[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A fehérbőrű szőke szláv nők mindig keresettek voltak a rabszolgapiacon. Node 7.000.000?

Hát nem tudom pontosan 7 millió-e, de nagyon sok, korfa csíkokról nehéz leolvasni. Valahol 5-7 millió között. Normális esetben a fiatal férfiak "csíkjának" hossza kb. max 5%-kal hosszabb, mint a nők "csíkja" a korfában, de Oroszország esetében a különbség a nők és férfiak száma között - szemre - valahol 30-50% volt a 15-20 és 20-25 évesek korosztályában. 25-30-tól felfelé rendben van.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
Hát nem tudom pontosan 7 millió-e, de nagyon sok, korfa csíkokról nehéz leolvasni. Valahol 5-7 millió között. Normális esetben a fiatal férfiak "csíkjának" hossza kb. max 5%-kal hosszabb, mint a nők "csíkja" a korfában, de Oroszország esetében a különbség szemre valahol 30-50% volt a 15-20 és 20-25 évesek korosztályában. 25-30-től felfelé rendben van.
És milyen a hazai helyzet?És mennyi a hazai fiatalságbol az "ómigráncsok" aránya?
Nem kell nagyon kifelé nézegetni,vannak gondok itthon is.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and Kim Philby

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Hát nem tudom pontosan 7 millió-e, de nagyon sok, korfa csíkokról nehéz leolvasni. Valahol 5-7 millió között. Normális esetben a fiatal férfiak "csíkjának" hossza kb. max 5%-kal hosszabb, mint a nők "csíkja" a korfában, de Oroszország esetében a különbség a nők és férfiak száma között - szemre - valahol 30-50% volt a 15-20 és 20-25 évesek korosztályában. 25-30-tól felfelé rendben van.
Szerintem a félmilliót sem éri el, kb. 400 ezerrel lehet több férfi, mint nő a 40 év alattiak körében (sötétkék rész az ábrán).
Valahol akkor ugyanekkora "nőtöbbletnek" is lennie kellene akkor... Nem?
(Nagyon durván elcsúszott korfa egyébként az öbölmenti arab országokban van, az irgalmatlan mennyiségű munkás bevándorló miatt.)
..
RUS_SbA1y_20200101.png
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 840
65 493
113
Ennél ijesztőbb Oroszo. esetében az, amit a 2020-as kiadású középiskolás Földrajz Atlasz-ban láttam: Oroszország korfájában a 15-20 és 20-25 éves korosztályokban 7 millió (!) nővel van kevesebb a férfiaknál. Nem tudok másra gondolni, minthogy ennyi fiatal nőt csábíthattak el Oroszo.-ból Nyugatra. Lehet találgatni milyen célra.

(biológiai törvényszerűségek miatt csak max 5%-nyi férfitöbblet lenne indokolható)
Nem lesz kicsit sok az a 7 millio? Ossz vissz 140 millioan vannak. Olyan mintha egy orosz lany se lenne abbol a korosztalybol.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Szerintem a félmilliót sem éri el, kb. 400 ezerrel lehet több férfi, mint nő a 40 év alattiak körében.
Valahol akkor ugyanekkora "nőtöbbletnek" is lennie kellene akkor... Nem?
..
RUS_SbA1y_20200101.png

Na először is. Mégegyszer elmondom, a korfa, amit néztem a legújabb, 2020-as Mozaik kiadó által kiadott középiskolás Földrajz Atlasz korfája Oroszországról.
Máshol nem láttam még olyan nagy különbséget a két nem között, ezért csodálkozom (vagy inkább szörnyülködök). Meg hitetlenkedek.
A másik kérdésedre a válasz:

1.) nőtöbblett csak időskorban van, mert a férfiak előbb halnak ill. a nők tovább élnek.
2.) fiatalkorban azért van férfitöbblet, mert a biológia gondoskodik róla, hogy valamennyivel több férfi szülessen mint nő (hogy verseny legyen a férfiak között a nőkért).
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nem lesz kicsit sok az a 7 millio? Ossz vissz 140 millioan vannak. Olyan mintha egy orosz lany se lenne abbol a korosztalybol.

