Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Az influenszer nem az akit egy cég megbíz pénzért, hogy promózza a termékeit?
Mert ez a videós nekem csak sima blogger aki csak saját véleményét szórja kifele.
Nem a srácról van szó, a csajról akit mutat.
Ő eddig ahhoz volt szokva, hogy simán reklámfelület termékeknek és az életét adta el.
Kettőt lehet találni milyen képességekkel.
Nem az esze miatt követik, az fix.

Ez a csak az influenszer tökéletes példája. Fogalma nem volt arról, hogy mihez adta reklámfelületként magát. Csak a pénz a lényeg, aztán becsókolhat a valóság...

Az influenszer lényegében az, akinek a csatornája bármi okból elérte azt a kritikus tömeges és réteget, akin keresztül lehet reklámozni bármit. Lényegtelen az, hogy mi a csatorna "tartalma".
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Az influenszer nem az akit egy cég megbíz pénzért, hogy promózza a termékeit?
Mert ez a videós nekem csak sima blogger aki csak saját véleményét szórja kifele.

Nem, az influenszer az akit sokan követnek twitter-en, twitch-en, tiktok-on... youtube-on, így sok embert tud befolyásolni (influence).
Igazából a legtöbbje semmit sem csinál csak kirakja amije van és közben hülyeségeket beszél. Később amikor jobban megy neki akkor átvált pénzzel menőzésre.

Modernkori celeb.
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 417
23 609
113
Nem, az influenszer az akit sokan követnek twitter-en, twitch-en, tiktok-on... youtube-on, így sok embert tud befolyásolni (influence).
Igazából a legtöbbje semmit sem csinál csak kirakja amije van és közben hülyeségeket beszél. Később amikor jobban megy neki akkor átvált pénzzel menőzésre.

Modernkori celeb.
Akkor olyan mint a dancsó? Azt is addig néztem amíg filmkritika szerűségeket csinált, azután valami változott nála és nézhetetlen baromság lett.
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 959
113
Tatabányán felmondott (jó)néhány orvos, köztük azok akiknek ma éjjel a sürgősségi ellátást kellett volna adniuk.
Azt követelik, hogy a szerződésből kerüljön ki 2 pont:

-Nem kezelhet 1 beteget egyszerre állami és maszek ellátásban ugyanaz az orvos.
-Nem használhatja a kórházi felszerelést maszekoláshoz.


Magasabb jövedelem az kéne, de a feketézés is maradjon, lehetőleg befektetés nélkül...
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 009
113
Ez nem a bezzeg "a mai fiatalok".
Mutass az "influenszer világból" bárkit, aki érdemi munkát végez és nem beszél faszságokat. A téma miatt egy-kettőbe belehallgattam. Nem kellett volna.
Tolják a bélyegkép méretű és puding szilárdságú elméleteiket a világba. Megy egymás hülyeségeire a reakció videókat. Legalábbis itthon. Ez a trend.

Nem az, hogy mondjuk valami valódi ismeretterjesztés tolják. Egy kézen megszámolható az ilyen ismertebb csatornák száma itthon. Pl.
A gaming / mozi / film vonalon van hány értelmes csatorna, de természettudomány és műszaki vonalon kb. semmi. Legalábbis általam ismert. Értem én, hogy kis piac a magyar, de hogy az 20-25% igen vastag réteg számára az a munka, hogy halál unalmas kretének halál unalmas életének megosztását másolja le és osszon meg bármi szart.

Nevetséges. És az is, hogy erre igény van. De, hát a VV n+1 és faszomtudja milyen "realitiy"-k világában mit is várjon az ember...
Az irigységet olvasom ki soraidból . A mai világ pénz alapú , sokkal jobban mint eddig bármikor . Ezek az általad szidott (én se nézem sokra őket) emberek viszont a szerinted sokkal gyengébb képességeikkel ráleltek arra az útra , hogy sok hülyét kihasználva miképpen keressenek annyi pénzt amennyit akartnak hihetetlenül könnyen !

Ellenben veled aki óriási technikai tudást halmoztál fel és még a logikának se vagy híján viszont képtelen vagy anyagilag még szintet is lépni (legalább is az írásaidban el-el ejted ) nemhogy elérni azt az anyagi szintet amit ők képviselnek ! Pedig csak ott van a baj , hogy nem tanultad meg azt , hogy a benned rejlő tudást és potenciált a hozzád illő szinten eladd a világnak ! Ez sok zseni hibája amit nem tud megoldani !

