[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 515
14 975
113
Kedves Orosz Repülő.......
Nem vagyok középutas és nem vagyok tovaris és tovarish sem.....
Közép-Kelet Európai polgár vagyok és magyarnak vallom magam, az eddig élt 56 évének tapasztalatával. Az egyik szakmám a képszerkesztéssel kapcsolatos, voltam határőr (Őrmiként szereltem le anno), voltam civilként háborúban akaratomon kívül és sok egyéb történet, amire nem térnék ki, mert nem csak mi olvasunk itt....
Ha és amennyiben nem értesz velem egyet, írd meg. DE a személyemet érintő véleményt kérlek MELLŐZD.....
Ha pedig érvekkel és nem gúnnyal válaszolsz, beszélgethetünk.
Üdv....
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Kedves Orosz Repülő.......
Nem vagyok középutas és nem vagyok tovaris és tovarish sem.....
Közép-Kelet Európai polgár vagyok és magyarnak vallom magam, az eddig élt 56 évének tapasztalatával. Az egyik szakmám a képszerkesztéssel kapcsolatos, voltam határőr (Őrmiként szereltem le anno), voltam civilként háborúban akaratomon kívül és sok egyéb történet, amire nem térnék ki, mert nem csak mi olvasunk itt....
Ha és amennyiben nem értesz velem egyet, írd meg. DE a személyemet érintő véleményt kérlek MELLŐZD.....
Ha pedig érvekkel és nem gúnnyal válaszolsz, beszélgethetünk.
Üdv....
Téves, a MiG-25 (legalább le tudná írni helyesen ha már nick-névnek választja!) nem orosz hanem szovjet repülőgép, ezzel legyen tisztában mindenki. Nem ugyanaz a kettő.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
,,Te vagy a propagandista. Akit azért küldtek ide, hogy megmondja, hogy kinek mit kell gondolnia, és elismételgesse a szokásos hazugságokat.''

Hazugság az, hogy az oroszok egy manipulatív, agresszív info háborút vívnak? Te vagy a legékesebb példája annak a JANICSÁR, HAZAÁRULÓ mentalitásnak, melynek kiteljesítése épp az orosz propaganda legfőbb célja.

1849-et azzal kivédeni, hogy szerződést teljesítettek, nagyon gáz kisfiam. 1956-ot az oroszok ellenforradalomként kezelik máig, efelett lazán átsiklottál...

Amúgy Gioo kicsoda? Mesélj. Nem kizárt hogy egy googletranslates orosz, aki itt nyomatja a győzelmi propagandát az arra fogékony white trash-nek. Ezzel szemben te az én identitásaom vonod kétségbe. Képzeld 2001-től 2011-ig nálatok laktam, rendszeresen olvasok magyar sajtót

Egyetlen fegyveretek van csak: ELBIZONYTALNÍTÁS. Ha valaki kifejt valamit, érvek nülkül rávágni hogy hazugság. Ha novorosszijával kapcsolatos tapasztalataim érdekelnének, kérdezhetnél. DE te ehelyett hazugsággal vádolsz, mint aki fél a keserű igazságtól... DNR LNR orosz bábok, Givi (megdöglött szerencsére) meg a többiek orosz katonák, titkosszolgák, akikből hőst csinált az RT neked, meg a hiszékeny társaidnak.

Ki a magyar hazafi? Aki az országa javát nézi. Ti nem ezt teszitek. Frusztrált, titokban trianoni koncban reménykedő kisemberek vagytok csak, nem hazafiak.

A tudatlanság ellen két fegyver van: tanulni és tapasztalni. Miután olvasni egyszerubb, javaslom neked J:W. Dobson: Diktatúra 2.0 c. könyvét.


