[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 721
113


Nekünk miért nincs revizionista mulatósunk, ami a természetföldrajzi tényeket sorol fel Nagymagyarországról?
Van, csak az nem mulatós, hanem sírós.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

Tegin

Well-Known Member
2020. június 2.
399
1 332
93
Szinte folyamatosan háborúztak.Ha nem kifele,akkor befele.Semmi különbbség nincs e tekintetben az európai helyzettel.Ami különbbség van,az geostratégiai helyzetükböl adódik.Többször is elfoglalták Tibetet,Koreát,Csampát(Vietnam),kiterjesztették hatalmukat egész Közép-Ázsiáig.2000+ éves birodalom.Ezalatt többször szétesetmeggyengültpárszor el is foglalták.
És mi is egy idegen származású uralkodó,Nagy Lajos alatt értük el a hatalmi és néretbeli csúcsot.
Szerintem meg láthatóan van különbség, kína hagyományosan kevésbé expanzív, mint pl. a "nyugat", pláne kevésbé, mint a mongol szomszédaik.
Ebből viszont tényleg nem érdemes levonni olyan következtetést, hogy ők a békés óriás, úgysem fognak rátámadni senkire sem.
Japánnak is kis túlzással két kézen meg lehetett számolni, hány területszerző háborúja volt az évezredek alatt, de ettől még a 20. század első felében nem lettek kevésbé agresszívak vagy veszélyesek.
Ha kínában úgy érzik, létszükséglet nekik valamilyen nyersanyag, vagy erőforrás, megpróbálják majd megszerezni. Legfeljebb nem az első ötletük lesz ennek kivitelezésére, hogy háborút indítsanak, hanem csak a második, vagy harmadik.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0 and Negan

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Szerintem meg láthatóan van különbség, kína hagyományosan kevésbé expanzív, mint pl. a "nyugat", pláne kevésbé, mint a mongol szomszédaik.
Ebből viszont tényleg nem érdemes levonni olyan következtetést, hogy ők a békés óriás, úgysem fognak rátámadni senkire sem.
Japánnak is kis túlzással két kézen meg lehetett számolni, hány területszerző háborúja volt az évezredek alatt, de ettől még a 20. század első felében nem lettek kevésbé agresszívak vagy veszélyesek.
Ha kínában úgy érzik, létszükséglet nekik valamilyen nyersanyag, vagy erőforrás, megpróbálják majd megszerezni. Legfeljebb nem az első ötletük lesz ennek kivitelezésére, hogy háborút indítsanak, hanem csak a második, vagy harmadik.
Valójában történelmi léptékkel többször is hóditottak,és kb ugyan azt a területet érték el-egyszerű katonaföldrajzi okbol.
Régebben nagy különbbség volt,hogy igazábol nem volt szükségük külső nyersanyagforrásra.Most van.Az európai hóditások/gyarmatositások fő hajtóereje is elsősorban a nyersanyag,erőforráshiány volt.
Nagy különbbség,hogy az európai gyarmatositás döntően nem államokkal szemben folyt,hanem államiság nélüli,vagy "bukott állam" jellegű területeken.Pl Afrikában Etiópia volt az egyetlen többé-kevésbé stabil állam,a többit az európai gyarmatositás teremtette meg lényegében a semmiből.
Szóval kináiak egyszerűen nem maradt nagyon más lehetőség,mint a neokolonianista közvetett gyarmatositó módszer,nincs olyan terület,ahol klasszikus módon gyarmatosithatna,most,hogy már van rá igénye.
Határain belül viszont nagyon is erőteljesen,gyarmatositó motszereket is felhasználva han-kinaisiti el a különben történelmileg nem kinai területeket.És ez a jelenlegi Kina több mint fele területére vonatkozik.
 
W

Wilson

Guest

Elemzés: A billió dolláros fegyver az USA-Kína technológiai részvényháborúban​

Írta: Marc Jones

Az Egyesült Államok és Kína közötti feszültség az elmúlt napokban felgyorsult, amikor Donald Trump leköszönő elnök adminisztrációja megtiltotta az amerikaiak befektetését 35 olyan cégbe, amelyekről úgy gondolja hogy kapcsolatban állnak a kínai katonasággal.
A múlt héten washingtoni források szerint Trump fontolgatta az Alibaba és a Tencent (együttes értékük, 1,3 billió dollár, a világ második és harmadik legnagyobb EM részvény értékével rendelkeznek és szinte minden nagyobb amerikai befektetési alap birtokában vannak ilyen részvények),felvételét a tiltott cégek listájára.

