[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Status
Not open for further replies.

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 377
3 525
113
10 dandár x 3000 katona van Belaruszban A Keleti katonai körzet katonáinak létszáma 300 000.

Akkor ezek szerint szükség is van rájuk, ergó az oroszok se bíznak a kínaiakban, tényleg kutya-macska barátság ez.
De persze a fő kérdés akkor is az, hogy kínai katonából mennyi van a határ másik oldalán.
Csak tipp, de gyanítom, hogy több mint az orosz.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 715
85 697
113
Akkor ezek szerint szükség is van rájuk, ergó az oroszok se bíznak a kínaiakban, tényleg kutya-macska barátság ez.
De persze a fő kérdés akkor is az, hogy kínai katonából mennyi van a határ másik oldalán.
Csak tipp, de gyanítom, hogy több mint az orosz.
Orosz távol-keleten mindössze 4 millió ember él a határ másik oldalán(szomszédos tartomány) 100 millió.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 831
29 634
113
Ebben a kínai-orosz összeborulásban jelen pillanatban a felek számára van ráció, mert ha egyszerre két helyen kezdik el verni a palávert (Ukrajna, Tajvan), akkor az USA várhatóan nem lesz képes mindkettőt szimultán kezelni, még a helyi szövetségeseinek támogatásával sem. Az mindenesetre beszédes, hogy a bejelentett bazinagy kínai-orosz gázügylet nem jüanban, de nem is rubelben lesz elszámolva, hanem a nagyhatalomként lesajnált EU fizetőeszközében, az euróban.

De várhatóan ez a szövetség sem fog örökké tartani, ugyanis évszázados története van a Szibéria déli feléért folyó harcnak a két szomszédvár között. Kínaiak jönnek föl mint a talajvíz, az oroszok egy ideje stagnálni látszanak.

Utóbbiak véleményem szerint azért is próbálnak a Nyugattól pont most biztonsági garanciákat kicsikarni, mert most még erősek, mert kitart a 2010-es évek fegyverkezési lendülete, ami most már egyértelműn megtörni látszik és most kell kihozni belőle azt, amit még ki lehet. Másrészt a jövőben lehetséges, hogy számolniuk kell a "keleti fronttal" is, ha Kínának megjön az étvágya az orosz távol-kelethez.

A távol-keleti orosz egységek Belaruszba telepítésének nehogy az legyen a vége, hogy a kínai hadsereg költözik be az kiürült orosz laktanyákba, amíg az oroszok nyugaton kalandoznak. Nem olyan nagy a szerelem Kína és Oroszország között, mint amilyennek az látszik, nem véletlenül voltak szovjet szárazföldi csapatok illetve légierő Mongóliában.

Az USA-t sikeresen kiszorították a közép-ázsiai régióból, ami mindkét ázsiai hatalom viszonylag védtelen alfele/háta, Putyin is sokat bizniszelt az isztánokkal, hogy azok kitegyék az amerikaiakat az afganisztáni kalandhoz jó pénzért bérbe adott üzbég, tádzsik illetve kirgiz bázisokról, illetve Afganisztánt is elhagyták. Most ketten maradtak és előbb utóbb lesz azért itt érdekellentét Kína és Oroszország között.
Mind a kettő atom hatalom. Nem fognak egymásnak ugrani, nem olyan hülyék, hogy mások meg röhögjenek rajtuk. Tudjátok, "az ellenségem ellensége a barátom."
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 715
85 697
113
Milyen KÖZÖS èrdeke lehet ennek a kèt orszâgnak?
Mert a kinaiak èrdekeit látom... :)
Kína támogatja Argentínát a Falkland-szigetek ügyében, feldühítve ezzel Nagy-Britanniát
A brit külügyminiszter válaszul emlékeztette Pekinget, hogy a falklandiak úgy döntöttek, hogy a "brit család" tagjai lesznek.


