[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 779
65 126
113
Nekünk pont megfelelne. Egyiket a Dunára, másikat a Balcsira. ;)

Az USA felszólította a NATO-t, hogy váltsa meg az oroszok számára készített Mistral-okat
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_11_07/Az-USA-felszol-totta-a-NATO-t-hogy-valtsa-meg-az-oroszok-szamara-kesz-tett-Mistral-okat-6756/

Jópofák, fizessünk bele talán mi is? Úgyis olyan "jó barátaink'" az amerikaiak. Viszont ha jól emlékszem az oroszok visszaviszik a darabjait ha nem kapják meg egyben. Lesznek itt még érdekes dolgok.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 041
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=oroszorszag_hirei&hid=5519

Összeomlott a rubel

Más oldalon nyugat szerint hamarosan követi az orosz gazdaság is.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
http://www.oroszvilag.hu/?t1=oroszorszag_hirei&hid=5519

Összeomlott a rubel

Más oldalon nyugat szerint hamarosan követi az orosz gazdaság is.

Egy nagyobb ország valutájának esésére játszani csak pánikkeltéssel érdemes. Szerintem ezt látjuk most.
Soros hamarosan belefuthat egy nagyobb pofonba - esetleg szó szerint is. Tényleg nem lepődnék meg...
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Érdekes cikk. Belevilágít a háttérbeli történésekbe.
http://www.atv.hu/belfold/20141107-emiatt-a-negy-ugy-miatt-utheti-orbanekat-amerika
 

vcsaba81

Active Member
2014. július 21.
204
40
28
Különben ennek az egész cirkusznak(a rubel gyengülésnek) az a célja, hogy az orosz valuta tartalék minél hamarabb fogyjon el.
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
Ez a Nagy Ferenc se lesz hülyébb. Csak két tény, amit fel sem fog:
- az USA diplomacianak nincs magyarellenes offenzívája
- Mo felett egyedül Oroszország akar befolyást szerezni. Az USA érdeke épp az ellenkezője, az hogy Mo független legyen, ezért nem akarja hogy függőségeket építsünk ki Oroszországgal

Nem is tudom mi a tragikusabb, az hogy az EU es az USA jelenleg jobban képviseli a magyar nemzeti érdekeket mint mi saját magunk, vagy az hogy sok magyar meg a saját legalapvetőbb érdeket se képes felismerni es szembemegy vele.
Azért kezet foghatnál ezzel a Nagy Ferenccel (mondjuk javadra szól, hogy ő még kamugép is). :)
Az tény, hogy az USA nem magyarellenes (nem azért macerálnak minket, mert magyarok vagyunk), de az is, hogy nem kívánják elveszíteni a befolyásukat nálunk.
Te tényleg elhiszed, hogy a korrupció most alakult ki Magyarországon, ezért pampog nekünk az USA? A korrupciónak nálunk évszázados hagyományai vannak, így aztán az elmúlt 25 évben bármikor megléphették volna ugyanezt (bár az tény, hogy EKKORA mértékű korrupció soha nem volt még nálunk, mint most). Joggal pampognak a korrupció miatt, de ez csak ürügy, a történet azon része, amivel bármikor kiállhatnak a világ elé, bizonyítani is tudják és nem égetik le vele magukat: ha az igazsággal állnának elő, az számukra rohadt kínos lenne, az ugyanis kizárólag a saját kis önző céljaikról szólna.
Az is nagyfokú naivitásra vall, ha azt hiszed, hogy az USA jószándékból akar minket "megmenteni" az oroszoktól. Szó sincs ilyesmiről: pénzről van szó, aminek szerintük náluk kellene landolnia az oroszok helyett. Ennyi. :)
Tőlem nyugodtan megbuktathatják Orbánt, de azt jó, ha tudod, hogy ha Orbánék velük üzletelnének, akkor már király is lehetne a csóka, a jenkik egy büdös szót nem szólnának rá, talán még gratulálnának is neki a megkoronázása alkalmából.

