[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 319
2 728
113
Báj Alex hogy fogná?

A: tulajdonképpen nem tudhatjuk.
B: Ugyanakkor nem tartom elképzelhetetlennek, hogy bizony, meglepődnél.
C: Bár értem én, hogy mit akarsz kifejezni, de egyrészt történelmi tapasztalatok alapján messze nem megalapozott, másrészt meg gondolj inkáb Rezsőre, aki a merciben 3 műszakan összeszerel, Dezsőre, a hentesre stbstbstb.
Nem lesz belőlük éppen fehér halál, de az "arab lövészpóz" lecét erősen le fogják verni.
 

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Csak annyira sci-fi mint a tartalékos rendszer. Nem Magyarországban kell gondolkodni. Körben határt zárni + belül fokozott ellenőrzés + tüntetések leverése + települések,településrészek körülzárása hiányos létszámmal, háát ez szerintem nem fog menni. Ott van Ausztria a maga +2milliós muszlim létszámával, hát meg fogjuk látni pár év múlva hogy működik ez a közelben. Pedig nekik még van valami sorozott állományuk is ha létszámra volna szükségük.

Ha balhe van, akkor hazakuldik oket vagy internaljak. Hatarzarashoz akkor kell brutal eloero, ha nem muszaki a hatarzar, de felesleges minden orszagnak megcsinalnia.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
"Nana.
Előbbi pénz és ismeretek, utóbbi pedig politika kérdése. Szíriában is ez lett volna a logikus, aztán kiderült, hogy sok érdekelt ország van ám a másik oldalon."

Ha Europa vedi a hatarait, akkor kezifegyvereknel nagyobbjuk nem lesz.
Ismeretek? Hazi barkacs szarokat ossze tud szogelni, komolyabb cuccokat nem. Ez terroristakent mukodik, csak hamar elfogynak a terroristak, ha lelovik vagy internaljak majd kipateroljak oket.

A tamogato orszagok meg kapnak egy-egy nukit es egybol nem tamogatoak.

Régebben láttam egy statisztikát, ami szerint a világ aktív emberöléseinek 80% körüli részét rövid karddal, bozótvágóval követik el, ezt érdemes lehet szem előtt tartani.

Kicsit sokaig tartana bozotvagoval kivegezni parszaz millio feher hitetlent, akik kulonosebb erolkodes nelkul osszeraknak mondjuk egy genspecifikus biologiai fegyvert, amitol a kozel-keleti szarmazasuak mondjuk 40 fokos lazzal esnek agynak. Aki elni akar, az jelentkezik az oltasert es ellenanyagert. A tobbinek game over.

Liberális létedre nukidobálás, biológiai fegyver, internálás stb.? :)
 
  • Tetszik
Reactions: 2ndt

2ndt

Well-Known Member
2015. július 9.
2 655
1 539
113
Liberális létedre nukidobálás, biológiai fegyver, internálás stb.? :)

Liberalis vagyok, nem alliberalis (vagyis idiota). Attol meg, hogy igyekszem kimaxolni az egyen jogait, csak olyan kozossegben tehetem meg, amely kepes a fennmaradasra es a sajat ertekeinek vedelmezesere, amibol kovetkezik az, hogy a kozosseg szempontjai felulirjak az egyen szempontjait nagyon sok kerdesben (es ez igy van jol).

Masreszt taktikai, nem strategiai nukit irtam. Az ebben a kontextusban kb. a labon loves kategoriaja.
Biologiai fegyvernel sem irtam, hogy halalos legyen. A harckeptelenne tetel a lenyeg es a problemas elemek levalasztasa/elkulonitese,
Az internalas meg undorito dolog, de a kisebbik rossz.

Irhattad volna meg az aknazarat is:) De abba is a delikvensnek kell belegyalogolnia.:)
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
http://www.hidfo.ru/2017/07/lengyel...-a-ii-vilaghaboruert-es-az-eu-csatlakozasert/
"Lengyelországnak jogában áll, hogy kárpótlást kérjen a második világháborúban szenvedett veszteségekért, és az Európai Unióhoz csatlakozás eredményeként elszenvedett gazdasági károkért – mondta Jaroslaw Kaczynski, a lengyel kormánypárt vezetője.
Kaczynski a Jog és Igazságosság párt szombati kongresszusán elmondott beszédében azt mondta; „érdemes emlékeztetni nyugati kritikusainkat arra, hogy Lengyelország volt az első ország, ami fel kellett vegye a harcot a német nácizmussal, és 17 nappal később egy másik totalitárius rezsim, a Szovjetunió támadt rá”. A pártvezető azt mondta, Lengyelország mindezért máig semmilyen kompenzációt nem kapott, ezért morális joga, hogy a történtekért jóvátételt követeljen, és „akik másként gondolják, azok tévednek”.
A volt kormányfő beszédében a világháborús veszteségekkel egy kategóriában említette az Európai Unióhoz csatlakozást."



