[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Még egyszer ismétlem, ez nem egy 2001-es amerikai terv Oroszország teljes megsemmisítésére, hanem egy 2001-es környezetvédő tanulmány a nukleáris leszerelés szorgalmazására.

És egy környezetvédő tanulmányban miért kell szerepelnie olyan térképeknek, amelyek oroszországi városokra való atomcsapásokat mutatnak? Enélkül nem tudnánk, hogy az atomtámadás "káros" ?
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Hallod, azért ez kemény hogy kb. fél órán belül váltottál a minden újhullámos orosz fegyver kamu/hiszem ha látomból arra hogy az amcsik már rég tudtak minden orosz fejlesztésről/újhullámos fegyverről, s s közben nagyon nagy magabiztossággal ecseteled itt a jónépnek hogy elfogult a többség, s így nem lehet geopolitizálni!

Te nem érzed hogy bohócot csináltál magadból, úgy kb. fél óra alatt?
Nem.
Nem váltottam sehova.
Változatlanul állítom, hogy Putyin blöfföl.
Ez a rész:
"az amcsik már rég tudtak minden orosz fejlesztésről"
nem az én állításom, hanem ULIPPO bejegyzésének
"Ha ez igaz akkor Putyin jól pofára esett már megint. Villogni akart az új csodafegyvereivel, de nem csak hogy már rég tudtak róla, de már rég fel is készültek rájuk, megvan a védelem ellenük."
a kritikája.
Szóval nem érzem, hogy bohócot csináltam magamból.
Egyébként ezt az egész személyeskedést nem értem. Bántottalak én valaha?
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
1 126
3 226
113
Nem.
Nem váltottam sehova.
Változatlanul állítom, hogy Putyin blöfföl.
Ez a rész:
"az amcsik már rég tudtak minden orosz fejlesztésről"
nem az én állításom, hanem ULIPPO bejegyzésének
"Ha ez igaz akkor Putyin jól pofára esett már megint. Villogni akart az új csodafegyvereivel, de nem csak hogy már rég tudtak róla, de már rég fel is készültek rájuk, megvan a védelem ellenük."
a kritikája.
Szóval nem érzem, hogy bohócot csináltam magamból.
Egyébként ezt az egész személyeskedést nem értem. Bántottalak én valaha?
Én valahogy kinézem Putyinból hogy nem blöfföl.Eddig sem tette,miért most kezdené el?
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Nem értem, de tényleg...:

Az RS-28 Szarmata ICBM -et tesztelik. Realitás is lesz majd '20-22 környékétől.

A KH-47M2 Kinzsal a Mig-31 BM -en tesztüzembe állt, ezt biztosan rendszeresítik a közeljövőben.

Az Avangard tulajdonképp a hiperszonikus harci résszel felszerelt R-24 Jarsz ICBM.

A manőverezni képes hiperszonikus “plazmagömb” pedig gyaníthatóan az egy ideje már tesztelt Objekt 4202 (Yu-71/Yu-74) valamelyik változata lesz, szerintem.

A dandár/zászlóalj szinten telepíthető, kamionra szerelt szárazföldi lézerfegyver (gondolom az is valami olyasmi lehet, mint amit az amerikaik is megálmodtak, tehát a becsapódó rakéták elleni tevékenységre szánhatják) meg nem meglepetés, hisz a Szovjetuniónak is volt ilyen programja az USA mellett. Csak a ’90-es évek teljesen, a 2000 -es évek eleje pedig érdemben kiesett ebből a fejlesztésből. Szóvolt volt alap amire építkezhettek.

A nukleáris rakéta- és jet meghajtás létező dolog az '50 -es, '60 -as évektől mind az USA -ban, mind az oroszoknál. De hál ég egyik sem építette meg szériában, csak tesztelték, mert annyira környezetszennyező! Mini reaktor építhető, egy válaszcsapásra szánt fegyvernél még lehetne is létjogosultsága, de ez erősen kétséges.


Rendszerben lévő fegyverekről beszélt Putyin? Nem, vagy csak részlegesen. De fejlesztik, és tesztelik is azokat. Az elkövetkező 4-8 évben egy jelentős részük hadrendbe fog állni. Szóval nem kamuzott, csak jól pókerezik, és "blöffölt" egyet a világnak, és főleg a hazai közönségnek, de nem légből kapott dolgokkal.
Nem mondhatnám, hogy a műszaki dolgok megszállotja volnék, de ebben az oldalban eddig még nem csalódtam.
Talán Hiryu-nak jobban hisztek.
Külön ajánlom Molnibalage komentjét.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113