Van igazság abban, amit mondasz, de nem mondtál nekem ellent. Mi magyarok a totalis függetlenségüket mar az államalapításkor elvesztettük. Mar akkor világossá vált, hogy a jövőnk csak az európai keretek között képzelhető el. Ez nem valtozott az elmúlt ezer évben.
Az is nagyon fontos dolog, hogy a függetlenségünk milyen módon csorbul. Saját döntés altal es kölcsönös együttműködés keretében, vagy rankkenyszeritve es egyoldalúan. Az EU es a NATO az előbbit jelenti, Oroszorszag meg egyértelműen az utóbbit.
Az, hogy Európában vagyunk, marhára nem jelenti a függetlenség elvesztését, ahogy emel is jelezte már.
Jelenleg egyszerűen kicsik vagyunk ahhoz, hogy mi az EU-n vagy a NATO-n belül egyenrangú félként legyünk kezelve, mert a nagyok a saját érdekeiket preferálják, ezek mellett pedig a mi érdekeink nem számítanak. Nem fognak lemondani a kedvünkért semmiről.
Elképesztően naiv vagy.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
<blockquote rel="Panzerfaust">Sztem ez a hungaroslavia az utópiák utópiája. <b>Megvalósíthatatlan</b>
Már a név bedobása háború indulna. A "hungaro" egy szláv tengerben eleve nem reális.70-80 millió szláv, román és egyéb etnikum között 10 millió - ill. 9,7 millió magyar ?????
Románia szétválasztása már önmagában casus belli. Bulgária, Szerbia, Horvátország, Montenegró, Macedónia csak legyintene.
A szlovákok meg köpnének egyet. Szlovénia pedig leginkább egy osztrák tartomány lenne.

Ezzel már Kossuthék is ötleteltek a XIX. században, de akkor sem volt fogadókészség ezen ötlet iránt, és azidőtájt a magyarok számaránya sokkal kedvezőbb volt.


Szerinted 10 millio,vagy 9,7 millio magyar el a karpat-medenceben?
Szoval,Erdelyben elok azok mind romanok?,Felvideken mind szlovakok?,Vajdasagban csak szerbek elnek?
Ezert jutottunk ide,mert igy gondolkodnak sokan!
</blockquote>

