[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Létezőnek létező személy, szerintem nyelvész a csaj. Pont ezért dolgozott kiptográfusként. ;)

Viszont kreáltak egy hamis személyiséget neki, lehet, hogy elítélik, de a szolgálataira továbbra is igényt tartanak, vagy esetleg egy megtervezett szivárogtatás az NSA részéről. Mindenesetre eléggé kacifántos egy sztori. :p :D

Valaki így okoskodott:

1. Tudjuk, hogy a csaj mániákus Trump-gyűlölő és ez köztudott volt, mindenki tudta róla.
2. A NSA-nak kellett egy hír, amivel sározhatja az oroszokat, így kapóra jött a csaj, aki meg Trump-nak akart betenni.
3. Így az NSA utasította (!) a csajt a szivárogtatásra, aki ezt nyugodtan végre is hajtotta, mivel azt hitte parancsot teljesít.
4. Közben az NSA feljelentette a csajt az FBI-nál, így egyrészt meglett a szivárogtatás is, másrészt meg példát statuálhatott, hogy így jár az, aki szivárogtat.
5. Amit még nem tudunk, az az, hogy miután a csajt letartóztatták, kisétálhat-e a hátsó kijáraton.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 282
68 310
113
Létezőnek létező személy, szerintem nyelvész a csaj. Pont ezért dolgozott kiptográfusként. ;)

Viszont kreáltak egy hamis személyiséget neki, lehet, hogy elítélik, de a szolgálataira továbbra is igényt tartanak, vagy esetleg egy megtervezett szivárogtatás az NSA részéről. Mindenesetre eléggé kacifántos egy sztori. :p :D
Szerintem sem olyan egyszerű a történet mint amit előadnak a nyilvánosságnak. Találtam róla egy kb 10 éves képet tegnap, viszont furcsa hogy az aránylag kevés kép kb felén fintorgós pofát vág. A híroldalak kb ugyanazt a cikket hozták le mind szóról szóra az esetről. Egyedül ez amit belinkeltem kicsit másképp cikkez, de ez meg valami bulvárlap szerűség. Kicsit fura egy sztori, fenntartásokkal kezelem. De nekem az is fura hogy miért tanul meg fársziul, amit afgán-iráni területen használnak, meg ugye a pastu ami echte afgán terület szinte, meg a dari ami olyan arrafelé mint itt az angol, meg a latin volt régen, közvetítő nyelv.
És ezt anyanyelvi szinten. Jó biztos van aki a baskírt,csuvast,mendét,szuahélit tudja nekik perfekt, de nem hiszem hogy egy fehér 25 éves csaj lenne.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 282
68 310
113
Valaki így okoskodott:

1. Tudjuk, hogy a csaj mániákus Trump-gyűlölő és ez köztudott volt, mindenki tudta róla.
2. A NSA-nak kellett egy hír, amivel sározhatja az oroszokat, így kapóra jött a csaj, aki meg Trump-nak akart betenni.
3. Így az NSA utasította (!) a csajt a szivárogtatásra, aki ezt nyugodtan végre is hajtotta, mivel azt hitte parancsot teljesít.
4. Közben az NSA feljelentette a csajt az FBI-nál, így egyrészt meglett a szivárogtatás is, másrészt meg példát statuálhatott, hogy így jár az, aki szivárogtat.
5. Amit még nem tudunk, az az, hogy miután a csajt letartóztatták, kisétálhat-e a hátsó kijáraton.
Vagy csak abba az irányba terelgették,segítették hogy szivárogtasson, nem egy Snowden az biztos.
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Valószínű, hogy onnan származik, hacsak nem nyelvzseni.
Nem, csak másképp oktatnak nyelvet mint a civileknek, na meg nem is átlagemberekre pazarolják el az idejüket.
De nekem az is fura hogy miért tanul meg fársziul, amit afgán-iráni területen használnak, meg ugye a pastu ami echte afgán terület szinte, meg a dari ami olyan arrafelé mint itt az angol, meg a latin volt régen, közvetítő nyelv.
Ezt vesd össze azzal, hogy elég jó kondiban van.
Nem lepődnék meg rajta, hogy különleges műveleti katona lenne, vagy a CIA embere aki arrafelé dolgozik, Isten háta mögött. Ergo úgysem látjuk többet.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 282
68 310
113
Nem, csak másképp oktatnak nyelvet mint a civileknek, na meg nem is átlagemberekre pazarolják el az idejüket.

