[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Berlint és Moszkvát elválasztó biztonságpolitikai és energetikai folyosót hoz létre térségünkban Washington. Az ingerült németek szerint Trump most Varsóval az EU keretein kívül akar összekovácsolni külpolitikai szövetséget. Trump bejelentette az amerikai „energia-dominancia” politikáját is, amelynek keretében Kelet-Európába és Ázsiába szállítanak LNG-t.
Trump a fejünk felett hozza létre az új Antantot


"Lengyel és Román vezetéssel." - hát akkor nekünk reszeltek.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 571
18 439
113
Berlint és Moszkvát elválasztó biztonságpolitikai és energetikai folyosót hoz létre térségünkban Washington. Az ingerült németek szerint Trump most Varsóval az EU keretein kívül akar összekovácsolni külpolitikai szövetséget. Trump bejelentette az amerikai „energia-dominancia” politikáját is, amelynek keretében Kelet-Európába és Ázsiába szállítanak LNG-t.
Trump a fejünk felett hozza létre az új Antantot

Na érdekes kihívások előtt áll a magyar külügy. Mondjuk nem tudom melyik jó nekünk. Egy német vezetéssel dominálni akaró EU vagy egy USA felügyelettel működő kelet - közép európai szövetség. Félek egyik sem ideális megoldás. Legalábbis nem számunkra. Viszont eljön szép lassan az idő mikor döntenünk kell. Ilyenkor kár, hogy nem egy sziget vagyunk az unió északi peremén :)
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Berlint és Moszkvát elválasztó biztonságpolitikai és energetikai folyosót hoz létre térségünkban Washington. Az ingerült németek szerint Trump most Varsóval az EU keretein kívül akar összekovácsolni külpolitikai szövetséget. Trump bejelentette az amerikai „energia-dominancia” politikáját is, amelynek keretében Kelet-Európába és Ázsiába szállítanak LNG-t.
Trump a fejünk felett hozza létre az új Antantot

A címet nem teljesen értem, de nem ez a lényeg. A lényeg, hogy az Intermariumot akarják erőltetni, ami a mindenkori atlantizmus érdeke. Ez az orosz-német együttműködés elbuktatását (ami szerintem számunkra katonai szempontból a legelőnyösebb konstrukció lenne), Oroszország Nyugat-Európától való elszigetelését célozza.
Kérdés, hogy ezt az oroszok tudomásul veszik, és teljesen a Távol-Kelet felé fordulnak, vagy háborús konfliktus lesz.

Mindenesetre érdekelne haubagoi véleménye erről, mert ez alapján a terv alapján nem az látszik, hogy Amerika a térség oroszoknak történő átengedésére készülne.
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
A béke szempontjából az lenne a legjobb ha az oroszok véglegesen feladnák a fogyatkozó európai céljaikat és Közép-Ázsia vagy a Távol-Kelet felé keresnének befolyási övezetet.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
A címet nem teljesen értem, de nem ez a lényeg. A lényeg, hogy az Intermariumot akarják erőltetni, ami a mindenkori atlantizmus érdeke. Ez az orosz-német együttműködés elbuktatását (ami szerintem számunkra katonai szempontból a legelőnyösebb konstrukció lenne), Oroszország Nyugat-Európától való elszigetelését célozza.
Kérdés, hogy ezt az oroszok tudomásul veszik, és teljesen a Távol-Kelet felé fordulnak, vagy háborús konfliktus lesz.

Mindenesetre érdekelne haubagoi véleménye erről, mert ez alapján a terv alapján nem az látszik, hogy Amerika a térség oroszoknak történő átengedésére készülne.

Szerintem, ami most az Intermarium terv alapján következik:

1. Az Intermarium jelenleg Németo. érdekszférája, lévén, hogy az összes Intermarium ország EU-tag.
2. Ha az USA kisajátítja az Intermariumot, akkor az effektíve azt jelenti, hogy ezt Németo. rovására teszi.

Ezekből következően:

3. Oroszo.-nak emiatt nem kell túlságosan aggódnia, mivel az Intermarium USA általi kisajátítása Németo. agresszióját fogja kiváltani az USA-val szemben.
4. Az USA-nak az Intermarium egy opció, vagy megtartja, vagy pedig - valamilyen alku részeként cserébe - odaadja Oo.-nak.

