[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 215
57 554
113
16 : 44 - 16 : 52 :D:D


Nekem csak 1 dolog nem tiszta,miért nem készülnek ilyen jellegű "leleplező" interjúk az amcsi elnökökkel,Korea,Wietnam,Irak,Panama,stb okán,mondjuk Orosz,vagy koreai,wietnami,stb oknyomozó riportel által?
Ugye nem az amcsi postás fényképezkedett pl az IS alapító tagjaival,Szaddam nem a banánfákról szüretelte a fegyvereket,amik miatt megtámadták pl.
Mi van az usa szövetségeseivel,ott is lenne mit oknyomozni,miért nem kérdezgetheti őket pl egy iraki,vagy szíriai újságíró....?
:rolleyes:
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 184
2 880
113
Azzal együtt TE végignézted :D?

Mert maga Putyin mondta azt, hogy ez a központi célja, hogy a fejletlenséget/csóróságot felszámolja, mert bár sikereket értek el ezen a téren szerinte is(ez nem kis részben a saját választóinak szólt ez a rész, konkrétan itt hazafelé beszélt direktben), de ez szerinte is BŐVEN van még hova fejlődjenek. Nekem itt abszolút őszintének tűnt, nagyjából akkor lenne nyugodt az az ember, ha úgy tudná átadni a stafétát, hogy technológiai szinten olyat tudnának előre lépni, mint kb. Kína, és az életminőség is fáj neki, hogy bőven elmarad az EU-s átlagtól még náluk.
A beszédnek is mindenki csak a végét olvasta el pedig az eleje szerintem fontosabb volt mint a fegyverekről szóló rész.
Mindenki szelektíven lát és hall, pedig ha azt valóban megcsinálják amiről ott beszél az veszélyesebb lenne az ellenfelekre nézve mint a fegyverek.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://karpathir.com/2018/03/12/porosenko-fegyvert-kerne-az-eu-tol/
"Petro Porosenko azt szeretné, ha az Európai Unió tagországai fegyvert adnának Ukrajnának.
Ezt az ukrán elnök személyesen jelentette ki az EU külpolitikai főmegbízottjával, Federica Mogherinivel folytatott megbeszélése alkalmával...
...Porosenko kijelentette: ideje az EU-nak is belátni, hogy az Ukrajnában zajló fegyveres konfliktusban Oroszország az agresszor, s ennek megfelelően védelmi fegyvert kell Ukrajna részére biztosítaniuk.
Azt is kérte, hogy a nemzetközi közösség ne ismerje el az orosz elnökválasztás krími lebonyolítását..."

-Hogy gyakorlatilag az EU adjon el fegyvert Ukrajnának (de ezt legalábbis az EU szervei és vezetői támogassák), még csak az kellene, mert ezzel gyakorlatilag Porosenkonak az a szándéka, hogy magát az EU-t közvetlenül belevonja az Ukrajnai konfliktusba Ukrajna oldalán, az oroszokkal szemben ( vannak mostanában elképzelései, mint pl Grúzia, Törökország, Ukrajna szövetség) miután az elfogadott Donbassz reintegrációs saláta törvény szerint Oroszország agresszor, aki megtámadta Ukrajna területét, és így gyakorlatilag kvázi háborút vív Ukrajnával szemben...
- Porosenkoék sajtója és propagandája mostanában azzal érvel, hogy mivel a Krím Ukrajna része, a Krímen is megtartott orosz elnökválasztás miatt a választás után megválasztott orosz elnököt nem lehet elismerni Oroszország elnökének, így Oroszországnak törvénytelen elnöke lesz.. ami érvelésből viszont meg az következik Oroszországot nem lehet ezután törvényesnek tekinteni.
Abban az esetben pedig, ha az EU Porosenko kérésére nem ismeri el az orosz elnökválasztás eredményét a Krímen, azzal Porosenko gyakorlatilag eléri, hogy arra hivatkozhasson később az EU-nak, hogy mivel az EU sem ismeri el az Orosz elnökválasztást a Krímen, így Putyin nem lehet törvényes elnök az EU szemében sem , Oroszországnak tehát nincs törvényes elnöke az EU szemében sem, így azzal az EU-nak (sem) nem is lehet tárgyalnia. (Ez alapján pedig tehát többek közt azonnal meg kellene szüntetni a Normandiai négyek tárgyalásait, és annak minden következményét- mint pl a Minszki megállapodások) Ezzel a célja pedig nem más, mint Oroszország elszigetelése nemzetközileg a jogra és törvénytelen állapotokra hivatkozva. Nem hinném hogy ezt önmaguktól találták volna ki. Egészen biztosan erre hivatkozna azonnal az USA is - tehát gyakorlatilag a teljes NATO.
Mindebből az következhet, hogy a NATO/EU-USA törvénytelennek fogja tekinteni Oroszország vezetését, ezért hivatkozhat majd arra, hogy vele szemben mint állammal szemben nem érvényesek az államközi szerződések, megállapodások... Minimum még több szankciót lehet majd Oroszországgal szemben bevezetni emiatt, és megtiltani más országoknak szankciók terhe mellett az Oroszországgal való együttműködést, kereskedelmet...

