[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 934
35 877
113

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 934
35 877
113
  • Tetszik
Reactions: Pogány

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Valami készül megint... (???)
Időegységre is hajszálra stimmel az eseménysor, mivel a Mérleg jegy középső holdházának megfelelő Koronás Kígyó pont a Mérleg jegy Vízöntő dekanátusával esik egybe. És hát a helyzet az az, hogy élesbe éppen ekkor a Vízöntő havának indulásával, január 22/23-ával fordultak a történések, ekkor zárták karanténba a 11 milliós Wuhan városát (egyébként a kínaiul jól beszélő htka-soktól szívesen venném az információt, hogy milyen jelentései lehetnek a város nevének, vagy Hubej tartománynak). :D
A Koronás Méreg kiáradása tehát a Koronás Kígyóból szintén passzolni látszik, ha az égi összefüggéseket vizsgáljuk és nem csak a fizikai síkot.
Amúgy a vírus szó alapjelentése meg: méreg, amely elnevezést Martinus Beijerinck a virológia holland megalapítója adott neki!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Martinus_Beijerinck
..
Minden a helyén hát a hermetikus axióma szempontjából is, "Ami lent, az fent, és ami fent az lent, hogy beteljesüljön az Egy csodája.", (Smaragdtábla)!
Mondhatnám úgy is, hogy a szimulációnk a program szerint fut.
Reméljük, az instruktorok a túlélést (felébredést) írták a történetbe és nem a pusztulást…
2020. január 22-én robbant be a köztudatba a "wuhani zárlat", ekkor karanténozták be őket, pont a Vízöntő havának kezdetén! A Vízöntő az a keleti zodiákusban a Majom (mint az köztudott)!
..
Bill Gates ("KAPUK") figyelmeztetett nemrég:
"Bill Gates a koronavírusnál sokkal súlyosabb világjárványok kialakulásának lehetőségére figyelmeztetett, és felszólította a világ kormányait, hogy több milliárd dollárral járuljanak hozzá a következő globális fertőzésre történő felkészüléshez - írta személyes blogján az üzletember."
..
2022. év 22 napján (szintén a Vízöntő hónap kezdetén) egy aprócska hír volt olvasható:
..
Most, ma meg már ez:
"Woman who stopped to help the monkeys in the truck crash is now feeling unwell. CDC urges anyone in contact with the macaques to seek medical attention."
..
Mindez az ötödik (járvány)hullám idején! /hullám-jel = Vízöntő/
Ajánlom megtekintésre a korábban szintén a 22. napon, azaz január 22-én (bizony stimmel) kiadott filmet:
/Együtt van benne minden; földrengések, járvány, megszállt emberek, alvás és felébredés.../
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 991
19 334
113
Valami készül megint... (???)

2020. január 22-én robbant be a köztudatba a "wuhani zárlat", ekkor karanténozták be őket, pont a Vízöntő havának kezdetén! A Vízöntő az a keleti zodiákusban a Majom (mint az köztudott)!
..
Bill Gates ("KAPUK") figyelmeztetett nemrég:
"Bill Gates a koronavírusnál sokkal súlyosabb világjárványok kialakulásának lehetőségére figyelmeztetett, és felszólította a világ kormányait, hogy több milliárd dollárral járuljanak hozzá a következő globális fertőzésre történő felkészüléshez - írta személyes blogján az üzletember."
..
2022. év 22 napján (szintén a Vízöntő hónap kezdetén) egy aprócska hír volt olvasható:
..
Most, ma meg már ez:
"Woman who stopped to help the monkeys in the truck crash is now feeling unwell. CDC urges anyone in contact with the macaques to seek medical attention."
..
Mindez az ötödik (járvány)hullám idején! /hullám-jel = Vízöntő/
Ajánlom megtekintésre a korábban szintén a 22. napon, azaz január 22-én (bizony stimmel) kiadott filmet:
/Együtt van benne minden; földrengések, járvány, megszállt emberek, alvás és felébredés.../
Nagyon rágyógyultál a vízöntőre, de ahogy én látom, a majom (ha az valóban a vízöntő, de nekem inkább oroszlánnak és szűzeknek néz ki), az Augusztus 7.-23.-ig van, és Jan 22. az Ökör (vagy Tigris)
Ráadásul a vízöntő (Aquarius) az nem majom, hanem Ökör vagy Tigris, az általad linkelt forrás szerint.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 474
17 944
113
Valami készül megint... (???)

