[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Filter

Well-Known Member
2021. január 7.
2 590
14 592
113
Miből? Az EU-nak nincsenek vadászgépjei. (egyes tagállamoknak van, de azok felett nem az EU rendelkezik)
Az a baj hogy a senki által meg nem választott EU vezetők az EU nevében nyilatkoznak és tesznek felajánlást....
Nem tagállami szinten, hanem EU szinten.
Ha pedig a központi büdzséből fizetik ki a tagállamok gépeit, és EU szállítmanyként küldik, nagyon hamar hadban állhatunk az Ivánnal.
Ugye az is elhangzott a ruszkik részéről hogy aki "nehéz" technikát ad, annak is odavernek.
Amennyire átjön számomra, minden lehetőséget megragadnak arra hogy lövetve legyen az EU és NATO országok technikája....
Kezdve a cseh vonattal, a török gépek Kijevben parkoltatásával, a szállítógepek repkedésével, és most megfejelve a nehéz hardver küldésével.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Az a baj hogy a senki által meg nem választott EU vezetők az EU nevében nyilatkoznak és tesznek felajánlást....
Nem tagállami szinten, hanem EU szinten.
Ha pedig a központi büdzséből fizetik ki a tagállamok gépeit, és EU szállítmanyként küldik, nagyon hamar hadban állhatunk az Ivánnal.
Ugye az is elhangzott a ruszkik részéről hogy aki "nehéz" technikát ad, annak is odavernek.
Amennyire átjön számomra, minden lehetőséget megragadnak arra hogy lövetve legyen az EU és NATO országok technikája....
Kezdve a cseh vonattal, a török gépek Kijevben parkoltatásával, a szállítógepek repkedésével, és most megfejelve a nehéz hardver küldésével.
Arra gondoltam én is mikor lesz majd a hírekben, hogy szétlőttek vagy lelőttek nem ukrán konvojt vagy repülőgépet.

Azért ha sakktábla topik és az USA Oroszország kiegyezett, kíváncsi leszek hogyan fog ez a gyakorlatban zajlani. Mármint a határok újrarajzolása. Ha így is volna, Putyin nyerne vele, de az USA mit? Az adósság, a rossz gazdasági szerkezet megmarad ha nincs háború vagy véletlen reset a pénzügyi rendszeren. Nem beszélve az agyament döntéshozókról. Bár manapság bármi megeshet.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
Az oroszoknak hány Fehéroroszországhoz hasonló szövetségese van? Szerbeket tudom. Mert ennek az üzengetésnek/segélyeknek az lesz a vége, hogy mások is mocorogni kezdenek majd a háttérben.
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 291
14 008
113
Miből? Az EU-nak nincsenek vadászgépjei. (egyes tagállamoknak van, de azok felett nem az EU rendelkezik)
EU csak ahoz kell, hogy legyen kinek kifizetni azoknak a gépeknek az árát, amit az ukránok és lengyelek már nyilván rég letárgyaltak. Jut eszembe, tik már évek óta nem tudtok szabadulni a megmaradt Mig-29-ektol, mert a kutyának se kellettek - most van esély túladni rajtuk, vagy lagalább az alkatrészeken. :oops:
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 219
36 981
113
A legnagyobb chipgyártók leállítják az Oroszországba irányuló értékesítést – média Az Intel, a TSMC és az AMD felfüggesztette a félvezető-szállításokat a szankciók miatt
Mi lesz majd, ha Kína visszaveszi Tajvant? A nyugat be fog kakilni a chiphiány miatt.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113

Tibi atya olyan amilyen, de néha tud arról beszélni, amiről közéleti szereplők nem nagyon. Az oldalán jelent meg kb 10 órája.

"A háborúban minden hírportál háborús propagandát tol akarva-akaratlanul. Bizonyos információkkal elárasztanak, más információk hozzáférhetetlenné válnak. Szeretném árnyalni azt a képet, miszerint Oroszország teljesen egyedül van. Nincs. Egy kedves, neve elhallgatását kérő történész ismerősöm elemzése, akinek a kutatási területét sem írom le, mert nem szeretném, ha hátrány érné:

"A napokban, miközben információkat kerestem arról, hogy Törökország lezárja-e a szorosakat vagy sem, a következő tűnt fel: miközben arról nagyon sokat hallunk és olvasunk, hogy mely országok állnak ki Ukrajna mellett és vannak köztük meglepő fordulatok, arról már jóval kevesebbet, hogy kik állnak ki Oroszország mellett, nem ítélik el a támadást, nyilvánosan bejelentették, hogy jelen körülmények között nem csatlakoznak a szankciókhoz vagy simán igyekeznek kimaradni. Így úgy döntöttem, hogy különálló és hosszú poszt keretében esetleg összegyűjthetnék ezeket az országokat, mert van köztük egy-két meglepő. Akkor kezdem a listát, ami nem teljes, nyugodtan ki lehet egészíteni vagy javítani:

- Fehéroroszország: evidens, nem igényel magyarázatot.

- Szerbia: történelmi és a gazdasági (pár hónapja kötöttek egy óriási gázszállítási szerződést) okokból nem annyira, illetve most Vucicnak kellenek a hagyományos orosz-barát szavazatok is a közelgő választásokon. Viszont emiatt érdekes, hogy ez milyen következményekkel fog járni az EU-csatlakozásra és nyugati kapcsolatokra.

- Örményország: továbbra is Oroszország jelenti számukra az egyetlen partnert, reményt, hogy visszaszerezzék az elvesztett területeket. Egyetlen állam, amely nyíltan kiállt Oroszország mellett az Európa Tanácsban.

- Kína: az okokról és arról, hogy mit vár Peking már sok cikk van a neten, abból lehet válogatni.

- Mianmar (Burma): A tavaly pucccsal egyértelműen felsorakozott Moszkva mögé és a támadást "világbéke érdekében tett erőfeszítésnek" ítélte. (LOL)

- Irán: elsők között jelentették ki, hogy "megértik" Putyin döntését és támogatják.

- Szíria: Oroszország után talán az elsőként ismerte el Donyecket és Luhanszkot.

- Algéria - tradicionális orosz fegyvervásárló, s most a Marokkóval való "hidegháború" miatt szüksége van egy külső nagyhatalom támogatására, ha nem szeretne teljesen elszigetelődni a régióban.

- A latin-amerikai partnerek közül Kuba és Venezuela nem meglepő - bár az már igen, hogy Brazília vétózott (BRICS ide vagy oda), s vannak kormányzati hangok a keményebb szankciókhoz való csatlakozásra.

Na és jöjjenek a kicsit érdekesebb és meglepőbb országok, akik nyíltan nem támogatták Oroszországot, de magatartásuk nem éppen azt mutatja, hogy nagyon ellenükre lenne vagy szembefordulnának vele.

- Grúzia: nincs szankció, távolságtartás.

- India: Nem hajlandóak elítélni, az ENSZ-ben is tartózkodik (a hagyományos be nem avatkozás politikájára fogva), szükségesnek tartják az erős gazdasági, energetikai és katonai kapcsolatok fenntartását Moszkvával. Na most egy jobban mélyülő indiai-orosz kooperáció az Egyesült Államoknak a legrosszabb, hiszen India és Kína közötti ellentét ide vagy oda (lásd a 2020 nyaránt történt határvillongás szúró és vágófegyverekkel), ez bizonytalan partnerré teszi a Peking elleni harcban. És a személyes véleményem szerint bármilyen Kína-ellenes együttműködés nem lehet sikeres, ha India nincs benne.

- Pakisztán: Na ez még meglepőbb volt, hiszen egyike azon kevés eseteknek, hogy a két archenemy (India és Pakisztán) teljes mértékben egy állásponton van egy kérdésben. Az orosz támadás napján Khan pakisztáni miniszterelnök nemhogy nem mondta le a moszkvai útját (ami nem kis vitát generált az országon belül), de még olyan ígéreteket tett, hogy akkor majd átveszi a nyugati országok helyét az orosz energiahordozó-export terén és akkor jöhetnek a közös projektek (!!!). Iszlámábád ilyen fokú elköteleződése Oroszország iránt azért érdekes, mert hagyományos Amerika-és majd Kína-barát állam volt, de Moszkvával szemben mindig is ellenségesen, jobb esetben ambvivalensen viselkedett.

