Vonjuk be a szerbeket is a buliba b+
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.
Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.
Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.
Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.
--- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---
A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!
Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz
Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.
Csigalom nyugavér!Mocskos kurvaéletbe már!!!! Ez egy elbaszott Tom Clancy regény kezd lenni, nem tetszik!!!!
Nincs! Nálam elfogyott! Most basznám legszívesebben végig szívlapáttal az összes buzit, Bidentől Zelenszkijen át Putyinig! A kurva anyját mindegyiknek!Csigalom nyugavér!
EU csak ahoz kell, hogy legyen kinek kifizetni azoknak a gépeknek az árát, amit az ukránok és lengyelek már nyilván rég letárgyaltak. Jut eszembe, tik már évek óta nem tudtok szabadulni a megmaradt Mig-29-ektol, mert a kutyának se kellettek - most van esély túladni rajtuk, vagy lagalább az alkatrészeken.Miből? Az EU-nak nincsenek vadászgépjei. (egyes tagállamoknak van, de azok felett nem az EU rendelkezik)
A szívem szakad meg ezt hallani az őszinteség eme szobrától.Putyin bírálta a Nyugat "hazugságbirodalmát"
Putin slams West’s ‘empire of lies’
The collective West has turned into an “empire of lies,” Russian President Vladimir Putin has claimedwww.rt.com
Szóval gyorsított eljárással megy az ukrán tagfelvétel, mire megy ez ki, miért indultak meg az oroszok ilyen hirtelen? Csak nem a Budapest Memorandumot aláíró Macron nukleáris ellenfenyegetésének szárnya alatt akarnak EU csapatok bevonulni Nyugat-Ukrajnába (hogy ne a Putyin által démonizált NATO legyen) és csinálnak egy kettéosztott országot vasfüggönnyel, mint anno Németország esetében volt. Persze lehet ez a terv, de amilyen gyorsan változnak a dolgok, bármi és semmi is lehet belőle pillanatok alatt. Lukas tegnap még kizárta, hogy bevonulnak, ma már ők is vonulnak... @Terminator prepper topikunk van?Tudja valaki, hogy ki szállít az ukriknak üzemanyagot vagy gépzsírt? Ez nyilván adott országnak szóló fenyegetés. Ki lehet a megszólított?MEGINT SZÓLTAK!
---
„Az Európai Unió lakosai és entitásai, amelyek fegyvereket, üzemanyagot és gépzsírt szállítanak Ukrajnának, minden következményért felelni fognak, amely keletkezhet a most zajló különleges katonai műveletek során. Fel nem fogható, hogy nem értik, hogy milyen veszélyesek ezek a következmények” – írják.
Vonjuk be a szerbeket is a buliba b+
Tibi atya olyan amilyen, de néha tud arról beszélni, amiről közéleti szereplők nem nagyon. Az oldalán jelent meg kb 10 órája.
"A háborúban minden hírportál háborús propagandát tol akarva-akaratlanul. Bizonyos információkkal elárasztanak, más információk hozzáférhetetlenné válnak. Szeretném árnyalni azt a képet, miszerint Oroszország teljesen egyedül van. Nincs. Egy kedves, neve elhallgatását kérő történész ismerősöm elemzése, akinek a kutatási területét sem írom le, mert nem szeretném, ha hátrány érné:
"A napokban, miközben információkat kerestem arról, hogy Törökország lezárja-e a szorosakat vagy sem, a következő tűnt fel: miközben arról nagyon sokat hallunk és olvasunk, hogy mely országok állnak ki Ukrajna mellett és vannak köztük meglepő fordulatok, arról már jóval kevesebbet, hogy kik állnak ki Oroszország mellett, nem ítélik el a támadást, nyilvánosan bejelentették, hogy jelen körülmények között nem csatlakoznak a szankciókhoz vagy simán igyekeznek kimaradni. Így úgy döntöttem, hogy különálló és hosszú poszt keretében esetleg összegyűjthetnék ezeket az országokat, mert van köztük egy-két meglepő. Akkor kezdem a listát, ami nem teljes, nyugodtan ki lehet egészíteni vagy javítani:
- Fehéroroszország: evidens, nem igényel magyarázatot.
- Szerbia: történelmi és a gazdasági (pár hónapja kötöttek egy óriási gázszállítási szerződést) okokból nem annyira, illetve most Vucicnak kellenek a hagyományos orosz-barát szavazatok is a közelgő választásokon. Viszont emiatt érdekes, hogy ez milyen következményekkel fog járni az EU-csatlakozásra és nyugati kapcsolatokra.
- Örményország: továbbra is Oroszország jelenti számukra az egyetlen partnert, reményt, hogy visszaszerezzék az elvesztett területeket. Egyetlen állam, amely nyíltan kiállt Oroszország mellett az Európa Tanácsban.
- Kína: az okokról és arról, hogy mit vár Peking már sok cikk van a neten, abból lehet válogatni.
- Mianmar (Burma): A tavaly pucccsal egyértelműen felsorakozott Moszkva mögé és a támadást "világbéke érdekében tett erőfeszítésnek" ítélte. (LOL)
- Irán: elsők között jelentették ki, hogy "megértik" Putyin döntését és támogatják.
- Szíria: Oroszország után talán az elsőként ismerte el Donyecket és Luhanszkot.
