[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Titkosszolgálatoknak dolgozó szakiról van szó, nem holmi sportolóról. Ilyen hibát ilyen ember nem vét, ez a nyomtatós dolog annyira alap.
Ez igaz, meg ne is tudom, hogy nyomtatok jelolnek. De a tortenet akkor is budos: eleg megnezni a fenykepeit, ez nem volt kepes anyanyelven ennyi nyelvet megtanulni ennyi ido alatt. Ertem en hogy tehetseges, okos(lehetne), nem atlagos, speci kepzes, stb. De ez csak egy proli. Ha mas nem a kepek, nev meg az eletkor akkor is kamu.
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Ez igaz, meg ne is tudom, hogy nyomtatok jelolnek. De a tortenet akkor is budos: eleg megnezni a fenykepeit, ez nem volt kepes anyanyelven ennyi nyelvet megtanulni ennyi ido alatt. Ertem en hogy tehetseges, okos(lehetne), nem atlagos, speci kepzes, stb. De ez csak egy proli. Ha mas nem a kepek, nev meg az eletkor akkor is kamu.
ne=en
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Mondjuk én a saját szakterületemen ismerek olyant, aki informatikus, PhD-zett, versenytáncos, magas vezetői beosztásban van egy nagy multicégnél, és amellett akkora amorózó hírében áll, hogy nincs olyan HR-es vagy pénzügyes kislány illetve szépségkirálynő, akit még ne dugott volna meg, vagy legalábbis aki még ne hallott volna a nőcsábász képességeiről. Olyannyira, hogy ha nőcsábász -> akkor kb. ő jut mindenkinek az eszébe. És ezt már a pár hónapja a cégnél dolgozó lányok is mind tudják...
Legutóbb tetszett nekem valaki a cégnél, erre odajött hozzám, hogy te ez a lány mennyire profi. Na gondoltam magamban, mégcsak ez hiányzott, hogy még őt is megdugd. Idegesített a dolog, mert tudtam, hogy úgysem akar tőle semmi komolyat, csak a trófeákat gyűjti. Ezt meg nem érdemli meg ez a lány, hogy csak ennyibe vegyék. Ezért gondoltam egyet, és felnyomtam a lánynál, hogy vigyázz, mert a csávó már kinézett magának, célkeresztben vagy, te vagy a következő (és főleg sokadik!) trófea-jelölt! Erre azt mondja a lány (a köztük lévő kb. 15 éves korkülönbség ellenére), hogy haha ő is tudja mekkora nőcsábász az illető, nem kell őt figyelmeztetni. És akkor még csak kb. talán 1 éve dolgozott a cégnél, de már ő is tisztában volt ezzel, hogy kitől kell "vigyázni". Azért ehhez is teljesítmény kell ám!
Ugyanmar, ez csak egyetlen skill: phd infomatikus akinek a tanc a hobbija. Az hogy "meno" az total nem szamit, az sem, hogy vezeto pozicioban van. Ez meg kozelrol sem ugyanaz mint amit a csajrol allitanak (matekzseni-kriptografus, 4 nyelv anyanyelvi szinten, elitkatona, ... par ev alatt)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ugyanmar, ez csak egyetlen skill: phd infomatikus akinek a tanc a hobbija. Az hogy "meno" az total nem szamit, az sem, hogy vezeto pozicioban van. Ez meg kozelrol sem ugyanaz mint amit a csajrol allitanak (matekzseni-kriptografus, 4 nyelv anyanyelvi szinten, elitkatona, ... par ev alatt)