Kína vasárnapi nyilatkozatában közölte, hogy támogatja Argentínát az Atlanti-óceán déli részén fekvő Falkland-szigetek - más néven Islas Malvinas -, egy önigazgatású brit tengerentúli területre vonatkozó követeléseiben. A távoli szigetcsoport egy közel 200 éve tartó szuverenitási vita tárgyát képezi.
Peking közölte, hogy reméli, hogy a szigetekről szóló tárgyalások hamarosan újraindulnak a vonatkozó ENSZ-határozatokkal összhangban a vita békés rendezése érdekében.
Kína bejelentése, amely a Peking és Buenos Aires közötti kapcsolatok elmélyítéséről szóló közös nyilatkozat része volt, feldühítette Nagy-Britanniát.
"Teljes mértékben elutasítjuk a Falkland-szigetek szuverenitásával kapcsolatos kérdéseket. A Falkland-szigetek a brit család része, és meg fogjuk védeni az önrendelkezési jogukat. Kínának tiszteletben kell tartania a Falkland-szigetek szuverenitását" - fogalmazott Liz Truss külügyminiszter vasárnap egy tweetben.
Alberto Fernandez argentin elnök a hétvégén a téli olimpia keretein belül találkozott Hszi Csin-ping kínai elnökkel. Magától értetődő, hogy Fernandez ígéretet tett arra, hogy támogatja Kína Tajvanra vonatkozó követeléseit, amely Peking szerint a kínai állam elválaszthatatlan része. Tajvan fenntartja függetlenségét, és de facto saját kormánya irányítja.
Buenos Aires a spanyol koronától kapott örökséghez köti igényét, amikor 1816-ban elnyerte függetlenségét. Nagy-Britannia azt állítja, hogy már Argentína létezése előtt letelepítette a szigeteket.
A Falkland-szigeteket először az 1760-as években telepítették le, és 1833-ban kerültek brit fennhatóság alá. A 3400 lakos többsége brit telepesek leszármazottja, és túlnyomó többségük az Egyesült Királysággal való kapcsolat fenntartása mellett van.
A sziget politikai státuszáról 2013-ban tartott népszavazáson a szavazatok 99,8%-a támogatta, hogy a sziget továbbra is brit tengerentúli terület maradjon.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 516
14 146
113
GDPDebt2021_1200px_Finalized.jpg
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 977
39 825
113

Vindicare

Well-Known Member
2022. február 1.
262
1 399
93
Washington elismeri Japán szuverenitását négy Déli Kuril-sziget felett-az Egyesült Államok követe
Még jobban szítják a feszkót ezek a tapíragyú barmok.
Az életbe nem fogják visszakapni a Japók ,a Kurill-szigetek fontos része az oroszok Északi-Selyemútjának ami időszakosan Szuez riválisa is lehet.Gyakorlatilag Oroszország mint civilizáció szerintem egyik,ha nem a legfontossabb projektje a Szovjetunió felbomlása óta.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 715
85 697
113
Az életbe nem fogják visszakapni a Japók ,a Kurill-szigetek fontos része az oroszok Északi-Selyemútjának ami időszakosan Szuez riválisa is lehet.Gyakorlatilag Oroszország mint civilizáció szerintem egyik,ha nem a legfontossabb legfontossabb projektje a Szovjetunió felbomlása óta.
Stratégiailag is fontos a Csendes-óceáni flotta atomtengeralattjárói számára hiszen ott tudnak észrevétlenül kijutni a Csendes-óceánra
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 881
20 140
113
Washington elismeri Japán szuverenitását négy Déli Kuril-sziget felett-az Egyesült Államok követe
Még jobban szítják a feszkót ezek a tapíragyú barmok.
Milyen nagyszerű, hogy sziget elismerős hetet tartanak a nagyhatalmak. Hurrá, van újabb indok, és lehetőség egymásnak esni és kirobbantani egy nuki bulit.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 189
14 421
113
Stratégiailag is fontos a Csendes-óceáni flotta atomtengeralattjárói számára hiszen ott tudnak észrevétlenül kijutni a Csendes-óceánra


...és ez bizony elég komoly tényező atom-tengós/ICBM-es "játékban"!