Jóbarát, ki mondta, hogy a Mo-n kívüli lakosságunkról is szó van ? Tisztában vagyok vele mi a valós etnikai helyzet. Csakhogy, <b>itt</b> ebben a felvetésben államjogi értelemben nem számolhatunk velük, mivel <b>fizikailag</b> az ország határon kívül élnek. Szerinted megkérdeznének egy magyart is valaha, hogy ha mondjuk Moldovát ugyan csatolnák Romániához, és ön egyetért vele. Vagy Románia bárhova is. Sajnos a határon túliak túszként vannak kezelve, ha tetszik, ha nem. Egyébként Bukarestben vagy húszezres magyar közösség él. És velük mi van ? A csángókkal esetleg ? Vagy a nálunk élő bármelyik nemzetiséggel ?És még sorolhatnánk. Az állam vezetése dönt, nem az egyes ember ilyen jellegű nemzetközi jogi kérdésekben.
És leszel oly szíves nem vádaskodni, pálcát törni egy ilyen történet mentén, hanem maximum felvetéseket tenni egy olyan fikcióban úgymond nem reális. Jó ? Fogalmad sincs, hogy én hogyan gondolkodom, ha már ott tartunk.
 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 380
23 082
113
Nem omlott össze a rubel!
http://hungarian.ruvr.ru/news/2014_11_07/A-rubel-elkezdett-emelkedni-3016/
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Cinikus 17:40
Okos hozzászólás, bár azzal, hogy Európában Magyarország függetlenedhet az itteni folyamatoktól, konfliktusoktól, nem értek egyet. Cameron nyűglődése is bizonyítja, hogy még a szigetország sem tud igazán független lenni. Pedig hozzánk képest jóval nagyobb, erősebb gazdasággal, jobb pénzügyi kondícióval rendelkezik. Micsoda logikai bukfenc, hogy miközben kifelé tartanának, Skóciát többek között azzal fenyegették, hogy függetlenedése esetén megszűnik EU-tag lenni. Valahol olvastam, hogy Cameron az EU "bajkeverője" címet kaphatná.
Mit jelent számodra, hogy az USA nem magyarellenes? Ez szerintem csak egy vetülete (érzelmi, ösztönszintű) annak az érdekkonfliktusnak, amely most fennáll közöttünk. Minden magyarellenesség valójában érdekkonfliktus. Kövér László fejtette ki az egyik műsorban, hogy Anglia példáját követve Magyarországnak nem barátai vannak, hanem érdekei. Egyébként arra is kitért, hogy miért tereljük mi érzelmi síkra, helytelenül, a nemzetek közötti viszonyokat.
Az érdekkonfliktusokat pedig a helyén kellene kezelni. És ezt iszonyúan elrontjuk. Olyan melodrámát állítanak színpadra a politika szereplői- amit aztán az egész nemzet alakít- hogy rossz nézni.
Az érdekeinket tekintve van egy nagy dilemmám, amelyet én nem tudok eldönteni. Úgy látom, nálam okosabb közgazdászaink sem.
Értem, hogy Orbán mit szeretne: nemzeti tőkéseket, munkaalapú társadalmat, a nemzeti érdekek hatékonyabb érvényesítését. De abban kételkedem, hogy ez sikerülhet. Túl kicsik az erőforrásaink, túl sok terhet cipelünk, megosztottak vagyunk stb. Olvastam egy közgazdásszal készült interjút. Magyarországnak az a része fejlődik, ahová a multik betelepedtek: ezt nem lehet tagadni. Tehát a globalizáció, az abba való betagolódás - úgy tűnik- számunkra létkérdés. Egyébként ez is évezredes probléma: legyünk kompország stb. (Ady, Móricz) Még soha nem sikerült jól megoldanunk.
A korrupcióról: én nem tudom, most elterjedtebb-e mint korábban. Nincsen rálátásunk erre. Szerintem.
Orbánról: Szerinted az ellenzék részéről ki vezetné jobban ezt az országot? Én nem látok senkit. Gyurcsány a legnagyobb szarban mondott le, Bajnai végezte el helyette a piszkos munkát. Hozzáteszem, hogy én Orbánt nem igazán kedvelem, mint embert. Valami hiányzik belőle, de ezt nem akarom taglalni itt.
Az egyenrangúság szerintem nem csak gazdasági- pénzügyi síkon érvényesíthető. Talán ellentmondásnak tűnik de csak látszólag: a helyes önkép, öntudat, helyzetértékelés teremthet egyenrangúságot eltérő hatalmúak között is. Orbán sok esetben elefánt a porcelánboltban.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Orbánból szerintem két dolog hiányzik: az ellenféllel/konkurenciával való megbékélés és az együttműködés képessége, ott is harcol, ahol nem kellene csak alkudozni. Ámbár amíg 2/3 többséget kap, addig talán jogosan érezheti úgy, hogy minek tárgyalni?! És az az ország legnagyobb problémája, hogy talán ő a legkisebb rossz a választékból.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 000
113
bár az tény, hogy EKKORA mértékű korrupció soha nem volt még nálunk, mint most).

A mondandód többi részével maximálisan egyetértek, de ezzel vitatkoznék. Sajna elég koros vagyok hozzá, hogy fel tudjam idézni a kapcsolódó munkáim okán, mi ment a kilencvenes években, pl. az útépítéseknél, az APEH-nál, Rendőrségnél, vámosoknál. Több tucat embert ismerek, nem nagy mogulokat, csak átlagot, akik 4-5 év alatt mesés vagyonra tettek szert. A 10-20-30 ezres fizetések időszakában 30-50 milliós vagyon ? mmm. És olyan eltusolások folytak, hogy e l k é p e s z t ő. Gigantikus pofátlanul folytak a pénzek, az ügyek kapcsán, hogy ma azt el se tudjuk képzelni. Gyakorlatilag egy telefon, és egy összeg elég volt a bűntelenséghez.
Az említett időszakban rendkívül laza volt a jogi szabályozás, és ráadásul csak formálisan betartott regulákkal volt dolgunk. Eu sem volt, se más nemzetközi bagázs, akik rajtunk tartották a szemüket, a saját szemétdombunkon ültünk.
Egy szó mint száz: az volt a kenőpénzek aranykora.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 004
113
A NATO konfrontációra készteti Európát Oroszországgal
Teljes szöveg: http://hungarian.ruvr.ru/2014_11_05/A-NATO-konfrontaciora-keszteti-Europat-Oroszorszaggal-9500/
 