Ezt vesd össze azzal, hogy elég jó kondiban van.
Nem lepődnék meg rajta, hogy különleges műveleti katona lenne, vagy a CIA embere aki arrafelé dolgozik, Isten háta mögött. Ergo úgysem látjuk többet.
Arrafelé egy fehér csaj? De amúgy igen ,sanszos hogy valami katonai akármicsoda, de akkor miért ilyen pancser? Csőbe húzták?
Másrészt 25 éves, és 3 nyelvet tud über felsőfokon, ok a dari meg a farszi hasonló mint a román meg az olasz állítólag. De mikor tanulta ezt meg? Számolj nyelvenként 2-2 évet, az 6. Bár szerintem ez nagyon kevés mert senkit sem ismerek aki felső fokra a nulláról megtanult volna egy nyelvet 2-3 év alatt. És közben még katona is volt? Szóval mindezt másodállásban ,meló mellett tanulta meg? Szóval hány évesen kezdte el tanulni? 14-15? Kiválasztottak egy gyereket és kikupálták célirányosan? Túl sok filmet láttam már?
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Arrafelé egy fehér csaj? De amúgy igen ,sanszos hogy valami katonai akármicsoda, de akkor miért ilyen pancser? Csőbe húzták?
Másrészt 25 éves, és 3 nyelvet tud über felsőfokon, ok a dari meg a farszi hasonló mint a román meg az olasz állítólag. De mikor tanulta ezt meg? Számolj nyelvenként 2-2 évet, az 6. Bár szerintem ez nagyon kevés mert senkit sem ismerek aki felső fokra a nulláról megtanult volna egy nyelvet 2-3 év alatt. És közben még katona is volt? Szóval mindezt másodállásban ,meló mellett tanulta meg? Szóval hány évesen kezdte el tanulni? 14-15? Kiválasztottak egy gyereket és kikupálták célirányosan? Túl sok filmet láttam már?

Ha van aki kikupálja, akkor miért van szükség rá? A tanára/mentora is el tudná végezni a munkát.
Ráadásul állítólag nem egyszerűen 3 egzotikus nyelvet beszél felsőfokon (mit felsőfokon, anyanyelvi szinten ahhoz a feladathoz bármi más kevés) 25 évesen, hanem "6 éve kriptográfusként dolgozik a légierőnek és az NSA-nek" Tehát 19 évesen már nem csak nyelvzseni volt, mert az önmagában édeskevés a kriptográfiához. Ahhoz matekzseninek és/vagy informatikai zseninek sem árt lenni.
Amúgy meg a fényképek alapján egy izomagynak néz ki női kiadásban. Inkább kommandós, mint elmebajnok, vagy kocka. Ez nem szimpla előítélet, hanem idő kell ahhoz, is hogy valaki a testét gyúrja, meg fegyverekkel gyakoroljon és ahhoz is, hogy nyelveket tanuljon és minden mást ami kriptográfiához kell.
Már erről az oldalról nézve is büdös a történet.
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
Egyébként sem értem, hogy az NSA berkein belül egy jógaoktató, vagy közel-kelettel foglakozó kriptográfus (ez egy reneszánsz ember) hogy a szöszbe fér hozzá a választással és az oroszokkal kapcsolatos elméletileg titkos jelentéshez.
Meg ha ez a nyelvzseni, jógatündér, kriptográfus, kommandós kinézetű hölgyemény ilyen nagy észlény, akkor hogy tud olyan gyermeteg módon kiszivárogtatni, hogy azonnal elkapják.
Továbbá az is magas nekem hogy miért csinálta. Mármint a kiszivárogtatást.