Kár volt a felsülésed után hetekkel újra előjönnöd az atlantista propaganda agyonismételt, csúsztatásoktól hemzsegő paneljeivel.
Mi a békében vagyunk érdekeltek, míg a hozzád hasonló ügynökök a békétlenségben, a kelet-európai térség felégetése érdekében, csakhogy létre ne jöhessen az amerikai hegemóniát alapvetően veszélyeztető német-orosz együttműködés. Ennyire vagy te hazafi. :D Felesleges itt próbálkoznod, ide az átlagnál tájékozottabb emberek írnak, és egyből értik, érzik, hogy milyen szándékkal, módszerekkel operálsz itt.
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
origo mint forrás? Egy kormány által leigázott portál szerinted nem azt írja amit a kormény szeretne? Te nem gonosz vagy hanem hiszékeny drága elvtárs.

Nyilván a "független médiából" kéne tájékozódni, mint a 444, az RTL klub és az Index. :D :D :D

Ez egy újabb ismertetőjegyetek. Hogy a kétségtelenül kormány közeli sajtót a "függetlenség" álcája mögül próbáljátok ekézni. Miközben az a "függetlenségetek" valójában egy másfajta, valójában sokkal károsabb, sunyibb, alávalóbb, gerinctelenebb függőséget jelent: a nemzetközi tőkétől való függőséget.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 549
113
origo mint forrás? Egy kormány által leigázott portál szerinted nem azt írja amit a kormény szeretne? Te nem gonosz vagy hanem hiszékeny drága elvtárs.
Mondj egy hiteles hírportált. :) Index,Bal-rad,444? Egyébként ez a magyar fősodratú, olvasom az origót és az indexet is és még átlag 2-3 másikat naponta, jobb több helyről informálódni, de egyiket sem veszem készpénznek. :) De mondom ha te tudsz egy mindig igazat író hírportált hát nosza avass be melyik az.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
,,Te vagy a propagandista. Akit azért küldtek ide, hogy megmondja, hogy kinek mit kell gondolnia, és elismételgesse a szokásos hazugságokat.''

Hazugság az, hogy az oroszok egy manipulatív, agresszív info háborút vívnak? Te vagy a legékesebb példája annak a JANICSÁR, HAZAÁRULÓ mentalitásnak, melynek kiteljesítése épp az orosz propaganda legfőbb célja.

1849-et azzal kivédeni, hogy szerződést teljesítettek, nagyon gáz kisfiam. 1956-ot az oroszok ellenforradalomként kezelik máig, efelett lazán átsiklottál...

Amúgy Gioo kicsoda? Mesélj. Nem kizárt hogy egy googletranslates orosz, aki itt nyomatja a győzelmi propagandát az arra fogékony white trash-nek. Ezzel szemben te az én identitásaom vonod kétségbe. Képzeld 2001-től 2011-ig nálatok laktam, rendszeresen olvasok magyar sajtót

Egyetlen fegyveretek van csak: ELBIZONYTALNÍTÁS. Ha valaki kifejt valamit, érvek nülkül rávágni hogy hazugság. Ha novorosszijával kapcsolatos tapasztalataim érdekelnének, kérdezhetnél. DE te ehelyett hazugsággal vádolsz, mint aki fél a keserű igazságtól... DNR LNR orosz bábok, Givi (megdöglött szerencsére) meg a többiek orosz katonák, titkosszolgák, akikből hőst csinált az RT neked, meg a hiszékeny társaidnak.

Ki a magyar hazafi? Aki az országa javát nézi. Ti nem ezt teszitek. Frusztrált, titokban trianoni koncban reménykedő kisemberek vagytok csak, nem hazafiak.

