[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Így igaz. Sok valós kritikát lehet mondani a Szu-ra, de egy biztos, hasonló helyzetben egy második világháborús Németország, Japán, megerőszakolta volna Gaiat. A Szu legnagyobb cselekedetei egyike volt pl. az első űrhajóson túl, hogy méltósággal és viszonylag rendezetten meg tudott szűnni. Marha sok ember szerintem a mai napig fel sem fogja, hogy ott mekkora szerencséje volt a világnak!

Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy az USA képes lesz e majd ugyan ilyen méltósággal veszíteni Kínával szemben. Félek tőle hogy NEM.

Ez itt igazából off, de ezzel vitatkoznék:

hasonló helyzetben egy második világháborús Németország, Japán, megerőszakolta volna Gaiat

A németeknek volt idegmérgük, de mégsem vetették be még akkor sem, amikor tudták, hogy úgyis végük már. Szóval ők is tudtak volna sokkal több vesztességet okozni a bukásukkal, de valamiért nem tették. Lehet tudni miért? Annyi emberiség ellenes vétket elkövettek, ami nemhogy javított volna a helyzetükön, de egyenesen rontott, de pont azt az egy dolgot, ami javíthatott volna (ugyebár London elgázosítása eléggé visszavetette volna az angolokat) nem vetették be.

Ha válaszol valaki, akkor a 2. világháborús topikba teye, ne itt offoljunk.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
A nyugati katonai köröket roppant aggasztó események még tavaly történtek, de azokat csak most tárta a nyilvánosság elé egy oslói konferencián a norvég hírszerzés főnöke. Morten Haga Lunde 2018. március 5-én megtartott előadásában három incidens részleteit ismertette hallgatóságával, olvasható a TheBarentsObserverportálon. Szinte pontosan egy évvel ezelőtt, 2017. március 24-én kilenc Tu-22M3 Backfire változtatható szárnynyilazású bombázó intézett szimulált támadást a Vardo közelébe telepített hírszerzési létesítmények ellen.
Szimulált légitámadásokat hajtottak végre orosz Tu-22M3 bombázók norvég létesítmények ellen
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 576
113
Az pont a vesztüket gyorsítja. Neked mond valamit az egyre nővő államadósság és a 30 éve tartó brutális kereskedelmi deficit?
Nem katonailag fog alul maradni az USA Kínával szemben, hanem gazdaságilag.
Az F-35 gyenge pontja, hogy nem tud mindig a levegőben maradni, ahol ugyebàr nehezen erzékelhető.
De a reptéren màr nem az, meg a bàzis maga sem. Szóval csak mezitlàbasak ellen jó. Ahhoz meg nem feltétlenül kell.Kicsit olyan repülő luxuscikk. De ha van rà pénz, legyen. Csak kèrdés ( és egyre komolyabban), hogy meddig lesz rà pénz. Kiút lenne egy jó kis (majdnem) vilàghàború. Az adóssàgnak annyi, lenne mit felépiteni, túlnépesedés reszben megoldva, kereslet a plafonon, kész konjunktúraprogram ill. reset.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 240
113
Az F-35 gyenge pontja, hogy nem tud mindig a levegőben maradni, ahol ugyebàr nehezen erzékelhető.
De a reptéren màr nem az, meg a bàzis maga sem. Szóval csak mezitlàbasak ellen jó. Ahhoz meg nem feltétlenül kell.Kicsit olyan repülő luxuscikk. De ha van rà pénz, legyen. Csak kèrdés ( és egyre komolyabban), hogy meddig lesz rà pénz. Kiút lenne egy jó kis (majdnem) vilàghàború. Az adóssàgnak annyi, lenne mit felépiteni, túlnépesedés reszben megoldva, kereslet a plafonon, kész konjunktúraprogram ill. reset.

Ez a komment tökéletesen értelmetlen. Most az elejére van csak energiám reagálni...

F-35 - három típus kiváltására született (USAF, USN és MARINES egy-egy programja lenne), és ha ezt nézzük, leosztva hárommal egyáltalán nem drága (min kiváltja az F-16/F-18C és AV-8 típusokat). Ahogy ugyanis rendszerbe áll, úgy állítanak le helyette öregebb gépeket, így azt a költséget már kutya nem számolja le, stb. (igazából kell is, az elmúlt évtizedben szétrepülték a meglévőket, a flotta ki van zsigerelve)
Fiatalabb sárkány, kevesebb nagyjavítást igényel, modernebb kiszolgálóhálózat, full authority diagnosztika, kevesebb műszaki kell hozzá - mind-mind költségcsökkentő vonzat. Csak ez sehol nem szerepel (és egy repült órára minimum 10 munkaóra minden létező jetgép, így ez a fajsúlyos, hidd el).

