[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 045
113
Szerintem ez rosszabb, mint a Hidegháború volt, mert akkor volt kettő kb. egyenrangú szuperhatalom. Ez a jelenben nincs így, van egy feltörekvő kihívó Kína személyében, és van egy mindig üthető Oroszország, miközben bár az USA elkezdte a lejtmenetet, még mindig ő az egyedüli szuperhatalom a maga PaxAmerikájával, és a hetekben lezajló totális Neokon kül-, és biztonságpolitikai fordulatával. Rossz vége lesz ennek...! :(
Egyértelmű.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 085
82 705
113
Szerintem ez rosszabb, mint a Hidegháború volt, mert akkor volt kettő kb. egyenrangú szuperhatalom. Ez a jelenben nincs így, van egy feltörekvő kihívó Kína személyében, és van egy mindig üthető Oroszország, miközben bár az USA elkezdte a lejtmenetet, még mindig ő az egyedüli szuperhatalom a maga PaxAmerikájával, és a hetekben lezajló totális Neokon kül-, és biztonságpolitikai fordulatával. Rossz vége lesz ennek...! :(

Így van, ez már rosszabb.A szerb külügyminisztert idézve ez már "Jeges háború"
 
  • Tetszik
Reactions: Python and tonyo

sidewinder12

Well-Known Member
2016. október 11.
1 689
9 537
113
Alapvetően igaza van Margarita Szimonjannak. Viszont az nagy szerencse,hogy az igazi RT-nél nem alkalmazzák azt aki ezt az oldalt szerkeszti,mert a címadás meg a szöveg az úgy az internetes hírközlés legalja szintjét, a 444.hu-t meg a like vadász oldalak "minőségét" (pl. és akkor beleesett a 4 éves kislány a vízbe aki nem tudott úszni, és ott csoda történt) hozza sajnos. Erről leszokhatnának. Ha már úgy próbálja magát eladni, mintha ő volna a RT hivatalos magyar oldala(amiről évekkel ezelőtt maga az oroszországi főnökség mondta, hogy ilyen nem lesz),akkor már adjon a minőségre, ahogy az igazi RT is megteszi ezt. Ha használja az RT emblémáját, akkor legyen is méltó hozzá, ne csak egy 444 szintű hulladékot dobjon össze.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 342
4 945
113

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
Mi a fenéért kell csatlósozni, amikor a súlyunkhoz képest a legtöbbet tesszük amit ép ésszel és kurázsival lehet. Talán az Orosz Birodalom emiatt a hozzáállás miatt veszíti el a saját csatlósait, akik amúgy a barátai is lehettek volna, ha nem a birodalmi gőggel közelítenek feléjük? Mondom ezt úgy, hogy egyre inkább kedvelem az orosz kultúrát, geopolitikában egyértelműen a kisebbik rosszként látom, és kifejezetten jól kijövök az orosz emberekkel, de sajnos gyakran találkozom evvel a pökhendi ruszki attitűddel is. Ilyenkor egy kis box segít, hogy ismét egyenlő tárgyalófélnek tekintsenek :) Nézd én Trianon okát is magunkban keresem, talán Te is feltehetnéd magadnak a kérdést, hogy pl. Ukrajnáért csakis 100%ban az egyébként vitathatatlanul ördögi neokonok felelősek, vagy egy csipetnyi része van benne a rugalmatlan orosz felsőbbrendűsködésnek is?


Ilyen az mikor egy ország csak egy csatlós-nem hozhat önálló politikai döntést. Ugyanennyi Oo-ban akreditált külföldi diplomata lesz kiutasítva Moszkvából.(remélhetőleg)
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

melampo

Well-Known Member
2014. április 20.
2 192
2 888
113
Azt értem, hogy ez a féleszű tyúk a "Vaslady" utódjaként próbál tetszelegni, de eléggé gyenge (és főleg ostoba) utánzat...
Mindig csodálkozva figyelem az ilyen arrogáns, korlátolt, semmilyen téren semmit felmutatni nem tudó kizárólag a gerinctelen törleszkedésben, helyezkedésben eredményes még színészkedni sem képes politikusokat
Rejtély hogyan kerülnek ezek ilyen és hasonló pozíciókba.
 