A tudatlanság ellen két fegyver van: tanulni és tapasztalni. Miután olvasni egyszerubb, javaslom neked J:W. Dobson: Diktatúra 2.0 c. könyvét.
Mondanál egy példát amikor a ruszkik békésen vakarták a töküket vodkázás közben a dácsa teraszán, aztán egyszercsak fölpattantak, hogy idejöjjenek nyakonb.szni minket magyarokat?
Mert én csak olyanra emlékszem amikor Ferenc Jóska megkérte őket, hogy segítsenek már visszaszerezni a már elvesztett Magyar Koronát.
Tehát az orosz katonák 48-49-ben idegenlégiósként játszottak az osztrák csapatban.
1. Vh-ban ugyanez a F.J. szart rá Mo nevében a neki koronát adó oroszok kezére.
2. Vh-ban sem a ruszkik kezdték ellenünk. Tagjai voltunk annak a bandának akik megtámadták őket és sok gazemberséget művelt ek. Márpedig egy bunyó nem addig tart amíg a támadó tervei szerint alakulnak a dolgok.
56-al kapcsolatban pedig arra kellene emlekezni, hogy 44-ben bejöttek, 90-ben kimentek. A kettő között a birodalom egyik tartománya voltunk. Pont úgy verték le a felkelésünket mint tették volna bárhol a birodalmon belül.
A propaganda háborúhoz pedig legalább két fél kell. Csak a ruszkik még nem olyan ügyesek és kifinomultak mint az ellenfeleik. A mostani felháborodás azért van mert elkezdték használni a nyugat saját fegyvereit.
A hazafiságról pedig csak annyit, hogy mindig is azok voltak a nemzet szégyenei akik meg akarták mondani ki a hazafi és hogyan kell azt csinalni!
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
"Tehát az orosz katonák 48-49-ben idegenlégiósként játszottak az osztrák csapatban."

Na, ez itt már egy, agymosáson sikeresen átesett ember véleménye. :)
 
  • Tetszik
Reactions: mig-25 and Pocok75

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Tehát az orosz katonák 48-49-ben idegenlégiósként játszottak az osztrák csapatban.

Nem, az orosz katonák az orosz birodalom érdekei miatt voltak itt. Az igazság az hogy az akkori uralkodók pont a hátuk közepére kívánták egy széteső osztrák császárságot egy újjáéledő magyar királysággal. Kevesebb mint ötven év telt el azóta hogy Napóleon ellen egész Európának össze kellett fogni és az akkori riadalomra még jól emlékeztek az uralkodók. (Akkoriban rengeteg uralkodóház attól rettegett hogy a forradalmi láz tovább terjed, e között volt az Orosz is.)

1. Vh-ban ugyanez a F.J. szart rá Mo nevében a neki koronát adó oroszok kezére.

Hellyel-közel, de az igazság az hogy az Orosz birodalom üzent hadat és nem fordítva. Megint csak egyszerű érekelentétről volt szó.

2. Vh-ban sem a ruszkik kezdték ellenünk. Tagjai voltunk annak a bandának akik megtámadták őket és sok gazemberséget művelt ek. Márpedig egy bunyó nem addig tart amíg a támadó tervei szerint alakulnak a dolgok.

Most akkor keverjük a Szovjetuniót Oroszországgal vagy ne?

56-al kapcsolatban pedig arra kellene emlekezni, hogy 44-ben bejöttek, 90-ben kimentek. A kettő között a birodalom egyik tartománya voltunk. Pont úgy verték le a felkelésünket mint tették volna bárhol a birodalmon belül.

Most akkor keverjük a Szovjetuniót Oroszországgal vagy ne?

A propaganda háborúhoz pedig legalább két fél kell. Csak a ruszkik még nem olyan ügyesek és kifinomultak mint az ellenfeleik. A mostani felháborodás azért van mert elkezdték használni a nyugat saját fegyvereit.

Inkább csak más a célközönségük, meg nagy a szembe szél itt nyugaton. Azért annyira vannak ügyesek hogy az ő pártjukat fogjad.
 
  • Tetszik
Reactions: mig-25 and Pocok75

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Gratulálunk, a cáfolat persze elmarad.
Biztos jó kedvükből akartak idejönni.

