1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Magyar Néphadsereg

Diskurzus a(z) 'Magyar hadtörténelem' témában - Terminator által indítva @ 2016. január 15..

1. honved

honved Well-Known Member

( Pazer Lehr nehézpáncélosai Normandiában )

Littlejohn and mindenen kívül like this.
  2. dudi

dudi Well-Known Member

A terep miatt itt nem tudsz lemenni az útról.

honved and mindenen kívül like this.
  3. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

8:47-től a desszantosok vonulása alatt milyen indul szól?

ghostrider likes this.
  4. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Es eleg kicsi, rajmeretu korletekkel, nem harminc ember egyben mint akkoriban mashol.
    Mondjuk mire en utanad tiz evvel odakerultem mar egy alapos felujitast megert volna minden. Akkor mar kezdett megindulni a dog.
    A gyakorloteret azt most epitik be egy jo reszen, meg valami ut is lesz keresztbe rajt hogy osszekossek es tehermentesitsek jelenlegi befuto utakat a Luk meg a Metro kozt. Bar szerintem eleg volna ket feluljaro a hulye rendszeru vasuti atjaro miatt.

honved likes this.
  5. tarzaan

tarzaan Well-Known Member

Mergvan.

Előre honvédek induló.

Az eleje nagyon jó, de aztán ellaposodik. Nem véletlen, hogy itt is csak az eleje van bevágva.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Valahogy pozolni kellett a fenykepesznek, mosolyogni nem tudnak.

7. Terminator

Terminator Well-Known Member

8. Terminator

9. Terminator

10. honved

honved Well-Known Member

Ugyan Határőrség, de ide rakom, mert nem találtam megfelelő topicot. Kicsit emlékezős, de inkább aktuális a folyton diktatúrázóknak leginkább. A cikkben leírtak teljes mértékben hihetőek. Még mi is tanultuk az oszlató éket hogy kell csinálni, pedig én a Néphadseregben voltam katona és nem a belügynél határőr.

https://888.hu/889/olvasoi-level-az...5/?fbclid=IwAR3bTF1NLq-0Mw-DV2qq49jN566cMpNYc

hunter85, ZeiG, alfa74 and 1 other person like this.
  11. L.O.B

L.O.B Well-Known Member

Ha off topic bocsánat. jobb helyet nem találtam

Vélemények? Valódi vagy nem? Nekem is teljesen új információ.

"A cseh archívumok szerint 1947-48-ban volt egy közepes tank projektünk 85 és 100 mm-es kaliberrel, autoloaderrel (vagy szerintem inkább töltéssegítő berendezéssel) de a szovjetek lecsukták a fejlesztést. Állítólag modell is készült..."

gergo55 likes this.
  12. L.O.B

L.O.B Well-Known Member

azért is hajlok arra hogy valódi lehet, mert volt akarat például az 50-es években is az itthoni amfib páncélautó tervezésre/gyártásra( a Hunor lett volna) de azt is elkaszálták a szovjetek.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Valódi.Nekik volt a saját iparukra támaszkodó harckocsiprojektjük az 50-es években.

14. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Ez magyar projekt volt.

L.O.B likes this.
  15. dudi

dudi Well-Known Member

Nem tudom miért olvastam azt hogy cseh...

16. Masztiff

Masztiff Well-Known Member

Csehül olvasol csehül :D

dudi likes this.
  17. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

Hasonló tervről sincs tudomásom a 40-es évek második feléről, de későbbről sem.
    A háború után az ország haditechnikai infrastruktúrája romokban hevert, a fejlesztésekét felelős Haditechnikai Intézet megszűnt, és csak 1947 második felétől épült ki lassan újra a hazai kutatási, fejlesztési háttér. Aknamentesítő hajók, tüzérségi- és légvédelmi eszközök, gyalogsági-, páncéltörő- és rakétafegyverek képezték a kutatások fő irányát, harcjármű-tervekkel csak 1950 után foglalkoztak, de harckocsi azok között sem szerepelt.

De nagyon érdekes, hogy a képen látható terv valóban korabelinek tűnik. Esélyes, hogy ebből a könyvből való:
    https://www.artforum.sk/katalog/46277/nedokoncene-ceskoslovenske-zbrojni-projekty-1945-1955
    A mű befejezetlen projektekkel, meg nem valósult csehszlovák fejlesztésekkel foglalkozik, de ez nem ad magyarázatot arra, hogy mi látható a képen és miért került bele a könyvbe. Csak találgatok, de a legvalószínűbb lehetőségnek azt tartom, hogy a fentebbi terv a korabeli csehszlovák katonai hírszerzés produktuma, amely a csehszlovák hadiipar beindítását volt hivatott elősegíteni.

L.O.B likes this.
  18. alali77

alali77 Well-Known Member

19. Flexus

Flexus Well-Known Member

Én is kételkedem abban, hogy ez valódi magyar terv lett volna, vagy ha igen, akkor csak a 48-as fordulat utáni hevületben papírra skiccelt terv lehetett. Rákosiék alatt sok mindent el tudok képzelni, de harckocsigyártás Magyarországon... hát kicsit erős. Mondjuk aztán lehet, hogy a párt részéről elhangzott ilyen óhaj, és valaki buzgó volt. A hadtörténetiben lehetne esetleg utána nézni, vagy az országos levéltárban, ha ez valami nehézgépipari minisztériumi anyag lett volna.

20. honved

honved Well-Known Member

fishbed and tonyo like this.

Ezen oldal megosztása