[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Lakosságcserével talán egy kis csücsök Grodno központtal tudna visszakerülni a lengyelekhez egy osztozkodáson. Ez kicsit enyhítené a suwalki-korridor szűkösségét, de örökre elvesznének a beloruszok a Nyugat számára.
uid_40e7c4cf37a4fa3bba2a252eff0b95bb1532792122884_width_633_play_0_pos_0_gs_0_height_356.jpg
Mit adjanak a lengyelek cserebe? Ukranokat?
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
In memoriam Montezuma, egy kis topic-necromantáskodás:

Az augusztus 20-a alkalmából felavatták az Összetartozás emlékművét, és az ott elhangzott beszédből kiragadnék pár mozzanatot:
- vége az európai népek megkérdőjelezhetetlen fölényének
Hát nem tudom mire gondolt ezzel OV, ez szerintem az első és második világháború közötti időszakban ért véget, a gyarmati rendszer nagyjának felbomlásával. Igaz a folyamat még a XXI. század elejéig is eltartott, de "a gyarmati GDP" nagyja része már a második világháborúig szertefoszlott, vagy közvetlenül utána. Pont ennek a felismerése volt az egyik oka annak, hogy létrehozzák az EUt, és megpróbálják Európa jelentőségét visszaszerezni, habár hegemón helyzetre, megkérdőjelezhetetlen fölényre már ekkor sem lehetett gondolni a SZU és az USA árnyékában. Itt valami nagyot akart mondani a beszédíró, de én OV helyében visszaadtam volna, hogy ekkora marhaságot én nem mondok...
- Magyarország, mint a Kárpát-medence legnagyobb népességű és legerősebb gazdaságú országa
Röviden: érdekes értelmezés, mivel rajtunk kívül csak Szlovákia helyezkedik el a medence területén, a többiek túlnyúlnak rajta, ha csak ezt a két országot vesszük, ok, de ennek nem sok értelme van, ha pedig belevesszük Ausztriát meg Romániát is (ha OV sarkít, én is sarkíthatok). Meg lehetett volna ezt úgy is fogalmazni, ahogy az államalkotó nemzetre volt szokás annó, csak kicsit adaptálva a XXI. századra, szóval szerintem szerencsétlen a megfogalmazás.
- egymás szuverenitásának tiszteletben tartására és a közös érdekekre alapozott együttműködése
Ezt nem mindenki szeretné itt a fórumon, de örülök neki, hogy OV igen.
- Európa hajójának megfeneklésével
Hát ez már nagyon sokszor megfeneklett, és már sokszor kikecmergett belőle a kontinens, a kérdés csak az, hogy mi a megoldás vagy a probléma részei vagyunk? lehetetlen ma megmondani, de én nem látom, hogy OV a kontinensnek megoldást kínálna. Sok problémára rávilágít, amit ott a szőnyeg alá sepernek, de én annak örülnék, ha a megoldás részei lennénk, mert kárálni könnyű.
- Kérdés, hogy az európai vezetők meg tudják-e újítani a kontinens vezető szerepét, visszatalálnak-e a kemény munka és a felelős gazdálkodás világába
Hát a spanyol-olasz-görög tengellyel itt láthatóan vannak és lesznek problémák, ez az EU vezetésének a felelőssége, csakhogy ebben mi is benne vagyunk, igaz kevesebb szavazattal, de benne vagyunk. Mellesleg pl a német és a hazai költségvetés fegyelmezettségét összevetve azért e téren volna ám nekünk is mit dolgozni (a nagy gazdasági sikerekkel még koronavírus előtt is óriási deficitünk volt sufficit helyett).
- a keresztény értékrendről lemondó, istentelen kozmoszban szivárványcsaládokban és migránsok betelepítésében gondolkodó Nyugat elvesztette a vonzerejét a mi szemünkben
Nem volna szabad abba a hibába esnünk, hogy a Nyugat majmolása után esztelenül más országok megoldásait modellezzük le 1:1. Azt kell átvenni, aminek értelme és haszna van az országnak, bárhonnan, akár Nyugatról, akár Keletről. Nem kell a Nyugatot démonizálni, van onnan is mit tanulni, még mindig. Nem emlékszem, hogy itt a fórumon bárki panaszkodott volna a Kunok, Jászok, etc, k miatt, pedig hazánk történelmében is sok vezető erre a megoldásra jutott, mint a "Dekadens Nyugat". Arról nem is beszélve, hogy a keresztség felvétele sem tűnt anno a lakosság szempontjából annyira klassz ötletnek, és most nem akarok keresztényellenességet sugalmazni, de a magyarság prímán megvolt előtte is, kizárólag politikai okokból történt a lakosság megkereszteltetése, nem azért, mert értéknek tekintették. Tessék már hátralépni pár lépést, és azzal foglalkozni, ami a magyar társadalomba békét, integritást és prosperitást hoz, és túllépni a szubjektív felhangokon.
[Flame ON] :D
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 956
19 263
113
Arról nem is beszélve, hogy a keresztség felvétele sem tűnt anno a lakosság szempontjából annyira klassz ötletnek, és most nem akarok keresztényellenességet sugalmazni, de a magyarság prímán megvolt előtte is, kizárólag politikai okokból történt a lakosság megkereszteltetése, nem azért, mert értéknek tekintették. Tessék már hátralépni pár lépést, és azzal foglalkozni, ami a magyar társadalomba békét, integritást és prosperitást hoz, és túllépni a szubjektív felhangokon.
Érdekes, hogy az államalapítás ünnepéhez közeledve milyen sok olyan fórumtárs aktiválta magát különféle topikokban, akiknek az államalapítás és a kereszténység valahogy folyton viszkető pontja...
 