Nézz utána milyen megállapodást kötött Varsóban ellenünk, az osztrák és orosz uralkodó. Alapvető orosz birodalmi és uralkodói érdek volt, a magyar forradalom leverése, nem valami unalmában elkövetett, véletlen belekeveredés, az oroszok részéről. Minden forradalom ilyen megítélés alá esett volna egyébként, mindkét uralkodóra nézve.
Az I. világháborút kár idehozni, mert az összes résztvevő alig várta hogy elkezdődjön és elharapja aktuális ellensége torkát. Aminek kövertkezményeként, újabb területeket, gyarmatokat reméltek maguknak. Mindegyik. :) Lényegtelen ki adta át az első hadüzenetet.
A II. világháborús részvételünket is kitárgyaltuk itt többször is, kár újra elmesélni azt a kényszerpályát.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
Nem, az orosz katonák az orosz birodalom érdekei miatt voltak itt. Az igazság az hogy az akkori uralkodók pont a hátuk közepére kívánták egy széteső osztrák császárságot egy újjáéledő magyar királysággal. Kevesebb mint ötven év telt el azóta hogy Napóleon ellen egész Európának össze kellett fogni és az akkori riadalomra még jól emlékeztek az uralkodók. (Akkoriban rengeteg uralkodóház attól rettegett hogy a forradalmi láz tovább terjed, e között volt az Orosz is.)



Hellyel-közel, de az igazság az hogy az Orosz birodalom üzent hadat és nem fordítva. Megint csak egyszerű érekelentétről volt szó.



Most akkor keverjük a Szovjetuniót Oroszországgal vagy ne?



Most akkor keverjük a Szovjetuniót Oroszországgal vagy ne?