Hát, ami azt illeti, abban a két korosztályban nagyon kevés is volt az orosz nők száma. De amint leírtam, a 7 millió lehet 5, mert szemre becsültem a csíkok hossza alapján.
Lehet különbség egyébként abban, hogy melyik statisztika mikor számolja orosznak az adott nőket. Állampolgárság alapján? Vagy csak akkor, ha Oroszországban is él?
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Na először is. Mégegyszer elmondom, a korfa, amit néztem a legújabb, 2020-as Mozaik kiadó által kiadott középiskolás Földrajz Atlasz korfája Oroszországról.
Máshol nem láttam még olyan nagy különbséget a két nem között, ezért csodálkozom (vagy inkább szörnyülködök). Meg hitetlenkedek.
A másik kérdésedre a válasz:

1.) nőtöbblett csak időskorban van, mert a férfiak előbb halnak ill. a nők tovább élnek.
2.) fiatalkorban azért van férfitöbblet, mert a biológia gondoskodik róla, hogy valamennyivel több férfi szülessen mint nő (hogy verseny legyen a férfiak között a nőkért).
Valamelyik korfa-ábra pedig téves kell legyen...
Hol van akkor 7 millió orosz nő? Ez rettenetesen nagy szám!
(Na meg, ha igaz lenne, akkor Oroszországban az egyik legrosszabb születési mutatók lennének, jóllehet az első harmadban vannak Európában. Dél-Európa a legrosszabb.)
..

Egyébként a fenti, amit linkeltem, az egy korrigált - értsd, nem pusztán a fiú/lány élveszületésekből továbbvezetett - korfának tűnik, elnézve az egyes kohorszok kiugró különbségeit! Magyarán, ez a kivándorlást is figyelembe vehette.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Valamelyik korfa-ábra pedig téves kell legyen...
Hol van akkor 7 millió orosz nő? Ez rettenetesen nagy szám!
(Na meg, ha igaz lenne, akkor Oroszországban az egyik legrosszabb születési mutatók lennének, jóllehet az első harmadban vannak Európában. Dél-Európa a legrosszabb.)

De az nem lehet, hogy az a különbség, hogy a hidegháborús helyzet miatt ezek a nők elhagyták Oroszországot? És egyik atlasz beleszámolja őket az orosz lakosságba, a másik meg nem?
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
Érdekes,hogy mikor ugyanazok a korrupt oroszok amcsi/nyugati cégnek adják el a dolgokat,akkor felháborodva szidjátok a nyugatiakat,de ugyanezért a kinaiakat meg nem-ez nem kettősmérce?
És ha az oroszoknak nincs hozzá tőkéjük,technológiájuk,szervezőkészségük,akkor kb annyit ér a szibériai nyersanyag,mintha egy aszteroidán lenne-semmit.
Gondolom nem csak nekem szólt, de mégis úgy gondolom rossz embernek címezted, én sosem állítottam azt hogy nem vagyok részrehajló Kína, és a kelet felé és usa, nyugat ellenében. Szóval én nem állítottam magamról hogy független vagyok, nem vagyok én index. Megvan erre a saját okom, másnak meg másra van.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Háát..., ez alapján én pont, hogy masszív nőtöbbletet látok. Lásd 30-34 éves kohorsz, ahol a narancsszínű oszlop 4 millió fölött van! férfiak esetében (külföldön dolgozó vendégmunkások miatt?) meg alatta!
..
Te, nem lehet, hogy összekeverted? :rolleyes::)

De itt írom, hogy: 15-19 és 20-24 korosztályt kell nézni
és ez a korosztály azért fontosabb, mert a 30-34 és fölötte lévő nők már szültek, de az alacsony számú fiatal nők még nem. Ez a hiány végig fog vonulni a korfán.
 
  • Tetszik
Reactions: milagro

laiki

Well-Known Member
2013. május 23.
3 922
13 101
113
Szibériáról és a kínai-orosz viszonyról:

1. Az orosz atomarzenál többszörösen nagyobb, mint a kínai. Kína pedig azt a minimális atom ütőerőt tartja fenn, ami elrettentéshez még éppen elég. Szándék sem látszik a részükről, hogy atomfegyverkezési versenyt akarjanak nyerni Oroszországgal, vagy az USA-val szemben. Tudják, hogy ezzel csak a rájuk irányuló töltetek számát és végső soron egy atomháborúban a veszteségeiket növelnék. Márpedig egy atomháborúnak nincsenek nyertesei, csak kisebb és nagyobb vesztesei. A céljuk az, hogy ők ne a nagyobb vesztesek közé tartozzanak. Tehát szó sem lehet olyan kínai lépésről, ami háborúhoz vezetne a végső fegyverek terén erősebb Oroszországgal. Mint ahogy az USA-val sem kezdeményeznek háborút. Minek? Kína ütemesen fejlődik, az USA pedig leépül. Kína megnyeri a békét. Egy háborúval csak veszíthet, még akkor is, ha formálisan győztesnek hirdethetné ki magát, mert a másik fél még többet veszít. A háború sokkal inkább a katonailag még erősebb, de lejtmenetben lévő USA egyes elvakult vetőinek fejében fordulhat meg. Mint ahogy a gazdasági háborút is ők indították, pont azért, mert látják, hogy a gazdasági békét, a szabad kereskedelmet Kína nyeri.
2. Kínának nem kell Szibéria birtoklása, hiszen enélkül is megkapják Szibéria ásványkincseit és energia hordozóit. Persze fizetni kell értük, de még így is olcsók. A belőlük előállított kínai termékek árában pedig a kínai hozzáadott érték a meghatározó. Kínának megéri rendes árat fizetni Szibéria kitermelt kincseiért.
3. Kínának Oroszország nem versenytársa. Kiegészítik egymást. Szükségük van egymás energiahordozóira, ásványkincseire, termékeire, piacára, szállítási útvonalára, pénzére, stb... Még ha nem lenne külső USA nyomás, ami egymás keblére tereli őket, akkor is a gazdasági racionalitás azt diktálná, hogy ölelkezzenek. Az USA ellen meg végképp természetes szövetségesek.
4. Ráadásul egyiknek sincs olyan küldetés tudata, hogy meg akarja változtatni a másik vezetését, politikai berendezkedését, társadalmát, stb... Ugyanez az USA-ról, vagy Nyugat-Európáról nem mondható el.
5. Nem egymás gyarmatosítási célpontjai. Jól megférnek egymás mellett. Nem versenyeznek ugyanazokért a gyarmatosítási célpontokért, mint mondjuk az USA és Japán a '30-as években és a '40-es évek elején, vagy mint mondjuk az antant hatalmak és a központi hatalmak.