Inkább tartom valószínűnek, hogy megfelelő ellenszolgáltatásért vállalta, hogy az ő arca próbálják hitelesebbé tenni a mesét és egy picit meghurcolják, de csak szőr mentén. Van az a pénz, vagy egyéb nyomós ok, amiért ezt valaki elvállalja. Vagy pedig simán csak egy balek, akit hülyére vettek és bele rángattak.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
rrafelé egy fehér csaj? De amúgy igen ,sanszos hogy valami katonai akármicsoda, de akkor miért ilyen pancser? Csőbe húzták?
Szerinted nincs olyan tudása amivel ezt kikerülhette volna? Főleg, ha tényleg kriptológiai szakterületen dolgozott. Ilyen irányú tudással rendelkező ember ilyen hibát nem vét. Nem jön ki a csőbehúzás, sokkal inkább a részvételével való előre megrendezés.
Számolj nyelvenként 2-2 éve
:)
És közben még katona is volt? Szóval mindezt másodállásban,meló mellett tanulta meg?
A seregben is lehetett ez a feladata. Sőt, valószínű.
Szóval hány évesen kezdte el tanulni? 14-15? Kiválasztottak egy gyereket és kikupálták célirányosan? Túl sok filmet láttam már?
Ilyen is van. Valószínűleg olyan 18 évesen kiszemelték szellemi képességei alapján. Onnantól azért fizetik, hogy magát képezze napi 8 órában.
Tehát 19 évesen már nem csak nyelvzseni volt, mert az önmagában édeskevés a kriptográfiához. Ahhoz matekzseninek és/vagy informatikai zseninek sem árt lenni.
Nem kevés, de valószínűleg az informatikai tudás volt az alap.
Ez a helyi nyelvek tudásával együtt pont alkalmas az elfogott futároknál talált írások titkosítására. Ehhez humán erő kell, nem egyetlen kiemelkedő szaki (az oktatója) és/vagy az általa írt program.
Ehhez nem zseni hanem szakember kell.
Amúgy meg a fényképek alapján egy izomagynak néz ki női kiadásban. Inkább kommandós, mint elmebajnok, vagy kocka. Ez nem szimpla előítélet, hanem idő kell ahhoz, is hogy valaki a testét gyúrja, meg fegyverekkel gyakoroljon és ahhoz is, hogy nyelveket tanuljon és minden mást ami kriptográfiához kell.
Már erről az oldalról nézve is büdös a történet.
Nem büdös. Egyszerűen nem egy átlagember. A munkája miatt úgy sem látjuk többet, ezt a szerepet most eljátszotta mert megbízható volt.
Itt a laikus közvéleményt alázták meg rettentően, akik nem láttak még kriptográfust, és beveszik a filmekben látott "profik is vétenek amatőr hibákat" hülyeséget. Nem vétenek.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Szerinted nincs olyan tudása amivel ezt kikerülhette volna? Főleg, ha tényleg kriptológiai szakterületen dolgozott. Ilyen irányú tudással rendelkező ember ilyen hibát nem vét. Nem jön ki a csőbehúzás, sokkal inkább a részvételével való előre megrendezés.

:)

A seregben is lehetett ez a feladata. Sőt, valószínű.

Ilyen is van. Valószínűleg olyan 18 évesen kiszemelték szellemi képességei alapján. Onnantól azért fizetik, hogy magát képezze napi 8 órában.

Nem kevés, de valószínűleg az informatikai tudás volt az alap.
Ez a helyi nyelvek tudásával együtt pont alkalmas az elfogott futároknál talált írások titkosítására. Ehhez humán erő kell, nem egyetlen kiemelkedő szaki (az oktatója) és/vagy az általa írt program.
Ehhez nem zseni hanem szakember kell.

Nem büdös. Egyszerűen nem egy átlagember. A munkája miatt úgy sem látjuk többet, ezt a szerepet most eljátszotta mert megbízható volt.
Itt a laikus közvéleményt alázták meg rettentően, akik nem láttak még kriptográfust, és beveszik a filmekben látott "profik is vétenek amatőr hibákat" hülyeséget. Nem vétenek.

Pedig vétenek: Tom Dumoulin az ez évi Giro d’Italia egyik szakaszán biztos tudata fölényében hátul tekerve röhögcsélt, a vetélytárs élmenők meg közben meghúzták az iramot... (igen, volt ott más szitu is), vérrel-verítékkel tudta visszahozni a pozícióját.
Minden kommentátor, riportalany /exbajnokok/ azt mondta, hogy ilyen hibát egy profi nem követhet el.
A profi is ember, tehát nem tökéletes.
 