Van humoruk. De komolyan- kezd eldurvulni a "játék".
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 663
113
http://www.hidfo.ru/2017/07/lengyel...-a-ii-vilaghaboruert-es-az-eu-csatlakozasert/
"Lengyelországnak jogában áll, hogy kárpótlást kérjen a második világháborúban szenvedett veszteségekért, és az Európai Unióhoz csatlakozás eredményeként elszenvedett gazdasági károkért – mondta Jaroslaw Kaczynski, a lengyel kormánypárt vezetője.
Kaczynski a Jog és Igazságosság párt szombati kongresszusán elmondott beszédében azt mondta; „érdemes emlékeztetni nyugati kritikusainkat arra, hogy Lengyelország volt az első ország, ami fel kellett vegye a harcot a német nácizmussal, és 17 nappal később egy másik totalitárius rezsim, a Szovjetunió támadt rá”. A pártvezető azt mondta, Lengyelország mindezért máig semmilyen kompenzációt nem kapott, ezért morális joga, hogy a történtekért jóvátételt követeljen, és „akik másként gondolják, azok tévednek”.
A volt kormányfő beszédében a világháborús veszteségekkel egy kategóriában említette az Európai Unióhoz csatlakozást."



Van humoruk. De komolyan- kezd eldurvulni a "játék".


Pár hónapja írtam,hogy nekünk az új nyugati szövetség is kb háborús veszteséggel ért fel nekünk,le lettem hurrogva,lám a Lengyeleknek is torta kolbásszal lett az élet,az új szövetségesük oldalán.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Pár hónapja írtam,hogy nekünk az új nyugati szövetség is kb háborús veszteséggel ért fel nekünk,le lettem hurrogva,lám a Lengyeleknek is torta kolbásszal lett az élet,az új szövetségesük oldalán.

Ami nem is olyan meglepő, hiszen ténylegesen háborús vereséget szenvedtünk el.
Elvesztettük a hidegháborút.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 313
55 663
113
Ami nem is olyan meglepő, hiszen ténylegesen háborús vereséget szenvedtünk el.
Elvesztettük a hidegháborút.


Nem egészen,páran azért még órákig játszanánk saját magunkkal,ha a szu összeomlásakor meglévő nemzeti vagyonunk,termelő kapacitásunk,és hadseregünk az eszköz állományával meglenne....
Inkább a rendszerváltás után vesztettünk el mindent,legalábbis én arra gondoltam,amit már a demokrácia jegyében sikerült eltüntetni a kedves politikusainknak,hogy felzárkózzunk a nyugathoz,az eredmény magáért beszél.:(
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem egészen,páran azért még órákig játszanánk saját magunkkal,ha a szu összeomlásakor meglévő nemzeti vagyonunk,termelő kapacitásunk,és hadseregünk az eszköz állományával meglenne....
Inkább a rendszerváltás után vesztettünk el mindent,legalábbis én arra gondoltam,amit már a demokrácia jegyében sikerült eltüntetni a kedves politikusainknak,hogy felzárkózzunk a nyugathoz,az eredmény magáért beszél.:(

Tudom, arra céloztam, hogy a rendszerváltás és minden, ami utána jött, az az elvesztett hidegháború következménye.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Berlint és Moszkvát elválasztó biztonságpolitikai és energetikai folyosót hoz létre térségünkban Washington. Az ingerült németek szerint Trump most Varsóval az EU keretein kívül akar összekovácsolni külpolitikai szövetséget. Trump bejelentette az amerikai „energia-dominancia” politikáját is, amelynek keretében Kelet-Európába és Ázsiába szállítanak LNG-t.
Trump a fejünk felett hozza létre az új Antantot
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Egy amerikai hadihajó közelítette meg vasárnap a Dél-kínai-tengeren lévő, vitatott hovatartozású Triton-szigetet. A USS Stethem romboló 12 tengeri mérföldre volt a szárazföldi területtől, melyet Kína magáénak tart, és katonai létesítményeket épített rajta, de Tajvan és Vietnam is szeretné ellenőrzése alá vonni. Peking szerint ez súlyos politikai és katonai provokáció volt az Egyesült Államok részéről.
 
Status
Not open for further replies.