[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 706
113
Igen. Az oroszok egyszer már nem riadtak vissza nukleáris anyagok bevezetésétől egy áruló meggyilkolása érdekében. Ez volt a Litvinyenko-gyilkosság.

Litvinyenko akkor két orosz üzletemberrel teázott. Voltak gyanusítottak. Most ki a gyanusított, kit keresnek? Nem keverj össze két különböző helyzetet. Egyébként is Polónium egyértelmü volt.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
Azonkívül meg ki más volt? Tudjuk az oroszokról, hogy időről-időre lemészárolják az árulóikat és azt is tudjuk, hogy akár nukleáris anyagokat is bevetnek ehhez. Semmilyen jel nem utal arra, hogy ezúttal nem ők voltak. Semmi.
Természetesen tuti biztos, hogy az oroszok voltak!!! Ravaszul kiengedték a jóembert otthonról az angolokhoz, aztán direkt diplomáciai botrányt okozva külföldön ölték meg ahelyett hogy otthon házilag, zárt körben és csöndben intézték volna el. Szóval tuti biztosan minden az oroszokra mutat!! (??????) :eek::p
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Akkor te voltál az és ha jól emlékszem különösen pont hasonló témákban toltad nagyon az eszetlenségeket.

Az emlékezetedre a jövőben se hagyatkozz! :D

Litvinyenko akkor két orosz üzletemberrel teázott. Voltak gyanusítottak. Most ki a gyanusított, kit keresnek? Nem keverj össze két különböző helyzetet. Egyébként is Polónium egyértelmü volt.

Miután az orosz vezetés is csak némi fáziskéséssel ment át sejtetésből tagadásba, azért némi gyanú csak akad az irányukba!

Természetesen tuti biztos, hogy az oroszok voltak!!! Ravaszul kiengedték a jóembert otthonról az angolokhoz, aztán direkt diplomáciai botrányt okozva külföldön ölték meg ahelyett hogy otthon házilag, zárt körben és csöndben intézték volna el. Szóval tuti biztosan minden az oroszokra mutat!! (??????) :eek::p

Hát nem akarták ők kiengedni, hanem fogolycsere volt.

us-spies-spy-swap-vision-airlinesjpg-a2a5000b93a1b9d0_large.jpg
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Tudom hogy fogolycsere volt, de ahhoz is két fél kell. Ha nem akarták volna, akkor nem engedték volna ki, vagy meg tudták volna oldani hogy pár órán/napon belül már "odaát" haljon meg a boldogságtól.

Nem igazán volt rá lehetőségük, kaptak egy listát, hogy ezekért, ezeket kérjük. Nem lehetett hibás az áru. Pont ezért is várhattak eddig a dologgal.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 247
67 986
113
Az országuk területén vegyifegyvert vetettek be. Ez veretes casus belli, már lőhetnék a rakétákat az oroszokra, ha akarnák! Hihetetlen enyhén reagálják le a tényt, hogy tömegpusztító fegyverek alkalmazása történt angol felségterületen! A nukleáris válaszcsapás lenne az arányos válasz, nem a diplomáciai.

Azonkívül meg ki más volt? Tudjuk az oroszokról, hogy időről-időre lemészárolják az árulóikat és azt is tudjuk, hogy akár nukleáris anyagokat is bevetnek ehhez. Semmilyen jel nem utal arra, hogy ezúttal nem ők voltak. Semmi.
Bizonyítékot ha jól tudom még nem láttunk. Pedig szeretnénk már végre.
Az sem mellékes hogy a pali felesége + 2 fő közeli családtag már korábban meghalt valahogy, akkor nem volt vernyákolás az oroszok ellen. Nekem mindegy ki volt, CIA, vagy FSB, vagy akárki, de mutassanak már egy hiteles bizonyítékot végre és akkor lehet hogy komolyan veszem ezt az egészet. Ilyen bemondásra indokokkal Tomahawkozták nemrég a szír államot, csak úgy, mindenféle Ensz engedélyek nélkül. Aztán kiderült hogy nem is volt vegyi fegyver az Ensz szerint épp nemrég. Aztán ugye pl az örök Colin Powell féle vegyi fegyverek. Mi van ha nem is úgy volt, aztán erre csak azután jövünk rá hogy közben túl leszünk egy harmadik világháborún? Igaz eddig se kértek bocsánatot a sok százezer ok nélkül lemészárolttól. Mondjuk tőlem azt atomoznak le az Ennstől nyugatra amit akarnak, csak ne erre fújjon a szél.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Make love, not war, Mr Nukleáris Válaszcsapás :))

