[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 867
56 571
113
Kinai gdp az us gdp 2/3-a. Ha meggondolom, honnan és mikor indultak....
Hagyjuk az àtlagkinait, mert olyan nincsen. Szegénység van az us-ben is. És növekszik, nem csökken...
Kinàban középosztàly a statisztika szerint, akinek 50-500000 usd vagyona van.
Ezek szerint 500000 felett 1/2 milliomos vagy 1 mio-ig? :)
 

kondorvi

Member
2013. július 8.
73
11
8
Khhhhhmmmm........ Nem kubai rakétaválság! Nem! Nem!
Török rakétaválság.
Ne nevezd át!
Nem kubai, nem, TÖRÖK !
Akárhányszor fogjátok megpróbálni mindig újra és újra ki fogom javítani.
Nem kubai, nem, nem, TÖRÖK !
:p
Namostakkor. Az 1961-es rakétaválságot a Szovjetúnió által Kubába telepített/telepítendó, Amerikát könnyen eléró atomrakéták illetve az azokat szállító hajók okozték. Erre az esetre utaltam. Nem kezertem össze mással.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 525
20 504
113
Namostakkor. Az 1961-es rakétaválságot a Szovjetúnió által Kubába telepített/telepítendó, Amerikát könnyen eléró atomrakéták illetve az azokat szállító hajók okozték. Erre az esetre utaltam. Nem kezertem össze mással.

Őőőő, a kubai telepítés kiváltó oka az amerikai rakéták Törökországba telepítése volt. Ezért "török"...
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 445
23 605
113
Namostakkor. Az 1961-es rakétaválságot a Szovjetúnió által Kubába telepített/telepítendó, Amerikát könnyen eléró atomrakéták illetve az azokat szállító hajók okozték. Erre az esetre utaltam. Nem kezertem össze mással.

Arra akart utalni, hogy a szovjet atomrakéták Kubába telepítése válasz volt az amerikai atomrakéták Törökországba telepítésére (Hruscsov amúgy nem tervezte ott tartani a szovjet rakétákat, csak azért telepítette őket Kubába, hogy utánna kölcsönösen kivonják a rakétákat mindkét országból)
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 052
9 574
113
Csak, hogy értsed, mi is a kínai valóság:
China-GDP-per-person.jpg

Tudom, hogy hét éves, de Kína alapvetően egy harmadik világbeli ország a mai napig. 1,4 milliárd lakosából egymilliárd úgy él, mint a négerek Afrikában! Ez nem az USA társadalmi képlete, hanem rosszabb mint Brazília! Ez az ország nem fog nyerni ha szembekerül az USA-val gazdasági téren. Nincs honnan nyernie, ez az ország még a vesztes oldalon van és ha nem vigyáz, akkor ott is marad!

Az USA-ban jártam nemrég, és sikerült vennem cipőfűzőt kb. 4000 Ft-ért. Ha mindenért 5x-10x annyi árat kérnek, akkor persze, hogy magasabb az amerikai GDP, és az egy főre jutó GDP is. Csak éppen ebből nem következik, hogy a termelés is többszöröse lenne pl. a kínainak.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and blitzkrieg

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Az USA-ban jártam nemrég, és sikerült vennem cipőfűzőt kb. 4000 Ft-ért. Ha mindenért 5x-10x annyi árat kérnek, akkor persze, hogy magasabb az amerikai GDP, és az egy főre jutó GDP is. Csak éppen ebből nem következik, hogy a termelés is többszöröse lenne pl. a kínainak.
Közgazdaságtan professzorom, nem akarsz egy Nobel díjat?
:p
 

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Namostakkor. Az 1961-es rakétaválságot a Szovjetúnió által Kubába telepített/telepítendó, Amerikát könnyen eléró atomrakéták illetve az azokat szállító hajók okozték. Erre az esetre utaltam. Nem kezertem össze mással.
Namostakkor, azért kubai mert a hülyék fejébe megpróbálják az állandó ismételgetéssel belevésni azt a hazugságot, hogy az oroszok voltak az agresszorok és ők a hibásak.
Sikerült nekik.
 

gonny

Well-Known Member
2016. december 24.
461
366
63
Namostakkor, azért kubai mert a hülyék fejébe megpróbálják az állandó ismételgetéssel belevésni azt a hazugságot, hogy az oroszok voltak az agresszorok és ők a hibásak.
Sikerült nekik.
Ez azért ÍGY nem igaz.
Valóban a jenkik
(megtetszett ez a szó, na)
kezdték Törökországban, de zajos kenyértörésre mégiscsak az oroszok vitték Kubában.
A megegyezésnek meg -ugye- része volt a kölcsönös titoktartás arról, hogy miért is vonták ki az amcsi rakétákat Töröko.-ból, néhány évvel később.
Vagyis a szovjetek asszisztáltak az amerikai sajtóinterpretációhoz.
(Mi mást tehettek volna.)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 814
30 836
113
Pénz van, épp csak nem engednek be senkit. Az idegen nyelveket (beleértve az angolt) azért sem nagyon oktatják, mert minden nyelv szerintük hozza magával a kultúráját is, ami végülis igaz. Ők meg nem kérnek a multikultiból. A társadalmuk rendmániás, munkamániás, tisztaságmániás, rengeteg sajátos hagyománnyal. Ebbe még az európai sem fér bele, nem hogy a közel-keleti és annak is az alja.
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 240
113
Az USA-ban jártam nemrég, és sikerült vennem cipőfűzőt kb. 4000 Ft-ért. Ha mindenért 5x-10x annyi árat kérnek, akkor persze, hogy magasabb az amerikai GDP, és az egy főre jutó GDP is. Csak éppen ebből nem következik, hogy a termelés is többszöröse lenne pl. a kínainak.

