Tudja, miért váltott ki ekkora dühöt Henry Kissinger beszéde a Világgazdasági Fórumon?
Kissinger nem kritizálta sem az ukrajnai háború lebonyolítását, sem a helyi előrelépés hiányát. Nem.
Amit Kissinger kritizált, az maga a politika volt , ez váltotta ki a tűzvihart. Egy vödör hideg vizet dobott azokra az emberekre, akik kitalálták ezt az ostoba politikát azzal, hogy a szemükbe mondták nekik, hogy „tévedtek”.
És valóban félreértették, mert
az általuk jelenleg folytatott politika sérti az Egyesült Államok szövetségeseit és érdekeit. Ez az a mérőszám, amelyet használunk annak meghatározására, hogy egy adott irányelv hülyeség-e vagy sem, és sajnos ez a „hülye próbán” kitűnően megy.
Hadd magyarázzam el: Alapvető stratégiánk Oroszország „gyengítése” és „elszigetelése” azáltal, hogy megszakítjuk Oroszország gazdasági kapcsolatait Európával, és egy hosszú és költséges ukrajnai ingoványba tereljük őket. Ez a terv.
Most azt gondolhatja, hogy ez meglehetősen ésszerűen hangzik, de – Kissinger szerint – ez rossz terv.
Miért?
Mivel az Egyesült Államok Nemzetbiztonsági Stratégiája Kínát azonosítja Amerika első számú riválisaként (ami minden bizonnyal az is), ezért természetesen
minden olyan politika, amely Kínát erősebbé teszi, ellentétes az Egyesült Államok stratégiai érdekeivel.
Megvan? Tehát a kérdés az: az ukrajnai proxyháborúnk erősebbé teszi Kínát?
És a válasz: Persze, hogy igen. Sokkal erősebbé teszi Kínát, mert arra kényszeríti Oroszországot, hogy erősítse kapcsolatait Kínával.
Mit jelent ez a gyakorlatban?
Ez azt jelenti, hogy
a világ feldolgozóipari nagyhatalma (Kína) és a világ második legnagyobb szénhidrogén-termelője (Oroszország) közötti kapcsolatok pokolian javultak a Washington kontraproduktív ukrajnai háborúja miatt. Ez az, amit jelent. Ez azt is jelenti, hogy a két ország közötti kapcsolatok javulásával az Egyesült Államok birodalmi hanyatlásának üteme felgyorsul, ahogy a nem dollárövezet bővül, és a kétoldalú kereskedelem fokozatosan felváltja a jelenlegi, USA által uralt globális kereskedelmi rendszert.
Már láthatja, hogy ez megtörténik. Az ukrajnai háború a globális kereskedelem megrázó összeomlását, a kritikus ellátási zavarokat, példátlan élelmiszer- és energiahiányt, valamint a világ legnagyobb felosztását idézte elő a Szovjetunió felbomlása óta.
Washington úgy döntött, hogy a jövőjét és az amerikai nép jövőjét egy értelmetlen geopolitikai gambiton teszi kockára, és az az Egyesült Államok történetének legnagyobb stratégiai katasztrófája lehet.
Kissinger felfogja a helyzet súlyosságát, ezért döntött úgy, hogy bedobja kétcentesét. De nem csak a politikát kritizálta,
hanem egy baljós figyelmeztetést is adott, amelyet a média szinte teljesen figyelmen kívül hagyott. Íme, amit mondott:
„A következő két hónapban meg kell kezdeni a tárgyalásokat, mielőtt olyan megrázkódtatásokat és feszültségeket okozna, amelyeket nem lesz könnyű leküzdeni. Ideális esetben a választóvonal a status quo ante visszatérése (…) A háború ezen túlmenő folytatása nem Ukrajna szabadságáról szólna, hanem egy új háborúról maga Oroszország ellen”.
Ott van fekete-fehérben, de bontsuk két részre, hogy jobban megértsük, mit mond:
- A politika rossz
- A politikát azonnal meg kell változtatni, különben az Egyesült Államokat és szövetségeseit ért kár súlyos és tartós lesz. ("A tárgyalásokat a következő két hónapban kell elkezdeni")
Lehet, hogy ez túlságosan apokaliptikusnak hangzik egyesek számára, de azt hiszem, Kissinger akar valamit. Végtére is, nézze meg azokat a hatalmas változásokat, amelyeket a világ már átélt a konfliktus kezdete óta; az ellátási zavarok, az élelmiszer- és energiahiány, valamint a globalizációs projekt visszahúzódása. Azt mondanám, elég nagy változások, de ezek valószínűleg csak a jéghegy csúcsát jelentik. Az igazi fájdalom még előttünk áll.
Hogyan fog kinézni az idei tél, amikor a lakások fűtési számlái tető alá kerülnek, az iparágak Európa-szerte bedőlnek a magasabb energiaköltségeknek, a munkanélküliség a nagy gazdasági világválság szintjére ugrik, és a folyamatos áramszünet a nyugati élet rendszeres jellemzője lesz? Ezt tartogatja a jövő Európa és Amerika számára, ha nem fordítják meg a politikát, és nem születik gyorsan tárgyalásos egyezség.
Putyin már kijelentette, hogy Oroszország nem hozza magát olyan helyzetbe, hogy gazdaságilag ismét Európától függjön. Azok a napok elmúltak. Ehelyett
a kritikus energiaáramlásokat Kínába, Indiába és azon túlra irányítja. Európa már nem kiemelt vásárló, sőt, Oroszország túlélését fenyegető veszélyként jelentek meg, ami azt jelenti, hogy Oroszország továbbra is keleti irányba tereli a termelést.
