Beszélgető

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 450
93 399
113
Szerintem nem pánik, a vezetőséget nem érdeklik a diákság problémái. Mik ezek? Lakhatás és pénz. Pénzt nem adnak (a 30k az ma már nem az), mostmár a lakhatásba is belenyúlnak.

Szerintem a HO sokaknak nagyon kellemes volt, itt nem az a baj. A folytont azért mondtam, amit korábban is említettek, hogy az első hullám elején megalázó volt az egész a kollégistákkal kapcsolatban (2 nap eltéréssel szögesen ellentmondó előírások), a tavalyi nyitás-zárás szintén szervezetlen és kérdésekkel teli volt, a tavaszi kolinyitás szintén info-hiányos volt, majd most következik a legújabb felvonás. És erre tesz még rá egy lapáttal a KTK legendás portaszolgálata, ahol soha semmiről nem tudnak, amely nélkül fele ennyire lenne kellemetlen az egész. Az egymás után kiadott, követhetetlen szabályok és lehetőségek és kibúvók időszaka lassan 2 éve tart az egyetemeken. Ez már nevezhető folytonnak.

A COVID-ot mindenki, igen, de ez igazolás arra, hogy valkiknek a mindenképp szükségesnél jobban be kelljen?
A Covid elején mki össze - vissza pánikol lt, amikor Kína után Olaszország is letérdelt. Persze xar volt, én is lenyomtam 1.200 km-t megállás nélkül mielőtt a határok záródtak.

Alapvetően nem szeretem más faszával a csalánt verni, csak a tudatos és célzott hangukatkeltés az Eucharisztikus kongresszus ellen verte ki nálam a biztit. Igazából ezek a cikkek és a kommentek eleje erről szólt. És az proli hözöngés volt.

Amit te irsz általános problémaként a kolikkal, azok valószínűleg teljesen jogos kritikák. Nem is akarom felülbírálni, mert abszolút nem látok bele, simán el tudom képzelni, nincs is okom kétségbe vonni. Én is jártam anno koliba, vannak emlékeim.
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Tudod mit? Én felajánlom az én házamat. Mondom, hogyan jutsz ide: Ferihegyen becsekkolsz, leszálsz Lutonon, felülsz a vonatra.... Amúgy meg igen, anno mi simán költöztünk villamossal, busszal, ki hogy, akkoriban még nem úgy ment, hogy ja apuci jön a kocsival és átvisz. Mondjuk nem is volt ennyi cuccunk bent. A legfontosabb a PC volt (laptop? akkoriban még unikumnak sem, lapos monitor??). ezen kívül volt egy azaz egy darab hátizsák..., igen azzal fordultunk kettőt, mert a jegyzetek, meg a könyvek nem mentek át elsőre. (A fotel nem saját tulajdon volt, hanem a koleszé...)
Honnan jön ez az apuci jön a kocsival és átvisz? Amúgy meg mit tehet arról mondjuk egy másodéves Bivalybasznádról, hogy őt kirakták és apucinak érte kell jönni munkaidőben szabadságot kivéve és 500 km-t utazva, egy opel corsaban nyomorogva forgósszékkel meg monitorral?:confused: Most mondjam, hogy van baj?
Még egy felsőbbéves sem biztos hogy tud autót venni és fenntartani 1000-1500ftos órbaérből, nem gondolod? De biztos nem tehet egyáltalán senki erről sem, hogy itt tartunk, csak az, aki ráfázik. Vagy majd többször vonatozik vidékre és vissza? Ha valaki a 4-6 vonalán lakik mondjuk a Nyugatinál, akkor lehet megoldja villamossal, ezt aláírom.

A Covid elején mki össze - vissza pánikol lt, amikor Kína után Olaszország is letérdelt. Persze xar volt, én is lenyomtam 1.200 km-t megállás nélkül mielőtt a határok záródtak.