- Azerbajdzsán: Nem Khan az egyetlen, aki úgy vélte, hogy a háború nem akadályozza meg a moszkvai útját. Alijev szintén felbukkant és azonnal elkötelezte magát egyfajta "szövetségi kapcsolatok" kialakítására Oroszországgal. Ez pedig érdekes helyzetet teremt: egyrészt ez már elővetíti, hogy Örményország hátrébbcsúcsott Moszkva külpolitikájában, másrészt egy ilyen elmélyülő azeri-orosz kooperáció mit fog jelenteni Erdogan számára, hiszen Ankara eddig a legszorosabb szövetségesei közé tartozott, a háborút is török segítséggel nyerték meg. Viszont azóta annyi változás történt, hogy azeriek ingyen olajat küldtek Ukrajnának, tehát egyfajta "közvetítő és mindkét féllel jópofizó szerepet" igyekeznek betölteni.

- Az Egyesült Arab Emírségek: Na ez már a WTF kategória. Tartózkodott a szavazáson, nyugati nyomásra sem hajlandó semmiféle szankciót sem bevezetni, hivatkozva a két ország közötti "mély barátságra". Ez pedig nagyon érdekes, hiszen egy tradicionális Amerika-szövetségesről van szó, aki most inkább Moszkvát támogatja. Ugyanúgy komoly kérdéseseket vet fel azon a téren is, hogy milyen hatással lehet Izraelre, hiszen Abu Dhabi a zászlóhordózója a "normalizációnjak", miközben Izrael és Oroszország között is megromlott a viszony.

- A többi Perzsa-öböl menti monarchia és Jordánia magatartása is fura: csak röviden ítélték el az agressziót, de nem Oroszországot, sőt, tudtommal Szaúd-Arábia azóta sem törte meg a csendet. A legérdekesebb a katari emír, akit maga Zelenszkij próbált telefonon meggyőzni, de Doha elutasította - ez pedig kérdésessé teszi a Biden-adminisztráció azon tervét, hogy az európai országokat a katari gázból fogják kárpótolni, ha kiesnek az orosz szállítmányok.

Persze ezenkívül még vannak államok, amelyek esetében kérdéses a lépés. Még nincs vége a háborúnak, a kimenetel még bármi lehet (akár egy oroszországi puccs is), de azért ebből is látszik, hogy ez igencsak globális kérdéssé vált. És a legrosszabb, hogy ez mind egyfajta "törés" avagy két részre szakadás felé vezethet - a multipolaritás helyett (amit Peking és Moszkva annyira akar) lehet most egy újabb bipoláris rendszer formálódik - sőt, a legrosszabb, hogy ezt a mostani ukrajnai háború fogja rögzíteni, ahogyan a koreai háború rögzítette a két blokkos felosztást a Hidegháború első éveiben..."

Frissítés:

Közben Bolsonaro bejelentette, hogy támogatja az oroszokat. Pár napja még megszavazta az ENSZ-határozatot, belengetik a kormányában a szankciókat, most meg ez... (Egy újabb, korábban erősen Amerika-szövetséges ember jelent be "semlegességet" és nem hajlandó Oroszország ellen fellépni). A kép nem fekete-fehér."
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A jelenlegi Ukrajnai helyzetről egy elemzést írok ide aminek vannak regionális és globális kihatása is.

