[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 945
113
Nem védem Molnit, mert nem szorul rá (és meg sem érdemli :p), de az atomfegyvereknek pont az a lényege, hogy ne keljen bevetni. Ha bevetik olyan ellen, akinek szintén vannak, akkor onnantól már úgysem lesz nyertes, csak vesztes fél. Azért akar boldog boldogtalan, mert ha van atomod (és megfelelő hordozórakétád), onnantól kezdve nem mer hozzányúlni senki többet. Még akkor sem, ha a hagyományos hadserege gyenge.
Stimmel. Mégis, a "ne kelljen bevetni" és a "nem lehet bevetni" között van némi különbség, nem is kicsi.
Melyik az a számos ország aki költ az atomok elleni védekezésre? Románia, amiért megvette a rakétapajzsot? Szerintem annál nagyobb baromságot nem is csinálhattak volna a román politikusok.
Akad még pár...
Nézdd, én nem tudom, ki Molnibalage, azt se, ki Hiryu, de amikor írnak valamit, akkor mindig mellékelnek egy csomó hivatkozást, amivel az állításaikat megalapozzák. Ha ezzel szemben az a hivatkozás, hogy az orosz védelmi minisztérium megerősíti, hogy Putyin igazat beszél, hááát, ezt nem tudom komolyan venni.
Ha nem tudod, kik ők, akkor fegyvertelenül kívánsz vitatkozni, nem baj? A konteós cikkek is sz*rásig vannak linkekkel, azokat is elhiszed? (Főleg, hogy azok szerzőit sem ismered, ugye.) Molnit és Hiryut egy lapon említeni amúgy baromi ciki, mert molni alaptudása tényszerű és vita felett áll, az egy másik kérdés, hogy ezt milyen téveszméi és téves következtetései árnyékolják be, hogy az elfogultságát, az egóját és a stílusát ne is említsem. Hiryu (sharid) hozzá képest (is) egy nagy nulla - ráadásul még stílusa sincs. :D
Hiryu és Molnibalage számos írását olvastam, amiből azt szűrtem le, valamennyire mégiscsak értenek ahhoz, amikről írnak, ill. veszik a fáradtságot, hogy utánaolvassanak. Az itt kommentelők nagy részéről ezt nem tudom elmondani. Rólad sem. (Hiszen ez kb. a 3. hozzászólásod, amit olvastam. A cikkeidet meg nem találtam.)
Ezen a meccsen egyértelműen tiéd a legtöbb gól, csakhogy mindegyik öngól volt eddig. :D A cikkeket keresd tovább nyugodtan, annyit segítek (mert az már lejött, hogy nagy bajban vagy a kihívással), hogy egyiket sem "cinikus" néven fogod megtalálni, nem túl meglepő módon. (Nukleáris töltetet sem tapogattál még, mégis léteznek, csak mondom.) :D Hajrá! :D
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos and zsolti

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Sharid sokat finomított a stilusán és időnként még igaza is van. Nem rosszabb mint más fizetett trollok.

Ezt a fizetett dolgot ugye nem gondolod komolyan? Ezt az oldalt pár ezren ha olvassák, ha valóban annyi fizetett ember lenne itt, amennyit feltételeznek páran (legyen az amerikai, orosz, vagy hotentotta párti), akkor mennyi troll kellene az összes magyar híroldalak lefedésére? Abba nem csak Izrael, de még Oroszország, sőt az USA költségvetése is beleroppana.
Nincs itt fizetett troll, egyszerűen csak emberek vagyunk és mindenkinek van egy meggyőződése, amit van aki kevésbé és van aki nagyon világgá akar kürtölni.

De ha valaki mégiscsak troll lenne, írhatna nekem is, jó pénzért akármelyik oldal mellé beállok. :D
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Nézdd, én nem tudom, ki Molnibalage, azt se, ki Hiryu, de amikor írnak valamit, akkor mindig mellékelnek egy csomó hivatkozást, amivel az állításaikat megalapozzák. Ha ezzel szemben az a hivatkozás, hogy az orosz védelmi minisztérium megerősíti, hogy Putyin igazat beszél, hááát, ezt nem tudom komolyan venni.
Hiryu és Molnibalage számos írását olvastam, amiből azt szűrtem le, valamennyire mégiscsak értenek ahhoz, amikről írnak, ill. veszik a fáradtságot, hogy utánaolvassanak. Az itt kommentelők nagy részéről ezt nem tudom elmondani. Rólad sem. (Hiszen ez kb. a 3. hozzászólásod, amit olvastam. A cikkeidet meg nem találtam.)
Hujujuj!!!