Kína két legértékesebb vállalatának megcélzása lenne az eddigi legdrámaibb lépés az ország cégeivel szemben, amivel Trump a hivatal utolsó napjaiban igyekszik megerősíteni Peking elleni keményvonalas politikáját.
"1 billió befektetés kikapcsolása (ha eltávolítanák az Alibabát és a Tencentet) már sok!" - mondta Vivian Lin Thurston, a William Blair Investment Management portfóliókezelője és kínai részvényelemzője.
"Példa nélküli lenne" - tette hozzá. - Ilyen még egyetlen globális piacon sem történt.
Az UBS svájci bank számításai szerint az Alibaba 616 milliárd dolláros piaci értékének több mint egyharmadát amerikai befektetők tartják, míg a Tencent 35 milliárd dolláros értékének 12% -t.

A két cég az MSCI 7 billió dolláros feltörekvő piaci indexének csaknem 11% -át teszi ki, amelyhez 2015-ben és 2008-ban csatlakoztak. A kínai cégek az index 40% -át teszik ki, szemben az egy évtizeddel ezelőtti 17% -kal.
Grafika: Kína növekvő dominanciája az MSCI feltörekvő piaci indexében
Reuters Graphic

A NAGY SZELET​

Az olyan globális indexszolgáltatók, mint az MSCI, az S&P Dow Jones és az FTSE Russell, valamint a New York-i tőzsde kénytelenek voltak kivenni a Trump listáján szereplő magas rangú cégeket, mint a China Mobile, a China Telecom és a félvezetői óriás SMIC a legfontosabb referenciaértékeikből.
William Blair Lin Thurston szerint, hogy ezek az "eltávolítások" szinte azzonal az indexeket passzívan nyomon követő befektetési alapok eladási hullámát indítják el.

Joe Biden hivatalba lépő elnök visszavonhatja ugyan a tilalmat, az UBS elemzői szerint azonban az új adminisztráció nem akar „puhának” tűnni majd Kínával szemben.
Sem Biden, sem csapata nem kommentálta az ügyet, de a egy estleges demokrata visszavonás már nem enyhítheti az intézkedéssel okozott több milliárd dolláros kárt.
A kínai befektetők megkezdték a részvények egy részének felvásárlását, de nehézségekbe ütközhetnek ha megpróbálják felvásárolni a részvényeket egy eladási hullám esetén.
A Goldman Sachs becslései szerint 28 milliárd dolláros eladásra kerülne sor, ha minden nemzetközi alap, amely az MSCI fő globális, feltörekvő piaci vagy ázsiai indexeit követi, felszámolná a 42 kínai vállalatban történő részesedését, nem számítva a Tencent vagy az Alibabát.
A Wallmank bankjai, a JPMorgan és a Morgan Stanley azt is közölték, hogy akár 500 hongkongi listán szereplő strukturált terméket is kivonnak a kínai cégekhez kapcsolódóan.
Grafika: A legnagyobb amerikai befektetői bázissal rendelkező kínai vállalatok százalékos arányban
Reuters Graphic

ANT PROBLÉMÁK​

A Trump-adminisztráció már egy ideje a célkeresztben tartotta a Tencent és az Alibaba pénzügyi technológiai leányvállalatát, az Ant Groupot is.
Csak a múlt héten írt alá Trump azt a rendeletet, amely megtiltotta az amerikai tranzakciókat az Alibaba Alipay mobilfizetési alkalmazásával, valamint a Tencent WeChat és QQ Wallet szolgáltatásaival kapcsolatban.
Kína külügyminisztériuma azt válaszolta, hogy az Egyesült Államok visszaél a hatalmával, és az intézkedésekkel indokolatlanul elnyomja, visszaszorítja a külföldi cégeket.
A Tencent és az Alibaba nem kívánt nyilatkozni.
November elején Peking maga "sokkolta" a befektetőket, miután meglepetészszerűen felfüggesztették az Ant Group 37 milliárd dolláros nyilvános tőzsdei bevezetését,(néhány nappal a tőzsdei bevezetése előtt) amely a világ legnagyobb tőzsdei debütálása lett volna.,
Az Alibaba piaci értéke több mint egynegyedével csökken, mióta a tőzsdei bevezetést felfüggesztették, és ezzel nullázták üzleti modelljét, bár még mindig a legnagyobb 10 vállalat között van, több mint 600 milliárd dollárt ér.