Tudom, csak én rá asszociáltam a kriptográfiáról :) Persze, hogy a csaj a nagyobb menő :)
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Ez igaz, meg ne is tudom, hogy nyomtatok jelolnek. De a tortenet akkor is budos: eleg megnezni a fenykepeit, ez nem volt kepes anyanyelven ennyi nyelvet megtanulni ennyi ido alatt. Ertem en hogy tehetseges, okos(lehetne), nem atlagos, speci kepzes, stb. De ez csak egy proli. Ha mas nem a kepek, nev meg az eletkor akkor is kamu.
Miért ne tanulhatott volna meg, akkor pl. mi van ha a csajszi családja két éves korától évekig mondjuk Pakisztánban élt, lehet hogy akkor még jobban megtanult valami helyi nyelvjárást a dadustól meg az oviban/iskolában a többi gyerektől mint anyutól az angolt (amit csak akkor tanult meg igazán mikor hazaköltöztek az USA-ba)?!! Az otthoni képzés meg már csak a ráadás volt... :D
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Még az is kérdés, hogy valóban "anyanyelvi szinten" tudja-e mind a 4 nyelvet. Lehet, hogy a perzsák meg az afgánok halálra röhögik magukat, hogy milyen hibásan beszél, miközben az USA-ban mindenki hasraesik a nyelvtudásától.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Miért ne tanulhatott volna meg, akkor pl. mi van ha a csajszi családja két éves korától évekig mondjuk Pakisztánban élt, lehet hogy akkor még jobban megtanult valami helyi nyelvjárást a dadustól meg az oviban/iskolában a többi gyerektől mint anyutól az angolt (amit csak akkor tanult meg igazán mikor hazaköltöztek az USA-ba)?!! Az otthoni képzés meg már csak a ráadás volt... :D
Jo, ez igaz, 4 nyelv tenyleg nem sok, ha csak azzal kell elszamolni huszoneves korara. De o meg emellett matekzseni-elitugynok-akarmi is volt, bar az igaz, hogy vegulis csak talalgatunk, hogy mit is tudhatott meg. De a kepek alapjan nem igazan nezem ki belole azokat amik itt eddig felmerultek. Mondjuk mindegy is.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Titkosszolgálatoknak dolgozó szakiról van szó, nem holmi sportolóról. Ilyen hibát ilyen ember nem vét, ez a nyomtatós dolog annyira alap.
Értem, tehát egy titkosszolgálatoknak dolgozó szaki nem hibázik. Ez csak akkor lehetséges, ha tökéletes. akkor pedig nem ember.
Ha titkosszolgálatoknak dolgozó szakik tökéletesek lennének, akkor nem lennének ügyek. Mégis vannak.
Bármennyire is ott kell lenni észben, mentálisan egy átlagember számára túl nagy falat területen, azért ne abszolutizáljunk már.
Ha pedig valóban szakszolgálatnál dolgozik és ilyen amatőr hibát képes véteni, akkor meg nem oda való és azok hibáztak, akik a felvételi eljárásban döntöttek az alkalmasságáról. Tehát akkor meg azok nem tökéletesek. De azokat is felvette valaki:eek:
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Értem, tehát egy titkosszolgálatoknak dolgozó szaki nem hibázik. Ez csak akkor lehetséges, ha tökéletes. akkor pedig nem ember.
Azt írtam, hogy ilyen dolgokban nem vét, a hibákat a saját szintjén követi el. Mondok egy példát: egyetemi tanárom szerint a középiskolában azért tanítják az utolsó évi matematika anyagot, hogy az előtte tanultakat megszilárdítsa. (Nem tudom mi a tantárgy felépítésének eredeti koncepciója, most nem is lényeges.) Egy nem hétköznapi műveletet végzett el a szivárogtatással, nagyobb figyelme irányult rá, minimális esélyt látok arra, hogy nem volt tisztában vagy elfelejtette a nyomtatók önazonosítását.
6 év alatt kibukott volna, ha nem lett volna alkalmas.
 