Amúgy 11 Szu-35 volt több mint 1 milliárd dodó - ergo darabárra simán annyi, mint az F-35. vagyis egy modern gép ennyi, gyártsa akárki. A J-20 is ugyanennyi, csak ott sem hozzák nyílvánosságra, csaka nyugaton, mibe kerül. Valaki ad nekem linket, mibe került a Szu család vagy a J-20/31 kifejlesztése, gyártása? (nem érdekel az a válasz, hogy a CCCP idején a pénz nem számított).

Az F-35 gyenge pontja, hogy nem tud mindig a levegőben maradni, ahol ugyebàr nehezen erzékelhető.

Ezt a pista bácsi a kocsmában is mondhatta volna, egy haditechnikai blogon azért ne... Légi utántöltés létezik, meg aztán újra kell fegyverezni, meg a pilótának se árt kinyújtania a lábait - ha meg leszállt, akkor lásd lentebb:

De a reptéren màr nem az, meg a bàzis maga sem. Szóval csak mezitlàbasak ellen jó

Ez nekem magas... szóval a reptérre bejár aki akar, vagy mi? Nincsenek tele fegyveresekkel, páncélosokkal, nincs légvédelme, nincs messze a frontoktól, nincs vadászőrjárat, AWACS gépek, THAAD,/Patriot védelemnek... ez most trollkodás ugye?

Nem tudo mi lesz az USA jövője (nem is izgat), de hogy military szempontból ők diktálnak és őket másolja mindenki, az is biztos (Kína pl. full CTRL-C módban csinál mindent, zéró innovációval).
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ez a komment tökéletesen értelmetlen. Most az elejére van csak energiám reagálni...

F-35 - három típus kiváltására született (USAF, USN és MARINES egy-egy programja lenne), és ha ezt nézzük, leosztva hárommal egyáltalán nem drága (min kiváltja az F-16/F-18C és AV-8 típusokat). Ahogy ugyanis rendszerbe áll, úgy állítanak le helyette öregebb gépeket, így azt a költséget már kutya nem számolja le, stb. (igazából kell is, az elmúlt évtizedben szétrepülték a meglévőket, a flotta ki van zsigerelve)
Fiatalabb sárkány, kevesebb nagyjavítást igényel, modernebb kiszolgálóhálózat, full authority diagnosztika, kevesebb műszaki kell hozzá - mind-mind költségcsökkentő vonzat. Csak ez sehol nem szerepel (és egy repült órára minimum 10 munkaóra minden létező jetgép, így ez a fajsúlyos, hidd el).

Amúgy 11 Szu-35 volt több mint 1 milliárd dodó - ergo darabárra simán annyi, mint az F-35. vagyis egy modern gép ennyi, gyártsa akárki. A J-20 is ugyanennyi, csak ott sem hozzák nyílvánosságra, csaka nyugaton, mibe kerül. Valaki ad nekem linket, mibe került a Szu család vagy a J-20/31 kifejlesztése, gyártása? (nem érdekel az a válasz, hogy a CCCP idején a pénz nem számított).

Az F-35 gyenge pontja, hogy nem tud mindig a levegőben maradni, ahol ugyebàr nehezen erzékelhető.

Ezt a pista bácsi a kocsmában is mondhatta volna, egy haditechnikai blogon azért ne... Légi utántöltés létezik, meg aztán újra kell fegyverezni, meg a pilótának se árt kinyújtania a lábait - ha meg leszállt, akkor lásd lentebb:

De a reptéren màr nem az, meg a bàzis maga sem. Szóval csak mezitlàbasak ellen jó

Ez nekem magas... szóval a reptérre bejár aki akar, vagy mi? Nincsenek tele fegyveresekkel, páncélosokkal, nincs légvédelme, nincs messze a frontoktól, nincs vadászőrjárat, AWACS gépek, THAAD,/Patriot védelemnek... ez most trollkodás ugye?

Nem egy gép drága, hanem az a mennyiség lesz iszonyat drága, amit rendszerbe fognak állítani. 1700 db körüli jelenleg?
Minek kell ennyi?
Nagyhatalmak nem fognak összecsapni, vagy ha igen, akkor ott úgyis csak a töltetek száma számít, az teljesen jelentéktelen, hogy kinek mennyi repülője, vagy akár páncélosa van.
Persze a demokráciát továbbra is terjeszteni kell, de ahhoz meg nem kell 1700-as mennyiség, pár pár száz is bőven elég, sőt, talán pár tucat is.
Ott van pl. Kína. A katonai ereje sehol sincs az USA-éhoz képest és mégis lehagyta már gazdaságilag, ennélfogva pedig hamarosan a befolyása is nagyobb lesz a világon.
Régen persze kéz a kézben járt a hadsereg nagysága a befolyás nagyságával, de az atomkorszak óta már elég ha csak gazdaságilag vagy nagyhatalom, úgy is az dönti el, hogy mennyire tudod befolyásolni más országok politikáját.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 868
56 576
113
Ez a komment tökéletesen értelmetlen. Most az elejére van csak energiám reagálni...