G

Galthran

Guest
Érdekes, hogy az államalapítás ünnepéhez közeledve milyen sok olyan fórumtárs aktiválta magát különféle topikokban, akiknek az államalapítás és a kereszténység valahogy folyton viszkető pontja...
nyilván mindenki fizetett ügynök aki nem hajbókol a csuhások előtt :d
én pl nem gyalázom az ünnepet sem istván királyt, pedig messze áll tőlem a kereszténység, de az álszent-tagozat folyamatos okoskodása vicces :D
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 813
4 986
113
Érdekes, hogy az államalapítás ünnepéhez közeledve milyen sok olyan fórumtárs aktiválta magát különféle topikokban, akiknek az államalapítás és a kereszténység valahogy folyton viszkető pontja...
Az a baj, hogy sokan nem képesek madártávlatból szemlélni a folyamaton, hogy Géza fejedelmünk anekdótáját hozzam fel: "elég gazdag vagyok ahhoz, hogy két istennek is áldozzak", de valamiért azt hiszem őt nem tartod államalapítás/keresztényellenesnek, mert gyakorlatilag ő jelölte ki az utat, de mindez pragmatikus megfontolásokból történt, nem szubjektív értékítélet alapján, ő csak azt tette, amit praktikusnak vélt a pozíciójában, és szerintem az államalapítás előtti törzsszövetség is a magyar állam méltó elődje, és a korabeli kultúra is a részünk, ahogy az utána jövő is, csak azt nem kellene elfeledni, hogy mindez nem Isten kegyelméből van így, hanem Géza fejedelem praktikus megfontolásából kifolyólag, amit ha jelentősége lenne, a jövőben bármikor követhetne praktikussági szempontokból egy hasonló új vagy régi-új "államvallás" ha ezt a szuverenitásunk megőrzése vagy életbenmaradásunk így követelné meg.
Én csak tükröt kívánok tartani azokat akik a kereszténységet önmagáért vélik értéknek, és megfeledkeznek róla pont az államalapítás ünnepén, hogy ennek akkor praktikus okai voltak, érték alapon még ma is sámánkodnánk bőszen, csak valószínűleg nem lenne ország hozzá, bár ezt nem tudhatjuk.
 

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 209
2 689
113
Vele mi lett amúgy?

Ha jol emlekszem sokat piszkaltak anno, hogy csak a biztpol-ba ir, aztan megelegelte es elkoltozott fullba arra a forumra ami dedikaltan biztpolos. Regebben tett be onnan is linkeket, de fejbol mar nem ismerem a cimet. Nekem hianyzik azert innen :) Jo gondolatinditoi voltak neki is. Ket forumot mar nincs modom kovetni.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Vele mi lett amúgy?

