persze, teljesen igazad van. Én több falut is ismerek alaposan (rokonság, barátok), és a fél ország városait falvait bejártam a munkából tanulásból kifolyólag, de ugye még külföldet is. Voltam keletre több ezer kilométerre, de leginkább nyugatra, szóval nekem nem lehet mellébeszélni. Amúgy a városiak nagy-része elég gázos figura, egy kisebbik részük az nem. De amit írtál az sajnos a többségükre igaz.Viszont ez a nagy arc hamar el tud tűnni egy nagy gazdasági válságban mint pld. 100 éve, vagy egy komolyabb háborús időben mint pld. a II. VH. A legtöbb ilyen szerencsétlen sztereotíp városinál (ők a többség) a vidékiek sokkal intelligensebbek. Kihangsúlyoznám külön, hogy NAGYON nem lehet általánosítani sem a városiakra, sem a vidékiekre. Aki ilyen általánosításokat tesz, azok általában a népesség butább ostobább 3/4-edéhez tartoznak, teljesen mindegy hogy városiak vagy falusiak. Ez mindig így volt.

Egyébként itt a fórumon is vannak városiak akikre nem jellemző az a sztereotipizálás és hülyeség amiről a városiakkal kapcsolatban most szó volt. Szóval nem lehet egy kalap alá venni mindenkit, lakóhely szerint sem.
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
:D:D:D Akkor még gyúrjál rá egy kicsit, mert sokkal régebben... szóval e nagyon kevés... :eek::p Akkor menjünk tovább ! 240 Gb/s az internetem, legalább 10 éve ! (de több az - nem akarom ragozni) Ez egy olyan úri falu, hogy özönlenek a városiak, az ingatlan árak évtizedek óta az egekben vannak ! Valamelyik nap 3 ingatlanos cédulája is be volt dobva, a legkisebb kutyaól is hatalmas érdeklődésre és árra tarthat igényt. Ez az "aranybányász" vállalkozók helye, mindig a toppon van, akármilyen új lehetőség bukkan fel. Amúgy a kasza. Háát tudod 240 Gb/s ide, top elit oda, én kaszáltam többször az elmúlt 15 évben is. Van fűnyíró, nem is egy, nem is bóvlik, sőőőt... De én tudok kaszálni is, sőőőt élezni és kaszát kikalapálni is !!! Ugyanakkor hi-tech szakmáim vannak. Na erre varrjál gombot ! Amúgy a sok városi már elkezdte egy ideje a cirkuszt az állattartás ellen, stb. Ahol ezek megjelennek...:rolleyes:

Persze, teljesen igazad van. Én több falut is ismerek alaposan (rokonság, barátok), és a fél ország városait falvait bejártam a munkából tanulásból kifolyólag, de ugye még külföldet is. Voltam keletre több ezer kilométerre, de leginkább nyugatra, szóval nekem nem lehet mellébeszélni. Amúgy a városiak nagy-része elég gázos figura, egy kisebbik részük az nem. De amit írtál az sajnos a többségükre igaz.Viszont ez a nagy arc hamar el tud tűnni egy nagy gazdasági válságban mint pld. 100 éve, vagy egy komolyabb háborús időben mint pld. a II. VH. A legtöbb ilyen szerencsétlen sztereotíp városinál (ők a többség) a vidékiek sokkal intelligensebbek. Kihangsúlyoznám külön, hogy NAGYON nem lehet általánosítani sem a városiakra, sem a vidékiekre. Aki ilyen általánosításokat tesz, azok általában a népesség butább ostobább 3/4-edéhez tartoznak, teljesen mindegy hogy városiak vagy falusiak. Ez mindig így volt.

Egyébként itt a fórumon is vannak városiak akikre nem jellemző az a sztereotipizálás és hülyeség amiről a városiakkal kapcsolatban most szó volt. Szóval nem lehet egy kalap alá venni mindenkit, lakóhely szerint sem.