Inkább csak más a célközönségük, meg nagy a szembe szél itt nyugaton. Azért annyira vannak ügyesek hogy az ő pártjukat fogjad.
Honvédnek is:
Alapvetően arra reagáltam amit Mig-25 mondott.
Tehát, hogy az oroszok gonosz gyilkosok akik rosszindulatból pusztítják az ártatlan magyar népet. Szerintem pedig az oroszok pont olyanok mint az angolok franciák németek.
Minden lehetséges eszközzel megpróbálják növelni a befolyásukat a szomszédaik rovására.
Nem jobbak és nem rosszabbak. Csak az agymosottak beveszik azt a folyamatos nyugati propagandát, hogy az orosz fing büdösebb mint a német vagy francia.
Volt szerencsém a 80-as években rendszeresen vitatkozni egy fickóval aki odavolt a szovjetekért. Mindig amikor dicsérte milyen marha jól csináltak valamit a szovjetek, felhívtam a figyelmét arra, hogy ugyanazt az amcsik legalább olyan jól megcsinálják. Az utolsó érve mindíg az volt, hogy bele vagyok szerelmesedve az amerikaiakba. Most amikor nem hiszem el, hogy a ruszkik a patás ördögök, agymosott oroszbérenc vagyok!
1848-49-ben az orosz katonák alapvetően a Habsburgok érdekében harcoltak. Nem volt titok, hogy a cár rühellte a büdösszájú Habsburgokat, de azt mondta úriemberi kötelességének érzi, hogy segítse uralkodó társát ha fellázadtak ellene az alattvalói.
Nyilván neki sem volt érdekei ellen ez a háború, de pl.a magyar honvédek sem a románok jogaiért harcoltak alapvetően 48-ban.
Én nem teszek különbséget a cári oroszország, a Szu és az orosz föderáció között. Ugyanaz a birodalom másik sapkában.
Ismertem egy srácot akinek a nevelőapja 8 éves korától egy kínai pasi volt. Jól beszélte a mandarint, kint tanulta valami hegyi kolostorban a kungfut. Megkérdeztem mekkora hatással volt a kínai embereket a fél évszázad kommunizmus? Szerinte lepergett róluk mint kutyákról az eső. Kommunista párt ide vagy oda, faluhelyen a küszöbnek szelleme van amivel jó jóban lenni!
A neve népköztársaság, de igaziból megmaradt középső birodalomnak.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 016
54 016
113
Nyugalom,urak,nyugalom.
Ne a politikusokat nézzétek,hanem ami mögöttük van.A pénzt,vagyis ahonnan a pénz jön.
Szaladjunk vissza úgy ezer évet,hogy is volt?Kik is pénzelték a derék pityunkat,ill. a vele lévő hadakat,hogy kiírtsák a saját népét??Kik pénzelték a törököket ellenünk,a habsbugokat?
Kik pénzelték lenint,hogy legyen szu?
Dolfiékat,majd a liberális eszméket,alapítványokat,civil szervezeteket?
Minden más csak a kirakat,csak a végrehajtó egység,a döntéseket nem a politikusok,vagy a pártok hozzák.
Láthatóan az államok,állampolgárok,és az ő politikusaik csak néha függenek össze,gyakran(mindig) inkább úgy forogja ki magát a történet,ahogy azoknak jó,akik a politikusokat irányítják.Hogy,hogy nem,akár évtizedekkel előre terveznek,mi meglepődünk,hogy hoppá,ez éppen beleillik egy 10-20-30évvel ezelőtti intézkedésbe,rendeletbe,stb. Nálunk is már sok évvel azelőtt megszülettek a törvények,amik lehetővé tették az ország szétlopását,pedig végignézve az akkori politikai eliten,nem tűntek látnoknak,vagy jogi,politikai,gazdasági géniuszoknak,hogy finoman fogalmazzak.
Szóval semmi sem az,aminek látszik,felesleges már a régi dolgokat fel emlegetni,mert semmit nem tanultunk belőlük,valójában egyik nép,ország sem,alig 70 évvel az utolsó zakó után újra ugyanazt a sz@rgombócot akarják lenyomni a torkunkon,megint "az oroszok","a németek","a habsburgok",azt szépen egymásnak vezetnek minket.
Újra,és újra.
Ideje vagyon visszavenni a gyeplőt,a saját kezünkbe venni a saját f@szunkat,nem?
Ez nem azok dicsősége,akik ezt szervezik,hanem azok szégyene,akik hagyják magukat megvezetni,szerintem.
De lehet tévedek.....:D
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
A világban nincs egyetlen országnak sem igazi barátja, vagy halálos ellensége. Érdekeik vannak. Azok voltak a múltban, vannak a jelenben és lesznek a jövőben is. Ezen érdekek mentén működik minden. Nem szeretnek sem az oroszok, sem az amerikaiak bennünket, csupán érdekeik mentén próbálnak befolyást szerezni nálunk és másutt. Tartok az oroszoktól, mert érdekük Európa és a NATO gyengítése. Viszont nem gondolom hogy konkrétan hazánkat megtámadnák, mert nem érdekük. NATO tagok vagyunk de tartok a NATO elmaradó védelmétől, ha valamelyik szomszédunkkal kerülünk összetűzésbe, mert az is NATO tag. Ráadásul ott vagyunk, ahol vagyunk. Európa közepén. Eddig sem maradtunk ki, a jövőben sem fogunk, egy nagyobb európai konfliktus külső szemlélői lenni. Mert akaratunk ellenére is bele fogunk keveredni, ha másért nem, akkor földrajzi helyzetünk miatt. Tehát óva intenék bárkit is hogy szorosan oda dörgölőzködjünk egyik, vagy másik nagyhatalomhoz. Legyünk korrektek, ne haragítsuk magunkra őket, de túlzott barátságunkkal sem kell kitüntetni őket.
 