Alapvetően nem szeretem más faszával a csalánt verni, csak a tudatos és célzott hangukatkeltés az Eucharisztikus kongresszus ellen verte ki nálam a biztit. Igazából ezek a cikkek és a kommentek eleje erről szólt. És az proli hözöngés volt.

Amit te irsz általános problémaként a kolikkal, azok valószínűleg teljesen jogos kritikák. Nem is akarom felülbírálni, mert abszolút nem látok bele, simán el tudom képzelni, nincs is okom kétségbe vonni. Én is jártam anno koliba, vannak emlékeim.
Én nem látom, hogy bárki is az Eucharisztikus kongresszus ellen próbálna célzottan és tudatosan hangulatot kelteni az HÖK, vagy az ide írók részéről, néhány indulatos hozzászólást leszámítva. Mindannyian az egyetemi és kollégiumi vezetést okolják és bírálják.
 

alali77

Well-Known Member
2011. szeptember 19.
4 137
10 465
113
Honnan jön ez az apuci jön a kocsival és átvisz? Amúgy meg mit tehet arról mondjuk egy másodéves Bivalybasznádról, hogy őt kirakták és apucinak érte kell jönni munkaidőben szabadságot kivéve és 500 km-t utazva, egy opel corsaban nyomorogva forgósszékkel meg monitorral?:confused: Most mondjam, hogy van baj?
Még egy felsőbbéves sem biztos hogy tud autót venni és fenntartani 1000-1500ftos órbaérből, nem gondolod? De biztos nem tehet egyáltalán senki erről sem, hogy itt tartunk, csak az, aki ráfázik. Vagy majd többször vonatozik vidékre és vissza? Ha valaki a 4-6 vonalán lakik mondjuk a Nyugatinál, akkor lehet megoldja villamossal, ezt aláírom.


Én nem látom, hogy bárki is az Eucharisztikus kongresszus ellen próbálna célzottan és tudatosan hangulatot kelteni az HÖK, vagy az ide írók részéről, néhány indulatos hozzászólást leszámítva. Mindannyian az egyetemi és kollégiumi vezetést okolják és bírálják.
Én az ezt kérő ITM-et is kritikával illetném.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 861
86 910
113
Csak úgy:
239177729_1249123475522955_6117083062102658067_n.jpg
 
M

molnibalage

Guest
Látom sokaknál egész egyszerűen nem megy át a mi a probléma.
Felőlem legyen bárki vallásos, ameddig azzal nem buzerálja más életét semmilyen módon.

Itt viszont arról van szó, hogy lényegében egy hobbi kör - mert a vallás bizony az az én szememben, semmiben nem tér el egy makettező egyesülettől csak a lépték más és a makettek minősége nem a hiten alapszik... - miatt kivágnak sokakat lényegébe a lakhelyéről.

Anek örömére, mert lehet, hogy valaki eltolt valamit (?)...
...erre a fiatal felnőtt egyetemistákat szopatja meg kőkeményen ezzel a szállásfoglalósdival.
Erre írtam azt, hogy vallásos hevület és buzulás.
Mert kinemszarja le, hogy valami nincs megoldva?
Ez az egyetemistákat hol a búbánatba érdekelje...?

Ha majd az összes szállodai szoba elfogyott pótágyastul, legfeljebb akkor kellett volna ehhez nyúlni és akkor is igen sűrű elnézések közepette.

Az egyetemek és a kollégiumok funkciója az, hogy az hallgatókat szolgálja ki és pont.

A fő időszakon kívül, amikor ezek közül sokan nincsenek ott, akkor persze kiadhatók a szobák. De ez hogyan korrelál azzal, hogy jön a kedves kúrmány és lényegében ezreket kibasz az utcára és oldja meg az egyén és család ahogy tudja a költözést és a munkát?

És egyesek szerint ez bármilyen szinten OK?