ecso

Active Member
2014. szeptember 15.
1 201
0
36
Szerintem az ukránok nem olyan bugyuták, mint ahogy mi azt véljük. Eljátsszák a "mérleg nyelve" szerepet, amelyet már a magyar belpolitikából jól ismerünk, aránytalan haszonhoz jutnak (mármint nem az ukrán nép, hanem az ukrán elit).
Nyilván arra számítanak, hogy az oroszok miatti félelem okán Európa fizet, mint a katonatiszt. Mint ahogy fizet is!
Orbán ebbeli aggodalmát megfogalmazta most Bajorországban:
"Ugyanakkor az Ukrajna a következő időszakban évente nagyjából 25 milliárd euró támogatásra szorul majd, amit valakinek ki kell fizetni, és mivel "az oroszok nem fogják", félő, hogy a közép-európai országoknak járó uniós fejlesztési forrásokat kurtítják meg Ukrajna támogatása érdekében – mondta Orbán Viktor."
Szóval az érdekek mindenekfelett!
És ha ezt vissza kellene fizetni, még mindig lehet Oroszországhoz közeledni.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 576
14 482
113
<b>Putyini demokrácia… Amerikában</b>

http://www.tutiblog.com/2014/11/putyini-demokracia-amerikaban.html
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 655
113
Cinikus 17:40
Okos hozzászólás, bár azzal, hogy Európában Magyarország függetlenedhet az itteni folyamatoktól, konfliktusoktól, nem értek egyet.
Én ugyanarra gondoltam ezzel, mint emel kollégánk: pusztán azzal, hogy kikötöttünk Európában, nem vesztettük el a függetlenségünket, amire az egyik legjobb példa Hunyadi Mátyás, ahogy ő is írta. Amire gondolsz, az az, hogy napjainkban már nem tudunk függetlenedni a világtól, és ez igaz is. A globalizációt sokan valami "mocskos zsidó trükknek" tekintik, holott ez valójában pusztán a fejlődés velejárója: a középkorban a szomszéd faluba eljutni mondjuk 3 nap volt gyalog, egy másik kontinensre meg mondjuk 3 hónap hajóval. Ma ugyanez a szomszéd falu 10 perc autóval, illetve 8 óra repülővel (kontinens). Ebből ered az is, hogy vehetünk banánt, míg anno nem is hallottak róla, illetve, hogy ezt a szöveget most megírhatom a világ túlsó feléről is és mindenki azonnal látja itthon egy koreai monitoron. :)

Mit jelent számodra, hogy az USA nem magyarellenes?
Az, hogy nem azért állítottak minket szívatóra, mert magyarok vagyunk, hanem azért, mert sértjük az érdekeiket. Ugyanebben a szituban bárki mással (románok, lengyelek, brazilok, stb) is ugyanezt tennék - pedig ők nem magyarok. :)

Kövér László fejtette ki az egyik műsorban, hogy Anglia példáját követve Magyarországnak nem barátai vannak, hanem érdekei. Egyébként arra is kitért, hogy miért tereljük mi érzelmi síkra, helytelenül, a nemzetek közötti viszonyokat.
Ezt a szöveget a bajszos komcsi lopta és felettébb hiteltelen tőle: pont ő az, aki minden belpolitikai témából érzelmi kérdést csinál. Pont, mint a főnöke. :)

Az érdekkonfliktusokat pedig a helyén kellene kezelni. És ezt iszonyúan elrontjuk. Olyan melodrámát állítanak színpadra a politika szereplői- amit aztán az egész nemzet alakít- hogy rossz nézni.
Tárgyalni kellene: nem azért vannak ott, hogy így spórolják meg a pszichiátriai kezelésük költségeit, hanem azért, hogy előrébb vigyék az országot.