- Algéria - tradicionális orosz fegyvervásárló, s most a Marokkóval való "hidegháború" miatt szüksége van egy külső nagyhatalom támogatására, ha nem szeretne teljesen elszigetelődni a régióban.
- A latin-amerikai partnerek közül Kuba és Venezuela nem meglepő - bár az már igen, hogy Brazília vétózott (BRICS ide vagy oda), s vannak kormányzati hangok a keményebb szankciókhoz való csatlakozásra.
Na és jöjjenek a kicsit érdekesebb és meglepőbb országok, akik nyíltan nem támogatták Oroszországot, de magatartásuk nem éppen azt mutatja, hogy nagyon ellenükre lenne vagy szembefordulnának vele.
- Grúzia: nincs szankció, távolságtartás.
- India: Nem hajlandóak elítélni, az ENSZ-ben is tartózkodik (a hagyományos be nem avatkozás politikájára fogva), szükségesnek tartják az erős gazdasági, energetikai és katonai kapcsolatok fenntartását Moszkvával. Na most egy jobban mélyülő indiai-orosz kooperáció az Egyesült Államoknak a legrosszabb, hiszen India és Kína közötti ellentét ide vagy oda (lásd a 2020 nyaránt történt határvillongás szúró és vágófegyverekkel), ez bizonytalan partnerré teszi a Peking elleni harcban. És a személyes véleményem szerint bármilyen Kína-ellenes együttműködés nem lehet sikeres, ha India nincs benne.
- Pakisztán: Na ez még meglepőbb volt, hiszen egyike azon kevés eseteknek, hogy a két archenemy (India és Pakisztán) teljes mértékben egy állásponton van egy kérdésben. Az orosz támadás napján Khan pakisztáni miniszterelnök nemhogy nem mondta le a moszkvai útját (ami nem kis vitát generált az országon belül), de még olyan ígéreteket tett, hogy akkor majd átveszi a nyugati országok helyét az orosz energiahordozó-export terén és akkor jöhetnek a közös projektek (!!!). Iszlámábád ilyen fokú elköteleződése Oroszország iránt azért érdekes, mert hagyományos Amerika-és majd Kína-barát állam volt, de Moszkvával szemben mindig is ellenségesen, jobb esetben ambvivalensen viselkedett.
- Azerbajdzsán: Nem Khan az egyetlen, aki úgy vélte, hogy a háború nem akadályozza meg a moszkvai útját. Alijev szintén felbukkant és azonnal elkötelezte magát egyfajta "szövetségi kapcsolatok" kialakítására Oroszországgal. Ez pedig érdekes helyzetet teremt: egyrészt ez már elővetíti, hogy Örményország hátrébbcsúcsott Moszkva külpolitikájában, másrészt egy ilyen elmélyülő azeri-orosz kooperáció mit fog jelenteni Erdogan számára, hiszen Ankara eddig a legszorosabb szövetségesei közé tartozott, a háborút is török segítséggel nyerték meg. Viszont azóta annyi változás történt, hogy azeriek ingyen olajat küldtek Ukrajnának, tehát egyfajta "közvetítő és mindkét féllel jópofizó szerepet" igyekeznek betölteni.
- Az Egyesült Arab Emírségek: Na ez már a WTF kategória. Tartózkodott a szavazáson, nyugati nyomásra sem hajlandó semmiféle szankciót sem bevezetni, hivatkozva a két ország közötti "mély barátságra". Ez pedig nagyon érdekes, hiszen egy tradicionális Amerika-szövetségesről van szó, aki most inkább Moszkvát támogatja. Ugyanúgy komoly kérdéseseket vet fel azon a téren is, hogy milyen hatással lehet Izraelre, hiszen Abu Dhabi a zászlóhordózója a "normalizációnjak", miközben Izrael és Oroszország között is megromlott a viszony.
- A többi Perzsa-öböl menti monarchia és Jordánia magatartása is fura: csak röviden ítélték el az agressziót, de nem Oroszországot, sőt, tudtommal Szaúd-Arábia azóta sem törte meg a csendet. A legérdekesebb a katari emír, akit maga Zelenszkij próbált telefonon meggyőzni, de Doha elutasította - ez pedig kérdésessé teszi a Biden-adminisztráció azon tervét, hogy az európai országokat a katari gázból fogják kárpótolni, ha kiesnek az orosz szállítmányok.
Persze ezenkívül még vannak államok, amelyek esetében kérdéses a lépés. Még nincs vége a háborúnak, a kimenetel még bármi lehet (akár egy oroszországi puccs is), de azért ebből is látszik, hogy ez igencsak globális kérdéssé vált. És a legrosszabb, hogy ez mind egyfajta "törés" avagy két részre szakadás felé vezethet - a multipolaritás helyett (amit Peking és Moszkva annyira akar) lehet most egy újabb bipoláris rendszer formálódik - sőt, a legrosszabb, hogy ezt a mostani ukrajnai háború fogja rögzíteni, ahogyan a koreai háború rögzítette a két blokkos felosztást a Hidegháború első éveiben..."
Frissítés:
Közben Bolsonaro bejelentette, hogy támogatja az oroszokat. Pár napja még megszavazta az ENSZ-határozatot, belengetik a kormányában a szankciókat, most meg ez... (Egy újabb, korábban erősen Amerika-szövetséges ember jelent be "semlegességet" és nem hajlandó Oroszország ellen fellépni). A kép nem fekete-fehér."