Elkezdtem én is, akkora marhaságok vannak benne hogy öröm volt nézni
. Agitprop ez a javából, leegyszerűsít, tematizál, csúsztat. Még féligazság sem túl sok van benne...
Nekem ez tetszett a legjobban:
"A járvány rettenetes félrekezelése a kínai rezsim legitimációját is fenyegethette volna, ezért aztán márciustól rákapcsolt az elnyomó- és propagandagépezet."
..
Valóban.., úgy félrekezelte, hogy a vasszigorral betartatott karantén miatt 83 ezer fertőzés volt, ~4.600 halottal, ami egymillió lakosra vetítve
3, azaz három!
(Ugyanez a szám 342 az Egyesült Államokban, 448 Franciaországban, 598 az Egyesült Királyságban, de még Germániában is 105!)
Azóta Kínában amúgy újraindították a gyárakat és termelő egységeket, miközben a világ többi része, - Közép Európa kivételével! - még javában küzd a koronavírussal!
..
Az egész írásból a nagyképűség és az önnön nyugati felsőbbrendűségbe vetett vakhit sugárzik.
Holott, az erkölcsi leépülés mellett, pont ez a hibás felsőbbrendűség-tudat az, ami determinálja a "Nyugat" alulmaradását a "Kelettel" szemben!
ALÁZAT!
Ezt az egy szót kellett volna megtanulni az elmúlt évszázadokban, ha már a tradíciót sikerült egy látványos önkiheréléssel tűzre vetni.
De sajnos még ez sem megy láthatólag...
A "nyugati ember" vagy szemléletet vált és kiegyenesíti a gerincét, vagy menthetetlenül beolvad, s feloldódik...
..
De ez is jó:
"A nyugati világ határain belül pedig a korábbi évtizedekben megszokottnál lényegesen szigorúbb lesz a seriff. Az USA ugyanis nem engedheti meg magának, hogy a saját rendszerében észrevehető mennyiségű ki- és beszivárgás álljon elő. A szorosabb kontrollal a trollok és a potyautasok játéktere is összezsugorodik majd."
..
Úgy néz ki a seriff egyelőre a saját portáján se tud rendet tartani..., meg mintha épp elege lenne Afganisztánból, Irakból, Szíriából stb. Emellett a kínai beszivárgás az angolszász világba már múlt idő!
..
Plusz még:
"A potyázás korszakának azonban nagy valószínűséggel vége. Az átalakuló világrend és az azt legitimáló új ideológia kézzelfogható módon változtatja meg Magyarország politikai és pénzügyi mozgásterét is."
..
Hogy a szerző mit ért
'potyázás korszakán' az megfejthetetlen maradt számomra, - hacsak nem annak a tévképzetének a foglya, hogy Magyarország az EU kitartottja lenne - viszont ennek legalább a második részével egyetértek, csak nem úgy!
A lecsúszó Nyugat-Európával és Dél-Európával szemben ugyanis Közép-Európa számára éppen hogy fel fog értékelődni az előttünk álló évtizedben a "Keleti kapcsolatok" fontossága, még több beruházással, innovációval és bővülő pénzügyi mozgástérrel (Belgrád-Budapest vasút, Paks II.) stb.
(Tavaly Magyarországra pl. már Dél-Koreából áramlott a legtöbb tőkebefektetés!)