Az, hogy a kollégiumoknak szerződése és házirendje van az b*meg smafu?
Tehát az államon keresztül lényegében lehet egyoldalú szerződést szegni (?) és kitenni a hallgatót, mert ezeknek a keresztényeknek hazudott faszoknak mások a prioritásai? Ez aztán ám a eresztényi erkölcs. Nem számít senki és semmi, ha az aktuális hatalomnak az a prioritása, hogy a pápa és rajongóinak segge ki legyen nyalva.

Ez semmiben sem tér el attól, mintha egy BL meccsre érkező tömeg miatt kivágnák az egyetemistákat, mert nem foglaltak elég szállást vagy bármi. Semmi különbség nincs. Rendezvény, rendezvény. Valaki a pápáért valaki mega Barcelonáért rajong érzelmi alapon.

A vallás mindenki magánügye és oldja meg, ha ezzel kapcsolatos igényei vannak.
Nincs elég vendégszoba? IJ.
A kollégium nem arra való, hogy kitegyék a hallgatót, akinek az a lakhelye gyakorlatilag egy adott időszakban.


Beszarok, komolyan mondom.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 861
86 910
113
Látom sokaknál egész egyszerűen nem megy át a mi a probléma.
Felőlem legyen bárki vallásos, ameddig azzal nem buzerálja más életét semmilyen módon.

Itt viszont arról van szó, hogy lényegében egy hobbi kör - mert a vallás bizony az az én szememben, semmiben nem tér el egy makettező egyesülettől csak a lépték más és a makettek minősége nem a hiten alapszik... - miatt kivágnak sokakat lényegébe a lakhelyéről.

Anek örömére, mert lehet, hogy valaki eltolt valamit (?)...
...erre a fiatal felnőtt egyetemistákat szopatja meg kőkeményen ezzel a szállásfoglalósdival.
Erre írtam azt, hogy vallásos hevület és buzulás.
Mert kinemszarja le, hogy valami nincs megoldva?
Ez az egyetemistákat hol a búbánatba érdekelje...?

Ha majd az összes szállodai szoba elfogyott pótágyastul, legfeljebb akkor kellett volna ehhez nyúlni és akkor is igen sűrű elnézések közepette.

Az egyetemek és a kollégiumok funkciója az, hogy az hallgatókat szolgálja ki és pont.

A fő időszakon kívül, amikor ezek közül sokan nincsenek ott, akkor persze kiadhatók a szobák. De ez hogyan korrelál azzal, hogy jön a kedves kúrmány és lényegében ezreket kibasz az utcára és oldja meg az egyén és család ahogy tudja a költözést és a munkát?

És egyesek szerint ez bármilyen szinten OK?

Az, hogy a kollégiumoknak szerződése és házirendje van az b*meg smafu?
Tehát az államon keresztül lényegében lehet egyoldalú szerződést szegni (?) és kitenni a hallgatót, mert ezeknek a keresztényeknek hazudott faszoknak mások a prioritásai? Ez aztán ám a eresztényi erkölcs. Nem számít senki és semmi, ha az aktuális hatalomnak az a prioritása, hogy a pápa és rajongóinak segge ki legyen nyalva.

Ez semmiben sem tér el attól, mintha egy BL meccsre érkező tömeg miatt kivágnák az egyetemistákat, mert nem foglaltak elég szállást vagy bármi. Semmi különbség nincs. Rendezvény, rendezvény. Valaki a pápáért valaki mega Barcelonáért rajong érzelmi alapon.

A vallás mindenki magánügye és oldja meg, ha ezzel kapcsolatos igényei vannak.
Nincs elég vendégszoba? IJ.
A kollégium nem arra való, hogy kitegyék a hallgatót, akinek az a lakhelye gyakorlatilag egy adott időszakban.


Beszarok, komolyan mondom.
Ahogy jelezted, sima ateista vagy, ezért nem érted meg a probléma lényegét és vsz sose fogod. 1938 óta nem volt ilyen itthon.

De nézzük nem buta, prolihergelő, libsevik egyetemista szemszögből ...

