[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Szergej Sojgu orosz védelmi miniszter kedden beszélt arról, hogy Oroszország feltétlenül reagálna arra, ha Finnország és Svédország csatlakozna a NATO-hoz - írja az yle. Sojgu szerint a NATO repülői Kelet-Európában és az orosz hibrid fenyegetés ellen felállított központok Finnországban, Észtországban, Lengyelországban, Németországban és Franciaországban egyértelműen az egyre szorosabb védelmi együttműködés jelei.
Az oroszok fenyegetőznek, mert Finnország és Svédország túl jóban lett a NATO-val
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 257
5 304
113
Semmi köze hozzá. Venezuelának nincs semmije(gazdasága) az olajon kívül. Viszonylag jól éltek mikor 100+ volt az olaj ára. Másik dolog, hogy a legnagyobb venezuelai olaj importőrből (usa)olaj exportőr lett. Ugyanez lenne, ha amerikai báb irányítaná Venezuelát-illetve hitelekből élnének.
A totális kommunizmus amit a "hős" Chavez meg a buszsofőr bevezetett ugye nem számít? Központi árszabályozás, más tulajdonának elvétele(államosítás) stb.. Érdekes mindig a kommunista országokban élnek szarul az emberek. Arról nem is beszélve, hogy nem csak az olajár esik, hanem a venezuelaiak kitermelése is. Miért? A húgyagyú komcsik nemhogy fejleszteni, de a szükséges karbantartásokat elvégezni sem akarták. Ilyen rosszul még sosem éltek. Éheznek, éhen halnak az emberek békeidőben? Pff. na ez a chavezizmus. A buszsofőr meg elcsalja a választásokat, most már csak tényleg puccsal/felkeléssel lehet megbuktatni. Így jártak a venezuelaiak, majd talán tanulnak belőle legközelebb.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nagy felfordulást hozhat az augusztus az olaj világpiacán, ezzel az üzemanyagok árában is, miután a hónap első napjaiban életbe lép az újabb amerikai szankciók első hulláma Iránnal szemben. Szakértők nem számítanak gyengéd válaszra a teheráni rezsimtől, miután a perzsa ország elvesztheti az olajexportból származó bevételeit.
Az elmúlt napok az amerikai és az iráni vezetők éles szóváltását hozták, ám ez csak a bevezető volt azt megelőzően, hogy augusztus első hetében hatályba lép a washingtoni adminisztráció új szankcióinak első hulláma a perzsa állam ellen. Az eredmény néhány héten belül újabb rázkódás lehet az fekete arany piacán - derül ki a CNBC előrejelzéséből. A legnagyobb kockázat az, hogy Irán az újabb korlátozásokra válaszul kisvártatva újraindítja nukleáris programját, amelynek leállításáról 2015-ben megállapodott az USA-val és öt további jelentős hatalommal. Az USA garabonciás elnöke májusban visszavonta országa a részvételét az egyezmény végrehajtásában. Franciaország, Kína, Nagy-Britannia, Németország és Oroszország kitart mellette, ezért igyekszik enyhíteni a Trump-adminisztráció lépésének káros hatásait.
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd...enzin-benzinar-dragulas-novekedes.666819.html
 
  • Tetszik
Reactions: dragonette

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Donald Trump hivatalos álláspontja szerint egyre jobbak a kapcsolatok Észak-Koreával. Persze ez nincs így, és a háttérben ideges is miatt. A Washington Post legalább is úgy értesült, hogy az elnököt bosszantja, hogy nem haladnak egyről a kettőre, és folyamatosan zargatja emiatt a tanácsadóit.
A probléma gyökere, hogy a felek között nincs kötelező érvényű szerződés. Csak egy kézfogás és a csúcstalálkozón aláírt 400 szavas dokumentum köti össze őket, amiben nem vezetik le pontosan, hogy milyen lépéseknek kellene történniük a feszültségek enyhítésére.
Trumpnak kezd leesni, hogy Kim Dzsongun átverte
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

