[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 800
4 965
113

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 800
4 965
113
Amúgy senkit nem zavar, hogy így a 21. században az USA és Oroszország a világ jövőjét formálja, csak elfelejtik a plebset beavatni... a plebs majd csak a hátán kell vigye amit kitalálnak legyen az háború, határrendezés, akármi. Mindkét fél beszél arról, hogy a nép érdeke, de igazából a nép egyik oldalt sem érdekli, különben a tárgyalásnak nagyja része nyilvános lenne. Golyófogóknak mindig jók leszünk...

És ami a vicc az egészben, hogy Putyin ezzel az egésszel Biden belpolitikai problémáját oldja meg.

Ami meg az Ukránokat illeti:
 
  • Tetszik
Reactions: theo and kétkedő

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 773
32 348
113
Amúgy senkit nem zavar, hogy így a 21. században az USA és Oroszország a világ jövőjét formálja, csak elfelejtik a plebset beavatni... a plebs majd csak a hátán kell vigye amit kitalálnak legyen az háború, határrendezés, akármi. Mindkét fél beszél arról, hogy a nép érdeke, de igazából a nép egyik oldalt sem érdekli, különben a tárgyalásnak nagyja része nyilvános lenne. Golyófogóknak mindig jók leszünk...

És ami a vicc az egészben, hogy Putyin ezzel az egésszel Biden belpolitikai problémáját oldja meg.

Ami meg az Ukránokat illeti:
Talán ha az Erop Unnyo (c) Horn Gyula nem az uborka görbületével lenne elfoglalva.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 086
113
Idióták! A "Nyugat-2021", Nyugat-2017" hadgyakorlaton mennyi orosz és belarusz katona vett részt? Ez a 30 000 elveszik mellettük.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 578
85 086
113
Oroszország és Kína a NATO terjeszkedésének befejezésére szólít fel közös nyilatkozatban!

61fcf781203027067a4bb025.jpg


A bejelentés a Moszkva és az Egyesült Államok vezette katonai blokk között hetek óta tartó feszültségek után érkezett.
Vlagyimir Putyin orosz elnök és kínai kollégája, Hszi Csin-ping közös felhívást tett közzé, amelyben felszólították a NATO-t, hogy állítsa le további bővítési terveit és kerülje el a "hidegháborús" mentalitás folytatását, az Oroszország és az Egyesült Államok vezette katonai blokk között Kelet-Európában kiéleződött viták közepette.
A két világvezető pénteki pekingi találkozóját követően, a téli olimpiai játékok megnyitója előtt a Kreml közzétette a két fél által elfogadott nyilatkozat szövegét, amelyben párbeszédre szólítanak fel a feszültségek csökkentése érdekében.
"A felek ellenzik a NATO további bővítését és felszólítják az észak-atlanti szövetséget, hogy tartózkodjon a hidegháború idejéből származó ideológiai megközelítésektől" - olvasható a nyilatkozatban, valamint sürgetik a blokkot, hogy
"tartsa tiszteletben a szuverenitást, a biztonságot, más országok érdekeit, civilizációs és kulturális-történelmi útjaik sokszínűségét és objektíven és tisztességesen kezelje más kormányok békés fejlődését".
A két ország hangsúlyozta továbbá, hogy a világ kormányai közötti együttműködésre van szükség, tekintettel a gyorsan változó gazdasági globalizáció, a politikai felfordulások és a világjárvány kihívásaira, amelyek továbbra is milliókat fenyegetnek és a nemzetközi biztonságot terhelik.
Felszólították a világ vezetőit, hogy "erősítsék a párbeszédet és a kölcsönös bizalmat, mélyítsék el az együttműködést és védjék meg az olyan egyetemes emberi értékeket, mint a béke, a növekedés, az egyenlőség, az igazságosság, a demokrácia és a szabadság".
A Kreml honlapján közzétett nyilatkozat emellett "valódi multilateralizmusra szólít fel az ENSZ és a Biztonsági Tanács központi és koordináló szerepe alatt", valamint "a nemzetközi kapcsolatok demokratizálására, a béke, a stabilitás és az állandó fejlődés biztosítására a Földön".
Putyin és Hszi találkozója, a kínai vezető első személyes diplomáciai találkozója a koronavírus-járvány kezdete óta, a nyugati vezetők figyelmeztetéseinek sorozata közepette zajlik, miszerint Moszkva készen áll arra, hogy inváziót indítson a szomszédos Ukrajnában, és rámutatott a közös határ közelében történő csapatösszevonásokról szóló jelentésekre, valamint a szomszédos Fehéroroszországban zajló nagyszabású közös hadgyakorlatokra.
Moszkva következetesen tagadja, hogy bármilyen agresszív szándéka lenne és írásbeli biztonsági garanciákat követel, amelyek korlátozzák az Egyesült Államok vezette katonai blokk, a NATO ukrajnai és grúziai bővítését, gyakorlatilag kizárva a két államot a tagságból. A héten az El Pais című spanyol napilapnak kiszivárgott dokumentumokból kiderül, hogy Washington hivatalosan elutasított minden ilyen megállapodást, de más intézkedéseket javasolt, amelyek célja a két fél közötti katonai átláthatóság növelése.
Putyin és mások korábban azt mondták, hogy nem részletezett "katonai-technikai intézkedéseket" tehetnek, ha szükségesnek tartják Oroszország biztonságának garantálása érdekében.
Putyin és Hszi megbeszélései előtt Jurij Uzsakov, a Kreml külpolitikai tanácsadója hangsúlyozta, hogy Oroszországnak és Kínának "hasonló és egyező álláspontja van a nemzetközi problémák nagy részében".
A két nemzet az elmúlt hónapokban hangsúlyozta kapcsolataik fontosságát, és decemberben Uszakov azt mondta, hogy Kína támogatja Oroszország erőfeszítéseit a NATO-val való megállapodás aláírására.
Peking korábban elkötelezte magát amellett, hogy együttműködik Moszkvával a szankcióknak ellenálló és az amerikai dollártól való függőséget minimalizáló pénzügyi rendszerek kialakításában.
Az Oroszország és Kína közötti fokozott együttműködés jelei ellenére egyes elemzők szerint a partnerség kevésbé integrált, az olyan blokkokhoz képest, mint a NATO, ahol a tagok katonai és hírszerzési megosztási kérdésekben integrációra törekedtek.
 