Pl. valaki - egy helyi lakos - hányni tudna a VI. kerületben az éves buzifelvonulástól, mégse tud megállni egy adott környéken autóval, mert mondjuk le van zárva napokig az adott útszakasz ahol ő parkolni szokott. Pedig ő ott él, és ott parkol 365 napon át. Mehet 1000 utcával arrébb, ahol már teszem azt nem a VI. kerület van, és fizethet, ha akar az utcán parkolásért, pedig neki éves bérlete van (pénzért), hogy a lakása előtt parkolni tudjon. Sőt, ha nem áll el, mert mondjuk nincs otthon, dolgozik, közben elviszik az autóját amiért csengetheti ki a manit, hogy visszahozza. Pedig ő ott él. (Megtörtént eset.)

Szerinte az utca nem arra való, hogy buzik felvonuljanak rajta. Akinek buzulással és elfogadással kapcsolatos igényei vannak, irány a Hortobágy.

Pl.

Beszarok, komolyan mondom.
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Ahogy jelezted, sima ateista vagy, ezért nem érted meg a probléma lényegét és vsz sose fogod. 1938 óta nem volt ilyen itthon.
Amikor is az ilyen ötlet kiagyalóját csendőrszuronyok között kísérteti a diliházba Klébensberg, pedig akkoriban 60% volt a gyakorló katolikus az országban és nem 5.
De nézzük nem buta, prolihergelő, libsevik egyetemista szemszögből ...
Igen, az egyetemisták gonoszak, a NER ellenségei, mert csak úgy kilakoltatják őket, és titakozni mernek a dolog ellen... Ez most az új pártutasítás?
Pl. valaki - egy helyi lakos - hányni tudna a VI. kerületben az éves buzifelvonulástól, mégse tud megállni egy adott környéken autóval, mert mondjuk le van zárva napokig az adott útszakasz ahol ő parkolni szokott. Pedig ő ott él, és ott parkol 365 napon át. Mehet 1000 utcával arrébb, ahol már teszem azt nem a VI. kerület van, és fizethet, ha akar az utcán parkolásért, pedig neki éves bérlete van (pénzért), hogy a lakása előtt parkolni tudjon. Sőt, ha nem áll el, mert mondjuk nincs otthon, dolgozik, közben elviszik az autóját amiért csengetheti ki a manit, hogy visszahozza. Pedig ő ott él. (Megtörtént eset.)
Hát, ha valaki annyira fullretard, hogy a napokkal, sőt hetekkel korábbi kiplakátozást nem veszi észre, annak a jogosítványát is ott kellene hagynia a rendőrségi telepen, mert a közlekedési táblák biztosan meghaladják a felfogóképességét.

Amúgy komolyan, te egymagad többet teszel az összefogás győzelméért, mint a teljes összefogás.
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 614
11 284
113
Ahogy jelezted, sima ateista vagy, ezért nem érted meg a probléma lényegét és vsz sose fogod. 1938 óta nem volt ilyen itthon.
És ahogy az átlagembereket elnézem, még néhány évtizedig kiválóan ellettek volna ilyesmi nélkül itthon.
De nézzük nem buta, prolihergelő, libsevik egyetemista szemszögből ...
Nagyon szomorú életed lehet komám.. mindenhol ellenséget szimatolni és ugrásra készen várni... :(
Mi lenne, ha végre sikeresen megjegyeznéd: attól még, mert valaki nem ért egyet a kormányzati intézkedésekkel, nem lesz automatikusan egy sötétben bujkáló rémhírterjesztő ellenforradalmár.. főleg, ha szerencsétlen vidéki egyetemistákról van szó, akik csak szeretnének nyugton meglenni a koliban anélkül, hogy a kormány f@szságai miatt ki kellene költözniük 2 hétre onnan, ami jog szerint őket illeti.
Pl. valaki - egy helyi lakos - hányni tudna a VI. kerületben az éves buzifelvonulástól, mégse tud megállni egy adott környéken autóval, mert mondjuk le van zárva napokig az adott útszakasz ahol ő parkolni szokott. Pedig ő ott él, és ott parkol 365 napon át. Mehet 1000 utcával arrébb, ahol már teszem azt nem a VI. kerület van, és fizethet, ha akar az utcán parkolásért, pedig neki éves bérlete van (pénzért), hogy a lakása előtt parkolni tudjon. Sőt, ha nem áll el, mert mondjuk nincs otthon, dolgozik, közben elviszik az autóját amiért csengetheti ki a manit, hogy visszahozza. Pedig ő ott él. (Megtörtént eset.)