  • Tetszik
Reactions: cinikus

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Szerintem ez rosszabb, mint a Hidegháború volt, mert akkor volt kettő kb. egyenrangú szuperhatalom. Ez a jelenben nincs így, van egy feltörekvő kihívó Kína személyében, és van egy mindig üthető Oroszország, miközben bár az USA elkezdte a lejtmenetet, még mindig ő az egyedüli szuperhatalom a maga PaxAmerikájával, és a hetekben lezajló totális Neokon kül-, és biztonságpolitikai fordulatával. Rossz vége lesz ennek...! :(

A mostani helyzet rosszabb az USA számára. Ma jóval kisebb a súlya a világgazdaságban, mint akkor volt. Kína pedig sokkal nagyobb súlyú ma, mint amilyen volt a Szu annak idején. Lakosságszámban pedig Kína a sokkal nagyobb, a Szu lakossága pedig nem sokkal volt nagyobb akkoriban az USA-nál.
Ráadásul míg Kína súlya folyamatosan nő, az USA-é már hosszú ideje csökken.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
1 diplomatát. Valószínűleg egyeztettek ki legyen és ki jön helyette. :)

Azért a számokon látszik, hogy a németek, a franciák és az olaszok se nagyon rajonganak a kiutasításért. Míg pl. a jelentéktelen Litvánia kiutasít 21 diplomatát (vannak egyáltalán annyian egy olyan kicsi országban?) addig a többi nagy csak 4-4-2-t. Pedig ott bizonyára sokkal több orosz van. Amolyan szövetségesi szolidaritásból megmutatják, hogy ugyan veletek tartunk (angolokkal, amerikaiakkal), de nem értünk egyet az iránnyal.
 

Premortem

Well-Known Member
2017. november 9.
442
680
93
De valóban feltűnő, hogy viszonylak karakteres vezetők után egyre több ilyen karikatúra/báb kerül pozícióba. Johnson, Juncker, Trump... nem jót jelent.

Mindig csodálkozva figyelem az ilyen arrogáns, korlátolt, semmilyen téren semmit felmutatni nem tudó kizárólag a gerinctelen törleszkedésben, helyezkedésben eredményes még színészkedni sem képes politikusokat
Rejtély hogyan kerülnek ezek ilyen és hasonló pozíciókba.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 045
113
A banya már nukleáris fegyverekkel fenyegeti Oroszországot.

https://www.dailystar.co.uk/news/la...Theresa-May-Trident-Sergei-Skripal-Spy-Poison

Közben elfelejti, hogy két Vojevoda leradírozná a szigetországot a térképről. :)
Lassabban azért a testtel, én mondjuk kurvára nem örülnék semmiféle Vojevodázásnak SEM, mert az a "leradírozná a szigetországot" kb. rögtön járna néhány százezer magyar halálával is.London ugye a második legnagyobb város, meg tudom hogy nem ott él, de pl. Pocok75 is jó arcnak tűnt nekem eddig innen a fórumról, igen sajnálnám...

Marhára elegem van a sok vérgőzös hülye politikusból, akik oda vissza fenyegetik egymást. Józan ész, nyugodt párbeszéd, ez kell hogy legyen a cél, nem ez ami most van. Ezen mi "kisemberek" csak veszíthetünk!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 808
47 045
113
Te mégis azt következtetted ki, hogy az USA le fogja atomozni Oroszországot. Még mindig nem válaszoltál rá, hogy mit nyerne azzal az USA?
Igen, nem igazán értem én sem ezt a nagy Orosz ellenességet az USA részéről, azzal egyet értek Blogennel, hogy NEM Oroszország a fő probléma az USA számára valójában, hanem Kína. Az Oroszoknak sem szándékuk, sem képességük nincs arra hogy katonailag fenyegessék az USA-t. Megvédeni meg fogják tudni magukat az atomarzenál miatt legvégső esetben úgy, hogy ha kell magukkal rántják az USA-t a teljes pusztulásba, de nem tudnak tenni az amik ellen semmit érdemben. Őket ki nem fogják tudni túrni sehonnan, pláne nem úgy hogy közben az USA nem követ el folyamatosan ki nem kényszerített önhibákat sorozatban(ezt mondjuk úgy néz ki, a törököknél pont megcsinálták). Meggyőződésem az anti orosz propaganda ellenére, hogy nem is akarnak azok semmi támadó műveletet a nyugat ellen. Annyi a céljuk hogy hagyják őket élni, és lehetőleg az Orosz kisebbséget, illetve a nekik "közel külföldöt" a régi befolyási övezetet ne nagyon basztassa senki. DE többet nem akarnak, és nem is tudnának elérni.

Kína viszont más. Kína világgazdasági jelentősége a mindenféle mondvacsinált statisztikák ellenére a VALÓSÁGBAN már legalább olyan súlyú mint az USA-é. S az idő nekik dolgozik. Kína olyan "éhes", hogy nyomul minden fronton a HT-területén, amivel erőprojekciót érhet el. Ő terjeszkedni akar, terjeszkedik jelenidőben, és fog is!
Építi a szigeteit, nyomul Afrikában, létrehoz új katonai bázisokat, fossa ki a rombolókat.

Szerintem csak a hülye nem látja, hogy itt az igazi ellenlábasok Kína és az USA. Ezért nem tudom hova tenni ezt az egész anti Orosz propagandát az USA részéről, szerintem a rossz ellenfelet birizgálják, amivel csak veszíthetnek, de nyerni nem fognak vele semmit. Kína közben meg röhög a markába...