Az országuk területén vegyifegyvert vetettek be. Ez veretes casus belli, már lőhetnék a rakétákat az oroszokra, ha akarnák! Hihetetlen enyhén reagálják le a tényt, hogy tömegpusztító fegyverek alkalmazása történt angol felségterületen! A nukleáris válaszcsapás lenne az arányos válasz, nem a diplomáciai.

Azonkívül meg ki más volt? Tudjuk az oroszokról, hogy időről-időre lemészárolják az árulóikat és azt is tudjuk, hogy akár nukleáris anyagokat is bevetnek ehhez. Semmilyen jel nem utal arra, hogy ezúttal nem ők voltak. Semmi.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and zsolti

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Ha ez tényleg kémek közötti leszámolás lett volna akkor szépen csendben visszavágtak volna és meghalt volna egy orosz "diplomata" mondjuk pisztolytisztítás közben. Onnan lehet tudni, hogy kamu az egész történet, hogy nagy dobra verték. Amúgy szerintem ha az orosz titkosszolgálat el akar tenni valakit láb alól az eltűnik mint az aranyóra és kutyaeledelként hasznosítják újra. Ez az egész bűzlik!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 065
113
Bizonyítékot ha jól tudom még nem láttunk. Pedig szeretnénk már végre.
Az sem mellékes hogy a pali felesége + 2 fő közeli családtag már korábban meghalt valahogy, akkor nem volt vernyákolás az oroszok ellen. Nekem mindegy ki volt, CIA, vagy FSB, vagy akárki, de mutassanak már egy hiteles bizonyítékot végre és akkor lehet hogy komolyan veszem ezt az egészet. Ilyen bemondásra indokokkal Tomahawkozták nemrég a szír államot, csak úgy, mindenféle Ensz engedélyek nélkül. Aztán kiderült hogy nem is volt vegyi fegyver az Ensz szerint épp nemrég. Aztán ugye pl az örök Colin Powell féle vegyi fegyverek. Mi van ha nem is úgy volt, aztán erre csak azután jövünk rá hogy közben túl leszünk egy harmadik világháborún? Igaz eddig se kértek bocsánatot a sok százezer ok nélkül lemészárolttól. Mondjuk tőlem azt atomoznak le az Ennstől nyugatra amit akarnak, csak ne erre fújjon a szél.
Ne atomozzanak csak le senkit! A többivel egyet értek!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Bizonyítékot ha jól tudom még nem láttunk. Pedig szeretnénk már végre.

Soha nem lesz egyértelmű bizonyíték. Az egyetlen bizonyosság, hogy sokkal jobban hihető, hogy az oroszok ennyire agyatlanul brutálisak, mint bármi más, mert ami történt az olyan durva, hogy az csak háború ürügye lehetne. Értem én, hogy itt vannak akik kataton tagadásba menekülnek, de tömegpusztító fegyverek bevetése a legsúlyosabb dolog a világon jelenleg. Ha ez provokáció lenne, akkor már minimum atlanti blokádról szólna a diskurzus (emlékezzünk, a szovjetek csak telepítettek Kubába és nem bevetettek amerikai földön, mégis mi volt a reakció!), mert cél nélkül nincs provokáció se.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 812
47 065
113
Ha ez tényleg kémek közötti leszámolás lett volna akkor szépen csendben visszavágtak volna és meghalt volna egy orosz "diplomata" mondjuk pisztolytisztítás közben. Onnan lehet tudni, hogy kamu az egész történet, hogy nagy dobra verték. Amúgy szerintem ha az orosz titkosszolgálat el akar tenni valakit láb alól az eltűnik mint az aranyóra és kutyaeledelként hasznosítják újra. Ez az egész bűzlik!
Egyértelmű. Kb. ha titkosszolgálati akció, akkor akinek kell, az először is meghal. Másodszor úgy, hogy vagy öngyilkos lesz, tökéletes búcsúlevéllel, vagy balesetezik este kihalt útszakaszon antialkeszként részegen a phateonnal. Esetleg úgy eltűnik hogy soha nem lesz meg a holttest! Az hogy kicsi kim hogy járt a reptéren az ne tévesszen meg senkit, az üzenet volt hogy van nekik ilyen is, és nem félnek használni.