krokomach

Well-Known Member
2010. április 27.
10 729
11 461
113
https://hu.news-front.info/2018/07/...ru-elojelei-a-kovetkezmenenyekre-gondoljatok/
"A NATO a hidegháború óta nem látott hadgyakorlatot fog tartani novemberben. A helyszín Lengyelország, Litvánia, Észtország. A katonai tréningen egy elképzelt Európába betörő ország invázióját fogják szimulálni. Oroszország aggódik és már jelezte nem tetszését.
Nyilván kitaláltad, hogy az elképzel ellenség azok a ruszkik lesznek.
Nem sokkal azután, hogy Oroszország befejezte a szovjet idők óta nem látott harckészültségi hadgyakorlatot, máris belekezdett az Uralnál a ballisztikus rakéták magas riadókészültségének gyakorlatába, hogy felmérjék, milyen gyorsan tudnak reagálni a parancsokra.
A gyakorlat műveletében részt vesznek a nukleáris Topol (SS-25 Sickle) interkontinentális ballisztikus rakéták és az RS-20V Voyevoda (SS-18 Satan) ballisztikus rakétarendszer.
Konstantin Sivkov nyugalmazott orosz katonai főparancsnok szerint a korábban lezajlott hadgyakorlat célja az volt, hogy felmérjék, hogyan tudnának hatékonyan szembeszállni a Japán és az Egyesült Államok haderejével..."
 
  • Tetszik
Reactions: tindalos

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nagyon súlyos árat fizet majd a világ azért, hogy Donald Trump, az USA elnöke az America first! politika jegyében feladta a liberális világrend fenntartását, amelynek az USA volt a legnagyobb haszonélvezője, például azzal, hogy megnyerte a hidegháborút és az elmúlt 70 évben elkerült egy újabb világégést. A világrendszer, amelyben élünk, már Trump megjelenése előtt is nyomás alatt volt főként Peking és Moszkva izmozása, illetve a 2008-2009-es világgazdasági válság miatt, amely megrogyasztotta a piacgazdaság önszabályozó erejének hitelességét. Most azonban sokan attól tartanak, hogy túl nagy károk keletkeztek. Robert Kagan konzervatív külpolitikai szakértő például nemrégiben annak a véleményének adott hangot a Washington Postban, hogy nyakunkon a világválság.
Minden összeállt a következő összeomláshoz


Az USA és az EU kereskedelmi háborújának nincs vége, Trump és Juncker a gyakorlatban csak fegyverszünetet kötöttek. A már bevezetett vámok maradnak, de újakat egyelőre nem vezetnek be. Más konkrétumban alig állapodtak meg, de Washington és Brüsszel tárgyalásokat kezdenek, ami mindenképpen jó hír.
A tárgyalások céljául kitűzött teljesen szabad kereskedelem viszont biztosan nem elérhető, az USA és az EU közti szabadkereskedelmi megállapodás is elhalt, egyebek mellett a klórozott csirkehúson. Mivel a hivatalos cél nem elérhető, kérdés, hogy van-e olyan, ami mindkét fél számára elérhető és kielégítő. Trump részéről egyrészt racionális döntés volt fegyverszünetet kötni az EU-val, és racionális lenne megtartani, sőt békévé mélyíteni. Ugyanakkor a fegyverszünet beleillik a valóságshow-külpolitikába, amit Trump űz, ráadásul belpolitikailag nagy szüksége volt valamire, amit sikerként mutathat föl.
Trump megkimdzsongunolta Junckert
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Heves küzdelem folyik az Egyesült Államok és Oroszország között az európai földgázpiacért. Európa bizonyos országaiban a közel-keleti és (észak)-afrikai LNG már az árakat tekintve is versenyképes, Donald Trumpnak a globális kereskedelem átformálására irányuló tervei, valamint az amerikai gáztermelés bővülése pedig hamarosan a tengerentúli termelőket is helyzetbe hozhatja.
Kulcsszerepet szánna az Egyesült Államok és az Európai Unió a földgáznak kapcsolataik új szakaszában. Ez derül ki abból, hogy a korábbinál több amerikai cseppfolyósított gáz (LNG) európai vásárlására és az ezt lehetővé tevő újabb terminálok építésére tett ígéretet Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke a minap, Donald Trumppal, az Egyesült Államok elnökével folytatott kétórás tárgyalásán. Trump állítása szerint kölcsönösen előnyös kereskedelemre törekszik az Európai Unióval, de korábban hasonló kijelentések hangzottak el Oroszország részéről is.
Trump és Putyin küzdelme fogja meghatározni a gázszámládat?
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed
T

Törölt tag 1586

Guest
Szerintem elég jól kifejtettem, hogy NATO csatlakozás nékül nem működött volna a Honvédséget lezüllesztő "majd megvéd minket a NATO" politikai közmegegyezés.
A NATO nem megerősített minket, hanem elkényelmesített, ráadásul mindig a NATO-tagságra hivatkozásul épültek le a különféle képességek, mindenféle pótlás nélkül.
Inkább itt szólnék ehhez hozzá mint a Typhoon topicban.