Azzal, hogy Porosenko egy füst alatt fegyvert kért az EU-tól gyakorlatilag az "agresszor" Oroszországgal szemben, és főleg, hogy gyakorlatilag már előre azt kéri az EU-tól hogy gyakorlatilag ne ismerje el az Oroszországi elnökválasztást, egy olyan diplomáciai csapdát állított az EU-nak, aminek következtében, ha az belemegy, minimum gyakorlatilag hosszú távon vége lehet minden tárgyalásnak és kapcsolatoknak az EU és Oroszország között.
Törvénytelen orosz választás > törvénytelen orosz elnök + EU fegyverszállítás az Oroszországgal hadban álló félnek + EU elköteleződés az Oroszországgal harcban álló félnek. = Nagy nagy baj.
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://lovasistvan.hu/2018/03/11/ir...-altal-vezetett-szabadkereskedelmi-ovezethez/
"Az Oroszország által vezetett Eurázsiai Gazdasági Unió (EEU) májusban felveheti Iránt tagjai közé, jelentette be Alexander Novák orosz energiaügyi miniszter és az orosz-iráni kormányközi bizottság társelnöke.
Mehdi Szanei, Irán moszkvai nagykövete elmondta, a felek közötti szabadkereskedelmi megállapodás majdnem készen van..."


Ez egy lavina kezdete lehet... És ennek fényében is érdemes minden mást is vizsgálni. (Szíria, Ukrajna, "migráns helyzet/vándorlások,Oroszországgal szembeni USA és EU politika, Oroszországi haderő és haditechnika fejlődése..., erő egyensúly eltolódások...Kína, Afrika, Közel Kelet... az EU befolyásolása... )
A világ változik, mindig is változott. Ez sokaknak érdeke, és vannak akiknek nem, de ez mindig is így volt. Az ellenérdekelt felek vagy beletörődnek a változásokba, vagy megpróbálják irányítani, befolyásolni azt. Vagy háborúk törnek ki. Mikor hogyan alakul. (jelenleg egy nagy háború senkinek sem valós érdeke, de egy háborút nem mindig a józan ész robbant ki)
A Szovjetuniónak rég vége, most egy másik és jelenleg (még) más jellegű nagy orosz vezetésű szövetség bővülése folyik. Miután Oroszországnak és az Eurázsiai Uniónak (is) csak tengeri (Kaszpi) határa van Iránnal, ez jelenleg érdekes start lehet. És ez még csak a kezdet a tervek szerint. Érdekes lesz, hogy Örményország is tag, és szomszédja Iránnak, de Örményország és Oroszország között ott van Grúzia, amely viszont meg a vezetése szintjén jelenleg a NATO-hoz akarna csatlakozni, viszont Dél-Oszétia már keresztbe betüremkedik mint kvázi orosz terület, de azért nem vágja ketté Grúziát. Viszont gyakorlatilag megfelezi a távolságot Oroszország és Örményország között, (amely meg ugye Iránnal határos) amely így pár tucat km csupán.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
16 499
59 982
113
Szerintem is. Mintha a megszokott vilàgunk (ha ezt lehet igy nevezni) egyszerre több helyen is komoly vàltozäsok elött àllna: Brexit, migrànsjelenség, sziriai konfliktus, nemzetközi vàmrendszer megkërdöjelezése az US àltal, Kina feltörèse, US szerepének lassù csökkenése, vita az EU jövöjèröl, vilaggazdasàg reagàlàsa a kamatszinvonal lassan belàthatò emelésére stb.
Az eddigi "kiszàmîthatòsàgnak" vége. Drasztikus vàltozàsok elött àll a vilàg, amiknek a kimenetele teljesen kiszàmithatatlan. És ehhez jàrul egy érzés, hogy " ez nem mehet igy tovább".
 