Néhány alapkezelő észszerűnek tartotta Peking lépését, mivel Antnak , a fő online hitelezőnek hiányoztak a megfelelő tőkepufferei. De mások, mint az Aviva Investors globális feltörekvő piaci részvények vezetője, az Alistair Way aggódnak.

"Idegesebbek lettünk a kínai szabályozási légkör és azon látszólagos vágy miatt, hogy csökkentsék a nagy e-kereskedelmi szereplők, például az Alibaba versenyfölényét" - mondta.
"Összességében csökkentettük a kínai internetes cégek kitettségét."

A Standard Life Aberdeen befektetési igazgatója, Nick Robinson is bizonytalan.

"Jelenleg valószínűtlennek tűnik, hogy ők (Alibaba és Tencent) felkerüljenek az feketelistára, de egyelőre nem volna helyes fogadni az eszkaláció csökkentésére."
- Tehát megtörténhet? Igen . És ha mégis megtörténik, az meglehetősen jelentős lehet. ”

Grafika: Azon kínai vállalatok vegyes vagyona amelyek az amerikai feketelistára kerültek.
Reuters Graphic
Alun John további jelentése Hongkongban; Szerkesztette: Kirsten Donovan
 
  • Tetszik
Reactions: Lord Gazember

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
Nem fogja tudni, met az orosz nem konvencionálsi fegyverrel vágna vissza! Kína sem hülye. Neki elég ha olcson megkapja még vagy 100 évig a nyersanyagot. Hogy mi lesz azután, nem tudható.

Egy érdekszövetség volt, amiből lassan létrejött volna egy EU (értsd, Német)-Orosz gazdasági szövetség. Na ez nincs az ínyére az USA-nak. Ahogy G. Friedman mondta, hogy ez az usa rémálma. Vagysi továbbra is mindent megteznek, hogy ez ne jöjjön létre.
Ezt nem értik meg nagyon sokan akik életveszélyesnek tartják Oroszországra a kínai szövetséget, az oroszoktól nem lehet fegyverrel területet szerezni, mert akkor kölcsönösen elolvadnak, illetve lehet egy módon, ha az orosz államiság belülről omlik össze. Kína lakossága nagy, de öregszik, és rosszabbul áll mint Oroszország, remélem ez ellen hamarosan tenni fognak. Ez azért lényeges mert az afrikai kolóniákba is rengeteg ember kell, csomó dolgot a helyiek képtelenek megcsinálni. Miért erőltetnék Szibéria kolonizációját? nekik a nyersanyag kell amiért ha szépen fizetnek az oroszoknak is jó lesz és nekik is mert biztosítva van a hátuk. Kína stabil szövetséges, az usa és a nyugat a változó vezetéseivel,nem az.
Magm is irtam,hogy egyébbként is létezik már,Transzibériai vasútnak hivják.
De nem épitenek párhuzamos útvonalat,holott megtehetnék.De a tengeri útvonal nagyságrenddel fontosabb.
És mindig fontosabb lesz a lengyel útvonal,mert a német-benelux piacokra egyszerűen rövidebb.
Ide válaszolok mert Magyarország topicba off lenne.
Nyilván nem fogjuk átvenni a vezető kikötők és állomások helyét, de egyetértünk dicséretes a fejlesztés és reméljük sikertörténet lesz. Magáról a vasútról, igazából folyamatosan fejlődik, és kiváló tartalékútvonal, Közép Ázsia rácsatlakozásával sok dolog mozgatható majd rajta aminél ez lesz a legolcsóbb megoldás, vízi út hiányában. Sok vele a baj, de a lényeg nem rohad le, nem szedik fel hanem működik és fejlődhet. Ebben is egyet értünk.

Az usa topicban ugye abból indultunk ki hogy a déli hajózási útvonalt blokkolni fogják az usa vezetésével és majd a vasút, nos lesz amit át tud venni a vasút, de ahogy te is mondtad mennyibe tart felrobbantani a síneket, semmibe. Illetve arra se vennék mérget hogy nem e dézsmálják meg a szállítmányokat.