A NATO hidegháborús "termék" és a Ny.Eu.i országok véd és dacszövetségeként jött létre a Szu.ellenében.
Az hogy a hidegháború végén nem feloszlatták hanem keleti irányban bővítették szerintem sokkal inkább hidegháború nyertes hatalmainak nagyhatalmi arroganciája mint a kis K.Eu.i államoknak nyújtott biztonsági garancia.

A történelemben én nem ismerek olyan példát amikor egy nagyhatalom önzetlenül egy megtámadott kis ország segítségére sietett (ha tévedek javítsatok ki..)

Trump a Montenegrói példálózással csak kimondta amit eddig is tudni lehetett...adott esetben a nagyobb Ny.i NATO országoknak esze ágában sem lenne megvédeni K.Eu.t.

Jó lenne ha a védelmi politikánk a jövőben ebből indulna ki.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 425
7 987
113
Inkább itt szólnék ehhez hozzá mint a Typhoon topicban.

A NATO hidegháborús "termék" és a Ny.Eu.i országok véd és dacszövetségeként jött létre a Szu.ellenében.
Az hogy a hidegháború végén nem feloszlatták hanem keleti irányban bővítették szerintem sokkal inkább hidegháború nyertes hatalmainak nagyhatalmi arroganciája mint a kis K.Eu.i államoknak nyújtott biztonsági garancia.

A történelemben én nem ismerek olyan példát amikor egy nagyhatalom önzetlenül egy megtámadott kis ország segítségére sietett (ha tévedek javítsatok ki..)

Trump a Montenegrói példálózással csak kimondta amit eddig is tudni lehetett...adott esetben a nagyobb Ny.i NATO országoknak esze ágában sem lenne megvédeni K.Eu.t.

Jó lenne ha a védelmi politikánk a jövőben ebből indulna ki.
Tökéletes :)
A kis K.Eu.t. országok jóformán azzon a biztonsági térképen nem is létezünk.
Bármilyen nagyobb konfliktus esetén beáldoznának minket. Még nukuval is ha a helyzet úgy kívánja.
Továbbá mivel nem vagyunk zsíros fizető ügyfél (tőke erős) így ebből kifolyólag nem is vehetnek oly mértékben számításba. És ez a közel jövőben még jobban éreztetni fogja magát.
Így ebből a szempontokból a Nato tagságnak nem sok értelme van.
Szerintem sokkal jobban járnánk ha elkezdenék a K.K.E. országai egy mélyebb katonai szintű összefogást. Bevonva azokat a nyugati (Bajor,Osztràk, Észak olaszországi megyék) akik reálissan jobban gondolkodnak. Még a háttér is adva lenne hogy egy normális hadipart megcsináljanak.
Ha pedig "kihagynák őket" akkor is életszerübb lenne ez a szerepvállalás a K.K.E országoktól mint a Nato ban való pincsi szerep. (Alárendelt)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Moszkva erőt mutatott Szíriában, míg az Egyesült Államok csak látszatcselekvésekkel próbálta megmutatni: zavarják a tömeggyilkosságok és az emberi jogok sérelme. Ez viszont az ország politikai és gazdasági erejének jelentős csökkenéséhez vezetett. Vlagyimir Putyin nyert az országban, és a térség többi vezetőjének is inkább az ő barátságát kell keresnie. Az amerikai eljelentéktelenedés legnagyobb áldozata eddig Európa volt.
Az USA elveszítette a háborút, Európa fizeti meg az árát


Az egyik ausztrál lapban megjelent hírt az Irán elleni várható csapásról a miniszter "komplett kitalációnak" minősítette. A Pentagon vezetője újságíróknak leszögezte: Donald Trump és Vlagyimir Putyin orosz elnök helsinki csúcstalálkozója nem hozott változást az amerikai külpolitikában.
Mattis megerősítette azt is, hogy Szíriában továbbra sincs katonai együttműködés Washington és Moszkva között, és Donald Trumptól nem is érkezett ilyen jellegű kérés. Elmondta továbbá, hogy Washington fontolóra vette katonai szakértők Észak-Koreába küldését a koreai háborúban elesett amerikai katonák földi maradványainak felkutatására. James Mattis pozitívan értékelte, hogy Észak-Korea döntése nyomán péntekre virradóra megkezdődött az amerikai halottak földi maradványainak hazaszállítása.
James Mattis amerikai védelmi miniszter cáfolta pénteken, hogy Washington Irán elleni csapást készítene elő
 