Hogyan érinti ez Európát?
Ez könnyű.
Európa többet fog fizetni az energiáért, mint a világ bármely országa. Ezt választották Oroszország jogos biztonsági követeléseinek vállrándításával, és ezzel az eredménnyel kell együtt élniük.
Tehát a következőket kell tudnia:
2021-ben Oroszország biztosította az EU-ban fogyasztott földgáz 40%-át.
2021-ben Oroszország biztosította az EU-ban felhasznált olaj több mint 25%-át.
Ha azt gondolja, hogy ezt a mennyiségű szénhidrogént a nigériai, iráni, szaúd-arábiai vagy más távoli hely termelői pótolhatják, akkor sajnos téved.
Európa hanyatt-homlok belesétál történelme legnagyobb energiaválságába , és csak magát okolhatja. Íme még egy cikk az RT-ben:
„A jelenlegi energiaválság a történelem egyik legrosszabb és leghosszabb ideje lehet, és az európai országokat különösen súlyosan érintheti – mondta kedden Fatih Birol, a Nemzetközi Energiaügynökség vezetője. A német Der Spiegel magazinnak adott interjújában Birol azt mondta, hogy az ukrajnai események következményei valószínűleg súlyosbítják a jelenlegi energiaválságot, mint az 1970-es évek válságait.
Akkoriban minden az olajról szólt.
Most egyszerre van olajválság, gázválság és villamosenergia-válság ” – mondta Birol a kiadványnak, hozzátéve, hogy a folyamatban lévő ukrajnai események előtt Oroszország „a globális energiarendszer sarokköve volt: a világ legnagyobb olajexportőre. , a világ legnagyobb gázexportőre, a szén egyik vezető szállítója.”Az Ukrajnával kapcsolatos szankciói részeként az EU korlátozásokat vezetett be az orosz fosszilis tüzelőanyagokra, és ígéretet tett ezek fokozatos megszüntetésére.
Birol figyelmeztetett, hogy Európa azon országai, amelyek jobban függenek az orosz gáztól, „nehéz tél” előtt állnak, mivel „lehet, hogy a gázt racionalizálni kell ”, beleértve Németországot is. Kifejezése az volt, hogy az orosz állami gázszolgáltató, a Gazprom megszakította egyes németországi, dániai, hollandiai és más országok energiacégeinek szállítását, miután az új követelményeknek megfelelően nem fizettek rubelben az üzemanyagért. (
„Jöhet az üzemanyag-adagolás Európába – IEA ”, RT)
Szóval, azt hiszem, a sötétben halálra fagyni jobb, mint ragaszkodni ahhoz, hogy Ukrajna maradjon semleges, és hagyjon fel a keleti oroszok gyilkolásával? Ez az az „elnök”, akit Európa megvéd?
Ha igen, akkor rossz választás.
Ezen érdemes elgondolkodni: Tudta, hogy nem minden „olajkeverék” egyforma?
Miért számítana?
Mert
Németország jelenleg olajának 34%-át Oroszországból importálja. Az orosz olaj pedig egy teljesen bevált, kiváló minőségű uráli keverék, amelyet nagy mennyiségben szállítanak a Druzsba csővezetéken a német finomítókba, amelyeket úgy terveztek, hogy megfeleljenek bizonyos feldolgozási követelményeknek. A különböző szolgáltatóktól származó különböző olajok kulcsfontosságúak az egész finomítói folyamatban . Jelentős „módosításra lenne szükség az új nyersanyagsorokon és infrastruktúrán, egy atmoszférikus desztilláló berendezésen, egy vákuumdesztillációs rendszeren, egy cat-crack egységen, egy viszkozitástörő berendezésen, egy alkilező egységen, egy katalitikus reformátoron, egy izomerizáló egységen és egy etil-tercier-butilban. éter (ETBE) létesítmény. Plusz vadonatúj raktározási létesítmények + kezelő berendezések a rostocki takarmányhoz a 24x7x365-ös sima Druzhba csővezeték helyére." (
„Németország finomítói problémája” , A kerecsensólyom)
Tehát nem minden olajkeverék egyforma?
Nem, közel sem. Ezen felül az iparági szakértők becslése szerint a finomítói módosítások nagyjából 6 évig tartanának. Mindeközben
Németország gazdasági növekedése – amely szorosan összefügg az energiafogyasztással – drámaian visszaesik, a vállalkozások bezárulnak, a munkanélküliség megugrik, az EU legerősebb és legtermelékenyebb országa pedig térdre kényszerül.
Lehet, hogy valakinek a német kormányban el kellett volna gondolkodnia ezeken a dolgokon, mielőtt az orosz olaj bojkottálása mellett döntött?
A lényeg, amit megpróbálunk megfogalmazni, egyszerű: Kissingernek igaza van, és a neokon bohócok, akik kitalálták a sikertelen ukrajnai stratégiát, tévednek, halálosan tévednek. És
ha nem hívjuk össze a „Tárgyalásokat… a következő két hónapban” , ahogy Kissinger tanácsolja, akkor
az Oroszországgal való szakítás végleges és visszafordíthatatlan lesz, és ekkor Oroszország hatalmas energiaforrásai, ásványkincsei és mezőgazdasági termékei örökre megmaradnak. kelet felé irányítják a barátságosabb nemzetek felé . Ez pedig szörnyű szenvedést fog okozni mind az Egyesült Államoknak, mind európai szövetségeseinek.
Az egyetlen ésszerű lépés az azonnali tűzszünet felszólítása, hogy a béketárgyalások mielőbb megkezdődhessenek.
https://www.unz.com/mwhitney/kissinger-nails-it-for-once/