Csak ovatosan mert veszes sebesseggel csuszol at a "fizetett troll" kategoriaba.

:)
 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Ezt a fizetett dolgot ugye nem gondolod komolyan? Ezt az oldalt pár ezren ha olvassák, ha valóban annyi fizetett ember lenne itt, amennyit feltételeznek páran (legyen az amerikai, orosz, vagy hotentotta párti), akkor mennyi troll kellene az összes magyar híroldalak lefedésére? Abba nem csak Izrael, de még Oroszország, sőt az USA költségvetése is beleroppana.
Nincs itt fizetett troll, egyszerűen csak emberek vagyunk és mindenkinek van egy meggyőződése, amit van aki kevésbé és van aki nagyon világgá akar kürtölni.

De ha valaki mégiscsak troll lenne, írhatna nekem is, jó pénzért akármelyik oldal mellé beállok. :D


Egyetertek
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 055
113
Ezt a fizetett dolgot ugye nem gondolod komolyan? Ezt az oldalt pár ezren ha olvassák, ha valóban annyi fizetett ember lenne itt, amennyit feltételeznek páran (legyen az amerikai, orosz, vagy hotentotta párti), akkor mennyi troll kellene az összes magyar híroldalak lefedésére? Abba nem csak Izrael, de még Oroszország, sőt az USA költségvetése is beleroppana.
Nincs itt fizetett troll, egyszerűen csak emberek vagyunk és mindenkinek van egy meggyőződése, amit van aki kevésbé és van aki nagyon világgá akar kürtölni.

De ha valaki mégiscsak troll lenne, írhatna nekem is, jó pénzért akármelyik oldal mellé beállok. :D
Ezt az oldalt sokkal másabb r
En erre csak azt mondom hogy " NEM TUDHATJUK"

:)
Ez így igaz, ott is volt a "szerintem" szó. Ez az én véleményem, semmi több. Ne sértődj meg azért mert eléd soroltam.
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
679
2 062
93
Ezt a fizetett dolgot ugye nem gondolod komolyan? Ezt az oldalt pár ezren ha olvassák, ha valóban annyi fizetett ember lenne itt, amennyit feltételeznek páran (legyen az amerikai, orosz, vagy hotentotta párti), akkor mennyi troll kellene az összes magyar híroldalak lefedésére? Abba nem csak Izrael, de még Oroszország, sőt az USA költségvetése is beleroppana.
Nincs itt fizetett troll, egyszerűen csak emberek vagyunk és mindenkinek van egy meggyőződése, amit van aki kevésbé és van aki nagyon világgá akar kürtölni.