Viszont van Oroszországnak valami ennél sokkal se sokkal értékesebb útvonala. Az északi tengeri útvonal, a leggyorsabb és legolcsóbb útvonal Európába, ha Vlagyivosztokban rakodnak be akkor nem kell japán és Dél-korea közé bemenniük a kínai hajóknak ( ha ilyen szinten lenne a dolog hogy ezt kéne nézni, akkor mind nagy bajban vagyunk), és rengeteget keresnek az oroszok, alapból őket is érdekli a terület nyersanyagkészlete. És ezzel még inkább kényszerbe hozza Kínát hogy az még inkább az oroszok kedvében járjon.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezt nem értik meg nagyon sokan akik életveszélyesnek tartják Oroszországra a kínai szövetséget, az oroszoktól nem lehet fegyverrel területet szerezni, mert akkor kölcsönösen elolvadnak, illetve lehet egy módon, ha az orosz államiság belülről omlik össze. Kína lakossága nagy, de öregszik, és rosszabbul áll mint Oroszország, remélem ez ellen hamarosan tenni fognak. Ez azért lényeges mert az afrikai kolóniákba is rengeteg ember kell, csomó dolgot a helyiek képtelenek megcsinálni. Miért erőltetnék Szibéria kolonizációját? nekik a nyersanyag kell amiért ha szépen fizetnek az oroszoknak is jó lesz és nekik is mert biztosítva van a hátuk. Kína stabil szövetséges, az usa és a nyugat a változó vezetéseivel,nem az.

Ide válaszolok mert Magyarország topicba off lenne.
Nyilván nem fogjuk átvenni a vezető kikötők és állomások helyét, de egyetértünk dicséretes a fejlesztés és reméljük sikertörténet lesz. Magáról a vasútról, igazából folyamatosan fejlődik, és kiváló tartalékútvonal, Közép Ázsia rácsatlakozásával sok dolog mozgatható majd rajta aminél ez lesz a legolcsóbb megoldás, vízi út hiányában. Sok vele a baj, de a lényeg nem rohad le, nem szedik fel hanem működik és fejlődhet. Ebben is egyet értünk.

Az usa topicban ugye abból indultunk ki hogy a déli hajózási útvonalt blokkolni fogják az usa vezetésével és majd a vasút, nos lesz amit át tud venni a vasút, de ahogy te is mondtad mennyibe tart felrobbantani a síneket, semmibe. Illetve arra se vennék mérget hogy nem e dézsmálják meg a szállítmányokat.

Viszont van Oroszországnak valami ennél sokkal se sokkal értékesebb útvonala. Az északi tengeri útvonal, a leggyorsabb és legolcsóbb útvonal Európába, ha Vlagyivosztokban rakodnak be akkor nem kell japán és Dél-korea közé bemenniük a kínai hajóknak ( ha ilyen szinten lenne a dolog hogy ezt kéne nézni, akkor mind nagy bajban vagyunk), és rengeteget keresnek az oroszok, alapból őket is érdekli a terület nyersanyagkészlete. És ezzel még inkább kényszerbe hozza Kínát hogy az még inkább az oroszok kedvében járjon.

"Ezt nem értik meg nagyon sokan akik életveszélyesnek tartják Oroszországra a kínai szövetséget, az oroszoktól nem lehet fegyverrel területet szerezni, mert akkor kölcsönösen elolvadnak, illetve lehet egy módon, ha az orosz államiság belülről omlik össze. Kína lakossága nagy, de öregszik, és rosszabbul áll mint Oroszország, remélem ez ellen hamarosan tenni fognak. Ez azért lényeges mert az afrikai kolóniákba is rengeteg ember kell, csomó dolgot a helyiek képtelenek megcsinálni. Miért erőltetnék Szibéria kolonizációját? nekik a nyersanyag kell amiért ha szépen fizetnek az oroszoknak is jó lesz és nekik is mert biztosítva van a hátuk. Kína stabil szövetséges, az usa és a nyugat a változó vezetéseivel,nem az."