F-35 - három típus kiváltására született (USAF, USN és MARINES egy-egy programja lenne), és ha ezt nézzük, leosztva hárommal egyáltalán nem drága (min kiváltja az F-16/F-18C és AV-8 típusokat). Ahogy ugyanis rendszerbe áll, úgy állítanak le helyette öregebb gépeket, így azt a költséget már kutya nem számolja le, stb. (igazából kell is, az elmúlt évtizedben szétrepülték a meglévőket, a flotta ki van zsigerelve)
Fiatalabb sárkány, kevesebb nagyjavítást igényel, modernebb kiszolgálóhálózat, full authority diagnosztika, kevesebb műszaki kell hozzá - mind-mind költségcsökkentő vonzat. Csak ez sehol nem szerepel (és egy repült órára minimum 10 munkaóra minden létező jetgép, így ez a fajsúlyos, hidd el).

Amúgy 11 Szu-35 volt több mint 1 milliárd dodó - ergo darabárra simán annyi, mint az F-35. vagyis egy modern gép ennyi, gyártsa akárki. A J-20 is ugyanennyi, csak ott sem hozzák nyílvánosságra, csaka nyugaton, mibe kerül. Valaki ad nekem linket, mibe került a Szu család vagy a J-20/31 kifejlesztése, gyártása? (nem érdekel az a válasz, hogy a CCCP idején a pénz nem számított).

Az F-35 gyenge pontja, hogy nem tud mindig a levegőben maradni, ahol ugyebàr nehezen erzékelhető.

Ezt a pista bácsi a kocsmában is mondhatta volna, egy haditechnikai blogon azért ne... Légi utántöltés létezik, meg aztán újra kell fegyverezni, meg a pilótának se árt kinyújtania a lábait - ha meg leszállt, akkor lásd lentebb:

De a reptéren màr nem az, meg a bàzis maga sem. Szóval csak mezitlàbasak ellen jó

Ez nekem magas... szóval a reptérre bejár aki akar, vagy mi? Nincsenek tele fegyveresekkel, páncélosokkal, nincs légvédelme, nincs messze a frontoktól, nincs vadászőrjárat, AWACS gépek, THAAD,/Patriot védelemnek... ez most trollkodás ugye?

Nem tudo mi lesz az USA jövője (nem is izgat), de hogy military szempontból ők diktálnak és őket másolja mindenki, az is biztos (Kína pl. full CTRL-C módban csinál mindent, zéró innovációval).
Köszi, hogy megerösitetted, hogy csak mezitlàbasak ellen jó. Mert egy nem-mezitlàbas pillanatok alatt szétcincàlja a csodafegyver bàzisàt és akkor annyi neki.
a mezitlabasok ellen meg A-10 kell stb, de bőven elèg a 4++ gen gép is.
Persze elküldhetnelek innen a p..., de én toleràns vagyok. Azt irsz, amit akarsz. Én is.
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
Köszi, hogy megerösitetted, hogy csak mezitlàbasak ellen jó. Mert egy nem-mezitlàbas pillanatok alatt szétcincàlja a csodafegyver bàzisàt és akkor annyi neki.
a mezitlabasok ellen meg A-10 kell stb, de bőven elèg a 4++ gen gép is.
Persze elküldhetnelek innen a p..., de én toleràns vagyok. Azt irsz, amit akarsz. Én is.

Minek vitatkozol vallási fanatikusokkal?

:irónia:
Voltál légiharcban F-35B-vel? Nem? Akkor honnan tudod mit tud? Az még a földön sem láccik vazze! És még az atomot is bírja!
:/irónia:
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Ezt azzal szokták magyarázni hogy kimegy a repóra addigra a 4 gen gépekből és ezért jön az f-35.



DE ha lehagyta akkor miért nem költ vagy 300 milliárd dollárt fegyverekre?

De 4 gen gépből is teljesen felesleges a több ezres mennyiség.
Az USA még mindig úgy viselkedik, mintha világháborúra készülne, pedig ha tényleg beütne a világháború, akkor tökéletesen haszontalan lenne az atomcsapások után a teljes fejlett technika.
Sőt, az a helyzet, hogy minél fejlettebb a technika, annál használhatatlanabb lenne az atomháború után.
A mezítlábasok kalasnyikovja működni fog, ha nem olvadt a használója kezére, de a vadászgép nem fog, még akkor sem, ha magát a támadást megússza, hisz a működéséhez szükséges infrastruktúrája bizonyára szétesik.

DE ha lehagyta akkor miért nem költ vagy 300 milliárd dollárt fegyverekre?