Vagyis:

Egy USA-Németo. háborús konfliktus segít tehermentesíteni Oo.-ot, mert az USA-nak meg kell majd osztania erőit Oo. és Németo. között.
Az Intermarium USA általi szponzorálása USA-Németo. háborúhoz fog vezetni, ezért ez végülis kedvező lehet az orosz érdekek szempontjából.

Ha eközben ráadásul kitör a háború a Távol-Keleten is, akkor az USA-nak jobban megéri feladni és elcseréni az Intermariumot Oo.-gal valamilyen poltikai/katonai együttműködésért cserébe.

De ehhez első lépésként le kell választania az Intermariumot Németo.-ról, és szerintem most pont ez történik.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Berlint és Moszkvát elválasztó biztonságpolitikai és energetikai folyosót hoz létre térségünkban Washington. Az ingerült németek szerint Trump most Varsóval az EU keretein kívül akar összekovácsolni külpolitikai szövetséget. Trump bejelentette az amerikai „energia-dominancia” politikáját is, amelynek keretében Kelet-Európába és Ázsiába szállítanak LNG-t.
Trump a fejünk felett hozza létre az új Antantot

Azért történelmet tanulhatott volna, mert ez legfeljebb kisantant!
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 446
23 613
113
Ez az intermarium egy agyrém, a facebookon pár lengyel oldal már bahy két éve felvetette, hogy mit szólnánk mi magyarok ehhez.
Akkor is leírtam nekik, hogy nem működőképes az elképzelés, főleg hogy ők a legfontosabb szövetségesüknek ehhez a románokat képzelik el (földrajzi okokból), a románok azonnal elárulják majd őket, ha helyzetük úgy kívánja, és ha nekik a pillanatnyi geopolitikai helyzet miatt fontosabb a román szövetség mint az ezeréves lengyel - magyar barátság, hát csináljak csak.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Ez az intermarium egy agyrém, a facebookon pár lengyel oldal már bahy két éve felvetette, hogy mit szólnánk mi magyarok ehhez.
Akkor is leírtam nekik, hogy nem működőképes az elképzelés, főleg hogy ők a legfontosabb szövetségesüknek ehhez a románokat képzelik el (földrajzi okokból), a románok azonnal elárulják majd őket, ha helyzetük úgy kívánja, és ha nekik a pillanatnyi geopolitikai helyzet miatt fontosabb a román szövetség mint az ezeréves lengyel - magyar barátság, hát csináljak csak.

Egyébként tényleg agyrém, és tényleg nem is működőképes, ami alatt azt értem, hogy csakis ideiglenes állapot lehet.
A legvalószínűbb kimenetel, hogy az Intermarium egy kétfrontos Németo. és Oroszo. ellen egyszerre vívott háborúban elpusztul.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 279
68 295
113
Szerintem tök mindegy hogy német ,usa,orosz az a lényeg hogy ezek jól szétverjék, meg lexopassák egymást mi meg lapítsunk mint xar a fűben és maradjunk ki a hősködésből, aztán majd a végén veszünk attól aki megmaradt. Ha jól tudom 2-3 évi mennyiség elfér a tározónkban.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg and zeal

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 816
30 853
113
Az amerikai LNG alapból nem értem hogy jön képbe. Most hoztak egy szállítmányt, de kizárt, hogy versenyképes az orosz gáz árával ami csövön jön, ha mégis olcsóbb vagy ugyanannyi, akkorsem reális gondolat, hogy hosszú távon is szállítani fognak megfelelő mennyiséget ilyen áron.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
Szerintem, ami most az Intermarium terv alapján következik:

1. Az Intermarium jelenleg Németo. érdekszférája, lévén, hogy az összes Intermarium ország EU-tag.
2. Ha az USA kisajátítja az Intermariumot, akkor az effektíve azt jelenti, hogy ezt Németo. rovására teszi.

Ezekből következően:

3. Oroszo.-nak emiatt nem kell túlságosan aggódnia, mivel az Intermarium USA általi kisajátítása Németo. agresszióját fogja kiváltani az USA-val szemben.
4. Az USA-nak az Intermarium egy opció, vagy megtartja, vagy pedig - valamilyen alku részeként cserébe - odaadja Oo.-nak.

