A magyar haderő lehetséges fejlesztési irányai

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
Technikailag pedig totál szarul álltak, nem lett volna mivel meginduljanak, illetve védekezzenek (raktárkészletekről jobb nem is beszélni - hónapok alatt sem lehetett volna felállítani azt amit tároltak).

Mi sem álltunk valami fényesen technikailag. Ha jól emlékszem, utoljára '86-ban sikerült összevonni egy, talán, lövészdandárnyi működő technikát az ország összes laktanyájából a nem tudom milyen gyakorlatra! Itt olvastam vagy Zord blogján, nem emlékszem. Egy extüzér kommentelte ott, hogy talán kettő háborús napra való lőszere volt akkoriban a teljes magyar tüzérségnek.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
A rakéta beszerzés esetén egyértelműen szólnak arról, hogy földi és légi indításra is szánják... mondjuk kérdés, hogy melyiket hova (C7/8)?

Valamint a NASAMS egyértelműen Short rangeként van említve, mondom ezt mivel mi most közép hatótávolságú rendszerként hivatkozunk a beszerzésre...

Ez csak egy külföldi híroldal a sok közül... ez sem tud többet a semminél. Ők is csak az amerikai követség és az MTI közleményéből tájékozódnak. És próbáltak valamit hozzátenni nulla információ alapján. Mint mi itt a fórumon, amikor elolvasunk egy külföldi hírt...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 514
72 518
113
Megint kezdenek keveredni a nem ide való dolgok és minden hozzászólás más-más témáról szól.

Menjetek már ezzel a 30 éves román témával valamelyik másik topikba... ha nem hoztok neki létre újat, akkor mehettek a Néphadseregbe is, még ahhoz is több köze van, mint ehhez a topikhoz

Az ukrán haderő átcsoportosítás meg egyértelműen biztpol téma, így ott kellene folytatni.

Használjátok a "+Quote" és az "Insert Quotes" gombokat.

A belpolitikát meg be kellene fejezni, mert az sem ide való.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 981
113
Mi sem álltunk valami fényesen technikailag. Ha jól emlékszem, utoljára '86-ban sikerült összevonni egy, talán, lövészdandárnyi működő technikát az ország összes laktanyájából a nem tudom milyen gyakorlatra! Itt olvastam vagy Zord blogján, nem emlékszem. Egy extüzér kommentelte ott, hogy talán kettő háborús napra való lőszere volt akkoriban a teljes magyar tüzérségnek.
86 nyarán a Szombathelyi lövész ezred két zászlóalja is zászlóalj éles lövészetet hajtott végre a dörögdi lőtéren. Ott voltam mint lövész. Nem kellett sehonnan semmit hozni, az ezred technikája működő képes volt. Más alakulattól egyedül a harci helkopterek jöttek.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 762
11 960
113
86 nyarán a Szombathelyi lövész ezred két zászlóalja is zászlóalj éles lövészetet hajtott végre a dörögdi lőtéren. Ott voltam mint lövész. Nem kellett sehonnan semmit hozni, az ezred technikája működő képes volt. Más alakulattól egyedül a harci helkopterek jöttek.

Akkor biztos nem emlékszem az évszámra pontosan, de a 80-as évek második felében volt és egy dandárt vontak össze. A technika a kiszolgálókra is vonatkozott. Még írták is, hogy sokszor a gép mellett álló katona nem is a sajátja volt, csak hogy darabra meglegyen. Ha lesz még időm rákeresek, egy vagy két évvel ezelőtt volt téma.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 2822

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 846
113
86 nyarán a Szombathelyi lövész ezred két zászlóalja is zászlóalj éles lövészetet hajtott végre a dörögdi lőtéren. Ott voltam mint lövész. Nem kellett sehonnan semmit hozni, az ezred technikája működő képes volt. Más alakulattól egyedül a harci helkopterek jöttek.

Az volt az ország legkiemeltebb szárazföldi alakulata,neked szerencséd volt.
 

Sivatagiróka

Well-Known Member
2017. február 7.
276
603
93
Jaj, jaj, jaj,,,
Ötvenedjére is...

  1. A reaktor eleve olyan kemény cucc, hogy néhány méteres pontossággal kell eltalálni kb. 2000 fontot pct. bombával.
  2. Ki az a marha, aki azt támadná? Szétlövi a trafókertet és kész. Az erőmű leesik a hálózatról és biztonságosan megáll. win win. Ha valakinek ez a terve.
Semmiféle radioaktív felhő nem lesz.
ja és még ha elfoglalod az országot van egy pöpec atomreaktorod.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 482
4 981
113
Az volt az ország legkiemeltebb szárazföldi alakulata,neked szerencséd volt.
Amikor az egyik barátom elmesélte, hogy ugyanebben az időben mi volt Nagyatádon, először nem akartam elhinni. Nálunk minden minden megvolt amit akkor szükségesnek gondoltak, legfeljebb nem a legújabb technika. Nagyatádon meg 4db Pszh volt lövész századonként.
 
  • Tetszik
Reactions: dudi
M

molnibalage

Guest
86 nyarán a Szombathelyi lövész ezred két zászlóalja is zászlóalj éles lövészetet hajtott végre a dörögdi lőtéren. Ott voltam mint lövész. Nem kellett sehonnan semmit hozni, az ezred technikája működő képes volt. Más alakulattól egyedül a harci helkopterek jöttek.
Az volt az MN krémje. Csak ott volt pl. Sztrela-10M...
Ne abból extrapolálj a végtelenbe...