Zed895

Well-Known Member
2017. április 28.
358
421
63
Értem, tehát egy titkosszolgálatoknak dolgozó szaki nem hibázik. Ez csak akkor lehetséges, ha tökéletes. akkor pedig nem ember.
Ha titkosszolgálatoknak dolgozó szakik tökéletesek lennének, akkor nem lennének ügyek. Mégis vannak.
Bármennyire is ott kell lenni észben, mentálisan egy átlagember számára túl nagy falat területen, azért ne abszolutizáljunk már.
Ha pedig valóban szakszolgálatnál dolgozik és ilyen amatőr hibát képes véteni, akkor meg nem oda való és azok hibáztak, akik a felvételi eljárásban döntöttek az alkalmasságáról. Tehát akkor meg azok nem tökéletesek. De azokat is felvette valaki:eek:
Hibazik, csak nem olyat hogy a nyomtato buktassa le. Ezt meg en is tudom pedig nem vagyok titkosugynok.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 457
11 485
113
Azt írtam, hogy ilyen dolgokban nem vét, a hibákat a saját szintjén követi el. Mondok egy példát: egyetemi tanárom szerint a középiskolában azért tanítják az utolsó évi matematika anyagot, hogy az előtte tanultakat megszilárdítsa. (Nem tudom mi a tantárgy felépítésének eredeti koncepciója, most nem is lényeges.) Egy nem hétköznapi műveletet végzett el a szivárogtatással, nagyobb figyelme irányult rá, minimális esélyt látok arra, hogy nem volt tisztában vagy elfelejtette a nyomtatók önazonosítását.
6 év alatt kibukott volna, ha nem lett volna alkalmas.
Hibazik, csak nem olyat hogy a nyomtato buktassa le. Ezt meg en is tudom pedig nem vagyok titkosugynok.
Megbeszéltük!;)
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Még az is kérdés, hogy valóban "anyanyelvi szinten" tudja-e mind a 4 nyelvet. Lehet, hogy a perzsák meg az afgánok halálra röhögik magukat, hogy milyen hibásan beszél, miközben az USA-ban mindenki hasraesik a nyelvtudásától.

Lehet hogy csak profin használta a Google fordítót, és ugyan pár fordítási hiba miatt a USA lebombázott pár esküvőt és kórházat, de ezekkel senki sem törődött :D
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and Zed895

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 310
113
Miért ne tanulhatott volna meg, akkor pl. mi van ha a csajszi családja két éves korától évekig mondjuk Pakisztánban élt, lehet hogy akkor még jobban megtanult valami helyi nyelvjárást a dadustól meg az oviban/iskolában a többi gyerektől mint anyutól az angolt (amit csak akkor tanult meg igazán mikor hazaköltöztek az USA-ba)?!! Az otthoni képzés meg már csak a ráadás volt... :D
Á, ezek a kölykök nem a helyi általánosba járnak. Vagy magántanár megy hozzájuk ,vagy angol suliba mennek ahova csak a külföldiek gyerekei járnak. Itthon is van ilyen iskola. A lakások is el vannak általában szeparálva a helyi lakosságtól, szinte külön negyedek. 25 éves, 15-17 évvel ezelőtt indult 2001 után a kicsi Bush forgószele afgánban, ez a csaj akkor volt kb 7 éves,. Egy magyarázata volna ennek ha direkbe taníttatták volna a szülők a pastura, hozzáteszem usában a francia meg a spanyol a pastunál meg a darinál,fárszinál nagyobb divat.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://karpathir.com/2017/06/11/tru...ndez-6-milliard-dollarba-kerult-a-romanoknak/
"„Románia valódi szövetséges és nagyszerű ország” – mondta Donald Trump, amikor romániai idő szerint szombaton 21 órakor fogadta Klaus Iohannist a Fehér Házban...
...A jobboldali Evenimentul Zilei vezércikkírója szerint azonban “Trump Iohannishoz intézett szép szavai” hatmilliárd dollárjába kerülnek Romániának.
Ennyibe kerül ugyanis az, hogy az ország hét hosszabb és 21 rövidebb hatótávolságú légvédelmi rakétarendszert szerezzen be az Egyesült Államokból – tette hozzá a szerző..."