Vagyis:

Egy USA-Németo. háborús konfliktus segít tehermentesíteni Oo.-ot, mert az USA-nak meg kell majd osztania erőit Oo. és Németo. között.
Az Intermarium USA általi szponzorálása USA-Németo. háborúhoz fog vezetni, ezért ez végülis kedvező lehet az orosz érdekek szempontjából.

Ha eközben ráadásul kitör a háború a Távol-Keleten is, akkor az USA-nak jobban megéri feladni és elcseréni az Intermariumot Oo.-gal valamilyen poltikai/katonai együttműködésért cserébe.

De ehhez első lépésként le kell választania az Intermariumot Németo.-ról, és szerintem most pont ez történik.

1-2. pontot aláírom, és így a térség kisajátításával, az oroszoktól való elszigeteléssel már meg is fogja gyengíteni Németországot Amerika. A 3. pont kapcsán már szkeptikus vagyok. Hogyan hajt végre agressziót Amerika ellen egy olyan ország, amelyet Amerika most is jelentős erőkkel megszállva tart? Egyáltalán miért lenne érdeke hagynia Amerikának, hogy Németországban így elfajuljon a helyzet, amikor minden lehetőségük megvan arra, hogy csírájában elfojtsanak minden ilyen kezdeményezést? Én ezért közép távon nem számolok német-amerikai háborúval, szerintem Németország nem képes katonai fellépésre, és ha észlelik az amerikaiak, hogy ellenük folyna készülődés, bármikor közbeavatkozhatnak.
A 4. kapcsán annyit, hogy az USA elitjének birodalmi gondolkodására nem jellemző, hogy bárhonnan is kivonuljanak, és önként feladjanak egy régiót, különösen olyat nem, amelyiknek el akarják adni a nyersanyagaikat. Kína gyengítésére is szerintem előbb fogják felhasználni Japánt, Tajvant, Indiát, esetleg Dél-Koreát, mint hogy maguk közvetlenül viseljenek ott háborút, így komolyabb alkura sem kényszerülnek, maguknak inkább az I. és II. vh-hoz hasonló szerepet szánnak. (Irán ellen meg szerintem Szaud-Arábiát fogják használni.)
 

closed society

Well-Known Member
2016. szeptember 20.
710
1 314
93
1-2. pontot aláírom, és így a térség kisajátításával, az oroszoktól való elszigeteléssel már meg is fogja gyengíteni Németországot Amerika. A 3. pont kapcsán már szkeptikus vagyok. Hogyan hajt végre agressziót Amerika ellen egy olyan ország, amelyet Amerika most is jelentős erőkkel megszállva tart? Egyáltalán miért lenne érdeke hagynia Amerikának, hogy Németországban így elfajuljon a helyzet, amikor minden lehetőségük megvan arra, hogy csírájában elfojtsanak minden ilyen kezdeményezést? Én ezért közép távon nem számolok német-amerikai háborúval, szerintem Németország nem képes katonai fellépésre, és ha észlelik az amerikaiak, hogy ellenük folyna készülődés, bármikor közbeavatkozhatnak.
A 4. kapcsán annyit, hogy az USA elitjének birodalmi gondolkodására nem jellemző, hogy bárhonnan is kivonuljanak, és önként feladjanak egy régiót, különösen olyat nem, amelyiknek el akarják adni a nyersanyagaikat. Kína gyengítésére is szerintem előbb fogják felhasználni Japánt, Tajvant, Indiát, esetleg Dél-Koreát, mint hogy maguk közvetlenül viseljenek ott háborút, így komolyabb alkura sem kényszerülnek, maguknak inkább az I. és II. vh-hoz hasonló szerepet szánnak. (Irán ellen meg szerintem Szaud-Arábiát fogják használni.)