A előzményekről
A magyar és eu tagállamok sajtója szerint a háborús helyzet bonyolultabbá válásáért /2014. óta háború van Kelet-Ukrajnában/ egyértelműen a orosz elnök a felelős.
Ezzel nem vitatkozva, voltak e felbújtói, bűnsegédei?
A elmúlt 8 évben milyen személyes tapasztalatai lehettek, találkozó van egy tetszőleges helyen a német kancellárral.
"
Nyilvános sajtó tájékoztató
németország ki áll Ukrajna területi integritása szuverenitása mellett.
Előtt 10 perccel a négy szemközti /+tolmácsok/ megbeszélésen
kancellár támogatjuk Ukrajnát
elnök
kancellár a német ipari és finánctőke szerint sok az a évi 5 milliárd USD tranzakciós díj amit Ukrajna kap a gáz tranzitért.
Ezért építsünk a északi áramlat 1 mellé egy másodikat is.
elnök ezt a támogatást nyújtják? rendeltek évek alatt valami érdemleges mennyiségben Ukrán ipari termékeket, ottani cégektől, amik a helyiek tulajdonában vannak?
kancellár
elnök egyéb támogatás?
kancellár kapnak a eu tól /ebben van szavunk/ makrogazdasági támogatást olyan feltételekkel hogy garantáltan kevesebb lesz a gdp növekedésük mint e nélkül és ezzel a eddigi adósságszolgálatot tudják kifizetni.
elnök egyéb?
kancellár a hírszerzésünk szerint a krími adminisztráció vezetője szibéria alsóról származik és még nem hagyta el a F.Á.K. államok területét.
elnök pontosítok a RF /O.F./ területét még nem hagyta el.
kancellár jó, tehát befagyasztjuk a eu ban lévő vagyonát.
elnök van neki ott vagyona?
kancellár nem érti ez a szankció!
ugyanez a hivatal szerint a szevasztopol város polgármestere utálja a háiállatokat.
megtiltjuk tehát neki hogy Eu ban készült macska vagy kutya eledelt vegyen.
stb.
Új találkozó/k/, a helyszín hogy Moszkva vagy Budapest mindegy
Magyarország miniszterelnöke ki áll Ukrajna területi integritása szuverenitása mellett.
elnök értem.
miniszterelnök ugye tudja hogy magyarország eddig is és ezt követően is blokkolni fogja Ukrajna euró atlanti integrációját?
elnök önök így támogatják a barátaikat?
miniszterelnök és 10 gyermek nyaralhat nálunk évente.
stb.
"
A példálózást lehetne folytatni más államokkal, nemzetközi szervezetekkel kapcsolatban stb.
És folytatom egy aktuális dologgal.
A háború fokozódása előtt történt hogy már a USA sajtója is leírta hogy a "dnr lnr legitimiációja" miatt a USA által bevezetett szankciók plüss maci szankciók /talán magáért beszél a elnevezés.
Kb. 2 napon belül fokozódott a háborús konfliktus orosz kezdeményezésre.
Természetesen a példák nem tükrözik a valós helyzetet igenis okoztak károkat Oroszországnak a eddigi szankciók de a összképet nézve kb. ez a helyzet lényege.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Még mindig a előzményekről
Egyértelmű hogy Ukrajnát a tág értelemben vett nyugat sem támogatta.
8 év alatt felhúzható lett volna a gazdaság olyan szintre hogy a Orosz elit is el tudjon reálisan gondolkodni a nyitáson.
Ezzel szemben mit láttak Szent-Péterváron, Moszkvában? /Kijevben meg megélték/
A tág értelemben vett nyugat tolta ugyanazt a témát gazdasági vonalon mint amit a közép-európai államok tekintetében néhány évtizedes folyamatosan.
/Nem arról van szó hogy félgyarmati szinten lenne bármely kke ország/
Segélyezési politika ilyesmi szabadon fel nem használható pénzekkel. Sokszor nem is pénzekkel hanem olyasmit adtak amit Ukrajnában is meg lehetett volna termelni /pl. építő ipari termékek/.
Tehát ez egyértelműen a helyi ipar ellenében volt.
Még arra sem voltak képesek hogy a Ukrajnai helyre állításhoz ne a saját vackaikat akarják rájuk tolni hanem azt is mondhatták volna itt ennyi euró tessék vedd meg a saját vállalkozódtól.
8 éve egy ilyen hírre nem emlékszem hogy volt /attól még lehetett.
fanszia elnök eladott 50 eurocopter /airbus? helikoptert amiből már 25-öt leszállítottak úgy hogy 0 % volt a Ukrajnai lokalizáció.
Jó reggel van Ukrajnai repülő gép ipar, helikoptereket is terveznek gyártanak.
Mivel hitelre megy a egész ezért ha lesz lesz a 50 gép szállítva és 10 év a törlesztő idő akkor 2032-ig nem kap a Ukrán repülő ipar hazai megrendelést.
Segítenek a barátok na.
Ahol tudnak.
Tehát arra sincs eu-s vagy tagállami forrás /a szöveg ellenére/ hogy arra adjanak hitelt hogy a meglévő saját cégeiktől vásároljanak olyasmit amit maguk is elő tudnak állítani vagy legalábbis valami értelmezhető %-ban legyenek beszállítók.
És akkor nem is arról beszéltem hogy párizs vagy bordeaux vagy münchen vagy koppenhága stb. utcáin Ukrán buszok villamosok közlekedjenek.
Aztán egy okosabb nyugati politikával le lehetett volna szórni a balkán-félsziget eu-s meg eu tagjelölt országokat Ukrán gépipari termékekkel részben eu-s finanszírozással.
Ha nincs rá tőke vagy magyarország vétózni akar stb. Akkor ezt megoldhatta volna akármelyik osztrák olasz stb. bank /e államok egyébként is érdekelve vannak a térségben.
A példákat itt is hosszan lehetne folytatni /direkt civil példákat hozok arról már nem is beszélve hogy Ukrajna hány nato kompatiblis terméket tudott értékesíteni a eu-ban vagy környékén/ egy egyetemi egy féléves kollokviumi tankönyvnyi anyag már összejött a témában.
De azért még egy példa 2014 óta folyamatosan csökken a szarvasmarha tejtermelés és a baromfi tojástermelés stb. Miközben gabonát exportálnak nyugatra és a Ukrán polcon meg ott a holland dán olasz spanyol élelmiszer ipari termék.
Ha a nyugat korrektebbül áll hozzá Ukrajnához akkor már Krím-félsziget és Donyeck és Luhangsz megye is visszaintegrálódhatott volna Ukrajnába persze több évtizedes kompromisszumokkal.