empontipont

Well-Known Member
2015. augusztus 17.
717
2 607
93
A világban nincs egyetlen országnak sem igazi barátja, vagy halálos ellensége. Érdekeik vannak. Azok voltak a múltban, vannak a jelenben és lesznek a jövőben is. Ezen érdekek mentén működik minden. Nem szeretnek sem az oroszok, sem az amerikaiak bennünket, csupán érdekeik mentén próbálnak befolyást szerezni nálunk és másutt. Tartok az oroszoktól, mert érdekük Európa és a NATO gyengítése. Viszont nem gondolom hogy konkrétan hazánkat megtámadnák, mert nem érdekük. NATO tagok vagyunk de tartok a NATO elmaradó védelmétől, ha valamelyik szomszédunkkal kerülünk összetűzésbe, mert az is NATO tag. Ráadásul ott vagyunk, ahol vagyunk. Európa közepén. Eddig sem maradtunk ki, a jövőben sem fogunk, egy nagyobb európai konfliktus külső szemlélői lenni. Mert akaratunk ellenére is bele fogunk keveredni, ha másért nem, akkor földrajzi helyzetünk miatt. Tehát óva intenék bárkit is hogy szorosan oda dörgölőzködjünk egyik, vagy másik nagyhatalomhoz. Legyünk korrektek, ne haragítsuk magunkra őket, de túlzott barátságunkkal sem kell kitüntetni őket.
Egyetértünk
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 659
55 329
113
Ugy hallgatnak a nemet ujsàgok, hogy csoda. Semmi okos kommentàr, pedig màskor oràkon belűl magyaràznak, hogy hogyan kell èrteni a történteket. Kezd magányos lenni Merkelné.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
A világban nincs egyetlen országnak sem igazi barátja, vagy halálos ellensége. Érdekeik vannak. Azok voltak a múltban, vannak a jelenben és lesznek a jövőben is. Ezen érdekek mentén működik minden. Nem szeretnek sem az oroszok, sem az amerikaiak bennünket, csupán érdekeik mentén próbálnak befolyást szerezni nálunk és másutt. Tartok az oroszoktól, mert érdekük Európa és a NATO gyengítése. Viszont nem gondolom hogy konkrétan hazánkat megtámadnák, mert nem érdekük. NATO tagok vagyunk de tartok a NATO elmaradó védelmétől, ha valamelyik szomszédunkkal kerülünk összetűzésbe, mert az is NATO tag. Ráadásul ott vagyunk, ahol vagyunk. Európa közepén. Eddig sem maradtunk ki, a jövőben sem fogunk, egy nagyobb európai konfliktus külső szemlélői lenni. Mert akaratunk ellenére is bele fogunk keveredni, ha másért nem, akkor földrajzi helyzetünk miatt. Tehát óva intenék bárkit is hogy szorosan oda dörgölőzködjünk egyik, vagy másik nagyhatalomhoz. Legyünk korrektek, ne haragítsuk magunkra őket, de túlzott barátságunkkal sem kell kitüntetni őket.

Pontosan ezért minden nép saját sorsának kovácsa! Tétlenség és vagy rossz döntéseknek is hatalmas ára van! Hülyeség de Trianonhoz vezető út 1860 években a kiegyezéssel kezdődött ami rengeteg téves és rossz döntés összességének az eredménye.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
A világban nincs egyetlen országnak sem igazi barátja, vagy halálos ellensége. Érdekeik vannak. Azok voltak a múltban, vannak a jelenben és lesznek a jövőben is. Ezen érdekek mentén működik minden. Nem szeretnek sem az oroszok, sem az amerikaiak bennünket, csupán érdekeik mentén próbálnak befolyást szerezni nálunk és másutt. Tartok az oroszoktól, mert érdekük Európa és a NATO gyengítése. Viszont nem gondolom hogy konkrétan hazánkat megtámadnák, mert nem érdekük. NATO tagok vagyunk de tartok a NATO elmaradó védelmétől, ha valamelyik szomszédunkkal kerülünk összetűzésbe, mert az is NATO tag. Ráadásul ott vagyunk, ahol vagyunk. Európa közepén. Eddig sem maradtunk ki, a jövőben sem fogunk, egy nagyobb európai konfliktus külső szemlélői lenni. Mert akaratunk ellenére is bele fogunk keveredni, ha másért nem, akkor földrajzi helyzetünk miatt. Tehát óva intenék bárkit is hogy szorosan oda dörgölőzködjünk egyik, vagy másik nagyhatalomhoz. Legyünk korrektek, ne haragítsuk magunkra őket, de túlzott barátságunkkal sem kell kitüntetni őket.
Ezt hívják hinta politikának.. A gond ezzel mindössze annyi hogy az elmúlt századokban ki lett próbálva török-habsburg és német-angolszáz viszonylatokban.
A helyzet az hogy nem igazán működött :(
Most próbálgatjuk orosz-EU/USA hintapolitikát. Félek, ez sem lesz sikeresebb..:confused:
 
Status
Not open for further replies.