[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

koppany

Well-Known Member
2010. július 16.
1 596
7 800
113
Azért szerintem érdemes megnézni hogy hogyan alakult az életszinvonal az USA és az oroszok által irányított országokban. Ha az amerikaikról ez a véleményed, akkor mit gondolsz az oroszokról?

Ha európa egységesen lépne fel, akkor nagyhatalom lehetne. De ez megbukik azon, hogy minden ország a saját érdekeit nézi. Egy központilag irányított európai birodalommal szerinted jobban járnánk? Akkor lenne európának szava, csak nekünk nem lenne sok beleszólásunk egy ilyen birodalom irányításába.
Oroszországban megalakulása óta nő az életszínvonal, az USA-ban meg az utóbbi időkben nem. Fuss neki meg egyszer. Csak az számít hogy honnan nézzük.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 635
55 500
113
Azért szerintem érdemes megnézni hogy hogyan alakult az életszinvonal az USA és az oroszok által irányított országokban. Ha az amerikaikról ez a véleményed, akkor mit gondolsz az oroszokról?

Ha európa egységesen lépne fel, akkor nagyhatalom lehetne. De ez megbukik azon, hogy minden ország a saját érdekeit nézi. Egy központilag irányított európai birodalommal szerinted jobban járnánk? Akkor lenne európának szava, csak nekünk nem lenne sok beleszólásunk egy ilyen birodalom irányításába.
Egységes fellépéshez egységes érdekek kellenének. És ilyenek egyszerüen nincsenek.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 397
113
én tök boldog vóltam az internet elött is és tök divatosnak tartottam a most gáz ruhadarabokat. megfelelt a csárda és a finom és laktató étel tökéletes vólt nem vágytam bemutató 10g os ételekre amik szépek és lehet finomak is de nem többek KOSTOLÁSnál...
mégis aki KOSTOLNI jár étterembe az most a magyas életszinvonalat képviseli míg aki jóllakni az csoró....
ez az életszínvonal nagyon csalóka ám.
az életszínvonal az életminőség nm eggyenlő a pénz hülyeségekre való elköltésével és atúlárazott termékek fogyasztásával.
a minőség már rég kiesett nyugaton.. minőség nélkül meg nehéz bármit is magas életszinvonalnak nevezni.

a szemét és túlárazott termékek dömping fogyasztása szerintem nem a magas életszínvonal ékes példája. csak álarc (cirkusz)
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 444
34 397
113
Az USA-ban ha a 17 éves gyerekednek nincs kocsija, akkor már szegénynek számítasz. (Vidéken, nem nagyvárosban)
magyarországon meg egy bicikli áráán kapsz egy első autónak elmenős suzukit :) ami még sok tízezret elgurúl és fillérekből javítható fenntartható... egy (nem segéd )motor árn meg hajj jajj
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 111
31 089
113
én tök boldog vóltam az internet elött is és tök divatosnak tartottam a most gáz ruhadarabokat. megfelelt a csárda és a finom és laktató étel tökéletes vólt nem vágytam bemutató 10g os ételekre amik szépek és lehet finomak is de nem többek KOSTOLÁSnál...
mégis aki KOSTOLNI jár étterembe az most a magyas életszinvonalat képviseli míg aki jóllakni az csoró....
ez az életszínvonal nagyon csalóka ám.
az életszínvonal az életminőség nm eggyenlő a pénz hülyeségekre való elköltésével és atúlárazott termékek fogyasztásával.
a minőség már rég kiesett nyugaton.. minőség nélkül meg nehéz bármit is magas életszinvonalnak nevezni.

a szemét és túlárazott termékek dömping fogyasztása szerintem nem a magas életszínvonal ékes példája. csak álarc (cirkusz)
0.5 kg kenyér, 20-30dkg zsír vagy szalonna, só, lilahagyma vagy erőspaprika. Reggelire. :D :rolleyes:
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 547
5 197
113
Jön a digit yüan. Ott a BRICS.
Aki eddig nem akart dollárban kereskedni, annak sivatag lett az országából. (Szíria, Líbia, Irak, Venezuela)
Nagyon régóta szeretnék a kínaiak a jüant nemzetközi fizetőeszközzé tenni. Csak ennek az lenne az ára, hogy korlátozások nélkül lehessen vele kereskedni, átváltani, stb. Ez viszont behatárolná a kormány beavatkozási lehetőségeit. A két dolog egyszerre nem működik. Vagy konvertibilis a pénzed és korlátozottak a beavatkozási lehetőségeid, vagy kézi vezérlés van, de akkor ennek megfelelően kezelik a pénzed.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 950
27 905
113
Az USA-ban ha a 17 éves gyerekednek nincs kocsija, akkor már szegénynek számítasz. (Vidéken, nem nagyvárosban)
Igen, mert tömegközlekedés, mint olyan, gyk nem létezik. Angliában meg drágább a vonatjegy, mint ha autóval utaznál. (De ne használj szívószálat, mert felmelegszik a tányér!) Ausztriában havi 79EURért akár naponta elvonatozhatsz meg vissza Salzburg és Bécs között.
Az USAban kb 80%nak nincs útlevele és soha nem járt külföldön. De 5 óra autóút belefér, itt van a szomszédban.

Olyan apróságokról ne is beszéljünk, h az amerikai szegény nem tudja megfizetni a 15 éves gyerekének az inzulint.

Szóval relatív, h ki számít szegénynek.
 

tong djagbu

Well-Known Member
2019. november 9.
2 941
19 447
113
A mi érdekünk az,hogy a leginkább demokratikus nagy legyen a legerősebb,ha tetszik "világcsendőr".Ez pedig az USA.A mi érdekünk a szabadkereskedelem,és hogy az oroszok ne kerüljenek ismét a nyakunkra.
Nem, nekünk az az érdekünk, hogy azzal legyünk szövetségben aki segít visszaállítani Nagy Magyarországot, legalábbis visszaszerezni a magyarlakta részeket. Ezt az USÁ-tól nem várhatjuk. A tetejébe az eszme, amely szárba szökkent az Újvilágban az elmúlt évtizedek során(népességcsere, LMBTQ és genderideológia, stb) a puszta fennmaradásunkat is veszélyezteti.

Én veled ellentétben úgy vélem az Eurázsiai szövetségi rendszerben lenne a helyünk
eurasia.jpg
 
Status
Not open for further replies.