Mire készülnek ezek?
OK. Egyértelmű, hogy úgy gondolják, erős csapást kaphatnak Oroszország felől. A kérdés az, miért?
A hivatalos válasz biztos ez arra, hogy mert az oroszok támadásától tartanak. Csakhogy. Megint az a kérdés, hogy miért? Ha adott esetben Oroszország megindulna, akkor egy biztonsági zónát akarna kialakítani pont egy NATO támadás miatt. Viszonrt ekkor Több mint valószínű, hogy megállna a legalább nagyrészt orosz ajkú területek határán + egy kis ráhagyás. Tehát a Kalinyingrád, Belorusszia (és ebben már benne lennének a baltiak, méghozzá Litvániával együtt, ami Lengyelországnak biztosan nem tetszene ), Kijev +... Odessza+ Transznyisztra + esetleg talán-talán Moldova vonalon ( Románia minden módon próbálja elkerülni Dodon közeledését Oroszország és az Eurázsiai Unió felé). Románia ebbe szinte kizárt hogy beletartozna.Viszont ha eközben Románia Lengyelország... támadna valamely oknál fogva, már biztos számíthatnának orosz légi és rakéta csapásra.(és ekkor már nem kizárt hogy legalább Bukarest magasságáig behatolnának az oroszok, de ez már más nagyságrendű lenne, hiszen nem minimum nagyrészt orosz ajkú területre vonulnának be, hol az ellenállás minimális lenne a helyi lakosságnál+ a nem kívánt (nem orosz nyelvű) lakosságot annak relatíve nem magas száma miatt deportálhatnák, illetve azok pl Lengyelország felé menekülnének)
Ha viszont Oroszországot valamely oknál fogva támadás érné a NATO részéről, akkor egyértelmű lenne, hogy a Romániai, Lengyelországi... USA bázisokat és NATO infrastruktúrát, és a helyi katonai infrastruktúrát, bázisokat... támadná. (+ akkor már Németországi USA bázisokat... + a balti-tengeren vélhetően elfoglalnák Gotland szigetét) Ha ehhez hozzávesszük, hogy jelenlegi rendelkezésre álló információk alapján egyáltalán nem kizárt, hogy Romániában atombombákat helyezett el az USA, akkor eléggé érthető a rendkívül nagynak mondható légvédelmi beszerzés.
Ebből eléggé valószínűsíthető hogy valakik nagyobb összecsapásra számítanak Oroszországgal.
+ Ott van még az a probléma, hogy az oroszok már korábban is nehezményezték, hogy Románia, Lengyelország... úgymond Irán ellen akar védelmi ernyőt kiépíteni, mert nem tartották kizártnak (eufenizmus) hogy az valójában Oroszország ellen irányul, és akár támadó fegyverzetet is tartalmazhatna.
És ha igaz lenne, ez a 6 milliárd dolláros légvédelmi vásárlás, miért nem lehet hallani azt, hogy legalább Németország, Franciaország, Lengyelország... legalább ekkora légvédelmi fejlesztésre készül, mégpedig nagyon gyorsan? Az igaz, viszont hogy a Lengyelek nemrég elhatározták a repülőgépekhez rakéták helyi gyártását, de az nem helyettesíti a rakétavédelmet)
 

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 931
13 269
113
http://karpathir.com/2017/06/11/tru...ndez-6-milliard-dollarba-kerult-a-romanoknak/
"„Románia valódi szövetséges és nagyszerű ország” – mondta Donald Trump, amikor romániai idő szerint szombaton 21 órakor fogadta Klaus Iohannist a Fehér Házban...
...A jobboldali Evenimentul Zilei vezércikkírója szerint azonban “Trump Iohannishoz intézett szép szavai” hatmilliárd dollárjába kerülnek Romániának.
Ennyibe kerül ugyanis az, hogy az ország hét hosszabb és 21 rövidebb hatótávolságú légvédelmi rakétarendszert szerezzen be az Egyesült Államokból – tette hozzá a szerző..."