A kínai szövetség Oroszországra nézve életveszélyes. Nem fegyverekkel veszik el a kínaiak az oroszoktól Szibériát, hanem bevándorolnak Szibériába és maguk végzik a nyersanyagok (pl. fa) kitermelését. Tehát egyre inkább nem az oroszok termelnek ki Szibériában, hanem kínai cégek, vállalkozók, akik hozzák magukkal a kínai munkaerőt. Végső soron kínaiak termelnek ki orosz nyersanyagokat és kínaiak adják el Kínának, nem az oroszok. Olvastam olyant, hogy Szibériában az erdők hektárját 100 dollárért kapták meg a kínaiak kitermelésre.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Akkor én is bemásolom ide az Amerikai Egyesült Államok topikban szereplő hozzászólásomat, mert szerintem érdemes elolvasni a Nagy Sakktábla megértése szempontjából:

A legkisebb (Oroszo.) célja az, hogy elhitesse a legnagyobbal (USA), hogy képes összefogni a második legnagyobbal (Kína), még akkor is, ha ez saját magára (Oroszo.-ra) nézve életveszélyes. Teszi ezt azért, hogy megkérhesse az árát annak, hogy ez a pozícióját feladja. Ezt azért teheti meg, mert a legkisebb (Oroszo.) + a második legnagyobb (Kína) ereje együttesen nagyobb, mint a legnagyobbé (USA). Tehát, ha ebbe az alkuba az USA nem megy bele, az az USA végét jelentené, ha Oroszo. Kína mellett kitart. Oroszo.-nak azonban nem érdeke az USA vége, mert akkor a második legnagyobb (Kína) lenne a legnagyobb. Ezért akarja Oroszo., hogy az USA alkudjon.
Az USA persze nem akar fizetni azért, hogy Oroszo. feladja a Kínával elért pozícióját, hanem azt szeretné, hogy Oroszo. ingyen távolodjon el Kínától, anélkül, hogy ezért az USA bármit adna cserébe. Ezért az USA Kína Oroszo-ra való veszélyességét hangsúlyozza. Oroszo. pedig azt próbálja elhitetni az USA-val, hogy van olyan őrült, hogy akkor is kitartson Kína mellett, ha ez számára öngyilkosság.

Ezért ez a játék egy chicken game.

(Két autó száguld egymással szemben és az győz, aki nem tér ki. Viszont, ha egyikőjük sem tér ki, akkor mindketten meghalnak.)

Pontosan így van ez az USA és Oroszo. esetén is. Mindkettejük túlélése attól függ, hogy ők ketten (USA + Oroszo.) szövetséget kötnek-e egymással.
Autós hasonlatban: hogy az egymás felé száguldás helyett, félrerántják-e a kormányt.

A nézeteltérés abban van, hogy Oroszo. részéről az autó kormánya félrerántásának ára van, amit az USA nem akar megfizetni.

Autós hasonlatra lefordítva, párbeszéd formájában:

Oroszo.: - akkor rántom félre az autó kormányát, ha ezért fizetsz nekem
USA.: - akkor sem fizetek, ha mindketten meghalunk
Oroszo.: - biztos? nekem nincs miért félrerántanom a kormányt, mert utánam egy nálam gyorsabb kamion jön (Kína)

A fizetség, amit Oo. kér, pedig nem más, mint a Szovjetunió és a korábbi szovjet érdekszféra.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ezt nem értik meg nagyon sokan akik életveszélyesnek tartják Oroszországra a kínai szövetséget, az oroszoktól nem lehet fegyverrel területet szerezni, mert akkor kölcsönösen elolvadnak, illetve lehet egy módon, ha az orosz államiság belülről omlik össze. Kína lakossága nagy, de öregszik, és rosszabbul áll mint Oroszország, remélem ez ellen hamarosan tenni fognak. Ez azért lényeges mert az afrikai kolóniákba is rengeteg ember kell, csomó dolgot a helyiek képtelenek megcsinálni. Miért erőltetnék Szibéria kolonizációját? nekik a nyersanyag kell amiért ha szépen fizetnek az oroszoknak is jó lesz és nekik is mert biztosítva van a hátuk. Kína stabil szövetséges, az usa és a nyugat a változó vezetéseivel,nem az.

Ide válaszolok mert Magyarország topicba off lenne.
Nyilván nem fogjuk átvenni a vezető kikötők és állomások helyét, de egyetértünk dicséretes a fejlesztés és reméljük sikertörténet lesz. Magáról a vasútról, igazából folyamatosan fejlődik, és kiváló tartalékútvonal, Közép Ázsia rácsatlakozásával sok dolog mozgatható majd rajta aminél ez lesz a legolcsóbb megoldás, vízi út hiányában. Sok vele a baj, de a lényeg nem rohad le, nem szedik fel hanem működik és fejlődhet. Ebben is egyet értünk.

