1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

BGM-109 Tomahawk

Diskurzus a(z) 'Támadó fegyverzet' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 5..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Na, gyerekek, hova lett a 36 tomahawk?

sirdavegd likes this.
  2. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Eltérítették őket és később egy 3. fél majd felhasználja :)

gacsat likes this.
  3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Már a MÉhben van.

4. wolfram

wolfram Well-Known Member

A korábbi vitára: szerintem a "cirkálórakéta" kifejezés lehet jó a Tomahawk-féle manőverező-egyszer használatos-robbanótöltetet célba juttató eszközökre. Ez így megkülönbözteti a magyar "rakéta" (vagy irányított és nem irányított rakéta) szó által jellemzett eszközöktől is, meg a robotrepülőktől (drón) is. Oké, a "rakéta" szótag lehet benne zavaró, de így együtt a "cirkáló"-val, már egyértelmű, hogy milyen eszközre vonatkozik.

Elvitte a cica. :D

5. dudi

dudi Well-Known Member

A cirkáló rakéta a lehető legrosszabb kifejezés rá(annak ellenére,hogy én is ezt hadználom)mert se nem rakéta se nem cirkál.

emel likes this.
  6. haubagoi

haubagoi Well-Known Member

Ennek nem az a neve, hogy "robotrepülőgép" ?

7. dudi

dudi Well-Known Member

Nem.

Értsük meg azt az egyszerű dolgot,hogy nincs magyar neve.

8. haubagoi

9. dudi

dudi Well-Known Member

Ettől még nem lesz az.Annál is inkább mert ez egy ismeretterjesztő fiataloknak.

10. haubagoi

Na akkor elmondom mi történt.

Az történt, hogy volt ennek magyar neve: az, hogy robotrepülőgép.

Csak az az 1980-as években volt, és aztán jött a rendszerváltás és azután divat lett mindent amerikaiul hívni, így a robotrepülőgép kifejezés már nem volt elég sikkes. Így lett a neve cruise missile - magyarul cirkáló rakéta - ami viszont helytelen megnevezés.

Egyszerűbb volna beismerni, hogy az amerikanizálódás miatt kidobtuk a szótárunkból a robotrepülőgép kifejezést, de nem, inkább azt mondod, hogy nincs magyar neve.

11. dudi

dudi Well-Known Member

Szerintem soha nem volt neki rendes neve a szaknyelvben aztán lehet,hogy tévedek.

12. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

nagy hatótávolságú, autnóm támadó drón.....

fip7 likes this.
  13. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Én úgy láttam, hogy egy célpontba többis csapódott.

14. wolfram

Nem arról van szó, hogy bárkinek szimpi, vagy nem ez a szó hanem, hogy egzaktul leírja-e a cuccost és elfogadható-e a publikum számára? Szerintem elfogadható sőt, már a közbeszéd része és akit kicsit is érdekel a téma, az egyből tudja, hogy milyen eszközről van szó, ha a "cirkálórakéta" kifejezést látja, hallja.. De ha van jobb ötleted, kb. ilyen hosszúságban és vevők rá az emberek, akkor ne fogd vissza magad! :)

fip7 likes this.
  15. wolfram

Ja akár. De akkor az avataromat hogyan neveznéd?

16. zsolti

zsolti Well-Known Member

Mennyit számoltál, és melyik kép-képsorozat vagy videó alapján?

17. dudi

dudi Well-Known Member

Amelyik fedezéken két lyuk van abba esélyesen kettő csapódott ez nem egy NASA program de még csak videó sem kell a becsapódásokról.

18. emel

emel Well-Known Member

Szerintem van magyar neve, csak kevesen tudják: (sugárhajtású) manőverező szárnyasbomba (sokszor és sok helyen leírtam már hogy miért, és le is fogom ahol csak szóba kerül). :D Lehet vitatkozni, hogy MIÉRT nem az szerintetek?

sirdavegd and fip7 like this.
  19. zsolti

zsolti Well-Known Member

Akkor neked is, melyik kép - vagy több képből álló sorzat/esetleg videó alapján, és mennyit számoltál? Nem köcsögösködésből kérdezem, én is számolgattam valahol. Kiváncsi vagyok.

20. dudi

dudi Well-Known Member

Van egy halom kép meg drón felvétel a bázisról.

Ezen oldal megosztása