  • Tetszik
Reactions: Zed895

ruszkik.haza

Well-Known Member
2017. március 19.
541
1 722
93
Aktuális rész a terrortámadásokról és a katari helyzetről szól. Szerintem érdemes megnézni:
Hát ez jobb, mint egy komédia. Itt aztán felhoznak mindenféle háttérhatalmi összeesküvést Katarral kapcsolatban, közben meg a vérdíjkifeizetésről ami valóban a szankciók kiváltó oka egy szó sem esik.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ha van aki kikupálja, akkor miért van szükség rá? A tanára/mentora is el tudná végezni a munkát.
Ráadásul állítólag nem egyszerűen 3 egzotikus nyelvet beszél felsőfokon (mit felsőfokon, anyanyelvi szinten ahhoz a feladathoz bármi más kevés) 25 évesen, hanem "6 éve kriptográfusként dolgozik a légierőnek és az NSA-nek" Tehát 19 évesen már nem csak nyelvzseni volt, mert az önmagában édeskevés a kriptográfiához. Ahhoz matekzseninek és/vagy informatikai zseninek sem árt lenni.
Amúgy meg a fényképek alapján egy izomagynak néz ki női kiadásban. Inkább kommandós, mint elmebajnok, vagy kocka. Ez nem szimpla előítélet, hanem idő kell ahhoz, is hogy valaki a testét gyúrja, meg fegyverekkel gyakoroljon és ahhoz is, hogy nyelveket tanuljon és minden mást ami kriptográfiához kell.
Már erről az oldalról nézve is büdös a történet.

Mondjuk én a saját szakterületemen ismerek olyant, aki informatikus, PhD-zett, versenytáncos, magas vezetői beosztásban van egy nagy multicégnél, és amellett akkora amorózó hírében áll, hogy nincs olyan HR-es vagy pénzügyes kislány illetve szépségkirálynő, akit még ne dugott volna meg, vagy legalábbis aki még ne hallott volna a nőcsábász képességeiről. Olyannyira, hogy ha nőcsábász -> akkor kb. ő jut mindenkinek az eszébe. És ezt már a pár hónapja a cégnél dolgozó lányok is mind tudják...
Legutóbb tetszett nekem valaki a cégnél, erre odajött hozzám, hogy te ez a lány mennyire profi. Na gondoltam magamban, mégcsak ez hiányzott, hogy még őt is megdugd. Idegesített a dolog, mert tudtam, hogy úgysem akar tőle semmi komolyat, csak a trófeákat gyűjti. Ezt meg nem érdemli meg ez a lány, hogy csak ennyibe vegyék. Ezért gondoltam egyet, és felnyomtam a lánynál, hogy vigyázz, mert a csávó már kinézett magának, célkeresztben vagy, te vagy a következő (és főleg sokadik!) trófea-jelölt! Erre azt mondja a lány (a köztük lévő kb. 15 éves korkülönbség ellenére), hogy haha ő is tudja mekkora nőcsábász az illető, nem kell őt figyelmeztetni. És akkor még csak kb. talán 1 éve dolgozott a cégnél, de már ő is tisztában volt ezzel, hogy kitől kell "vigyázni". Azért ehhez is teljesítmény kell ám!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Pedig vétenek: Tom Dumoulin az ez évi Giro d’Italia egyik szakaszán biztos tudata fölényében hátul tekerve röhögcsélt, a vetélytárs élmenők meg közben meghúzták az iramot... (igen, volt ott más szitu is), vérrel-verítékkel tudta visszahozni a pozícióját.
Minden kommentátor, riportalany /exbajnokok/ azt mondta, hogy ilyen hibát egy profi nem követhet el.
A profi is ember, tehát nem tökéletes.
Titkosszolgálatoknak dolgozó szakiról van szó, nem holmi sportolóról. Ilyen hibát ilyen ember nem vét, ez a nyomtatós dolog annyira alap.
 
  • Tetszik
Reactions: szuvorov and Zed895
Status
Not open for further replies.