Egyébként tudom nem lényegre vonatkozó a hozzászólásom, de szerintem azokat a mértékegységeket elrontottad. Amennyiben mégsem, akkor rögtön költözök Felétek ... :D:D

Az a 240 Gbit/s az igen csábító tud lenni. Mifelénk a "tanyavilágban" csak a 1 Gbit/s a teljesen általános. A vidéki panelekben is már van. Kérdezz meg azért egy Budapest belvárosit, hogy milyen nete van meg mennyiért. Lehet sok helyen (ha kábeles), akkor pártíz Mbit/s lesz ... Namost ehhez képest (meg egyébként is) a 240 Gbit/s űrtechnika. Ahhoz már kellene háttértár is (masszív 30.000 MB/s feletti írás olvasás - még az én SSD -m is max. 5.000 MB/s -et tud pedig PCIe gen4 -es) meg komoly szerverpark szerű számítási kapacitás ...
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
M

molnibalage

Guest
A vidéki panelekben is már van. Kérdezz meg azért egy Budapest belvárosit, hogy milyen nete van meg mennyiért. Lehet sok helyen (ha kábeles), akkor pártíz Mbit/s lesz ... Namost ehhez képest (meg egyébként is) a 240 Gbit/s űrtechnika. Ahhoz már kellene háttértár is (masszív 30.000 MB/s feletti írás olvasás - még az én SSD -m is max. 5.000 MB/s -et tud pedig PCIe gen4 -es) meg komoly szerverpark szerű számítási kapacitás ...
Én a leglassabb netet kértem, mert az is 150MBit, de ha akarnám lehet 500 is. De minek...?
 

dkes

Well-Known Member
2019. december 5.
2 385
8 928
113
Én a leglassabb netet kértem, mert az is 150MBit, de ha akarnám lehet 500 is. De minek...?

Nekem nem volt választásom. 1 Gbit/s vagy kb. semmi (FTTB --> FTTH váltás volt). Előtte nekem is 500 (letöltés)/300 (feltöltés) Mbit/s volt ... Mondjuk legalább aránylag olcsó ...
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 899
113
Tudtok olyan tagot mondani nekem aki jártas az 50-es évek magyar hadi ipari projektjeivel kapcsolatban? Esetleg valaki aki kutatta ezt?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Ahhoz már kellene háttértár is (masszív 30.000 MB/s feletti írás olvasás - még az én SSD -m is max. 5.000 MB/s -et tud pedig PCIe gen4 -es) meg komoly szerverpark szerű számítási kapacitás ...
Hiába vagyok vidékiként vastagon bekötve a gerincre, ha egyébként a világban a net nem képes ezen a szinten kiszolgálni, csak nagyon kevés tartalom vagy tárhelykiszolgáló. Gyakorlatból tudom. Azért +10 éve ez egy igen magas szám volt, a városok döntő többségében is. Egyébként tényleg így van, igen jól ki vagyunk szolgálva műszakilag. Namost ez elvileg vidék, de mégsem. Anno betelefonáltam a T-mobile-hoz, hogy a Pannon felállított egy tornyot. Vagy beszállnak ők is 1 hónapon belül (törvény kötelezett mindenkit beengedni a másik szolgáltató tornyaira, persze költségmegosztás stb. is kötelező volt hozzá), vagy megyek át a másik társasághoz, és még egy rakás ügyfelet is viszek tőlünk. 2 hét múlva már rajta is voltak a tornyon, mivel ecseteltem a várható ügyfélszámokat... :D:D Így lett nálunk gyorsan mindenféle szolgáltatóra helyi kiszolgáló cella. Amúgy annyira ne irigyel minket, mert az ingatlan árak az egekben vannak. Régóta. Kb. úgy lehet néha érezni, hogy ennyiért pesten a belvárosban is lehet simán lakást kapni. Szóval mindennek ára van.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Kérdezz meg azért egy Budapest belvárosit, hogy milyen nete van meg mennyiért. Lehet sok helyen (ha kábeles), akkor pártíz Mbit/s lesz ...
Szerencsére a leánykori nevén UPC-nek egészen jó a hálózata a belvárosban és nem drágább, mint mondjuk Veszprémben (onnan van tapasztalatom). Egy hónapja kötötték be az új gigabites netet (egy 150 éves bérházról van szó) és azon túl, hogy néha full random elszáll maga a hálózat (megszoktam már) egészen jól működik, az 500 MBbit/s-t stabilan hozza.
 
M

molnibalage

Guest
Szerencsére a leánykori nevén UPC-nek egészen jó a hálózata a belvárosban és nem drágább, mint mondjuk Veszprémben (onnan van tapasztalatom). Egy hónapja kötötték be az új gigabites netet (egy 150 éves bérházról van szó) és azon túl, hogy néha full random elszáll maga a hálózat (megszoktam már) egészen jól működik, az 500 MBbit/s-t stabilan hozza.
Én UPC-s vagyok és soha nem volt semmi bajom velük. Az kettővel ezelőtti albiba volt, hogy munkához esete fél 8-ra foglalhattam időpontot és perce pontosan jöttek. 5 év alatt kb. 2 órára nem volt net összesen.