Mi sem álltunk valami fényesen technikailag. Ha jól emlékszem, utoljára '86-ban sikerült összevonni egy, talán, lövészdandárnyi működő technikát az ország összes laktanyájából a nem tudom milyen gyakorlatra! Itt olvastam vagy Zord blogján, nem emlékszem. Egy extüzér kommentelte ott, hogy talán kettő háborús napra való lőszere volt akkoriban a teljes magyar tüzérségnek.
Nem a Bazalt '87-re gondolsz? A Haditechnikai Összefoglalóban két visszaemlékezés is van róla.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 694
90 793
113
https://mandiner.hu/cikk/20200813_legvedelmi_oriasbeszerzes_egy_ujabb_lepes
Légvédelmi óriásbeszerzés: egy újabb lépés a honvédelem erősítése felé

"Már csak ezért is, mert föld-levegő rakétaként ugyanazt az AIM-120 AMRAAM-ot alkalmazza, amit levegő-levegő rakétaként a Saab Gripen vadászgép. Ez a rakéta a világ legjobbjai között van, és még évtizedekig fejleszteni fogják: nem olyasvalamit veszünk, amit néhány év múlva elavul. De emellett fontos az is, hogy egyben meg lehet venni a készletet vadászgépre-légvédelemre, a nagy tételű beszerzés pedig olcsóbb. Használni és fenntartani is könnyebb egy rakéta-típust, mint többet. Külön előny, hogy azok a rakéták, amelyeknek üzemideje a vadászgépeken már lejárna (ott jóval nagyobb az igénybevétel) a földi kilövőkön még jó ideig használhatók. Ez mind költségcsökkentő és hatékonyság-növelő tétel. "

Ez nekem új, de jó!!
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 450
113
https://mandiner.hu/cikk/20200813_legvedelmi_oriasbeszerzes_egy_ujabb_lepes
Légvédelmi óriásbeszerzés: egy újabb lépés a honvédelem erősítése felé

"Már csak ezért is, mert föld-levegő rakétaként ugyanazt az AIM-120 AMRAAM-ot alkalmazza, amit levegő-levegő rakétaként a Saab Gripen vadászgép. Ez a rakéta a világ legjobbjai között van, és még évtizedekig fejleszteni fogják: nem olyasvalamit veszünk, amit néhány év múlva elavul. De emellett fontos az is, hogy egyben meg lehet venni a készletet vadászgépre-légvédelemre, a nagy tételű beszerzés pedig olcsóbb. Használni és fenntartani is könnyebb egy rakéta-típust, mint többet. Külön előny, hogy azok a rakéták, amelyeknek üzemideje a vadászgépeken már lejárna (ott jóval nagyobb az igénybevétel) a földi kilövőkön még jó ideig használhatók. Ez mind költségcsökkentő és hatékonyság-növelő tétel. "

Ez nekem új, de jó!!
Háát elvileg lehetséges, de szerintem át kell szoftverezni a guidance-ot. Szerintem teljesen más pályákkal dolgozik a felszíni indítású 0 kezdősebességű rakéta, mint egy több ezer méter magasan akár hangsebesség felett indított rakéta.
Amennyiben ez tényleg megoldják, asszem azzal fognak kezdeni, hogy a 40 darab eddig használt AMRAAM-ot fogják átpakolni és részben elpuffogtatni éleslövészetek alkalmával.
 
K

kamm

Guest
https://mandiner.hu/cikk/20200813_legvedelmi_oriasbeszerzes_egy_ujabb_lepes
Légvédelmi óriásbeszerzés: egy újabb lépés a honvédelem erősítése felé

"Már csak ezért is, mert föld-levegő rakétaként ugyanazt az AIM-120 AMRAAM-ot alkalmazza, amit levegő-levegő rakétaként a Saab Gripen vadászgép. Ez a rakéta a világ legjobbjai között van, és még évtizedekig fejleszteni fogják: nem olyasvalamit veszünk, amit néhány év múlva elavul. De emellett fontos az is, hogy egyben meg lehet venni a készletet vadászgépre-légvédelemre, a nagy tételű beszerzés pedig olcsóbb. Használni és fenntartani is könnyebb egy rakéta-típust, mint többet. Külön előny, hogy azok a rakéták, amelyeknek üzemideje a vadászgépeken már lejárna (ott jóval nagyobb az igénybevétel) a földi kilövőkön még jó ideig használhatók. Ez mind költségcsökkentő és hatékonyság-növelő tétel. "

Ez nekem új, de jó!!

Errol mar volt szo. A foldon minimalis az igenybevetel, ott meg elucsorognek jo darabig utana.
 
K

kamm

Guest
Háát elvileg lehetséges, de szerintem át kell szoftverezni a guidance-ot. Szerintem teljesen más pályákkal dolgozik a felszíni indítású 0 kezdősebességű rakéta, mint egy több ezer méter magasan akár hangsebesség felett indított rakéta.
Amennyiben ez tényleg megoldják, asszem azzal fognak kezdeni, hogy a 40 darab eddig használt AMRAAM-ot fogják átpakolni és részben elpuffogtatni éleslövészetek alkalmával.

Errol valahol mar volt szo, de igen, szoftveresen megoldhatonak kell lennie.