2020. január 22-én robbant be a köztudatba a "wuhani zárlat", ekkor karanténozták be őket, pont a Vízöntő havának kezdetén! A Vízöntő az a keleti zodiákusban a Majom (mint az köztudott)!
..
Bill Gates ("KAPUK") figyelmeztetett nemrég:
"Bill Gates a koronavírusnál sokkal súlyosabb világjárványok kialakulásának lehetőségére figyelmeztetett, és felszólította a világ kormányait, hogy több milliárd dollárral járuljanak hozzá a következő globális fertőzésre történő felkészüléshez - írta személyes blogján az üzletember."
..
2022. év 22 napján (szintén a Vízöntő hónap kezdetén) egy aprócska hír volt olvasható:
..
Most, ma meg már ez:
"Woman who stopped to help the monkeys in the truck crash is now feeling unwell. CDC urges anyone in contact with the macaques to seek medical attention."
..
Mindez az ötödik (járvány)hullám idején! /hullám-jel = Vízöntő/
Ajánlom megtekintésre a korábban szintén a 22. napon, azaz január 22-én (bizony stimmel) kiadott filmet:
/Együtt van benne minden; földrengések, járvány, megszállt emberek, alvás és felébredés.../
Meg nem bántva és meg nem sértve, mit szeretnél ebből kihozni? :) Történt egy baleset ahol volt 100 laboratóriumi majom, amiből párat nem tudtak befogni. Miért különös az, hogy mindez a járvány idején történt? Járványos időkben nem fordulnak elő balesetek? Vagy ha nem lenne járvány és úgy következett volna be akkor ez nem lenne gyanús? Tényleg nem értem az összefüggést, lehet én vagyok kevés fantáziával megáldva, vagy ahogy Pelikán József mondta Virág elvtársnak, "nem vagyok ideológiailag elég képzett" :)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Meg nem bántva és meg nem sértve, mit szeretnél ebből kihozni? :) Történt egy baleset ahol volt 100 laboratóriumi majom, amiből párat nem tudtak befogni. Miért különös az, hogy mindez a járvány idején történt? Járványos időkben nem fordulnak elő balesetek? Vagy ha nem lenne járvány és úgy következett volna be akkor ez nem lenne gyanús? Tényleg nem értem az összefüggést, lehet én vagyok kevés fantáziával megáldva, vagy ahogy Pelikán József mondta Virág elvtársnak, "nem vagyok ideológiailag elég képzett" :)
Semmit nem akartam belőle kihozni, csak érdekes. Remélhetőleg semmilyen "majomvírus" nem fog most meg szétterjedni a "denevérvírus" után...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
Nagyon rágyógyultál a vízöntőre, de ahogy én látom, a majom (ha az valóban a vízöntő, de nekem inkább oroszlánnak és szűzeknek néz ki), az Augusztus 7.-23.-ig van, és Jan 22. az Ökör (vagy Tigris)
Ráadásul a vízöntő (Aquarius) az nem majom, hanem Ökör vagy Tigris, az általad linkelt forrás szerint.
TE!
Ne fárassz! :)
..
Elöl az indoeurópai, utána a keleti zodiákus jelölői; íme így néznek ki:
KOS - keleten a KUTYA
BIKA
- keleten a DISZNÓ
IKREK
- keleten a PATKÁNY/EGÉR
RÁK
- keleten az ÖKÖR/BIVALY
OROSZLÁN
- keleten a TIGRIS
SZŰZ
- keleten a MACSKA/NYÚL
MÉRLEG
- keleten a SÁRKÁNY
SKORPIÓ
- keleten a KÍGYÓ
NYILAS
- keleten a
BAK
- keleten KECSKE/JUH
VÍZÖNTŐ
- keleten a MAJOM
HALAK
- keleten a KAKAS
..