Az usa topicban ugye abból indultunk ki hogy a déli hajózási útvonalt blokkolni fogják az usa vezetésével és majd a vasút, nos lesz amit át tud venni a vasút, de ahogy te is mondtad mennyibe tart felrobbantani a síneket, semmibe. Illetve arra se vennék mérget hogy nem e dézsmálják meg a szállítmányokat.

Viszont van Oroszországnak valami ennél sokkal se sokkal értékesebb útvonala. Az északi tengeri útvonal, a leggyorsabb és legolcsóbb útvonal Európába, ha Vlagyivosztokban rakodnak be akkor nem kell japán és Dél-korea közé bemenniük a kínai hajóknak ( ha ilyen szinten lenne a dolog hogy ezt kéne nézni, akkor mind nagy bajban vagyunk), és rengeteget keresnek az oroszok, alapból őket is érdekli a terület nyersanyagkészlete. És ezzel még inkább kényszerbe hozza Kínát hogy az még inkább az oroszok kedvében járjon.

"Viszont van Oroszországnak valami ennél sokkal se sokkal értékesebb útvonala. Az északi tengeri útvonal, a leggyorsabb és legolcsóbb útvonal Európába, ha Vlagyivosztokban rakodnak be akkor nem kell japán és Dél-korea közé bemenniük a kínai hajóknak ( ha ilyen szinten lenne a dolog hogy ezt kéne nézni, akkor mind nagy bajban vagyunk), és rengeteget keresnek az oroszok, alapból őket is érdekli a terület nyersanyagkészlete.

És ezzel még inkább kényszerbe hozza Kínát hogy az még inkább az oroszok kedvében járjon."


Vagy még inkább motiválja arra, hogy elfoglalja Szibériát és/vagy lenyúlja az északi tengeri útvonalat.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Viszont van Oroszországnak valami ennél sokkal se sokkal értékesebb útvonala. Az északi tengeri útvonal, a leggyorsabb és legolcsóbb útvonal Európába, ha Vlagyivosztokban rakodnak be akkor nem kell japán és Dél-korea közé bemenniük a kínai hajóknak ( ha ilyen szinten lenne a dolog hogy ezt kéne nézni, akkor mind nagy bajban vagyunk), és rengeteget keresnek az oroszok, alapból őket is érdekli a terület nyersanyagkészlete. És ezzel még inkább kényszerbe hozza Kínát hogy az még inkább az oroszok kedvében járjon.
Ha tovább folytatódik a klimaváltozás,és nem speciális jégtörő képességű teherhajóknak egész éven át járható lesz az útvonal,akkor igen,kikerülhetik a déli útvonalat.Nade akkor meg maga a klimaváltozás fog olyan problémákat okozni,hogy az északi hajózás nyeresége elhanyagolható mellékkörülnény lesz az okozott problémákhoz képest.Én inkább nem drukkolok a dolognak.
Azonkivűl Afrika most a vadászterületük,oda meg nem jutnak el a sarkvidéken át.
Oroszoknak is kényszer a kinának való eladás.Természetes kereskedelmi partnerek,de természetes vetélytársak is.Oo-nak valójában nem érdeke,hogy ki legyen szolgáltatva Kinának,ami már sokkal erősebb nála.Szerintem a meggyengült oroszoknak nagyon is egy az amcsik által biztositott világméretű liberális szabadpiaci világkereskedelem lenne jó.Persze,nem az orosz oligarháknak,azoknak nem jó.Nameg persze maguknak az amcsiknak is jobban be kéne tartaniuk azokat a szabályokat,miket hirdetnek.
 