Előzményekhez tartozik még hogy a minszkezés normandia formátumozásból milyen pozitív elmozdulás vagy előre lépés volt eddig?
Akkor évekkel ezelőtt előre lépést hoztak a akkori szituációhoz képest mára azonban kimerültek a ezekben a formákban lévő lehetőségek.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Előzmények 3. része
A angol-szászok /jelen esetben Britek, Usa részben Kanada/ a eu hoz és eu tagállamokhoz képest /itt is van szerepe a jelzős szerkezetnek/ jobban állnak a Ukrajnából való ipari termékek vásárlása terén /vagy például kultúrális termékek, Kanadával lett kötve egy remek film ipari együttműködés/.
A USA valamelyik hadsereghez beszállító céga talán Virginia államból rendelt több száz KrAZ-t 2021.-ben ami rendelést kb. 2022.02. hónap elején mondtak le mondván a afgán hadseregnek lett volna.
Eredetileg is azt mondták hogy harmadik partner országnak szállítják de mivel afgánból már fél éve kivonultak ezért valószínűleg a jelenlegi katonai támadás volt a valódi ok /a szerződés visszamondására.
Visszatérve a Eu és tagállamai és cégei segítik Ukrajnát témához /nem biztos hogy sokan szívesen olvasnak egy HT fórumon tehén tejről meg tojásokról meg sajtokról meg villamosokról/ volt egy remek szerződés a Ukrán Antonov és a Szaúd-Arábiai Taqnia cég között a An-132 D. típus közös gyártásáról /https://en.wikipedia.org/wiki/Antonov/Taqnia_An-132/. A arabok beszálltak a fejlesztésbe csak ők rendeltek előre valami 70+ gépet, nagyon perspektívikus üzletnek tűnik még most is mert figyelemmel a Ukrán igényekre és a közös zömében persze Szaúdi gyártásra a arab országok népes táborában is sikeres lehetett volna a típus. Talán sikeres is lesz. Rijád nyilván hitelezte finanszírozta volna a típus külföldi eladását és talán hitelezni is fogja.
Nos néhány éve a Ukrán fél egyoldalúan bejelentette egy mondatban !! hogy kilépnek a közös programból mert Oroszország.
Tényleg ennyi volt a indokolás.
Sokáig nem találtam sehol semmit erről egyéb infót.
Néhány hete olvastam egy gazdasági portálon hogy na ki fúrta meg a programot?
A airbus el kezdett lobbizni Szaúd-Arábiában a programmal szemben.
Most úgy néz ki többek támogatása mellett újra indul a program.
 