kétkedő

Well-Known Member
2021. január 9.
2 972
17 196
113
Amúgy senkit nem zavar, hogy így a 21. században az USA és Oroszország a világ jövőjét formálja, csak elfelejtik a plebset beavatni... a plebs majd csak a hátán kell vigye amit kitalálnak legyen az háború, határrendezés...
Nem határrendezés, hanem határ újrahúzás lesz itt K-Európában. Most készítik elő. Az elkövetkezőkben tanúi leszünk egy teljesen új határok mentén létrejövő európai Orosz-Nyugat érdekszférának.
A kérdés az, hogy Mo. hová esik?
Ha nyugatra kerülünk, akkor egy viszonylagos jólét mellett beolvadunk a nagy embermasszába az Európai Egyesült Államok keretén belül, mint nemzet, belátható időn belül eltűnünk.
Ha keletre, akkor kevés jólétben lesz részünk, de megmaradhatunk nemzetállamnak a magunk határain belül, de részeként az Ázsiai Uniónak. Igaz akkor együtt leszünk megint a kedves román barátainkkal, na meg az egész kisantanttal (kivéve, csehek), akik az orosz oldalán sokkal jobban fognak lavírozni, mint mi.
Nem tudom melyik opció lenne a jó.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 800
4 965
113
Hát ez elég langyosra sikeredett:
Persze van jelentősége, de elég lassan őrölnek azok a malmok ... nem lesz itt semmi egyhamar. Már 20 éve várják a nagy elméleti "szakemberek" az orosz-kínai átmeneti tengelyt, de ez marha langyos még mindig...
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 800
4 965
113
A maci még mindig csak dörgöli a szemét és ásítozik, pedig amíg aludt a málnás önálló életre kelt. Az elméleti "szakemberek" már évtizedek óta mondják, hogy ez nem lesz jó, mert a maci felébred és rendet vág. Hát úgy néz ki nyugodtan a fejére nőhetnek, mert csak ilyen majdnem semmit mondó politikai nyilatkozatokra futja. Mehet mindenki vissza az evezőjéhez, lehet gályázni tovább, nincs itt látnivaló, csak a politikusok próbálnak túlélni és nyomni a feszkót, mert ebből élnek. Lehet álmodozni meg rémálmodozni, de senki se vegye túl komolyan a légvárait, meg a politikusok fantom-ellenségeit amik ellen szeretnék, hogy küzdjünk... nagyon szakállas trükk már a belpolitikai problémákról a figyelemelterelés mondvacsinált nemzetközi krízisekkel ...
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 212
13 728
113
Nem határrendezés, hanem határ újrahúzás lesz itt K-Európában. Most készítik elő. Az elkövetkezőkben tanúi leszünk egy teljesen új határok mentén létrejövő európai Orosz-Nyugat érdekszférának.
A kérdés az, hogy Mo. hová esik?
Ha nyugatra kerülünk, akkor egy viszonylagos jólét mellett beolvadunk a nagy embermasszába az Európai Egyesült Államok keretén belül, mint nemzet, belátható időn belül eltűnünk.
Ha keletre, akkor kevés jólétben lesz részünk, de megmaradhatunk nemzetállamnak a magunk határain belül, de részeként az Ázsiai Uniónak. Igaz akkor együtt leszünk megint a kedves román barátainkkal, na meg az egész kisantanttal (kivéve, csehek), akik az orosz oldalán sokkal jobban fognak lavírozni, mint mi.
Nem tudom melyik opció lenne a jó.
A harmadikat kihagytad a semleges részt mint anno Ausztria, na mi oda fogunk kerülni a Kárpátokig kitölt határral.
 

2105

Well-Known Member
2022. január 20.
173
1 019
93
Ha keletre, akkor kevés jólétben lesz részünk
Ezt nem tudom miből veszed. Nyugaton lassan nincs semmi és arra is egyre többen lesznek.
Keleten a nyersanyag az energia az élelmiszer és egyre több tudás.
Nyugaton épp tőkeátrendeződés van. A középosztályt megszüntetik, míg keleten épp kiépítik.

Igaz akkor együtt leszünk megint a kedves román barátainkkal
Azon a térképen nincs románia. Moldva, Magyarország, Bulgária, Szerbia meg talán Vlachia.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
42 286
81 245
113
  • Dühítő
Reactions: Kim Philby
Status
Not open for further replies.