  • Tetszik
Reactions: nekerdez

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 362
14 240
113
Moszkva erőt mutatott Szíriában, míg az Egyesült Államok csak látszatcselekvésekkel próbálta megmutatni: zavarják a tömeggyilkosságok és az emberi jogok sérelme. Ez viszont az ország politikai és gazdasági erejének jelentős csökkenéséhez vezetett. Vlagyimir Putyin nyert az országban, és a térség többi vezetőjének is inkább az ő barátságát kell keresnie. Az amerikai eljelentéktelenedés legnagyobb áldozata eddig Európa volt.
Az USA elveszítette a háborút, Európa fizeti meg az árát


Az egyik ausztrál lapban megjelent hírt az Irán elleni várható csapásról a miniszter "komplett kitalációnak" minősítette. A Pentagon vezetője újságíróknak leszögezte: Donald Trump és Vlagyimir Putyin orosz elnök helsinki csúcstalálkozója nem hozott változást az amerikai külpolitikában.
Mattis megerősítette azt is, hogy Szíriában továbbra sincs katonai együttműködés Washington és Moszkva között, és Donald Trumptól nem is érkezett ilyen jellegű kérés. Elmondta továbbá, hogy Washington fontolóra vette katonai szakértők Észak-Koreába küldését a koreai háborúban elesett amerikai katonák földi maradványainak felkutatására. James Mattis pozitívan értékelte, hogy Észak-Korea döntése nyomán péntekre virradóra megkezdődött az amerikai halottak földi maradványainak hazaszállítása.
James Mattis amerikai védelmi miniszter cáfolta pénteken, hogy Washington Irán elleni csapást készítene elő

Ez is egy nézőpont.
Szerintem USA szempontjából tökmindegy Assad megy vagy marad, ez arcvesztés csak. Mert ha az allahakbáros csírák nyernek annó, azzal sem lettek volna előrébb, azokból az életben nem lett volna szövetséges - azok aztán őrült nyugatellenesek. Lett volna még egy szarfészek. Amit akartak, az a károkozás, a pusztítás mind nagyobb mértékben jól elhúzva - ezt meg is csinálták. Izrael happy, SA happy, oroszország pedig be lett húzva egy háborúba, amire költhetnek (mert ott tartani ennyiy harci eszközt, azokat üzemeltetni, a felhasznált fegyverek nem két fillér ám...). Cserébe az oroszok visszaléptek a világtérképre, szóval win-win. A nagypolitika erről szól...

Iránt meg vagy 20 éve állandóan megtámadják, de azóta is jól eléldegélnek. Kutya nem foglalkozik velük komolyabban.a szavak szintjén túl - Nem látok felfejlődést USA részéről, ha meg a szaudiak maguk esnek nekik - hát ott kérem a kukoricát meg a kólámat, az olyan műsor lesz :D
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 365
113
Moszkva erőt mutatott Szíriában, míg az Egyesült Államok csak látszatcselekvésekkel próbálta megmutatni: zavarják a tömeggyilkosságok és az emberi jogok sérelme. Ez viszont az ország politikai és gazdasági erejének jelentős csökkenéséhez vezetett. Vlagyimir Putyin nyert az országban, és a térség többi vezetőjének is inkább az ő barátságát kell keresnie. Az amerikai eljelentéktelenedés legnagyobb áldozata eddig Európa volt.
Az USA elveszítette a háborút, Európa fizeti meg az árát


Az egyik ausztrál lapban megjelent hírt az Irán elleni várható csapásról a miniszter "komplett kitalációnak" minősítette. A Pentagon vezetője újságíróknak leszögezte: Donald Trump és Vlagyimir Putyin orosz elnök helsinki csúcstalálkozója nem hozott változást az amerikai külpolitikában.
Mattis megerősítette azt is, hogy Szíriában továbbra sincs katonai együttműködés Washington és Moszkva között, és Donald Trumptól nem is érkezett ilyen jellegű kérés. Elmondta továbbá, hogy Washington fontolóra vette katonai szakértők Észak-Koreába küldését a koreai háborúban elesett amerikai katonák földi maradványainak felkutatására. James Mattis pozitívan értékelte, hogy Észak-Korea döntése nyomán péntekre virradóra megkezdődött az amerikai halottak földi maradványainak hazaszállítása.
James Mattis amerikai védelmi miniszter cáfolta pénteken, hogy Washington Irán elleni csapást készítene elő