  • Tetszik
Reactions: tonyo and Nemerson

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 219
36 981
113
Az usa Védelmi cégeit hátrányosan érinthetik a nyugat álltal kirótt szankciók
"Ennek ellenére az orosz VSMPO-AVISMA szállítja a Boeingnek a titán 35 százalékát, a The Air Current szerint. A cég az európai Airbus számára biztosítja a titán 65% -át és 100%-ot, amelyet a brazil Embraer használ."
Az oroszok a titánembargóval elég rendesen kikúrhatnak a Boeinggel meg az Airbussal.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A jelenlegi Ukrajnai helyzetről
Talán már itt is a kezdő sorok alátámasztják a előzményekben foglaltakat.
Kapnak ezt azt ilyen olyan ht felajánlásokat.
Még sehol nem volt arról infó hogy a egyébként 2 napja a 7 munkanapos munkahétre áttért UKROBORONPROM valamelyik üzeme vagy üzemei kapnának megrendelést nyugatról azért hogy ellássák a Ukrán hadsereget.
Kapnak kézi páncéltörő eszközöket és kézi légvédelmi rendszereket /atgm és manpads/. Szigorúan leselejtezés előtt lévőket /a selejtezés is erőforrás, ld, Kursk című játék filmet/.
E eszközöket már a 1940-es évek közepén is elkeseredett helyzetekben használták.
Összhaderőnemi harcban szükségesek és van felhasználási területük e körben.
De csak úgy magában használni őket? Európai környezetben?
Mi folyik itt?
A mai sajtóban bel és külföldön azt lehetett olvasni hogy ez a egész évekig eltarthat.
Már elmenekült több százezer ember akiket a eu 3 évre be is fogad egyből.
/aki 3 évet lehúz a eu ban az nem fog visszamenni Ukrajnába/
Csehek külön vonatokat indítanak Chop-hoz meg lengyelországba és külön vonatokon viszik a embereket csehországba.
Hogy nézett ez ki 2015. ben a magyar határra érkező menekültekkel?
Most kapkodnak a menekültekért.

Nehezen érthető számomra a orosz álláspont.
Tehát bemenni valahova úgy pacifikálni hogy te illetve a nemzetiséged nem is létezel.
Aztán denácitlanítás.
Vannak szélső jobb elemek szinte minden országban és minden populációban.
Ezek közül ha valaki fegyvert fog a hazája védelmében az miért probléma?
E emberek jellemzően nem a könyv lapozgatás és pc billentyűinek ütögetése közben vettek fel valamilyen ideológia félét.
Értsd. simán pacifikálhatók.
És ha nem holnap de holnap után már egy más ideológia mentén is simán harcba mennek.
Ismétlem a ilyen testalkatú stb. emberek általában nem a filozófus alkatok.
Ezért valószínűleg már készen kaptak valamit valakitől aminek a tartalmát hogy felfogták e kérdéses. De ismétlem a ilyen alakok nem gondolkodnak annyit se hogy egy ilyen posztot végig olvassanak mert bealszanak.
Az ha a dolgot meg egy nemzetre értette a kreml akkor no komment.
A katona korú emberek egy jelentős része meg valamilyen kuli munkát végez valahol a eu-ban.
Az hogy oroszoknál a vdv-be vagy tengerészgyalogosnak azok mennek e akik arisztotelészből perfektek vagy tervük hogy mondjuk orvosok legyenek vagy csak valahol szakmunkások lennének a eu-ban az nem kérdés.
Nem világos területileg hogy is nézne ki Ukrajna a oroszokhoz való átállást követően.
Itt talán világosabb kevesebbet vagy máshogy ideologizáló és a gazdasági kérdésekre sokkal jobban fókuszáló álláspontot lehetett volna megfogalmazni.
És azt közvetíteni talán a támadás előtt már sokkal hogy érlelődjön a dolog.
Ez a lehetőség persze már elment.
Itt a jövőre nézve lehet fontos hogy a cárok évszázadokon át támaszkodtak a kozákokra a belső rend fenntartásában /kb. minden második cárnak szüksége volt rájuk/ a honvédelemben és a expanzióban is.
Ehhez képest is írom hogy amit a oroszok itt e mostani támadással bemutattak meg a elmúlt években az nehezen érthető.
Osztd meg és uralkodj.
Két keleti szláv nép érzelmei lettek felkorbácsolva egymás ellen.
Miért?
Oroszország legalább 200 milliárd USD-t vesztett eddig e konfliktus miatt Ukrajna meg 50 milliárd USD-t /ebbe nem biztos hogy benne van a orosz piacról való eltávolodás.
Így lehet értelmezni a nyugatról érkezett pénzeket is. Mármint azok még a előzményekben írt megkötések mellett is sokkal kevesebbek. Mert nem munkahely teremtésre mennek.
Tehát e pénzekből nem jut szalámi a átlag szendvicsére.
És nyugati elemzők már azt sulykolják hogy ez a szituáció évekig eltarthat.
 
  • Szomorú
  • Hűha
Reactions: Kim Philby and enzo