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 462
113
http://lovasistvan.hu/2018/03/11/ir...-altal-vezetett-szabadkereskedelmi-ovezethez/
"Az Oroszország által vezetett Eurázsiai Gazdasági Unió (EEU) májusban felveheti Iránt tagjai közé, jelentette be Alexander Novák orosz energiaügyi miniszter és az orosz-iráni kormányközi bizottság társelnöke.
Mehdi Szanei, Irán moszkvai nagykövete elmondta, a felek közötti szabadkereskedelmi megállapodás majdnem készen van..."


Ez egy lavina kezdete lehet... És ennek fényében is érdemes minden mást is vizsgálni. (Szíria, Ukrajna, "migráns helyzet/vándorlások,Oroszországgal szembeni USA és EU politika, Oroszországi haderő és haditechnika fejlődése..., erő egyensúly eltolódások...Kína, Afrika, Közel Kelet... az EU befolyásolása... )
A világ változik, mindig is változott. Ez sokaknak érdeke, és vannak akiknek nem, de ez mindig is így volt. Az ellenérdekelt felek vagy beletörődnek a változásokba, vagy megpróbálják irányítani, befolyásolni azt. Vagy háborúk törnek ki. Mikor hogyan alakul. (jelenleg egy nagy háború senkinek sem valós érdeke, de egy háborút nem mindig a józan ész robbant ki)
A Szovjetuniónak rég vége, most egy másik és jelenleg (még) más jellegű nagy orosz vezetésű szövetség bővülése folyik. Miután Oroszországnak és az Eurázsiai Uniónak (is) csak tengeri (Kaszpi) határa van Iránnal, ez jelenleg érdekes start lehet. És ez még csak a kezdet a tervek szerint. Érdekes lesz, hogy Örményország is tag, és szomszédja Iránnak, de Örményország és Oroszország között ott van Grúzia, amely viszont meg a vezetése szintjén jelenleg a NATO-hoz akarna csatlakozni, viszont Dél-Oszétia már keresztbe betüremkedik mint kvázi orosz terület, de azért nem vágja ketté Grúziát. Viszont gyakorlatilag megfelezi a távolságot Oroszország és Örményország között, (amely meg ugye Iránnal határos) amely így pár tucat km csupán.


http://lovasistvan.hu/2018/03/12/du...emberekrol-dobjatok-oket-oda-a-krokodiloknak/
"...Irán 3 milliárd dollár kölcsönt nyújt Iraknak, hogy segítsen az ország infrastruktúrájának újjáépítéséhez az Iszlám Állam veresége után, idézi az iráni alelnököt a Sputnik News orosz hírügynökség angol nyelvű szolgálata. Elmondta, a két ország vasútrendszerét összekötik, amely révén Irak bekapcsolódik a közép-ázsiai és kínai vasúti rendszerbe és az iráni vonatok el fogják érni a Földközi-tengeri térséget..."


Érdekes összefüggés lehet.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 842
19 834
113
Szerintem is. Mintha a megszokott vilàgunk (ha ezt lehet igy nevezni) egyszerre több helyen is komoly vàltozäsok elött àllna: Brexit, migrànsjelenség, sziriai konfliktus, nemzetközi vàmrendszer megkërdöjelezése az US àltal, Kina feltörèse, US szerepének lassù csökkenése, vita az EU jövöjèröl, vilaggazdasàg reagàlàsa a kamatszinvonal lassan belàthatò emelésére stb.
Az eddigi "kiszàmîthatòsàgnak" vége. Drasztikus vàltozàsok elött àll a vilàg, amiknek a kimenetele teljesen kiszàmithatatlan. És ehhez jàrul egy érzés, hogy " ez nem mehet igy tovább".