Szerinte az utca nem arra való, hogy buzik felvonuljanak rajta. Akinek buzulással és elfogadással kapcsolatos igényei vannak, irány a Hortobágy.
Jaa, hát ennyi erővel miért nem mennek a zarándokok - a pápával az élen - a Hortobágyra? o_O
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Amúgy komolyan, te egymagad többet teszel az összefogás győzelméért, mint a teljes összefogás.
De unalmas már ez a folyamatos hőbörgés... Remélem te is hamarosan megkapod a migránsaidat, az lmbtq oktatásod, az üres államkasszát, a lenyúzott polgárságot, a többsávos adózást és a kisebbségek szaporodását célzó családtámogatásodat. Ja, meg a csődbe ment oktatást stb... mert elég sokat teszel érte, és szerintem meg is érdemelnéd.
És ahogy az átlagembereket elnézem, még néhány évtizedig kiválóan ellettek volna ilyesmi nélkül itthon.
Nem az átlagemberről szól ez sem. Csak meg kell nézni, hogy kik hisztiznek, és egyből látszik mi a gond...
Itt sem lenne dzsihád, ha mondjuk a repülőnap miatt kellene pár ezer embernek ez a szállás, de mivel vallásos hülyékről van szó, ezért lehet köpködni őket. :rolleyes:
Nagyon szar életed lehet komám.. mindenhol ellenséget szimatolni és ugrásra készen várni... :(
Magasról tesz a véleményedre, nem vetted még észre?
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
De unalmas már ez a folyamatos hőbörgés... Remélem te is hamarosan megkapod a migránsaidat, az lmbtq oktatásod, az üres államkasszát, a lenyúzott polgárságot, a többsávos adózást és a kisebbségek szaporodását célzó családtámogatásodat. Ja, meg a csődbe ment oktatást stb... mert elég sokat teszel érte, és szerintem meg is érdemelnéd.
Most komolyan lmtbq meg több sávos adózás és tönkrement oktatás a következménye, ha valaki azt mondja, hogy jogom van a koliban lenni, mi az, hogy kitesztek? :confused: :confused: Szerintem te vagy az első aki szépen berántott mindenféle aktuálpolitikai rémeket ebbe a beszélgetésbe. Szipuaaaaaaaaaa
Nem az átlagemberről szól ez sem. Csak meg kell nézni, hogy kik hisztiznek, és egyből látszik mi a gond...
Itt sem lenne dzsihád, ha mondjuk a repülőnap miatt kellene pár ezer embernek ez a szállás, de mivel vallásos hülyékről van szó, ezért lehet köpködni őket. :rolleyes:
Szerintem 1-2 kommentet leszámítva egyáltalán nem volt vallást bíráló színezete a beszélgetésnek. De tegnap is leírtuk, lehet menni segíteni. Akkor hányra mész a Kármánhoz?
 