Az évköri időegység, a tropikus és sziderikus zodiákus megint különböző dolgok. A Föld precessziós mozgása miatt eleve már egy állatövi jegynyi elcsúszás tapasztalható. Hiszen most pl., amikor a "Nap a Vízöntő jegyébe" lépett az égképi háttér ez:
(A Napot a BAK fejénél láthatod delelni, azaz egy jeggyel "hátrébb".)
..
OFF
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
359
558
93
TE!
Ne fárassz! :)
..
Elöl az indoeurópai, utána a keleti zodiákus jelölői; íme így néznek ki:
KOS - keleten a KUTYA
BIKA
- keleten a DISZNÓ
IKREK
- keleten a PATKÁNY/EGÉR
RÁK
- keleten az ÖKÖR/BIVALY
OROSZLÁN
- keleten a TIGRIS
SZŰZ
- keleten a MACSKA/NYÚL
MÉRLEG
- keleten a SÁRKÁNY
SKORPIÓ
- keleten a KÍGYÓ
NYILAS
- keleten a
BAK
- keleten KECSKE/JUH
VÍZÖNTŐ
- keleten a MAJOM
HALAK
- keleten a KAKAS
..

Az évköri időegység, a tropikus és sziderikus zodiákus megint különböző dolgok. A Föld precessziós mozgása miatt eleve már egy állatövi jegynyi elcsúszás tapasztalható. Hiszen most pl., amikor a "Nap a Vízöntő jegyébe" lépett az égképi háttér ez:
(A Napot a BAK fejénél láthatod delelni, azaz egy jeggyel "hátrébb".)
..
OFF
szűz <-> nyúl ... na ezért vannak annyian!
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
835
4 237
93
Ott a pont!
És Oroszországban a macska a legnépszerűbb háziállat!
"SZŰZ - keleten a MACSKA/NYÚL"

OK, és mit kellene leszűrni abból, hogy a ruszkiknál a kutya/macska párosból épp a macska a népszerűbb?

Mert az én földhözragadtságom azt mondatja velem, hogy azért népszerűbb, mert a macska jobban tartható lakásban, és a hideg orosz teleken nem okoz problémát hogy mi legyen vele. Ráadásul kevesebbet kell rá költeni.

Csak gondolom nem véletlenül irtad, és egyszerűen most már kiváncsi vagyok.
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 788
25 343
113
"SZŰZ - keleten a MACSKA/NYÚL"

OK, és mit kellene leszűrni abból, hogy a ruszkiknál a kutya/macska párosból épp a macska a népszerűbb?

Mert az én földhözragadtságom azt mondatja velem, hogy azért népszerűbb, mert a macska jobban tartható lakásban, és a hideg orosz teleken nem okoz problémát hogy mi legyen vele. Ráadásul kevesebbet kell rá költeni.

Csak gondolom nem véletlenül irtad, és egyszerűen most már kiváncsi vagyok.
Igen, ez egy logikus magyarázat. Azért írtam mert engem régóta foglalkoztat a geopolitikának az a része, hogy mely világkorszakokban mely népek/vallások/ideológiák virágoznak föl, s melyek indulnak hanyatlásnak. A mundánasztrológia ezzel foglalkozik, mivel alapos vizsgálódás után a népek is elhelyezhetőek a tulajdonságaikkal leginkább egyező évköri egységek mentén.
..
Az oroszok a Szűz tulajdonságkörnek feleltethetőek meg leginkább. A Szűz a legnagyobb csillagkép kiterjedésre az égen fent, Oroszország a legnagyobb a földön lent, a Szűz jegy második holdhháza a Medve (a Hold látszólagos égi útja alapján 28 holdházat különítenek el), nekik ez a totemállatuk.
..
Uniformizáltság, racionalitás, elemzés, takarékosság. Volt egy uniformizáló, az embereket egyöntetűsíteni akaró ideológia a XX. században, a kommunizmus. Rendesen "be is talált náluk", talán a legjobban ott, máig nyögik is az utóhatásait! Az elemzést ekkoriban annyira túlhajtották, hogy több évre előre terveztek, ebből lett a tervgazdálkodás. Az uniformizálást is túlhúzták, ebből lett a kolhozosítás, a téeszek, az építkezésben meg az egyenfazonú gigalakótelepek.
..
Rengeteg analógiát össze lehetne még szedni. A Szűz csillagkép főcsillaga a Spica, aminek a jelenttése; kalász. Benne is volt a kalász minden kommunista ország címerében, de egyébként is kialakult az aratásnak/szüretnek/betakarításnak egyfajta kultusza. Vezető politikusok oda jártak ki, gabonamezőn tetszelegtek, stb.
..
És igen, passzol a macskatartás is! :)
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 934
35 877
113
W