Az elején a gazdasági részt kicsit kiegészíteném.
Ha országok gazdaságát akarjuk összehasonlítani, akkor sokkal jobb mutató a vásárlóerő-paritás alapján számolt GDP-t használni.
Ugyebár nem mondok azzal semmi újat, hogy Oroszországban 1 milliárd dollárból jóval több katonát vagy fegyvert gyártó munkást lehet megfizetni, mint az USA-ban ugyanabból a pénzből.
Az IMF szerint az orosz GDP vásárlóerő-paritás alapján 4000 milliárd dollár volt a tavaly, amivel közvetlenül a 4100 milliárdos Németország után van.
Ezzel a pénzzel természetesen soha nem fog tudni verssenyezni az USA 19000 milliárdjával, de azért ne túlozzunk már azzal, hogy az olasz gazdaság is nagyobb az orosznál.
https://www.imf.org/external/pubs/f...941,474,446,754,666,698,668&s=PPPGDP&grp=0&a=
A csodafegyveres beszéd szerintem pont annyira kamu, mint annak idején Reagan csillagháborús terve. Inkább arra mehet ki, hogy az ellenség hátha elhiszi és majd ő költ el feleslegesen egy halom pénzt a hadseregre.
Tekintettel arra, hogy ezt az amerikaiak találták ki és pont az oroszok (szovjetek) ellen használták, elég nagy gáz lenne, ha pont ők bevennék, bár egy Trumppal az élen, meg a fegyverlobbival ez még simán össze is jöhet. Eddig se nagyon kellett őket ijesztgetni ahhoz, hogy a nemlétező fenyegetés ellenére annyi pénzt költsenek a hadseregre, mint az utánuk következő 9 ország összesen (az utóbbi pár évben kezd Kína is egyre többet költeni, így most 9 ország összesített költése már utoléri az USA-t, de volt idő, amikor 20 is kellett ehhez).
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nem.
Nem váltottam sehova.
Változatlanul állítom, hogy Putyin blöfföl.
Ez a rész:
"az amcsik már rég tudtak minden orosz fejlesztésről"
nem az én állításom, hanem ULIPPO bejegyzésének
"Ha ez igaz akkor Putyin jól pofára esett már megint. Villogni akart az új csodafegyvereivel, de nem csak hogy már rég tudtak róla, de már rég fel is készültek rájuk, megvan a védelem ellenük."
a kritikája.
Szóval nem érzem, hogy bohócot csináltam magamból.
Egyébként ezt az egész személyeskedést nem értem. Bántottalak én valaha?
Talán nem jött át, de az irónia volt gonny. Arra utalt, hogy amilyen könnyű bemondani, hogy csurig vagyunk csodafegyverrel olyan könnyű bemondani, hogy csurig vagyunk csodavédelemmel.

Putyin csodafegyveres beszéde gazdag táptalajt terített a könnyű bemondások alá, lásd a Szu-57 topik ahol máris a Szu-57+csodafegyver kombóról megy a vita, pusztán egy könnyű bemondás alapján.

Azt érdemes nézni mi a tény és mi a bemondás. Akár iróniából, akár mert tényleg elhiszik, akár mert nem hiszik de azért jónak látják beszélni róla, a könnyű bemondásokra számítani kell, mert jól meg lett ágyazva nekik és lesz még belőlük bőven.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 411
113
Néha az az érzésem, hogy - amennyiben van rá forrás - az orosz és az amerikai hadiipar egymás kezére kartellezik. Ha az oroszok belejentenek valami "csodafegyvert", az USA Lobby rögtön sikítva pénzt kér a Kongresszustól, hogy HÚHA..... Ha az amerikaiak fejlesztenek valamit, akkor az orosz hadimogulok vakarják fejüket, hogy... izé.. Putyin úr... lépnünk kellene valamit....
Érdekes.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 945
113
Nem mondhatnám, hogy a műszaki dolgok megszállotja volnék, de ebben az oldalban eddig még nem csalódtam.
Talán Hiryu-nak jobban hisztek.
Külön ajánlom Molnibalage komentjét.
Hiryu és sharid ugyanaz a figura, ennyit a hitelességéről. Molni kommentjéről meg csak annyit, hogy a szerinte bevethetetlen fegyvereket ezerrel gyártja és tartja hadrendben több ország, egy halom másik is akar ilyesmit, ráadásul a jenkik (is) ki vannak akadva Kimékre ilyen cuccok miatt, pedig bevethetetlenek. (Azt már ne is feszegessük, hogy számos ország bevethetetlen fegyverek elleni védekezésre költ egy valag pénzt.) Szóval nem gyanús, hogy az egész világ hülye, csak molni helikopter?
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Itt senki nem beszél csodafegyverről .Ha olvasnád a Su-57 topicot épp amiatt ekézik a pakfa gépet köztük én is mert akkora nagy batár fegyvert kellene vinnie .

Senki nem ekézi a SU-57-et, max te. Egy portál leírt egy hülyeséget. Tévedésből, vagy tudatlanságból, vagy szándékos félrevezetési szándékkal. Nem tudjuk. De ez nem a Pak-Fa hibája.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hiryu és sharid ugyanaz a figura, ennyit a hitelességéről. Molni kommentjéről meg csak annyit, hogy a szerinte bevethetetlen fegyvereket ezerrel gyártja és tartja hadrendben több ország, egy halom másik is akar ilyesmit, ráadásul a jenkik (is) ki vannak akadva Kimékre ilyen cuccok miatt, pedig bevethetetlenek. (Azt már ne is feszegessük, hogy számos ország bevethetetlen fegyverek elleni védekezésre költ egy valag pénzt.) Szóval nem gyanús, hogy az egész világ hülye, csak molni helikopter?