Morishima

Well-Known Member
2017. július 29.
1 431
10 129
113
A kínai szövetség Oroszországra nézve életveszélyes. Nem fegyverekkel veszik el a kínaiak az oroszoktól Szibériát, hanem bevándorolnak Szibériába és maguk végzik a nyersanyagok (pl. fa) kitermelését. Tehát egyre inkább nem az oroszok termelnek ki Szibériában, hanem kínai cégek, vállalkozók, akik hozzák magukkal a kínai munkaerőt. Végső soron kínaiak termelnek ki orosz nyersanyagokat és kínaiak adják el Kínának, nem az oroszok. Olvastam olyant, hogy Szibériában az erdők hektárját 100 dollárért kapták meg a kínaiak kitermelésre.
Tudom hogy nem lesznek közelebb az álláspontjaink :)

Úgy gondolom annak ellenére hogy Szibéria ritkán lakott, nem fogja kolonizálni Kína, vagy ha igen nem fog nagyobb veszélyt jelenteni mint a ma is ott lakó rengeteg népcsoport. Még abban az esetben, ha a kínai lenne a népesség nagyobb része se tudja elszakítani mert azzal nyíltan be kéne állni az elszakadók mögé, ez pedig hadüzenet, ha nem így tesz egyszerűen az oroszok elzavarják a betelepülteket, ezzel pedig véget is ért a próbálkozás és elveszítette a legerősebb és legfontosabb szövetségesét. Mondom, ez akkor lehetséges ha az orosz államiság megszűnik. (Tudom erre most mit fogsz mondani, ha létrejön a szu2 akkor előtte káosz lesz Oroszországban és ezt kihasználva... :) eltaláltam? )

A szibériai nyersanyagok kicsit olyanok most, ha nem Kínának termelik ki őket, mint az aszteroidák, tudjuk hogy felfoghatatlan sok nyersanyag van rajtuk de mégis értéktelenek ha nem tudjuk azt kitermelni és felhasználni. Arról meg hogy a kínaiaknak a korrupt orosz tisztviselők mit megengednek nem a kínaiak tehetnek, amúgy nem 100 dollár hanem sokkal kevesebb, és a nagyobb probléma hogy nem telepítik újra, mert f*szok. Viszont már Putyinig is eljutott a dolog és intézkedett azt hiszem.
Abban egyetértünk hogy itt Oroszországnak vannak a három közül a legerősebb lapjai kapcsolatkeresési szinten.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Tudom hogy nem lesznek közelebb az álláspontjaink :)

Úgy gondolom annak ellenére hogy Szibéria ritkán lakott, nem fogja kolonizálni Kína, vagy ha igen nem fog nagyobb veszélyt jelenteni mint a ma is ott lakó rengeteg népcsoport. Még abban az esetben, ha a kínai lenne a népesség nagyobb része se tudja elszakítani mert azzal nyíltan be kéne állni az elszakadók mögé, ez pedig hadüzenet, ha nem így tesz egyszerűen az oroszok elzavarják a betelepülteket, ezzel pedig véget is ért a próbálkozás és elveszítette a legerősebb és legfontosabb szövetségesét. Mondom, ez akkor lehetséges ha az orosz államiság megszűnik. (Tudom erre most mit fogsz mondani, ha létrejön a szu2 akkor előtte káosz lesz Oroszországban és ezt kihasználva... :) eltaláltam? )

A szibériai nyersanyagok kicsit olyanok most, ha nem Kínának termelik ki őket, mint az aszteroidák, tudjuk hogy felfoghatatlan sok nyersanyag van rajtuk de mégis értéktelenek ha nem tudjuk azt kitermelni és felhasználni. Arról meg hogy a kínaiaknak a korrupt orosz tisztviselők mit megengednek nem a kínaiak tehetnek, amúgy nem 100 dollár hanem sokkal kevesebb, és a nagyobb probléma hogy nem telepítik újra, mert f*szok. Viszont már Putyinig is eljutott a dolog és intézkedett azt hiszem.
Abban egyetértünk hogy itt Oroszországnak vannak a három közül a legerősebb lapjai kapcsolatkeresési szinten.
"Tudom erre most mit fogsz mondani, ha létrejön a szu2 akkor előtte káosz lesz Oroszországban és ezt kihasználva... :) eltaláltam?"

Nem lesz akkor sem gond :) A SZU is mikor létrejött, az ideiglenesen elvesztett területeit is többnyire visszaszerezte.

"Abban egyetértünk hogy itt Oroszországnak vannak a három közül a legerősebb lapjai kapcsolatkeresési szinten."

Ez már biztos.