Az oroszok ennyire nem balekok, pláne nem az FSZB. Mit nyertek volna vele? Mert én általában minden ilyen hírnél ezt nézem, ki mit érhet el vele? Az már ugye tegnapi hír, hogy erre hivatkozva pl. Orosz gáz helyett majd jöhet inkább az LNG, meg diplomáciai elszigetelése tovább fokozódik Oroszországnak, s hangolják ellenük a közvéleményt, mikor a Szíreknél már ott tartunk hogy az orosz vezérkari főnök arról beszél hogy még egy olyan humor ahol oroszok halnak meg akkorvisszalőnek, a Usa összes kulcs pozíciós embere héja, ect. Hát nem tudom, sztem. ebben a helyzetben ez pláne így végrehajtva nem az oroszok érdekét szolgálta, s még meg se halt az ember...

Fura, na.
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
Soha nem lesz egyértelmű bizonyíték. Az egyetlen bizonyosság, hogy sokkal jobban hihető, hogy az oroszok ennyire agyatlanul brutálisak, mint bármi más, mert ami történt az olyan durva, hogy az csak háború ürügye lehetne. Értem én, hogy itt vannak akik kataton tagadásba menekülnek, de tömegpusztító fegyverek bevetése a legsúlyosabb dolog a világon jelenleg. Ha ez provokáció lenne, akkor már minimum atlanti blokádról szólna a diskurzus (emlékezzünk, a szovjetek csak telepítettek Kubába és nem bevetettek amerikai földön, mégis mi volt a reakció!), mert cél nélkül nincs provokáció se.

Te amúgy szoktad olvasni a fórumot? Nem esett még le, hogy a háború milyen szörnyű dolog? Csak mert olyan könnyen dobálózol itt többmillió potenciális halottal mintha a reggeli teáról beszélnél. Nem a tömegpusztító fegyverek bevetése a legsúlyosabb dolog hanem rommábombázni országokat és menekültnek álcázott megszállókkal tönkretenni egy egész kontinens civilzációját!
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 230
113
Te amúgy szoktad olvasni a fórumot? Nem esett még le, hogy a háború milyen szörnyű dolog? Csak mert olyan könnyen dobálózol itt többmillió potenciális halottal mintha a reggeli teáról beszélnél. Nem a tömegpusztító fegyverek bevetése a legsúlyosabb dolog hanem rommábombázni országokat és menekültnek álcázott megszállókkal tönkretenni egy egész kontinens civilzációját!

A tömegpusztító fegyverek bevetése maga a háború, örülök, hogy kapisgálod milyen súlyos dolog lenovicsokozni Nagy Britanniát. Nagyon túllőttek az oroszok a célon és ez nekünk lesz kínos a komoly orosz kapcsolatok miatt.

Nem hiszem, hogy háborúvá fejlődne a most induló feszültség, de súlyos és rajtunk is számon kért embargó még lehet belőle.
 

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 763
17 835
113
Na ja. Pistát megbökik egy utcai rablás során és meghal. Az elkövetōket a rendōrség nem találja, mivel naponta több tucat ilyen ügy van - a művelet nem kerül semmibe..

De nem. Inkább logisztikázunk egy rendkívül veszélyes idegméreggel - amit nagyon kevesen tudnak elōállítani, konspirálunk össze-vissza, végül magunkat is gyanúba keverjük..

Ez olyan lenne, hogy van nálam egy 10000 dolláros bankjegy meg 500ft és balhéra készülök, szomjas vagyok, de nem egy automatából veszek piát, hanem bemegyek az OTP-be a Móriczon és a bankban beváltom a 10000 dolláros bankjegyet, így amíg számolják a suskát, ihatok a kikészített vízbōl az ügyféltérben, ami a kamerával szemben található...