Mert felesleges költés lenne. Az atomfegyvereinek hála úgysem támadja meg senki (sőt, még azok nélkül sem támadnák). Annyi ereje meg bőven van, hogy egy esetleges öngyilkos hajlamú országot hagyományos fegyverekkel is meg tudjon rendszabályozni.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
  • Tetszik
Reactions: tindalos

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 240
113
Köszi, hogy megerösitetted, hogy csak mezitlàbasak ellen jó. Mert egy nem-mezitlàbas pillanatok alatt szétcincàlja a csodafegyver bàzisàt és akkor annyi neki.
a mezitlabasok ellen meg A-10 kell stb, de bőven elèg a 4++ gen gép is.
Persze elküldhetnelek innen a p..., de én toleràns vagyok. Azt irsz, amit akarsz. Én is.

Ezért szeretek idejárni - ennyi haditechnikailag zéró ahogy egymást gerjeszti :D
-Naná nem lesz atomháború - abba belehalna mindenki. Lépjünk.
-Ebből következően nem nyolc, mi mennyit bír nuki háborúban? Elpusztul a bioszféra, kit érdekel a kala működik utána...
-Hány hagymányos háború volt csak az elmúlt 20 évben? Légierővel, miegymással? Kezdj el számolni.
-Ha felesleges a 5.gen, akkor a ruszkik/kínaiak/mindenki miért is ilyeneket fejleszt zsenikém? (más kérdés igen vagy nem megy nekik...)
-Amennyi F-35 jön, annyi más gépet vonnak ki - összemnnyiség alig változik. Matek sem megy?
-Nem csak papucsosok vannak - elég sok nagy hadsereg létezik - F-22 vagy a Szu-35 szerinted turbánosok ellen van? (amúgy elkeserítelek F-35 és Szu-35 egy árban vannak).

Na legyetek okosabbak a Pentagon/Kreml összes szakértőjénél továbbra is, egy élmény volt ide benézni :D
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Hány hagymányos háború volt csak az elmúlt 20 évben? Légierővel, miegymással? Kezdj el számolni.

Ebben nem értek egyet.

98-óta nem volt semmi komoly.

2003-irak? Az vicc volt .
Afganisztán? :)
2006- Libanon? Merava 4+ apache +f-16 vs rgp-7,rpg-29
Líbia?

Igazából volt szovjet barát országokra támadt egy szuperhatalom .
Irak líbia

Molni is leírta hogy Vietnám óta nem került sor oylan háborúra ahol mind a két fél mellett egy szuperhatalom lett volna .
 

Ursa Maior

Well-Known Member
2017. február 2.
682
1 037
93
https://mno.hu/kulfold/london-felfu...vaval-es-orosz-diplomatakat-utasit-ki-2453582
"A brit kormány kiutasít 23 olyan orosz diplomatát, akikről megállapította, hogy hírszerzési tevékenységet folytatnak Nagy-Britanniában, és felfüggeszt minden magas szintű diplomáciai érintkezést Oroszországgal – jelentette be az MTI tudósítása szerint Theresa May brit miniszterelnök..."

Szerintem csomtig benyalnak az usa nak miutan az juncker konkretan megfenyegette oket
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 706
113
https://mno.hu/kulfold/london-felfu...vaval-es-orosz-diplomatakat-utasit-ki-2453582
"A brit kormány kiutasít 23 olyan orosz diplomatát, akikről megállapította, hogy hírszerzési tevékenységet folytatnak Nagy-Britanniában, és felfüggeszt minden magas szintű diplomáciai érintkezést Oroszországgal – jelentette be az MTI tudósítása szerint Theresa May brit miniszterelnök..."
Ugyanannyi brit diplomata lesz kiutasítva Moszkvából.
 
  • Tetszik
Reactions: szegcsab and zsolti

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Szerintem ennyire azért nem hülyék az oroszok, hogy olyan kémiai vegyületet alkalmazzanak ami csak rájuk jellemző.
Simán használhattak volna szarint is, bizti hogy van egy kicsi félre téve. De akár le is lőhették volna őket, sima rablásnak álcázva. (a szakma úgy is tudta volna hogy mi és miért történt)
Valahogy sántít ez a dolog...
Olyan szír fílingje van az egésznek.
Szerintem
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 706
113
Kivancsi vok.

Ha több akkor készek eszkalalni a dolgot.
A britek túl messzire mentek el ezúttal, agyatlan politikájukkal ők eszkalálják állandóan a két ország viszonyát. Ahogy az otromba May nyilatkozta: "más magyarázat nincs, csak az oroszok lehettek" Bizonyíték nuku, gyanúsított senki. Szerintem az MI-6 akciója volt.

Ezenkívül az RT-t , Chelsea és Arsenal-t is büntetni akarják.