Nem védem Molnit, mert nem szorul rá (és meg sem érdemli :p), de az atomfegyvereknek pont az a lényege, hogy ne keljen bevetni. Ha bevetik olyan ellen, akinek szintén vannak, akkor onnantól már úgysem lesz nyertes, csak vesztes fél. Azért akar boldog boldogtalan, mert ha van atomod (és megfelelő hordozórakétád), onnantól kezdve nem mer hozzányúlni senki többet. Még akkor sem, ha a hagyományos hadserege gyenge.
Melyik az a számos ország aki költ az atomok elleni védekezésre? Románia, amiért megvette a rakétapajzsot? Szerintem annál nagyobb baromságot nem is csinálhattak volna a román politikusok.
 
  • Tetszik
Reactions: gonny

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az lehetséges, hogy Putyin blöfföl de ez nem változtat azon, hogy Hiryu tolja a bugyuta propagandát amiért fizetik, a Balázs meg jó szokása szerint veri magát a földhöz hisztizve mint hároméves korában, hogy úgyis nekem van igazam addig amíg ki nem röhögik, vagy legyintenek rá és otthagyják.
Ez számomra egy kicsit kevésbé meggyőző mint Putyin beszéde.
De ettől persze még lehet, hogy az blöff volt.
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Néha az az érzésem, hogy - amennyiben van rá forrás - az orosz és az amerikai hadiipar egymás kezére kartellezik. Ha az oroszok belejentenek valami "csodafegyvert", az USA Lobby rögtön sikítva pénzt kér a Kongresszustól, hogy HÚHA..... Ha az amerikaiak fejlesztenek valamit, akkor az orosz hadimogulok vakarják fejüket, hogy... izé.. Putyin úr... lépnünk kellene valamit....
Érdekes.

Bevált régi módszer.:D
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Az lehetséges, hogy Putyin blöfföl de ez nem változtat azon, hogy Hiryu tolja a bugyuta propagandát amiért fizetik, a Balázs meg jó szokása szerint veri magát a földhöz hisztizve mint hároméves korában, hogy úgyis nekem van igazam addig amíg ki nem röhögik, vagy legyintenek rá és otthagyják.
Ez számomra egy kicsit kevésbé meggyőző mint Putyin beszéde.
De ettől persze még lehet, hogy az blöff volt.
Okés. Akkor ezt megbeszéltük. :)
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Hiryu és sharid ugyanaz a figura, ennyit a hitelességéről. Molni kommentjéről meg csak annyit, hogy a szerinte bevethetetlen fegyvereket ezerrel gyártja és tartja hadrendben több ország, egy halom másik is akar ilyesmit, ráadásul a jenkik (is) ki vannak akadva Kimékre ilyen cuccok miatt, pedig bevethetetlenek. (Azt már ne is feszegessük, hogy számos ország bevethetetlen fegyverek elleni védekezésre költ egy valag pénzt.) Szóval nem gyanús, hogy az egész világ hülye, csak molni helikopter?
Nézdd, én nem tudom, ki Molnibalage, azt se, ki Hiryu, de amikor írnak valamit, akkor mindig mellékelnek egy csomó hivatkozást, amivel az állításaikat megalapozzák. Ha ezzel szemben az a hivatkozás, hogy az orosz védelmi minisztérium megerősíti, hogy Putyin igazat beszél, hááát, ezt nem tudom komolyan venni.
Hiryu és Molnibalage számos írását olvastam, amiből azt szűrtem le, valamennyire mégiscsak értenek ahhoz, amikről írnak, ill. veszik a fáradtságot, hogy utánaolvassanak. Az itt kommentelők nagy részéről ezt nem tudom elmondani. Rólad sem. (Hiszen ez kb. a 3. hozzászólásod, amit olvastam. A cikkeidet meg nem találtam.)
 
  • Tetszik
Reactions: DINAMO

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 055
113
Nézdd, én nem tudom, ki Molnibalage, azt se, ki Hiryu, de amikor írnak valamit, akkor mindig mellékelnek egy csomó hivatkozást, amivel az állításaikat megalapozzák. Ha ezzel szemben az a hivatkozás, hogy az orosz védelmi minisztérium megerősíti, hogy Putyin igazat beszél, hááát, ezt nem tudom komolyan venni.
Hiryu és Molnibalage számos írását olvastam, amiből azt szűrtem le, valamennyire mégiscsak értenek ahhoz, amikről írnak, ill. veszik a fáradtságot, hogy utánaolvassanak. Az itt kommentelők nagy részéről ezt nem tudom elmondani. Rólad sem. (Hiszen ez kb. a 3. hozzászólásod, amit olvastam. A cikkeidet meg nem találtam.)
Vitán felül értenek hozzá. Balázs elfogult (bár mostanában látok némi javulást), ő egy nagyon lelkes műkedvelő, ezzel ellentétben Sharid-Hiryu viszont kő kemény Izrael párti propagandista, aki ahol ér rúg egyet belénk. A két ember köszönő viszonyban sincs egymással...