Blitz97

Well-Known Member
2020. május 13.
4 614
11 284
113
De unalmas már ez a folyamatos hőbörgés... Remélem te is hamarosan megkapod a migránsaidat, az lmbtq oktatásod, az üres államkasszát, a lenyúzott polgárságot, a többsávos adózást és a kisebbségek szaporodását célzó családtámogatásodat. Ja, meg a csődbe ment oktatást stb... mert elég sokat teszel érte, és szerintem meg is érdemelnéd.
Ilyen rémképeket a propi TV (~közmédia) szokott bemutatni.. téged azért ennél jóval értelmesebbnek tartalak.
Magasról tesz a véleményedre, nem vetted még észre?
Különösebben nem izgat, hogy egy habzószájú, fröcsögő jobboldali propagandista mit gondol rólam, felőlem aztán nyugodtan homokba is dughatja a fejét. Ez nem fog különösebben megakadályozni abban, hogy leírjam minden egyes f@szságára a véleményem. :)
 

winter

Active Member
2011. november 19.
108
197
43
Nem az átlagemberről szól ez sem. Csak meg kell nézni, hogy kik hisztiznek, és egyből látszik mi a gond...
Egyébként légyszives írd már le, hogy kik hisztiznek. Én a kollégisták "hisztijét" látom. Valószínűleg egytől egyig, mindannyian bolsevista vörös alvó ügynökök, a kolikon belül kommunában élnek, a tulajdon és a lányok közösek. A szószólók pedig egyenesen Lenin vérrokonai. De komolyan. Írd már le, gondolom te megnézted.

Egyébként az a legérthetetlenebb, hogy Lölőnek van szállodája, de ha nem is oda mennek, kong Pesten mindegyik. Azt is megtehetnék, hogy szimplán vesznek egy egész szállodaépületet szőröstül-bőröstül, és azt haználják fel. Így még a pénzt is visszaforgatják önmaguknak. Tiszta win. De mégsem ezt tesziko_O
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Az egyetemi kollégiumok lakói. És nem hisztiznek. Szimplán jelezték, hogy nem értenek egyet azzal, hogy minden törvényt felrúgva kirakják őket.
Akinek kell, annak lesz szállás, mások meg kompenzálva lesznek. Nem a világvége.

Tudod, mit, ha ez egyetem a való életre készítene fel, akkor most beszednék a kollégiumi költséget, nem engednének senkit sem beköltözni, mindenkivel aláíratnának egy papírt, hogy nem beszél 10 évig a történtekről és jogi követeléssel sem léphet fel, plusz még az igazolatlant is beírnák, pótlási lehetőségek nélkül. Semmi safe space, vagy tüncike, ahogy a császár idejében sem volt. :cool:
Most komolyan lmtbq meg több sávos adózás és tönkrement oktatás a következménye, ha valaki azt mondja, hogy jogom van a koliban lenni, mi az, hogy kitesztek? :confused: :confused: Szerintem te vagy az első aki szépen berántott mindenféle aktuálpolitikai rémeket ebbe a beszélgetésbe. Szipuaaaaaaaaaa
Nem te hisztiztél a gonosz portások miatt? Na az hogy jön ide? Egek!
Szerintem 1-2 kommentet leszámítva egyáltalán nem volt vallást bíráló színezete a beszélgetésnek. De tegnap is leírtuk, lehet menni segíteni. Akkor hányra mész a Kármánhoz?
Talán próbálj meg normálisan beszélni a portással, és meg fogsz lepődni, hogy milyen simán is mehetnek a dolgok. (Saját tapasztalat.)
Ilyen rémképeket a propi TV (~közmédia) szokott bemutatni..
Csak mert nincs a hvg-ben, attól még ezek létező problémák. Na ki az aki homokba dugja a fejét? :rolleyes:
 

migfun

Well-Known Member
2013. május 28.
2 262
4 667
113
Ja, meg a csődbe ment oktatást
Erre biztos az a jó megoldás, hogy a tanár csak annyit tudjon, ami a NAT-ban szerepel...
Ilyet soha nem kaptam, pedig elég szabad szellemű intézményekben tanultam. Viszont azt mindenhol oktatták, hogy "szeresd felebarátodat, mint tenmagadat".
Olyasmitől riadozik az állam, ami nem oktatás kérdése (mármint, hogy valaki "meleggé nevelődik" ha az iskolai oktatásban beszélnek róla neki, ha az lenne, a kora újkorra nem maradt volna ilyen irányultságú ember), hanem veleszületett/gének által hordozott/tudományosan és szociológiailag pontosan meg nem magyarázott hajlam.
Az általuk mai terminológiával lmbtq-oktatásnak nevezett dolog csak az elfogadásról szól, ami szerintem erősen összecseng a fenti bibliai idézettel.
 