Értem, hogy Orbán mit szeretne: nemzeti tőkéseket, munkaalapú társadalmat, a nemzeti érdekek hatékonyabb érvényesítését. De abban kételkedem, hogy ez sikerülhet. Túl kicsik az erőforrásaink, túl sok terhet cipelünk, megosztottak vagyunk stb. Olvastam egy közgazdásszal készült interjút. Magyarországnak az a része fejlődik, ahová a multik betelepedtek: ezt nem lehet tagadni. Tehát a globalizáció, az abba való betagolódás - úgy tűnik- számunkra létkérdés. Egyébként ez is évezredes probléma: legyünk kompország stb. (Ady, Móricz) Még soha nem sikerült jól megoldanunk.
Nemzeti tőkéseket nem úgy csinálunk, hogy néhány szimpatikus cimboránkat közpénzekkel tömjük ki. Ez ugyanis bűncselekmény. Munka alapú társadalom sem úgy lesz, hogy akinek nincs melója, azt elzavarjuk közmunkára, amivel nem termel semmit, de legaláb viszi a pénzt, hanem valódi munkát adunk neki, nem csak egy látszatot.
A globalizáció tény, nem lehet előle elbújni: ha megpróbáljuk, Észak-Korea szintjére jutunk.
A megoldás nyilván nem egyszerű, de én úgy látom, hogy a nem is érdekel senkit.

Orbánról: Szerinted az ellenzék részéről ki vezetné jobban ezt az országot? Én nem látok senkit. Gyurcsány a legnagyobb szarban mondott le, Bajnai végezte el helyette a piszkos munkát. Hozzáteszem, hogy én Orbánt nem igazán kedvelem, mint embert. Valami hiányzik belőle, de ezt nem akarom taglalni itt.
Gyurcsány bohóc, Bajnai meg kiváló gazdasági szakember ugyan, de egy politikus esetében ez önmagában nagyon kevés - de legalább ezt tudja is magáról. Orbánnak a valóságtól elrugaszkodott képzelgései vannak (és még sok más egyéb baj is van vele).
Úgy látom, én maradtam hazánk utolsó esélye... ;) :DDDDDD

Az egyenrangúság szerintem nem csak gazdasági- pénzügyi síkon érvényesíthető. Talán ellentmondásnak tűnik de csak látszólag: a helyes önkép, öntudat, helyzetértékelés teremthet egyenrangúságot eltérő hatalmúak között is. Orbán sok esetben elefánt a porcelánboltban.
A korrektség is hozzájárulhat ehhez, ha látják a nagyok is, hogy velünk lehet és érdemes is tárgyalni. A józan belátás is rendkívül fontos, vagyis az, hogy pl. nem hülyézzük le sem a jenkiket, sem a ruszkikat.

A mondandód többi részével maximálisan egyetértek, de ezzel vitatkoznék. Sajna elég koros vagyok hozzá, hogy fel tudjam idézni a kapcsolódó munkáim okán, mi ment a kilencvenes években, pl. az útépítéseknél, az APEH-nál, Rendőrségnél, vámosoknál. Több tucat embert ismerek, nem nagy mogulokat, csak átlagot, akik 4-5 év alatt mesés vagyonra tettek szert. A 10-20-30 ezres fizetések időszakában 30-50 milliós vagyon ? mmm. És olyan eltusolások folytak, hogy e l k é p e s z t ő. Gigantikus pofátlanul folytak a pénzek, az ügyek kapcsán, hogy ma azt el se tudjuk képzelni. Gyakorlatilag egy telefon, és egy összeg elég volt a bűntelenséghez.
Az említett időszakban rendkívül laza volt a jogi szabályozás, és ráadásul csak formálisan betartott regulákkal volt dolgunk. Eu sem volt, se más nemzetközi bagázs, akik rajtunk tartották a szemüket, a saját szemétdombunkon ültünk.
Egy szó mint száz: az volt a kenőpénzek aranykora.
Igen, igazad van a szemszögedből: akkor volt a legelterjedtebb a korrupció, ez a helyzet azóta javult. Én viszont arról beszélek, hogy akkoriban sokan tömték a zsebüket, most viszont kevesen csinálják ezt, de nem a zsebüket tömik, nem is talicskázzák a lopott pénzt vagy kamionnal viszik el, hanem komplett vasúti szerelvényeket használnak erre a célra, vagyis sokkal, elképesztően több pénzt nyúlnak le egyetlen, ugyanolyan laza mozdulattal. Vagyis én a mértékéről beszéltem, nem az elterjedtségéről.
 
Status
Not open for further replies.