Európa nem USA hibás döntéseinek árát fizeti meg hanem a liberális diktatúra árát ! Képtelenek Brüsszelben normális döntéseket hozni ! Oroszok meg sakkoznak bementek Szíriába és egyből súlytalanná vált Ukrán kérdés.
Ami fontosabb oroszok valós katonai erőt voltak képesek mutatni, miközben fegyelmezett stratégia érzékről tettek tanúbizonyságot!
Mikor a törökök leszedték a Szu-24 komolyan első percekben orosz válaszcsapástól tartotta és nyílt orosz NATO össze ütközéstől. Ehelyett Putyinék higgadtak maradtak és meg nyerték maguknak Erdogant !

Irán fejtős téma! Nem Irak és nem arab hadsereg ! Eleve a fejvonulás hónapokba telik USA-nak. Ez alatt Irán az Afganisztáni Amerikai erőknek csúnyán befűthet ! Nem is beszélve arról, hogy egy ilyen művelet megindítása 500-600K és a nehéz fegyverzet 75-80% igényelné ! USA pénzügyileg és gazdaságilag nem engedheti meg magának talán első Öböl-Háború idején igen mikor is a hidegháborúra méretezett erő voltak !
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 556
15 412
113
Szerintem a Trump-Putyin találkozón azt láttuk, amit mutatni akartak. Nem a két nagy volt a lényeg, hanem a vezérkari, külügyi egyeztetések a háttérben. Biztosan előkerült az adok-kapok kérdése Törökország, Irán, Szíria, Krím, stb. kérdésében. Lehet, hogy(mint szinte mindig), az USA jelezte Irán elleni szándékát, de az érte ajánlott ár, nem állt arányban az orosz bólintás értékével. Ma már egyik nagyhatalom sem indíthat semmit úgy, hogy ne kérné a másik legalább hallgatólagos támogatását.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Az eurázsiai tengely aláásásához Trumpnak meg kell gyengítenie Moszkva elkötelezettségét Peking és Teherán irányába. Koncnak a térségünket löki oda, ahol Putyin szabadabb kezet kap hibrid hadviselési módszerekkel a befolyásának növelésére.
Elkerülendő az őszi választási vereséget, Trump elnök két hónapja váratlanul visszatért eredeti kampányígéretei megvalósításához. Ennek főbb oszlopai az agresszív kereskedelmi kurzus Kínával, az EU és a NATO elhiteltelenítése, Merkel pozíciójának aláásása és a háttérkiegyezés Putyinnal. November 6-án kulcsfontosságú választások jönnek az USA-ban, ahol például a képviselőház összes helyét újraválasszák, ahogyan a szenátusi helyek harmadát is.
Két hete Helsinkiben a 130 perces négyszemközti megbeszélés Trump és Putyin között egy új, globális játszma kezdete, amelyben régiónk is kiemelt szerepet játszik - mégha ezt nem is kötik az orrára. Trump számára Kína a fő ellenség, ezért meg kell törnie Peking „Egy Övezet Egy Út” tengelyét, amely összekötné Kínát Európával. Ebben a manőverben kulcsszerepet játszik Irán destabilizálása.
Az eurázsiai tengely aláásásához Trumpnak meg kell gyengítenie Moszkva elkötelezettségét Peking és Teherán irányába. Henry Kissinger, az amerikai geopolitika doyenje éppen ezt javasolta Trumpnak finnországi tárgyalásai előtt. Mint ismeretes, Kissinger nemzetbiztonsági tanácsadóként 1971-ben Kínát választotta le a Szovjetunióról, most pedig újra az eurázsiai tengely megtörésére tesz javaslatot, de most Moszkvának tett engedményekkel.
Putyin geopolitikai étvágyának csillapítása térségünkben jól jöhet a washingtoni neokonzervatívoknak egy esetleges iráni konfliktus esetén. Jelenleg Trump kormányában csupán James Mattis védelmi miniszter ellenzi a rezsimváltást Iránban, a Trump-Bolton-Pompeo triumvirátus viszont Izraellel és Szaúd-Arábiával egyetemben meg akarja dönteni a mullahok rendszerét. Talán az új játszma első lépéseként foghatjuk fel, hogy izraeli katonai források szerint Moszkva már nem ellenzi, hogy Tel-Aviv kiszorítsa Iránt Szíriából.
Trump és Putyin titokban Európa újrafelosztásán dolgozik
 