Wilson

Guest
Putyin egyetért a kubai, nicaraguai, venezuelai vezetőkkel az együttműködés fellendítésében — Lavrov
A karibi tényező

1280px-Troika_of_Tryanny_map.svg.png


Lavrov ma közölte, hogy Oroszország megállapodásokat kötött Kubával, Venezuelával és Nicaraguával a katonai-műszaki együttműködés fejlesztéséről (a kapcsolatok fejlesztéséről szóló egyéb megállapodások mellett). Ez persze nem jelenti azt, hogy holnap szó szerint orosz rakéták és bombázók lesznek valamelyik országban, de legalábbis új fegyverkezési szerződéseket és egy lehetséges orosz katonai erősítést jelez a Karib-térségben, nem feltétlenül formálisan.

Egy közös kínai-orosz projekt megvalósítása a nicaraguai csatorna megépítésével, valamint a PLA és az orosz fegyveres erők állandó katonai bázisainak létrehozása a nicaraguai csatorna védelmére abból a szempontból is értelmes, hogy aláássák az USA pozícióit Latin-Amerikában és az egész nyugati féltekén. De ez egyelőre a vágyálom birodalmába tartozik, a csatorna megépítésének projektje még mindig befagyasztva van. A Kína és Oroszország elleni hidegháború kiéleződése és a nicaraguai hatóságokra gyakorolt amerikai nyomás azonban középtávon megvalósíthatja ezt a legfontosabb geostratégiai projektet, amely alapvetően megváltoztathatja a nyugati félteke erőviszonyait.

Colonelcassad
 

svajcibeka

Well-Known Member
2013. február 10.
973
2 719
93
A karibi tényező

1280px-Troika_of_Tryanny_map.svg.png


Lavrov ma közölte, hogy Oroszország megállapodásokat kötött Kubával, Venezuelával és Nicaraguával a katonai-műszaki együttműködés fejlesztéséről (a kapcsolatok fejlesztéséről szóló egyéb megállapodások mellett). Ez persze nem jelenti azt, hogy holnap szó szerint orosz rakéták és bombázók lesznek valamelyik országban, de legalábbis új fegyverkezési szerződéseket és egy lehetséges orosz katonai erősítést jelez a Karib-térségben, nem feltétlenül formálisan.

Egy közös kínai-orosz projekt megvalósítása a nicaraguai csatorna megépítésével, valamint a PLA és az orosz fegyveres erők állandó katonai bázisainak létrehozása a nicaraguai csatorna védelmére abból a szempontból is értelmes, hogy aláássák az USA pozícióit Latin-Amerikában és az egész nyugati féltekén. De ez egyelőre a vágyálom birodalmába tartozik, a csatorna megépítésének projektje még mindig befagyasztva van. A Kína és Oroszország elleni hidegháború kiéleződése és a nicaraguai hatóságokra gyakorolt amerikai nyomás azonban középtávon megvalósíthatja ezt a legfontosabb geostratégiai projektet, amely alapvetően megváltoztathatja a nyugati félteke erőviszonyait.

Colonelcassad
Egy költői kérdés :nem ezen országok "előtt" szállítja a ds a narkot az Usába? :rolleyes:
 
Status
Not open for further replies.