A trékomhoz inkább nem mérném sem árban sem szolgálttásban, akkora fos banda az. PEdig 12-15 éve szítokszópár volt a UPC-s net...
 
T

Törölt tag 008

Guest
UPC pardon Vodkafon területfüggő. Szüleimnél 40 éves koaxhálózatra kötötték a lakótelepet. Na ott havonta megy ki a szerelő járja a lakásokat de úgy, hogy már csak akkor telefonálnak be, ha tényleg nagyon szar. Az, hogy IPTV recseg, akadozik az alap. Amióta ráerőltették az ottaniakra a HorizonGos dobozokat azóta sokkal rosszabb a helyzet. Lassabb, instabilabb.
Bele kellene ölni jópár millát a teljes kábelhálózat újrahúzásába, de hát nem azért vették meg a helyi kis szolgáltatót, hogy majd ők megcsinálják. Szerencséjükre ott egyszerűen nincs más kábeles opció.

Amióta a voda felvásárolta sokat romlott a helyzet. Az új horizon go-s set top box hulladék és ezt ők is tudják.
A központi szofverrel is baj van, nekem hetente kell felhívom őket, mert a rendszerük egyszerűen elfelejti, hogy nekünk TVnk is van. Már csak annyit mondok, ugyanaz mint az elmúlt pár alkalommal. Elsőnek még fél óra nyomozás volt, ma már 3 perc alatt rendezzük. Known error.
Ja és 40 perc alatt még nem vették föl a telefont.

Amúgy itt pesten az UPC net nagyon jó. Stabil, gyors és tényleg ritkán van vele baj. TVjük is lehetne ilyen.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 585
63 979
113
Tudja-e valaki, hogy nevezik azt a nagyon sima felületű, világos betont ami a rephangárok aljzata szokott lenni?
(Teljesen laikus vagyok.)
DSC_4713-1920-h145m-airbus-helicopters-paros-szolnok-2019.jpg

Köszönöm!
Szerintem az mugyanta. A szine pedig nagyon sok fele lehet.
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Az új horizon go-s set top box hulladék és ezt ők is tudják.
143 százalékban aláírom, a korábbiakhoz képest egy iszonyatosan lassú szutyok szar az egész ahol pl. személyre szabni nem is lehet, cserébe random bebuggol és egyedül marad a klasszik kiúz-visszadug módszer.
Én UPC-s vagyok és soha nem volt semmi bajom velük. Az kettővel ezelőtti albiba volt, hogy munkához esete fél 8-ra foglalhattam időpontot és perce pontosan jöttek. 5 év alatt kb. 2 órára nem volt net összesen.