  • Tetszik
Reactions: haubagoi and tonyo

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 266
55 420
113
Az eurázsiai tengely aláásásához Trumpnak meg kell gyengítenie Moszkva elkötelezettségét Peking és Teherán irányába. Koncnak a térségünket löki oda, ahol Putyin szabadabb kezet kap hibrid hadviselési módszerekkel a befolyásának növelésére.
Elkerülendő az őszi választási vereséget, Trump elnök két hónapja váratlanul visszatért eredeti kampányígéretei megvalósításához. Ennek főbb oszlopai az agresszív kereskedelmi kurzus Kínával, az EU és a NATO elhiteltelenítése, Merkel pozíciójának aláásása és a háttérkiegyezés Putyinnal. November 6-án kulcsfontosságú választások jönnek az USA-ban, ahol például a képviselőház összes helyét újraválasszák, ahogyan a szenátusi helyek harmadát is.
Két hete Helsinkiben a 130 perces négyszemközti megbeszélés Trump és Putyin között egy új, globális játszma kezdete, amelyben régiónk is kiemelt szerepet játszik - mégha ezt nem is kötik az orrára. Trump számára Kína a fő ellenség, ezért meg kell törnie Peking „Egy Övezet Egy Út” tengelyét, amely összekötné Kínát Európával. Ebben a manőverben kulcsszerepet játszik Irán destabilizálása.
Az eurázsiai tengely aláásásához Trumpnak meg kell gyengítenie Moszkva elkötelezettségét Peking és Teherán irányába. Henry Kissinger, az amerikai geopolitika doyenje éppen ezt javasolta Trumpnak finnországi tárgyalásai előtt. Mint ismeretes, Kissinger nemzetbiztonsági tanácsadóként 1971-ben Kínát választotta le a Szovjetunióról, most pedig újra az eurázsiai tengely megtörésére tesz javaslatot, de most Moszkvának tett engedményekkel.
Putyin geopolitikai étvágyának csillapítása térségünkben jól jöhet a washingtoni neokonzervatívoknak egy esetleges iráni konfliktus esetén. Jelenleg Trump kormányában csupán James Mattis védelmi miniszter ellenzi a rezsimváltást Iránban, a Trump-Bolton-Pompeo triumvirátus viszont Izraellel és Szaúd-Arábiával egyetemben meg akarja dönteni a mullahok rendszerét. Talán az új játszma első lépéseként foghatjuk fel, hogy izraeli katonai források szerint Moszkva már nem ellenzi, hogy Tel-Aviv kiszorítsa Iránt Szíriából.
Trump és Putyin titokban Európa újrafelosztásán dolgozik


Putyinnak van geopolitikai étvágya?
Úgy kellhet neki kke,mint sz r a zsebbe kb.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Putyinnak van geopolitikai étvágya?
Úgy kellhet neki kke,mint sz r a zsebbe kb.

Majd jön @haubagoi és elmondja, hogy erről beszél évek óta, csak eddig senki nem akarta elhinni neki. És tessék, már a mainstream média is ír arról, hogy Kína ellenében elgyengíti Európát majd, újraosztja a lapokat az USA-Orosz páros az EU -n belül. Befolyási övezetek azután is lesznek, ha ezt meglépik. És itt valamit, valamiért adni kell elv érvényesül, vagy ha nem, akkor abból hamar III. VH lesz a maga mindent elsöprő 30-60 perces módján.
 

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Majd jön @haubagoi és elmondja, hogy erről beszél évek óta, csak eddig senki nem akarta elhinni neki. És tessék, már a mainstream média is ír arról, hogy Kína ellenében elgyengíti Európát majd, újraosztja a lapokat az USA-Orosz páros az EU -n belül. Befolyási övezetek azután is lesznek, ha ezt meglépik. És itt valamit, valamiért adni kell elv érvényesül, vagy ha nem, akkor abból hamar III. VH lesz a maga mindent elsöprő 30-60 perces módján.

Azt tényleg.:eek::D