Tehát neked kell fejlődni , megtalálni az utat mert a tudás a lehetőség benned van !
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 503
54 442
113
Erröl tele van mémekkel az internet, mint pl:
“Büszke vagyok, hogy befejeztem az egyetemet, aztán olvasom, hogy egy 8 éves 26 mio dollârt keresett mult evben a videóival.“
Nem irigylem, mert ezt én nem tudom.. A kissrâc lehet tök buta, de ehhez meg ërt. Azert ezt el kell ismerni, mert 26 millió, az komoly pénz.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nem a srácról van szó, a csajról akit mutat.
Ő eddig ahhoz volt szokva, hogy simán reklámfelület termékeknek és az életét adta el.
Kettőt lehet találni milyen képességekkel.
Nem az esze miatt követik, az fix.

Ez a csak az influenszer tökéletes példája. Fogalma nem volt arról, hogy mihez adta reklámfelületként magát. Csak a pénz a lényeg, aztán becsókolhat a valóság...

Az influenszer lényegében az, akinek a csatornája bármi okból elérte azt a kritikus tömeges és réteget, akin keresztül lehet reklámozni bármit. Lényegtelen az, hogy mi a csatorna "tartalma".
Van az a pénz amiért korpásodik a hajam. Sőt, akár hüvelygombám is van!

Az aprópénzért is le kell hajolni. A könnyű pénzt visszautasítani balgaság lenne. Veszteni biztosnem vesztenek semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: ogretankHU
M

molnibalage

Guest
Erröl tele van mémekkel az internet, mint pl:
“Büszke vagyok, hogy befejeztem az egyetemet, aztán olvasom, hogy egy 8 éves 26 mio dollârt keresett mult evben a videóival.“
Nem irigylem, mert ezt én nem tudom.. A kissrâc lehet tök buta, de ehhez meg ërt. Azert ezt el kell ismerni, mert 26 millió, az komoly pénz.
Nem. Szerencsés. Ő mázlival kitűnt a masszából úgy, hogy valószínűleg hozzá hasonló van annyi, mint égen a csillag.
 
  • Tetszik
Reactions: Zaphod Beeblebrox

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
12 821
31 816
113
Elfelejtes hogy szegény csóringer úgy indított, hogy egy nem létesző szervnek állította be magát.

Kettő: amit a fegyverével művelt, arra ott semmi jogalapja nem volt. Ennyi. (Másik hír ma az volt hogy a TEK ment ki a két rendőrért, akik hajléktalanokat vertek, de gondolom az is rendben van, hiszen csak hajléktalanok és ugye az utcán élés Csodaszarvasországban jogszabályba ütközik.)

Hát igen, ilyen ez a zorbáni diktatúra, aki a levegőbe lő a cigány agarászóval szemben, azt meghurcolják, a hajléktalant verő rendőrért meg a TEK megy ki... a Kormányzó úr idején, amelyikhez szoktátok hasonlítgatni a mai "rezsimet", valahogy azért nem ez volt. :rolleyes:
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 000
9 976
113
Hej, egy szakma elmúlik.
Nagyapám bányafőmérnök volt, voltam vele lent párszor kisgyerekként, rettegtem. Szegény mindig azt mondta hogy ha nem lopott volna mindenki akkor fele annyiba került volna a kitermelés.
(Ő csóribb volt mint az emberei, hívő emberként nem volt hajlandó egy ceruzát se hazavinni, mások hasonló pozícióból a fél várost megszerezték. )
 
M

molnibalage

Guest
M

molnibalage

Guest
Egyre érdekesebb ország az ott nagy vízen túl...
Az főleg vicces, hogy a linkelt számban niggerezés az van. Ja értem, csak akkor csúnya a n betűs szó, ha fehér mondja ugye?
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

hunter85

Well-Known Member
2015. május 10.
1 841
5 037
113

Szép dolog az állatvédelem, de amikor emberek halálát okozók kapnak ennél kevesebbet, akkor azért vakarja az egyszeri nem jogász, hogy ezt mégis hogyan.

Itt azért az engedély nélküli söripusek is bejátszott szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
24 553
80 891
113
:D
153421812_3827133070674555_5434507678538627051_o.jpg