A trékomhoz inkább nem mérném sem árban sem szolgálttásban, akkora fos banda az. PEdig 12-15 éve szítokszópár volt a UPC-s net...
Amúgy itt pesten az UPC net nagyon jó. Stabil, gyors és tényleg ritkán van vele baj. TVjük is lehetne ilyen.
Itt a Belvárosban alapvetően egészen jól működik, sebességre se lehet panaszom csak pár havonta/fél évente van egy nagyobb bedöglési hullám amikor kompletten a környéken elmegy a net és az említett ügyfélszolgálat meg kiszór a "le vagyunk terhelve hívj később szöveggel". Kb két hete volt az utolsó, akkor olyan egy-másfél órára szállt el, de néha éjjelente gondolja azt most meghalok és ilyen 5 percekre kidől.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Amúgy van valaki aki media kártyával vagy mivel nyomja? Elvileg a Samu TV tudja és akkor kidobathatnám a horizongos dobozt. Kérdés, hogy jobb-e?
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Amúgy van valaki aki media kártyával vagy mivel nyomja? Elvileg a Samu TV tudja és akkor kidobathatnám a horizongos dobozt. Kérdés, hogy jobb-e?
Én direkt nem kértem soha ilyet, pláne hogy állandóan variálnak. Szerintem mond le, és kérj egy kártyás dekódert. Nálam van egy éve, de sajnos nem tudok semmit mondani, mert még nem ment 10 percnél többet. Amúgy nálam is voltak problémák, libegett a jelszint, néha gondolt egyet akkor elszállt mint a békegalamb, de főleg éjjel csinálta. Persze a hibát nem találtál meg. Nos én végigmentem a mi águnkon a leágazókon, bár csak 70 méterre vagyok a gerinc bekötéstől (ahonnan számos soros ág indul). Hogy miért ? Mivel a szakmám, anno dolgoztam is üzemeltetetőként. Az aki konkrétan belekotor a dolgokba, szerelvényeket cserél, aki tudja is hogy mit csinál, műszerek stb. minden, persze kizárólag autóval közlekedés. Nos én vettem a fáradtságot, és végignéztem az águnkon a leágazókat, nem-e kotort bele valaki, mert nagyon sokan éreznek hozzá bátorságot. Mintegy 500 - 600 méterre tőlünk az egyik oszlopon találtam egy széttört leágazót !!!!!!!:D:D Távcső nemárt, hogy nagyításba közelről meg lehessen sasolni őket. Meg a vezetéket sem árt, mert ez a vízhatlan teljesen zárt alu elágazó szerelvény sem "magától" tört szét, hanem SZERINTEM az önkormányzat oszlopon REKLÁMTÁBLÁZÓ 20-as IQ-jú brigádja törte szét egy kosaras autóval, aztán hallgattak róla mint xar a gazban. :) Városban rosszabb a helyzet, mert ott nem tudsz ránézni a hálózatra, hogy melyik "népművészeti termék" milyen disznóságot művel a hálózaton, vagy hogy melyik éjjel melyik őrült kötözi titokban a rendszert, mert ott mindig vannak ilyen félküllősek. Annyit tudsz tenni, hogy némi baksisért megmutattatod a hálózat karbantartóval merre megy a ti ágatok, hol vannak a leágazók, mielőtt eléri a hálózati gerincet. Vagy szintén "baksisért" kérsz egy részletesebb átnézést az ágatokon a gerincig. Garancia az nincs rá hogy megoldják. Arra sem, hogy a következő napon egy "újabb önjelölt kábelügyi szakmérnök" (kricsniszakon szerzett diplomával :D:D) nem áll neki szétbarmolni a rendszert újra. Ha legközelebb kihívsz egy Vodkafonost javításra, beszélgess vele, hívd meg egy kávéra, süteményre, és meséltess vele néhány elrettentő sztorit, miket művelnek egyesek. Perpillanat ennyit tudok segíteni nektek. Amúgy meg egy belvárosi hálózat általában sokkal zűrösebb mint a miénk. Bár lehetnek olyan részek, ahol jobb ott is a hálózat. Az se mindegy, milyen a hálózati "szakembör", mert van akinek csak a apapírja szép, de a tudás és rutin az erősen hiányos. Ez nagyfrekvenciás technológia, más mint a sima analóg nagyfrekvenciás, de az sem érthető sok esetben akiknek elvileg érteni kéne hozzá. Egyszer dolgoztam egy mobilokat készítő és felújító gyárban. Az ember azt hinné, tele van profival. Aztán nem volt !!! :rolleyes::D:D Én meg vajdasági magyar srác húztuk a részleget a slamasztikából, mert hegyekben álltak már a telefonok, amiket nem tudtak más típusra felújítani és szoftverelni, mert nem voltak képesek egy rakás hibát megjavítani. Hiába volt ott több tucat a szakmában végzett és soknál több évtizedes gyakorlattal megszerzett tudás szervizelésben, ha profi szintig nem értettek hozzá, csak a modulcsere szintjéig. Szóval nem mindegy az sem, kik a "szakembörök"... :D:D:D Sokszor nem elég a témában munkával eltöltött évek, ha nincs elég IQ és tudás a koponyacsont alatt. :)
 
  • Tetszik
Reactions: nyugger and Ooorky

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 664
27 833
113
Amúgy van valaki aki media kártyával vagy mivel nyomja? Elvileg a Samu TV tudja és akkor kidobathatnám a horizongos dobozt. Kérdés, hogy jobb-e?
Friss tapasztalat Veszprémből: a nagy szerződés újrakötéssel kivonultak a Vodafone mesterek lecserélni a még régi nagy lapos dobozt újra. Hátööizé nem jó a kábel mittomén nem lehet rákötni a másik dobozt (nem értem hogyan, Pesten meg simán ment minden) akkor kapunk kártyát. Na a kártya még a Horizon Go doboznál is rosszabb. Egyrészt sikerült a negatív rekorder sebességet még jobban alulmúlni és a Lenin összest félig kiolvasom mire betölt egy szem adót. Másrészt a képminőség a kifejezetten HD csatornák kivételével okádék szinten van, mintha 10 évet léptünk volna vissza. Szóval én azt mondom kártyától Isten ments de lassan a Vodafone-tól is. Egyre inkább átérzem a comcastos South Park részeket ezek tényleg teljesen idióták.
 