Igazából véve Kína abban hasznos Oroszo. számára, hogy segít neki az USA-val vívott chicken game-ben. Ld. hozzászólásomat előbb. Ha Kína, mint kamion, nem teperne Oroszo. mögött, akkor az USA számára nem lenne annyira félelmetes a chicken game. Az USA úgy gondolja, hogy a chicken game-ben hagyományosan ő az erősebb, ld. kubai rakétaválság. Viszont most a chichen game nem 2-, hanem 3-szereplős, azáltal, hogy Oroszo. mögött ott teper a kamion (Kína), szintén szemben az USA-val. Mivel a kamion Oroszország mögött teper, ezért hitelesnek tűnhet, hogy ők vannak egy oldalon.

"Tudom hogy nem lesznek közelebb az álláspontjaink :)"


De ez nem baj, sőt. Köszönöm, hogy ellentmondasz nekem, és ezzel hitelesebbé teszed a chicken game-t :)
 
  • Tetszik
Reactions: Morishima

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 775
30 546
113
Arról meg hogy a kínaiaknak a korrupt orosz tisztviselők mit megengednek nem a kínaiak tehetnek, amúgy nem 100 dollár hanem sokkal kevesebb
Érdekes,hogy mikor ugyanazok a korrupt oroszok amcsi/nyugati cégnek adják el a dolgokat,akkor felháborodva szidjátok a nyugatiakat,de ugyanezért a kinaiakat meg nem-ez nem kettősmérce?
És ha az oroszoknak nincs hozzá tőkéjük,technológiájuk,szervezőkészségük,akkor kb annyit ér a szibériai nyersanyag,mintha egy aszteroidán lenne-semmit.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 4082
T

Törölt tag 008

Guest
Azt azért tudni kell, ha egy 1-2 generáció óta dél szibériában élő kínait lekínaizol pofánver.
Gyorsan birodalmi állampolgárok lesznek, főleg akik nem szeretik a CCP-t.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 721
113
Off.
Kifelejtitek a mozaikból a kínai társadalom tarthatatlan nemi arányait. Annyira kevés a feleségnek való, hogy már importálják a nőket. A korfa elöregedő, lassan képtelenek a lakosság reprodukciójára. Ráadásul egyszerre 6 kontinensen érdekeltek, belső ellenségnek sincsenek hijján. Mi következhet? Összeomlás....a saját súlyuk fogaja maga alá temetni őket.
 
  • Tetszik
Reactions: luperator and Negan

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Off.
Kifelejtitek a mozaikból a kínai társadalom tarthatatlan nemi arányait. Annyira kevés a feleségnek való, hogy már importálják a nőket. A korfa elöregedő, lassan képtelenek a lakosság reprodukciójára. Ráadásul egyszerre 6 kontinensen érdekeltek, belső ellenségnek sincsenek hijján. Mi következhet? Összeomlás....a saját súlyuk fogaja maga alá temetni őket.

Vagy értelmezheted úgy is, hogy van 30-50 millió többlet férfi - háborúra. Ha levágatják őket a háborúban, durva kimondani, de Kínában akkor áll helyre a nemek aránya.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ennél ijesztőbb Oroszo. esetében az, amit a 2020-as kiadású középiskolás Földrajz Atlasz-ban láttam: Oroszország korfájában a 15-20 és 20-25 éves korosztályokban 7 millió (!) nővel van kevesebb a férfiaknál. Nem tudok másra gondolni, minthogy ennyi fiatal nőt csábíthattak el Oroszo.-ból Nyugatra. Lehet találgatni milyen célra.

(biológiai törvényszerűségek miatt csak max 5%-nyi férfitöbblet lenne indokolható)
 
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
feltéve persze, hogy igazak az adatok - de mondjuk figyelembe véve az online orosz "feleség"-közvetítő oldalak, katalógusok számát, nem zárható ki...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 721
113
Ennél ijesztőbb Oroszo. esetében az, amit a 2020-as kiadású középiskolás Földrajz Atlasz-ban láttam: Oroszország korfájában a 15-20 és 20-25 éves korosztályokban 7 millió (!) nővel van kevesebb a férfiaknál. Nem tudok másra gondolni, minthogy ennyi fiatal nőt csábíthattak el Oroszo.-ból Nyugatra. Lehet találgatni milyen célra.

(biológiai törvényszerűségek miatt csak max 5%-nyi férfitöbblet lenne indokolt)
A fehérbőrű szőke szláv nők mindig keresettek voltak a rabszolgapiacon. Node 7.000.000?
 
Status
Not open for further replies.