Semmi értelme annak, hogy Kína bármilyen formában neki ugorjon Szibériának. Akár fegyverrel, akár más, Oroszország számára elfogadhatatlan módon. Az pedig Oroszországon múlik, hogy mennyire engedi, vagy csábítja a kínai betelepülőket és a kínai befektetést. Egyelőre előnyösnek tűnik Oroszország számára, hiszen kitermelhető erőforrásból sokszorta több van Szibériában, mint kitermelési kapacitásból, tehát a kitermelési kapacitás többlet gazdagítja Oroszországot. Az USA mindkettejüket sújtó elszigetelési törekvései, illetve pénzügyi rendszer feletti uralma ellen pedig szintén együtt tudnak hatékonyabban fellépni.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 081
31 019
113
Gondolom nem csak nekem szólt, de mégis úgy gondolom rossz embernek címezted, én sosem állítottam azt hogy nem vagyok részrehajló Kína, és a kelet felé és usa, nyugat ellenében. Szóval én nem állítottam magamról hogy független vagyok, nem vagyok én index. Megvan erre a saját okom, másnak meg másra van.
Igen,ezt nem kifejezetten neked szól,hanem a jelenségre.
Én se tartom grál lovagnak az amcsikat,meg egyiket se
Egy közép amerikai mondás
-Nehéz az élet itt,hol oly messze vagyunk Istentöl,és oly közel az Amerikai Egyesült Államokhoz....
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 437
10 199
113
De itt írom, hogy: 15-19 és 20-24 korosztályt kell nézni
és ez a korosztály azért fontosabb, mert a 30-34 és fölötte lévő nők már szültek, de az alacsony számú fiatal nők még nem. Ez a hiány végig fog vonulni a korfán.
Szerkesztési hiba? Gyorsan csak a wikit néztem meg aszerint nincs ilyen eltérés, krickrac írásban jártasak majd megnézik az orosz statisztikai hivatal adatait, de nagyobb a bevándorlás is mint a kifelé, még ha sok férfi melós is megy Oroszországba se indokolt ez a kiugrás abban a korosztályban.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and milagro

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113

Az alja a korfának egyébként azért növekszik, mert ahogy írtad, 30 felett sok nő van. Csak sajnos, valami miatt eltűnt a 15-25 korosztály nagy része a nőknél! Ez biológiai okok miatt nem lehet, ezért egyetlen magyarázat az lehet, hogy ők kivándoroltak.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 085
13 485
113
Ennél ijesztőbb Oroszo. esetében az, amit a 2020-as kiadású középiskolás Földrajz Atlasz-ban láttam: Oroszország korfájában a 15-20 és 20-25 éves korosztályokban 7 millió (!) nővel van kevesebb a férfiaknál. Nem tudok másra gondolni, minthogy ennyi fiatal nőt csábíthattak el Oroszo.-ból Nyugatra. Lehet találgatni milyen célra.

(biológiai törvényszerűségek miatt csak max 5%-nyi férfitöbblet lenne indokolható)
Mielott bárki elkezdene szekszuális rabszolgákról fantázialni, erdemes lenne talán megnézni az adott idoszak élveszuletet gyermekek és abortuszok arányát. 1999- 1,214,689 élve szuletet és 2,181,153 abortusz; 2000- 1,266,800 és 2,138,800; 2001- 1,311,604 és 2,114,700 (és ez még semmi a 60.-80. évekhez képest). No most ha azt veszuk, hogy egy fiúgyermeknek mégis csak valamivel nagyobb az esélye, hogy ki lesz hordva, akkor az adot nagyságrendek mellet beleférne egy szabad szemmel látható eltolódás.
 
Status
Not open for further replies.