Mire készülnek ezek?
OK. Egyértelmű, hogy úgy gondolják, erős csapást kaphatnak Oroszország felől. A kérdés az, miért?
A hivatalos válasz biztos ez arra, hogy mert az oroszok támadásától tartanak. Csakhogy. Megint az a kérdés, hogy miért? Ha adott esetben Oroszország megindulna, akkor egy biztonsági zónát akarna kialakítani pont egy NATO támadás miatt. Viszonrt ekkor Több mint valószínű, hogy megállna a legalább nagyrészt orosz ajkú területek határán + egy kis ráhagyás. Tehát a Kalinyingrád, Belorusszia (és ebben már benne lennének a baltiak, méghozzá Litvániával együtt, ami Lengyelországnak biztosan nem tetszene ), Kijev +... Odessza+ Transznyisztra + esetleg talán-talán Moldova vonalon ( Románia minden módon próbálja elkerülni Dodon közeledését Oroszország és az Eurázsiai Unió felé). Románia ebbe szinte kizárt hogy beletartozna.Viszont ha eközben Románia Lengyelország... támadna valamely oknál fogva, már biztos számíthatnának orosz légi és rakéta csapásra.(és ekkor már nem kizárt hogy legalább Bukarest magasságáig behatolnának az oroszok, de ez már más nagyságrendű lenne, hiszen nem minimum nagyrészt orosz ajkú területre vonulnának be, hol az ellenállás minimális lenne a helyi lakosságnál+ a nem kívánt (nem orosz nyelvű) lakosságot annak relatíve nem magas száma miatt deportálhatnák, illetve azok pl Lengyelország felé menekülnének)
Ha viszont Oroszországot valamely oknál fogva támadás érné a NATO részéről, akkor egyértelmű lenne, hogy a Romániai, Lengyelországi... USA bázisokat és NATO infrastruktúrát, és a helyi katonai infrastruktúrát, bázisokat... támadná. (+ akkor már Németországi USA bázisokat... + a balti-tengeren vélhetően elfoglalnák Gotland szigetét) Ha ehhez hozzávesszük, hogy jelenlegi rendelkezésre álló információk alapján egyáltalán nem kizárt, hogy Romániában atombombákat helyezett el az USA, akkor eléggé érthető a rendkívül nagynak mondható légvédelmi beszerzés.
Ebből eléggé valószínűsíthető hogy valakik nagyobb összecsapásra számítanak Oroszországgal.
+ Ott van még az a probléma, hogy az oroszok már korábban is nehezményezték, hogy Románia, Lengyelország... úgymond Irán ellen akar védelmi ernyőt kiépíteni, mert nem tartották kizártnak (eufenizmus) hogy az valójában Oroszország ellen irányul, és akár támadó fegyverzetet is tartalmazhatna.
És ha igaz lenne, ez a 6 milliárd dolláros légvédelmi vásárlás, miért nem lehet hallani azt, hogy legalább Németország, Franciaország, Lengyelország... legalább ekkora légvédelmi fejlesztésre készül, mégpedig nagyon gyorsan? Az igaz, viszont hogy a Lengyelek nemrég elhatározták a repülőgépekhez rakéták helyi gyártását, de az nem helyettesíti a rakétavédelmet)

A lengyelek nemrég jelentették be, hogy 8 milliárd dollárért vesznek Patroit rakétákat.