M

molnibalage

Guest
Ahogy jelezted, sima ateista vagy, ezért nem érted meg a probléma lényegét és vsz sose fogod. 1938 óta nem volt ilyen itthon.

De nézzük nem buta, prolihergelő, libsevik egyetemista szemszögből ...

Pl. valaki - egy helyi lakos - hányni tudna a VI. kerületben az éves buzifelvonulástól, mégse tud megállni egy adott környéken autóval, mert mondjuk le van zárva napokig az adott útszakasz ahol ő parkolni szokott. Pedig ő ott él, és ott parkol 365 napon át. Mehet 1000 utcával arrébb, ahol már teszem azt nem a VI. kerület van, és fizethet, ha akar az utcán parkolásért, pedig neki éves bérlete van (pénzért), hogy a lakása előtt parkolni tudjon. Sőt, ha nem áll el, mert mondjuk nincs otthon, dolgozik, közben elviszik az autóját amiért csengetheti ki a manit, hogy visszahozza. Pedig ő ott él. (Megtörtént eset.)

Szerinte az utca nem arra való, hogy buzik felvonuljanak rajta. Akinek buzulással és elfogadással kapcsolatos igényei vannak, irány a Hortobágy.

Pl.

Beszarok, komolyan mondom.
Parkolást a lakhatashoz mérni...
Magadtól vagy ennyire rövidnadrág vagy segít valaki?

Ki nem szarja le, hogy nem volt ilyen és mióta? Ez mióta jogosít fel barkit barmire???

Aki vidéki az nemaz "egy utcaval odebb parkol". Ja, es a pride (nem latom értelmét) egy fel délutánt tartott. Ez a kilakoltatás meg napokig.

Nem véletlenül vagy ignore listan...
 
M

molnibalage

Guest
Ahogy jelezted, sima ateista vagy, ezért nem érted meg a probléma lényegét és vsz sose fogod. 1938 óta nem volt ilyen itthon.

De nézzük nem buta, prolihergelő, libsevik egyetemista szemszögből ...

Pl. valaki - egy helyi lakos - hányni tudna a VI. kerületben az éves buzifelvonulástól, mégse tud megállni egy adott környéken autóval, mert mondjuk le van zárva napokig az adott útszakasz ahol ő parkolni szokott. Pedig ő ott él, és ott parkol 365 napon át. Mehet 1000 utcával arrébb, ahol már teszem azt nem a VI. kerület van, és fizethet, ha akar az utcán parkolásért, pedig neki éves bérlete van (pénzért), hogy a lakása előtt parkolni tudjon. Sőt, ha nem áll el, mert mondjuk nincs otthon, dolgozik, közben elviszik az autóját amiért csengetheti ki a manit, hogy visszahozza. Pedig ő ott él. (Megtörtént eset.)

Szerinte az utca nem arra való, hogy buzik felvonuljanak rajta. Akinek buzulással és elfogadással kapcsolatos igényei vannak, irány a Hortobágy.

Pl.

Beszarok, komolyan mondom.
Parkolást a lakhatashoz mérni...
Magadtól vagy ennyire rövidnadrág vagy segít valaki?

Aki vidéki az nemaz "egy utcaval odebb parkol". Ja, es a pride (nem latom értelmét) egy fel délutánt tartott. Ez a kilakoltatás meg napokig.