Ezt hívják hatalmi átrendeződésnek. Amíg nem alakul ki az új felállás addig ez lesz. A kérdés csak az, hogy ez az átrendeződés hogyan fog végbe menni. Sajnos a történelem azt mutatja, hogy egyetlen nagyhatalom sem nyugszik bele békésen státuszának elvesztésébe. Reméljük ez egyszer nem így lesz (bár én kétlem).
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 322
3 315
113
http://lovasistvan.hu/2018/03/12/du...emberekrol-dobjatok-oket-oda-a-krokodiloknak/
"...Irán 3 milliárd dollár kölcsönt nyújt Iraknak, hogy segítsen az ország infrastruktúrájának újjáépítéséhez az Iszlám Állam veresége után, idézi az iráni alelnököt a Sputnik News orosz hírügynökség angol nyelvű szolgálata. Elmondta, a két ország vasútrendszerét összekötik, amely révén Irak bekapcsolódik a közép-ázsiai és kínai vasúti rendszerbe és az iráni vonatok el fogják érni a Földközi-tengeri térséget..."


Érdekes összefüggés lehet.
És azután jön Sziria is
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 508
5 706
113
Ezt hívják hatalmi átrendeződésnek. Amíg nem alakul ki az új felállás addig ez lesz. A kérdés csak az, hogy ez az átrendeződés hogyan fog végbe menni. Sajnos a történelem azt mutatja, hogy egyetlen nagyhatalom sem nyugszik bele békésen státuszának elvesztésébe. Reméljük ez egyszer nem így lesz (bár én kétlem).

A Szovjetúnió nemcsak, hogy békésen belenyugodott a hatalma elvesztésébe, de békésen szét is esett.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 842
19 834
113
A Szovjetúnió nemcsak, hogy békésen belenyugodott a hatalma elvesztésébe, de békésen szét is esett.
Azért nem teljesen. Volt balhé ott is, lásd balti államok, plusz a puccskísérlet. Meg azért azt is tegyük hozzá, hogy nagyon más választása nem volt mint a tudomásulvétel. Olyan szegény volt az ország, hogy a háborúzáshoz nem lett volna ereje.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 179
50 478
113
Azért nem teljesen. Volt balhé ott is, lásd balti államok, plusz a puccskísérlet. Meg azért azt is tegyük hozzá, hogy nagyon más választása nem volt mint a tudomásulvétel. Olyan szegény volt az ország, hogy a háborúzáshoz nem lett volna ereje.
Bőven lett volna hozzá erejük, ha valamelyik vén agyatlannak a pártban elgurult volna a golyó, pont üveggé változtatták volna az USA-t, és Európát, meg Ázsiában mindent ahol amcsi bázis volt. Az nem egy elhúzódó háború lett volna óriási költségvonzattal, le volt gyártva annyi eszköz, amivel minden Nyugati országot le tudtak volna húzni a kőkorszakba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
17 179
50 478
113
Amennyi hagyományos fegyvere volt a Szu-nak, egy sok éves polgárháború lazán kijöhetett volna belőle. Ahhoz képest békésen, szervezetten lezajlott a felbomlás, mindannyiunk nagy szerencséjére.
Így igaz. Sok valós kritikát lehet mondani a Szu-ra, de egy biztos, hasonló helyzetben egy második világháborús Németország, Japán, megerőszakolta volna Gaiat. A Szu legnagyobb cselekedetei egyike volt pl. az első űrhajóson túl, hogy méltósággal és viszonylag rendezetten meg tudott szűnni. Marha sok ember szerintem a mai napig fel sem fogja, hogy ott mekkora szerencséje volt a világnak!

Nagyon kíváncsi vagyok rá, hogy az USA képes lesz e majd ugyan ilyen méltósággal veszíteni Kínával szemben. Félek tőle hogy NEM.
 
Status
Not open for further replies.