Nem, csak téged b*asztak át... :D
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Én eddig úgy tudtam, hogy a Monarchia mozgósított Szerbia ellen dacára annak, hogy Pétervár jelezte, ebben az estben ő is mozgósít.

http://www.origo.hu/tudomany/torten...-kitorese-a-merenylettol-a-haduzenetekig.html
A szerb kormány július 23-án este kapta meg az ultimátumot, és 48 órája volt arra, hogy választ adjon a belgrádi osztrák–magyar követnek. Kezdetben úgy tűnt, hogy Szerbia hajlik az ultimátum elfogadására. Ez megnyugtatóan rendezte volna a konfliktust, hiszen eddig a pontig egyetlen más nagyhatalom érdeke sem került veszélybe. Július 25-én délelőtt a szerb kormány elfogadta a Monarchia követeléseit, délután azonban megérkezett Szerbia oroszországi nagykövetének jelentése, amely megfordította az apatikus belgrádi hangulatot. A diplomata értesülése szerint a cár udvarában erőteljes szerbbarát hangulat uralkodik, a cár pedig kihirdette a mozgósítást közvetlenül megelőző szintet: „a háborús felkészülési időszakot”.
Oroszország nem akart háborút, hiszen nem érezte még magát fölkészülve a konfliktusra. A „háborús felkészülési időszak” meghirdetését így – noha számoltak a következményekkel – főként a diplomáciai nyomásgyakorlás eszközének szánták Ausztriával szemben, azt kérvén, hosszabbítsák meg a Szerbiának adott ultimátum határidejét. Ausztria erre nem volt hajlandó, így miután Nikola Pasic szerb miniszterelnök alig negyed órával az ultimátum lejártát megelőzően személyesen átadta az osztrák–magyar követnek a követeléseket részben elutasító választ, az osztrák–magyar követség munkatársai egy órán belül elhagyták Belgrádot. A diplomáciai kapcsolatok megszakítását követően július 28-án, kedden Bécsből megérkezett a hadüzenet is Belgrádba. Eközben pedig már nagyban zajlott az osztrák–magyar hadsereg részleges mozgósítása Szerbia ellen.
Noha további kísérletek történtek a helyzet békés rendezésére, Oroszország végül július 30-án kihirdette az általános mozgósításról szóló rendeletet, a tartalékosoknak másnap kellett jelentkezniük a laktanyákban. Az orosz belügyminiszter, mielőtt aláírta, keresztet vetett: tudta jól, hogy a döntésnek milyen következményei lehetnek. Az európai nagyhatalmak attól rettegtek, hogy lemaradnak, ha nem mozgósítanak időben: az Osztrák–Magyar Monarchia július 31-én rendelte el az általános mozgósítást, oroszellenes éllel.
A magát az orosz mozgósítás miatt fenyegetve érző Németország ezt követően „háborús veszélyhelyzetet” hirdetett – ez az utolsó lépés a mozgósítás előtt –, és július 31-én két ultimátumot juttatott célba. Figyelmeztették Oroszországot, hogy amennyiben 12 órán belül nem hagy fel az általános mozgósítással, Németország is mozgósít, Franciaországtól pedig 18 órán belül garanciát követelt, hogy semleges marad egy esetleges német–orosz háborúban. Ez utóbbi az 1892. évi orosz–francia szerződés alapján nyilvánvalóan képtelen kérés volt, Oroszország pedig nem hátrálhatott meg. Amikor augusztus 1-jén az orosz külügyminisztériumban a német követ átvette Oroszországnak a mozgósítás leállítását elutasító válaszát, már ott lapult a táskájában a hadüzenet.

Szerintem egyértelmű, hogy az első világháború Oroszország miatt lett világháború. A Monarchia miatt csak egy kis jelentéktelen összecsapás lett volna. Tegyük hozzá, hogy a Monarchia teljesen jogosan támadta meg a szerbeket, hisz az államuk terrorszervezetet segített, akik nem csak a trónörököst ölték meg, de már hosszú ideje teljesen nyiltan próbálták destabilizálni a Monarchiát.
Azt is hozzátenném, hogy a merénylet után az angolok és a franciák is elítélték a szerbek cselekedetét. Ha közvetlenül a merénylet után támad a Monarchia, valószínűleg nem lesz világháború belőle, csakhát túlságosan legálisan akartak eljárni, előbb lefolytatták a nyomozást, közben meg a szerbeknek volt ideje megbeszélni az oroszokkal a helyzetet, azok meg aztán bele tudták rángatni a többieket is egy olyan ország piszkos ügye miatt kitört háborúba, amit ők is elítéltek.