Egy időben még MangaMonguz néven bukkant fel itt-ott

pl.
http://www.antalffy-tibor.hu/3186-mangamonguz-gondolatai

Ezzel az avatarral:

131-30.jpg


És annyit tudok még róla, hogy egy időben én voltam az egyik kedvence, de újabban Milagro-hoz fűz nagy reményeket
(ennek valószínűleg az az oka, hogy ő Oroszo.+Kína szövetségben hisz, én meg elkezdtem ezt vitatni és egy USA-Oroszo. paktumot mondok, amely egy új SZU-hoz vezet - lehet, hogy ez már sok volt neki :) )
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Hát nem tudom mire gondolt ezzel OV, ez szerintem az első és második világháború közötti időszakban ért véget, a gyarmati rendszer nagyjának felbomlásával. Igaz a folyamat még a XXI. század elejéig is eltartott, de "a gyarmati GDP" nagyja része már a második világháborúig szertefoszlott, vagy közvetlenül utána. Pont ennek a felismerése volt az egyik oka annak, hogy létrehozzák az EUt, és megpróbálják Európa jelentőségét visszaszerezni, habár hegemón helyzetre, megkérdőjelezhetetlen fölényre már ekkor sem lehetett gondolni a SZU és az USA árnyékában. Itt valami nagyot akart mondani a beszédíró, de én OV helyében visszaadtam volna, hogy ekkora marhaságot én nem mondok...

Ezt nem jól tudod ! A gyarmati állapotokat a "banán forradalmak" azaz az USA és a SZU igénye a gyarmatokra rombolta le kb a 60-as évektől , a folyamat a gyarmati paktumokkal zárult (ott ahol fegyverrel nem sikerült az apardheidet '94-ben szüntették meg hivatalosan de még sok sok évig fent maradt mára meg átfordult ) ami alapján még mai napig komoly pénzek folynak az egykori gyarmat tartókhoz főleg a Franciákhoz és Angolokhoz de a Holland gazdaságot is erősíti a múlt ! A Franciák annyira "okosan" csinálták , hogy gyakorlatilag az egykori közép Afrikai gyarmataikat , pontosabban az ott alakult országokat erőszakkal se nagyon tudnák már elzavarni , a pénzük a Francia nemzeti bank által kezelt így az Euróra is hatással van . Sokkal bonyolultabb mint azt hinnénk !
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 440
113
Ezt nem jól tudod ! A gyarmati állapotokat a "banán forradalmak" azaz az USA és a SZU igénye a gyarmatokra rombolta le kb a 60-as évektől , a folyamat a gyarmati paktumokkal zárult (ott ahol fegyverrel nem sikerült az apardheidet '94-ben szüntették meg hivatalosan de még sok sok évig fent maradt mára meg átfordult ) ami alapján még mai napig komoly pénzek folynak az egykori gyarmat tartókhoz főleg a Franciákhoz és Angolokhoz de a Holland gazdaságot is erősíti a múlt ! A Franciák annyira "okosan" csinálták , hogy gyakorlatilag az egykori közép Afrikai gyarmataikat , pontosabban az ott alakult országokat erőszakkal se nagyon tudnák már elzavarni , a pénzük a Francia nemzeti bank által kezelt így az Euróra is hatással van . Sokkal bonyolultabb mint azt hinnénk !
A francia részt még annyival egésziteném ki, hogy az egykori francia gyarmati afrikai államok nemcsak pénzügyileg vannak Franciaországhoz kötve, hanem egy bizonyos rendfokozat fölött a tiszteket is kötelesek Párizsban képezni.
Ez az oka annak, ha egy afrikai politikus szabadulna a francia lánctól, gyorsan katonai puccsot kap. Profik, nah, ezt mindig becsülöm a franciákban!
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Úgy értem bevonulnak és a csücsökbe összegyűjtik a szétszórt lengyel népességet az oda telepített beloruszokért cserébe.
Te otthagynal mindened hogy kitelepitettkent ujrakezd valahol? Ez mar a haboru utan is sulyos dramakat okozott nem ma. A kozepkorban meg elment, felszortak mindent egy szekerre aztan mashol felhuztak egy valyoghazat, es dolgaztak egy masik foldesurnak. Szerinted melyik lengyel vagy belorusz menne ebbe bele? Mondjuk egy panellakasnal mindegy talan manapsag is.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 548
113
Egy időben még MangaMonguz néven bukkant fel itt-ott

pl.
http://www.antalffy-tibor.hu/3186-mangamonguz-gondolatai

Ezzel az avatarral:

131-30.jpg


És annyit tudok még róla, hogy egy időben én voltam az egyik kedvence, de újabban Milagro-hoz fűz nagy reményeket
(ennek valószínűleg az az oka, hogy ő Oroszo.+Kína szövetségben hisz, én meg elkezdtem ezt vitatni és egy USA-Oroszo. paktumot mondok, amely egy új SZU-hoz vezet - lehet, hogy ez már sok volt neki :) )
En is ugy emlekszem hogy besokallt itt szepen csendesen.
 
Status
Not open for further replies.