Szövetséges csak Oo. lehetne. Azonban ahogy látjuk USA megpróbálja leválasztani Kínáról. Kérdés sikerül-e és milyen árat kér ezért az orosz. Valószínű, hogy nagyon nagyot, hogy ha annak felét megadják, akkor is visszaszerzi fél Kelet-Európa fölött a befolyását. És meg fogja kapni. Az USA is tudja, hogy az oroszok a kulcs Kína leveréséhez. Ha nem vágják el szárazföldi utánpótlási útvonalait, akkor tengeren hiába embargóznak, és így Kína nem megfogható. Márpedig meg kell fogniuk nagyon hamar. Az orosz javára tett hátralépések nem veszélyeztetik az usa érdekeit. Nem Ukrajna és Románia elvesztése jelentené az ő globális hatalmának a végét, hanem az, hogy az orosz nem áll mellé és Kínát nem lehet elszigetelni, így tovább erősödik.
Hogy ugranának, az lehet. De mivel?
Szárazföldön oda be nem mennek, mert a Kínai hadseregben több a szakács mint az angolban katona.
Marad a Japán esetében is bevált recept. Embargózni kell Kínát, amíg az kínjában el nem szánja magát egy fatális lépésre, ami nagy valószínűséggel Tajvan megtámadása lenne.
Csak az embargó ugratja ki a nyulat a bokorból. Azt pedig csak úgy lehetne kivitelezni, hogy szárazföldről is zárják Kínát.
Na már itt is vagyunk az oroszoknál. Hogy ezek hirtelen milyen fontosak lettek
. De miért is? Azért mert nélkülük nem lehet megtérdeltetni Kínát. Oo. Kína omegája. El kell érnie az atlantistáknak, hogy Oo. zárja a kínai határt (semmi energia és kereskedelem, ill. tranzit), ne indítsanak K-Európában háborút amíg ők távol-keleten ba@kodnak, és ne támogassák Kínát katonailag.
Ennek pedig nagy ára lesz az angolszászok számára. Bezony
. Ezt ők is tudják, de hát mit adnak ma ingyen? Főleg megkérik az árát egy globális térben létező hatalomnak. Okosak a fiuk, persze, hogy nem akarják, hogy leáldozzon a hatalmuk örökre, így megadják, legyen az bár mennyi is. De hát nekik ez úgy sem fog annyira fájni, mert eleve - pillanatnyilag - egy hatalmi szempontból meddő területet vetnek oda a muszkának. Szerintem Oo. kérni fogja és meg fogja kapni a teljes ortodox övezet feletti befolyást.
Ha kiegyezik az USA az orosszal, akkor nem lesz háború.
Ha úgy megy neki Kínának katonailag, hogy Oo.-ot továbbra is baszogatja, akkor az orosz lenyomja az Ukrikat illetve akár még a balti államokat is, amíg az USA Kínával tököl. Na ez nem hiányzik még az USA-nak sem. Két frontos háborút, föleg ekkora ellenfelek ellen, ő sem tud megvívni. De mivel ezt az USA is látja ezt a forgatókönyvet, ki fog egyezni Oo.-al és ezért nem lesz itt Jurópában nagy csihipuhi. Helyi kisebb villongások lesznek, az új határok meghúzása miatt, de azt lerendezi a muszka illetve a NATO itteni tartalékai.
Irán a nagy kérdés. Hogy akár Kínai biztatásra, akár saját ötlettől vezérelve - amikor kitör egy az egyben az USA vs. angolszász fulkontakt háború - lángra lobbantja-e a közel keletet (megtámadja-e /anektálja-e/ pl. Irak síita területeit, majd nekimegy-e Szaudnak). Nem véletlen az sem, hogy az USA kivonult Afganisztánból, ugyanis egy Kínai konfliktus esetén ott lett volna az egyik lágy pontja. Nem mellékesen most Irán megtámadása el lett napolva. Afganisztán pedig úgyis csak Irán háború előtt körbekerítésének egyik eleme volt. Per pillanat közel keletről Szauron levette vigyázó szemét. Egyébként is az USA ha átmenetileg is, de kiegyezik az orosszal, a Románok oly nagyon hangoztatott stratégiai jelentősége kb. a mi szintünkre csökken.
Szerintem.