Az alapvető probléma az, hogy ésszerűséget feltételezel ott, ahol nincs. Ha az Oroszokkal kitörne egy háború, akkor a lengyeleket és a románokat semmi sem menti meg. Ők csak ütköző zóna. Felvonulási terület. Nincsenek és nem is tudnak egy súlycsoportba kerülni az oroszokkal. Még hagyományos fegyverzet terén sem. Ráadásul egy NATO-orosz háborúban röpködnének a nukik.
A fegyver beszerzésnek nem az az oka, hogy tényleg háborúra készülnek, mert akkor inkább jódtablettát kellene venniük és nagyon-nagyon mély bunkereket építeni. A beszerzés oka, hogy ezt várja el az USA (NATO). Az összes NATO tagországtól azt várják el, hogy költse el átlagosan évente a GDP 2 %-át fegyverekre. Függetlenül attól, hogy ennek van-e értelme, vagy nincs. A lengyelekhez és a románokhoz pedig odavitték a "rakétavédelmet" amivel célpontot csináltak belőlük és hadgyakorlatok címén egyre több NATO (amerikai) katona és technika van náluk. Ha úgy tetszik, megszállják őket és megfizettetik velük a hadisarcot.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A lengyelek nemrég jelentették be, hogy 8 milliárd dollárért vesznek Patroit rakétákat.

Az alapvető probléma az, hogy ésszerűséget feltételezel ott, ahol nincs. Ha az Oroszokkal kitörne egy háború, akkor a lengyeleket és a románokat semmi sem menti meg. Ők csak ütköző zóna. Felvonulási terület. Nincsenek és nem is tudnak egy súlycsoportba kerülni az oroszokkal. Még hagyományos fegyverzet terén sem. Ráadásul egy NATO-orosz háborúban röpködnének a nukik.
A fegyver beszerzésnek nem az az oka, hogy tényleg háborúra készülnek, mert akkor inkább jódtablettát kellene venniük és nagyon-nagyon mély bunkereket építeni. A beszerzés oka, hogy ezt várja el az USA (NATO). Az összes NATO tagországtól azt várják el, hogy költse el átlagosan évente a GDP 2 %-át fegyverekre. Függetlenül attól, hogy ennek van-e értelme, vagy nincs. A lengyelekhez és a románokhoz pedig odavitték a "rakétavédelmet" amivel célpontot csináltak belőlük és hadgyakorlatok címén egyre több NATO (amerikai) katona és technika van náluk. Ha úgy tetszik, megszállják őket és megfizettetik velük a hadisarcot.

Lebontaná a lakótelepek legfelső szintjeit a kormány

"Először tavaly vetette fel Lázár János, hogy a nyári hónapokban nagyon meleg van a panellakásokban, ezért érdemes lenne a felső emeleteket elbontani, az ott élőket pedig kertes házakba költöztetni."

"Az viszont kérdés marad, hogy az egésznek pontosan mi az értelme. Hiszen ha lebontják a legfelső, tizedik emeletet, attól még az alatta maradó, hirtelen legfelsővé váló kilencedikben valószínűleg pont ugyanolyan meleg marad majd a nyáron."

"Arra pedig nyilvánvalóan nincs pénze a kormánynak, hogy mindenkit kertes házakba menekítsen a panelekből."

https://444.hu/2017/05/31/lebontana-a-lakotelepek-legfelso-szintjeit-a-kormany

2017. JÚNIUS 10. SZOMBAT

"Lenne elég kapacitása a magyar építőiparnak a panelvisszabontási programra – mondta lapunknak az ágazati szakszövetség elnöke."

"Felvetésünkre, hogy egy ilyen nagyságrendű program kivitelezésére lenne-e elég kapacitása a magyar építőiparnak, az ÉVOSZ elnöke azt mondta: kizárólag Budapesten és agglomerációjában vannak e szempontból kisebb problémák, de az építőipari vállalkozások összességében örülnének az újabb feladatnak."

"Mivel elsődlegesen városképi szempontok hangzottak el a program szükségességének alátámasztására, Koji László szerint alapvetően ott érdemes belefogni az átalakításba, ahol a paneltömbök a történelmi városmag közvetlen szomszédságában állnak."

http://magyaridok.hu/gazdasag/panelreform-orulnenek-az-epitok-1808020/
 
Status
Not open for further replies.