Nem véletlenül vagy igno
De unalmas már ez a folyamatos hőbörgés... Remélem te is hamarosan megkapod a migránsaidat, az lmbtq oktatásod, az üres államkasszát, a lenyúzott polgárságot, a többsávos adózást és a kisebbségek szaporodását célzó családtámogatásodat. Ja, meg a csődbe ment oktatást stb... mert elég sokat teszel érte, és szerintem meg is érdemelnéd.

Nem az átlagemberről szól ez sem. Csak meg kell nézni, hogy kik hisztiznek, és egyből látszik mi a gond...
Itt sem lenne dzsihád, ha mondjuk a repülőnap miatt kellene pár ezer embernek ez a szállás, de mivel vallásos hülyékről van szó, ezért lehet köpködni őket. :rolleyes:

Magasról tesz a véleményedre, nem vetted még észre?
De lenne. Ja, és feltűnt, jogy nem megyek kecsora hiba nem volt 8 eve?
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
Egyébként légyszives írd már le, hogy kik hisztiznek. Én a kollégisták "hisztijét" látom. Valószínűleg egytől egyig, mindannyian bolsevista vörös alvó ügynökök, a kolikon belül kommunában élnek, a tulajdon és a lányok közösek. A szószólók pedig egyenesen Lenin vérrokonai. De komolyan. Írd már le, gondolom te megnézted.
Te melyik topikot olvasod?
Egyébként az a legérthetetlenebb, hogy Lölőnek van szállodája, de ha nem is oda mennek, kong Pesten mindegyik. Azt is megtehetnék, hogy szimplán vesznek egy egész szállodaépületet szőröstül-bőröstül, és azt haználják fel. Így még a pénzt is visszaforgatják önmaguknak. Tiszta win. De mégsem ezt teszik
Igen, ez így van. Sőt, ez egy teljesen logikus érvelés. Semmi vallásgyalázás, semmi beszólás... Wow!
...
Szerintem az van, hogy ezt a pénz oda akarták adni a kollégiumoknak. Ha valaki be merte vállalni ezt a kényelmetlenséget, akkor anyagilag picit helyre tudnak rázódni. Szvsz. nem akart kitolni senki sem a kollégistákkal, hanem éppen ellenkezőleg...
 
T

Törölt tag 4082

Guest
Akinek kell, annak lesz szállás, mások meg kompenzálva lesznek. Nem a világvége.
Nem, nem a világvége, valóban nem az. Csak egy jelzés, hogy hát fiúk lányok, le vagytok ti sajnálva. Ja, kompenzálva... A szokásos részvéttávirat az elnöktől, és az árváknak egy darab nyalóka. Persze fejenként...
Tudod, mit, ha ez egyetem a való életre készítene fel, akkor most beszednék a kollégiumi költséget
Beszedik. Még többet is. Az, hogy szerinted a költözésnek semmi költsége nincs, egyéni szocproblémád.
plusz még az igazolatlant is beírnák, pótlási lehetőségek nélkül
Valószínűleg most is így lesz.
Semmi safe space, vagy tüncike, ahogy a császár idejében sem volt.
Őfelsége idejében ha a törvények azt mondják, hogy erről beszélni kell a hallgatói képviselettel, és nem teszik meg, akkor Őfelsége zavartatja szét a kormányt.
Talán próbálj meg normálisan beszélni a portással, és meg fogsz lepődni, hogy milyen simán is mehetnek a dolgok. (Saját tapasztalat.)
Mostanában beszéltél a Kármános portásokkal? Nekem volt szerencsém. Nem szívesen ismételném meg.
. mert elég sokat teszel érte, és szerintem meg is érdemelnéd.
Nézd, tudom, hogy számodra hihetetlen, de még itt a fórumon is voltam már NER propagandista, amiért egyetértettem kormánydöntésekkel. Most meg hírtelen DK-s köcsög lettem, mert kritizálni merem őket. Javaslom lépj ki a lövészárokból. A PPP konstrukciós autópályánál már majdnem sikerült. Most is érdemes.
 
  • Tetszik
Reactions: alali77 and Blitz97