Nyilván az I. és II. vh-s szerepükhöz hasonló szerep is hadviseléssel jár, de a többi hadviselő féléhez képest minimális áldozatvállalással
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
1-2. pontot aláírom, és így a térség kisajátításával, az oroszoktól való elszigeteléssel már meg is fogja gyengíteni Németországot Amerika. A 3. pont kapcsán már szkeptikus vagyok. Hogyan hajt végre agressziót Amerika ellen egy olyan ország, amelyet Amerika most is jelentős erőkkel megszállva tart? Egyáltalán miért lenne érdeke hagynia Amerikának, hogy Németországban így elfajuljon a helyzet, amikor minden lehetőségük megvan arra, hogy csírájában elfojtsanak minden ilyen kezdeményezést? Én ezért közép távon nem számolok német-amerikai háborúval, szerintem Németország nem képes katonai fellépésre, és ha észlelik az amerikaiak, hogy ellenük folyna készülődés, bármikor közbeavatkozhatnak.
A 4. kapcsán annyit, hogy az USA elitjének birodalmi gondolkodására nem jellemző, hogy bárhonnan is kivonuljanak, és önként feladjanak egy régiót, különösen olyat nem, amelyiknek el akarják adni a nyersanyagaikat. Kína gyengítésére is szerintem előbb fogják felhasználni Japánt, Tajvant, Indiát, esetleg Dél-Koreát, mint hogy maguk közvetlenül viseljenek ott háborút, így komolyabb alkura sem kényszerülnek, maguknak inkább az I. és II. vh-hoz hasonló szerepet szánnak. (Irán ellen meg szerintem Szaud-Arábiát fogják használni.)

Mindkét gondolatmeneted jogos. Én úgy gondolom, hogy Németo. sokkal erősebb (lesz), mint amilyennek most látszik (saját vélemény, lehet, nincsen igazam).
Az átengedéssel kapcsolatban is igazad van, de hozzátenném, hogy még olyan sem fordult elő, hogy az USA-nak a világon mindenhol harcolnia kellene egyszerre, és az is biztos, hogy az USA számára a csendes-óceáni térség magasabb prioritással bír, mint Kelet-Közép-Európa.
 
  • Tetszik
Reactions: closed society

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 109
82 826
113
Az amerikai LNG alapból nem értem hogy jön képbe. Most hoztak egy szállítmányt, de kizárt, hogy versenyképes az orosz gáz árával ami csövön jön, ha mégis olcsóbb vagy ugyanannyi, akkorsem reális gondolat, hogy hosszú távon is szállítani fognak megfelelő mennyiséget ilyen áron.

Nem olcsóbb mint az orosz gáz, de lesznek olyan agyhalott országok, hogy inkább drágább amerikai gázt fognak vásárolni. Lásd Ukrajnát. A debil ukránok amerikai szenet rendeltek tobb száz millio USD értékben ami 3x drágább mintha a Donbasszból vennék. Másik dolog, hogy meghirdette, hogy Európában irányítani akarja az energia piacot. Tehát amerikai gázt és olajat akar eladni Európának. Azért is vannak a szankciók az orosz energetikai és fegyvergyártó cégek ellen.Kiiktatni-kiszorítani a konkurenciát majd irányítani-diktálni -ezáltal még jobban fuggové tenni az európai(foleg kelet-európai)országokat az usától.

Mi volt a célja az usának Grúziában és Ukrajnában kirobbantott "színes forradalmakkal" ? A helyes válasz olaj és gáz.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Nem olcsóbb mint az orosz gáz, de lesznek olyan agyhalott országok, hogy inkább drágább amerikai gázt fognak vásárolni. Lásd Ukrajnát. A debil ukránok amerikai szenet rendeltek tobb száz millio USD értékben ami 3x drágább mintha a Donbasszból vennék. Másik dolog, hogy meghirdette, hogy Európában irányítani akarja az energia piacot. Tehát amerikai gázt és olajat akar eladni Európának. Azért is vannak a szankciók az orosz energetikai és fegyvergyártó cégek ellen.Kiiktatni-kiszorítani a konkurenciát majd irányítani-diktálni -ezáltal még jobban fuggové tenni az európai(foleg kelet-európai)országokat az usától.

Mi volt a célja az usának Grúziában és Ukrajnában kirobbantott "színes forradalmakkal" ? A helyes válasz olaj és gáz.

Itt mondjuk még érdekes kérdés az, hogy mi Oo.-nak az érdeke: ha Kelet-Európa Németo-tól lesz gázfüggő, vagy ha az USA-tól?
Ugyanis az USA-ról feltételezhető, hogy nem marad itt örökre, azaz, az USA kivonulása után az USA-gázfüggő térség ismét orosz-gázfüggő térséggé válhat, míg ha Németo.-hoz integrálódunk még szorosabban a gázellátás területén is, akkor az nem biztos, hogy visszafordítható.
 
Status
Not open for further replies.