De ha valaki mégiscsak troll lenne, írhatna nekem is, jó pénzért akármelyik oldal mellé beállok. :D
Pedig de-szerintem. Gondolod hogy szemelyenkent csak egy helyre regelnek? Egy fo jopar forumot le tud fedni mar egy nap alatt is. Plusz gondolj bele a "nagyuzemi" posztolasokba, elore megirt kommentek kulcsszavakkal bemasolva - gyakran tunik totalis katyvasznak. Usa koltsegvetese miert pont ebbe roppanna bele mikor 2013 ota gyakorlatilag csodben van es az adossagplafont emelgetik azota?(a vilag fizeti az o deficitjuket amugy is)
Elokeresem a hirt kb 1-2honapos, csak a tervezett FB 10000(!) rol 20000 re akarja emelni a trolljai (ok inkabb cenzorok sztem) szamat. Tény hogy az a sajat feluletuk es milliardos a felhasznaloszam, de igen:szerintem ez ipari leptekben tortenik, es fontos velemenyformalo.
En is min "ennyit" foglalkoztatnek, de ez csak a velemenyem.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 945
113
Ezt a fizetett dolgot ugye nem gondolod komolyan? Ezt az oldalt pár ezren ha olvassák, ha valóban annyi fizetett ember lenne itt, amennyit feltételeznek páran (legyen az amerikai, orosz, vagy hotentotta párti), akkor mennyi troll kellene az összes magyar híroldalak lefedésére? Abba nem csak Izrael, de még Oroszország, sőt az USA költségvetése is beleroppana.
Nincs itt fizetett troll, egyszerűen csak emberek vagyunk és mindenkinek van egy meggyőződése, amit van aki kevésbé és van aki nagyon világgá akar kürtölni
Hát... Van benne valami, de a dolog nem így működik: minket, magyarokat is meg kell győzni, ha másért nem, akkor azért, hogy ne az oroszok tegyék. Ne feledd, hogy pár száz (ezer) orosz fizetett troll megnyerte a választást Trumpnak (igaz ugyan, hogy Clintonné több szavazatot kapott, de ez most mindegy, ott ilyen a demokrácia). A hogyan még nem tiszta, mert a "bizonyítékok" ellenére sem derült ki, hogy akkor ezt most álhírekkel, a demokrata szerverek feltörésével vagy a választási rendszert meghekkelve (és nyilván egymilliárd szavazatot leadva Trumpra) követték-e el, de hogy megtették, az fix, mert a vádirat már kész van (amatőr jenkik, valójában már az ítélet is kész lehetne, bár ki tudja...). Szóval a fizetős rész valójában és sajnos egyáltalán nem zárható ki, már csak azért sem, mert nem csak orosz propaganda létezik a világon (amivel egyébként is fel is akarja venni venni a harcot a másik oldal) és erre az egyik legjobb példa a korábban Aleppóban és most Kelet-Ghoutában lebombázott "utolsó kórház". Amiből ugyebár minden HTKA fórumozó által tudhatóan mindkét településen több tucat volt - és Kelet-Ghoutában lesz is még. (Gyengébbek kedvéért Aleppóban és Kelet-Ghoutában is csak 1-1 lehetne az "utolsó" kórházból, szóval marha kínos, hogy a nyugati propagandának csak ennyire futja, persze ez egyben a (vélt) trolljaik szánalmasan alacsony szintjét is megmagyarázza.) Nyilván az sem új, hogy ha valaki köhhent egyet Szíriában, akkor 5 percen belül az egész világ tud a vegyifegyver-támadásról, amit azonnal tudhatóan maga Asszad és Putyin követtek el, kéz a kézben. A hozzászólók többsége persze mindenhol "önkéntes" és ingyen kommentel (a lenini terminológia szerint ezek a "hasznos hülyék"), de azért vannak gyanús jelek arra, hogy akad pár, aki nem ingyen csinál hülyét magából és trombitálja tele a világot a baromságaival, mert aki az elejétől fogva követi az ukrán balhét mondjuk, az (ha van valami gerinc-szerű benne és a demokratikus elkötelezettsége nem csak egy szólam), bármennyire gyűlölje is az oroszokat, az ukránokkal sem fog tudni azonosulni egy kicsit sem. Viszont van az a pénz, amiért én is megtenném, szóval, ha tudsz valami jó ajánlatot, légyszi értesíts! ;):D
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Hát... Van benne valami, de a dolog nem így működik: minket, magyarokat is meg kell győzni, ha másért nem, akkor azért, hogy ne az oroszok tegyék. Ne feledd, hogy pár száz (ezer) orosz fizetett troll megnyerte a választást Trumpnak (igaz ugyan, hogy Clintonné több szavazatot kapott, de ez most mindegy, ott ilyen a demokrácia). A hogyan még nem tiszta, mert a "bizonyítékok" ellenére sem derült ki, hogy akkor ezt most álhírekkel, a demokrata szerverek feltörésével vagy a választási rendszert meghekkelve (és nyilván egymilliárd szavazatot leadva Trumpra) követték-e el, de hogy megtették, az fix, mert a vádirat már kész van (amatőr jenkik, valójában már az ítélet is kész lehetne, bár ki tudja...). Szóval a fizetős rész valójában és sajnos egyáltalán nem zárható ki, már csak azért sem, mert nem csak orosz propaganda létezik a világon (amivel egyébként is fel is akarja venni venni a harcot a másik oldal) és erre az egyik legjobb példa a korábban Aleppóban és most Kelet-Ghoutában lebombázott "utolsó kórház". Amiből ugyebár minden HTKA fórumozó által tudhatóan mindkét településen több tucat volt - és Kelet-Ghoutában lesz is még. (Gyengébbek kedvéért Aleppóban és Kelet-Ghoutában is csak 1-1 lehetne az "utolsó" kórházból, szóval marha kínos, hogy a nyugati propagandának csak ennyire futja, persze ez egyben a (vélt) trolljaik szánalmasan alacsony szintjét is megmagyarázza.) Nyilván az sem új, hogy ha valaki köhhent egyet Szíriában, akkor 5 percen belül az egész világ tud a vegyifegyver-támadásról, amit azonnal tudhatóan maga Asszad és Putyin követtek el, kéz a kézben. A hozzászólók többsége persze mindenhol "önkéntes" és ingyen kommentel (a lenini terminológia szerint ezek a "hasznos hülyék"), de azért vannak gyanús jelek arra, hogy akad pár, aki nem ingyen csinál hülyét magából és trombitálja tele a világot a baromságaival, mert aki az elejétől fogva követi az ukrán balhét mondjuk, az (ha van valami gerinc-szerű benne és a demokratikus elkötelezettsége nem csak egy szólam), bármennyire gyűlölje is az oroszokat, az ukránokkal sem fog tudni azonosulni egy kicsit sem. Viszont van az a pénz, amiért én is megtenném, szóval, ha tudsz valami jó ajánlatot, légyszi értesíts! ;):D