Ezért is akarják az amcsik másnak adni --ami szokásos módon nem az övék!!!-- ja, és természetesen "Az ellenségem --"csinált"-- ellensége a barátom!!!"


.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 715
85 697
113
A Joe Biden nevű fickó újabb kínos esete: Gúnyolódott megint, de nem csak Putyinon, hanem a világ más vezetőin is! - állítja az NBC. Az amerikai "elnök" állítólag Scholzra, Merkelre és Macronra is gúnyos megjegyzéseket tett.
"Joe Biden amerikai elnök nem csak ellenségeit csúfolja a magánéletben, hanem barátait is kigúnyolja" - állította kedden az NBC amerikai műsorszolgáltató.
A Fehér Ház zárt ajtajai mögött az amerikai vezető Vlagyimir Putyin orosz elnököt "atomfegyverekkel rendelkező fickónak nevezi, akinek nincsenek barátai" - jelentette a New York-i székhelyű televíziós csatorna névtelen forrásokra hivatkozva, akik állítólag első kézből hallották Biden megjegyzéseit.
De nem csak az orosz államfő került az amerikai elnök verbális tűzvonalába.
Az NBC szerint Biden még az Egyesült Államok vezette katonai blokk, a NATO más tagjain is gúnyolódott.
Míg Olaf Scholz német kancellárt "nem Angela Merkelnek", addig Boris Johnson brit miniszterelnököt "blöffölőnek" minősítette. Emmanuel Macron francia elnököt is célkeresztbe vette Biden, az elnök állítólag azt állította, hogy párizsi kollégájának egyetlen kívánsága van: hogy "Charles de Gaulle lehessen".
Válaszul Emily Horne, az amerikai Biztonsági Tanács szóvivője tagadta, hogy igazak lennének ezek a kötekedő megjegyzések és az NBC-nek adott nyilatkozatában megvédte elnökét.
"Ez a névtelen pletyka semmilyen módon nem hasonlít arra, amit az elnök mond vagy gondol kollégáiról, akiket tisztel és becsül" - mondta.
A Biden állítólagos megjegyzéseiről szóló jelentés egy olyan időszakban érkezett, amikor az Egyesült Államok és az európai NATO-tagok közötti kapcsolatok Donald Trump viharos vezetése után gyorsan javulni látszanak és a blokk most látszólag összefogott, hogy Moszkvát vádolja az ukrajnai feszültségek szításával.
Az NBC szerint azonban azok, akik hallották ezeket a becsmérlő megjegyzéseket, ragaszkodnak ahhoz, hogy az amerikai elnök "kevés ismerős arcot" talált a kontinensen.
Ami Putyin állítólagos új becenevét illeti, Biden talán eltalálta, amikor az orosz elnököt "atomfegyveres fickóként" jellemezte - Oroszország több mint 6000 atomfegyverrel rendelkezik, a legtöbbel a világon.
Az a vád azonban, miszerint Putyinnak "nincsenek barátai", az talán túlzás.
Az elmúlt hetekben a világ minden tájáról látogattak Moszkvába vezetők, köztük Macron elnök és Scholz kancellár, aki a jövő héten látogat a Kremlbe. Sőt, e hónap elején Hszi Csin-ping kínai elnök, aki két éve nem találkozott más államfővel, meghívta Putyint díszvendégként a téli olimpia megnyitó ünnepségére. Orbán Viktorról nem is beszélve!
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 977
39 825
113
Truss moszkvai látogatása ajándéknak tekinthető a diplomaták napján, az orosz külügyminisztérium szerint
Az Egyesült Királyság vezető diplomatája hivatalos kétnapos látogatásra érkezett Moszkvába, hogy tárgyalásokat folytasson orosz kollégájával, Szergej Lavrovval
https://tass.com/politics/1400745
A Lavrovnak randija van a brit hölgyeménnyel.
 
Status
Not open for further replies.