T

Törölt tag 008

Guest
Friss tapasztalat Veszprémből: a nagy szerződés újrakötéssel kivonultak a Vodafone mesterek lecserélni a még régi nagy lapos dobozt újra. Hátööizé nem jó a kábel mittomén nem lehet rákötni a másik dobozt (nem értem hogyan, Pesten meg simán ment minden) akkor kapunk kártyát. Na a kártya még a Horizon Go doboznál is rosszabb. Egyrészt sikerült a negatív rekorder sebességet még jobban alulmúlni és a Lenin összest félig kiolvasom mire betölt egy szem adót. Másrészt a képminőség a kifejezetten HD csatornák kivételével okádék szinten van, mintha 10 évet léptünk volna vissza. Szóval én azt mondom kártyától Isten ments de lassan a Vodafone-tól is. Egyre inkább átérzem a comcastos South Park részeket ezek tényleg teljesen idióták.
Köszi a tapasztalatot.
Hozzánk is jöttek nemrég, hogy a régi nagy dobozt lecserélik kis új dobozra, de rögtön közölte, hogy ez már nem koaxos, hanem UTPs szóval, hol a modem.
Mondtam neki, szuper, csak 3 vasbeton falat kell átfúrni és kell 20 méter UTP.
Úgy látszott nagyobb az érdekérvényesítő képességem, mert mondta, hogy kizárt, hogy nekiáll és valójában a központ erre a régi dobozra is be tudja aktiválni az előfizetést szóval marad és örüljünk neki, mert ez jobb mint az új kis szar (amit ugye szüleimnél láttam, hogy szar)

Szóval akkor valószínűleg szolgáltató váltás lesz szüleimnél.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 563
80 939
113
UPC pardon Vodkafon területfüggő. Szüleimnél 40 éves koaxhálózatra kötötték a lakótelepet. Na ott havonta megy ki a szerelő járja a lakásokat de úgy, hogy már csak akkor telefonálnak be, ha tényleg nagyon szar. Az, hogy IPTV recseg, akadozik az alap. Amióta ráerőltették az ottaniakra a HorizonGos dobozokat azóta sokkal rosszabb a helyzet. Lassabb, instabilabb.
Bele kellene ölni jópár millát a teljes kábelhálózat újrahúzásába, de hát nem azért vették meg a helyi kis szolgáltatót, hogy majd ők megcsinálják. Szerencséjükre ott egyszerűen nincs más kábeles opció.

Amióta a voda felvásárolta sokat romlott a helyzet. Az új horizon go-s set top box hulladék és ezt ők is tudják.
A központi szofverrel is baj van, nekem hetente kell felhívom őket, mert a rendszerük egyszerűen elfelejti, hogy nekünk TVnk is van. Már csak annyit mondok, ugyanaz mint az elmúlt pár alkalommal. Elsőnek még fél óra nyomozás volt, ma már 3 perc alatt rendezzük. Known error.
Ja és 40 perc alatt még nem vették föl a telefont.

Amúgy itt pesten az UPC net nagyon jó. Stabil, gyors és tényleg ritkán van vele baj. TVjük is lehetne ilyen.
5 perc alatt fel kellene venniük. Most 25 millás büntit kaptak, a következő 100 millával lesz több, utána 500, 1000 stb. Szerintem 500 után eladják, mint kiépítsék a hálózatot. :)

Pedig olyan jó volt régen. TVNettel kezdtem. Aztán - mint a kárpátaljai magyarok - ki se mozdultam, és kb. 6 szolgáltató futtatta ugyanazt a szart ugyanazon kábeleken, amit még 1995 körül raktak be. :D

2005 óta már a szüleim szopnak vele. Most éppen Vodafone néven fut a majdnem 30 éves fos. Felhívni őket nem lehet 40 perc alatt, úgyhogy marad az ügyfélszolgálat. Már nem is telefonálnak. Be az autóba, majd irány a Vodafone. 20 perc alatt már meg is járták. Mire felvennék, már otthon is vannak. :)

Ennek ellenére fos az egész. Virítanak a netflixel a Vodafonennál (anyámék tévéjén - 5 éves Sony Bravia - nem voltam képes becsiholni eddig normálisan, nálunk Panasonicon simán megy), ezért cserélnék a set top boxukat, de apám által el lettek hajtva, ami működik a UPC óta, ahhoz ők nem nyúlhatnak. :) Szóval, ja. Nehéz kérdés az itthoni szolgáltatás, mert roppant mohó mindegyik, fejleszteni pedig nem akarnak nagyon.