Azzal teljesen egyetértek, hogy vannak fizetett kommentelők, akik befolyásolni akarnak embereket. Azzal nem értek egyet, hogy itt a HTKA-n ennyien írogatnak. Senki ne sértődjön meg, de nem vagyunk mi olyan fontosak, hogy érdemes lenne meggyőzni bennünket. :)
Attól még, hogy valaki nagyon tol valamit, nem jelenti azt, hogy fizetik érte.
Molni sem kap jutalmat Paks 2-ből, mégis lekever bárkinek két virtuális pofont, ha felhozza a zöldenergiát. :)
Az meg, hogy az ukránokat pártolják sokan, egyszerűen csak a faék egyszerűségüket bizonyítják. Abból a közmondásból indulnak ki, hogy ellenségem ellensége a barátom. Az oroszok sem szentek, de az ukránok meg konkrétan eltüntetni akarják a magyar kisebbséget.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 945
113
Azzal teljesen egyetértek, hogy vannak fizetett kommentelők, akik befolyásolni akarnak embereket. Azzal nem értek egyet, hogy itt a HTKA-n ennyien írogatnak. Senki ne sértődjön meg, de nem vagyunk mi olyan fontosak, hogy érdemes lenne meggyőzni bennünket. :)
Attól még, hogy valaki nagyon tol valamit, nem jelenti azt, hogy fizetik érte.
Molni sem kap jutalmat Paks 2-ből, mégis lekever bárkinek két virtuális pofont, ha felhozza a zöldenergiát. :)
Az meg, hogy az ukránokat pártolják sokan, egyszerűen csak a faék egyszerűségüket bizonyítják. Abból a közmondásból indulnak ki, hogy ellenségem ellensége a barátom. Az oroszok sem szentek, de az ukránok meg konkrétan eltüntetni akarják a magyar kisebbséget.
Akkor egyetértünk, mert én sem úgy értettem, hogy itt tobzódnak a fizetett hozzászólók, szimplán csak látok rá esélyt, hogy akad egy-kettő. (Jó, legyen akár három is, édesmindegy.) Nem vagyunk fontosak, de az itt megvitatott témákban nem a nosalty.hu-n fogják győzködni a népet. ;)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 170
10 664
113
Akár fizetett, akár nem, a hozzászólók egy kis halmazának a legkevésbé a meggyőzés a célja, sokkal inkább a széthúzás és megosztottság fenntartása és erősítése.
Szerintem.

Ui. Akinek nem inge......
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
679
2 062
93
Nem akarom sokat ragozni sem offolni, de szerintem pár hét fórumtevékenység után egyértelmű (számomra) hogy ki a propagandista (és ha az akkor ugyan miért csinálja). Egyetértek részben az előző hozzászólásokkal, de hát lássuk be hogy a véleménycsere tények és hiteles információk alapján egy teljesen normális kommunikációs metódus, még akkor is ha néha (természetesen) vita alakul ki véleménykülönbség miatt, hisz ez óhatatlanul bekövetkezik.
Ellenben sokkal kirívóbb az mikor valaki egy bizonyos (ráadásul jól felismerhető) elvnek, ideológiának rendeli alá, esetleg manipulálja az információkat. Ráadásul szerintem Kelet és Nyugat teljesen eltérő taktikával vívja a "médiaháborút", míg a nyugat inkább gyengébb minőségben, de ezerrel szórja a dezinfot, addig pl Oroszország (RT például) próbál hitelesként, józan észt követőként mutatkozni - ezt persze lehet hogy csak én látom így.
Megtaláltam a cikket, bár tény hogy nem kapcsolódik közvetlenül ehhez a témához hiszen ez a FB saját "ellenőr" csapata.
https://www.cnbc.com/2017/10/31/fac...doubling-security-group-to-20000-in-2018.html
Ennyi és én nem is taglalnám ezt tovább. Trollok és aktivisták nélkül szürkébb lenne az élet itt is...