Eurázsia újrarajzolása: Washington térképei a megosztott Oroszországról
Az Orosz Föderáció megosztottságával a Szabad Európa Rádió/Szabadság Rádió cikke azt állítja, hogy Moszkva és Washington között minden kétpólusú rivalizálás véget ér a harmadik világháború után. Éles ellentmondásban azt állítja, hogy csak akkor lesz valódi többpólusú világ, ha Oroszország elpusztul, de arra is utal, hogy az USA lesz a legdominánsabb globális hatalom, még akkor is, ha Washington és az Európai Unió meggyengül a várható oroszok elleni nagy háború miatt.
A cikkhez két térkép is tartozik, amelyek az újrarajzolt eurázsiai teret és a világ formáját Oroszország pusztulása után vázolják. Ráadásul sem a szerző, sem a két térképe nem ismeri fel a Krím-félsziget határváltozását, és Ukrajna részeként, nem pedig az Orosz Föderáció részeként ábrázolja. Nyugatról keletre a következő változtatások történnek Oroszország földrajzában:
- Az orosz kalinyingrádi megyét Litvánia, Lengyelország vagy Németország annektálja. Így vagy úgy, a kibővült Európai Unió részévé válik.
- Kelet-Karélia (Orosz Karélia) és jelenleg a Karél Köztársaság szövetségi alattvalója Oroszország északnyugati szövetségi körzetében, valamint Szentpétervár szövetségi város, Leningrád megye, Novgorod megye, Pszkov terület északi kétharmada, és Murmanszk megye elválik Oroszországtól, és egy finnhez kötődő országot alkotnak. Ezt a területet akár Finnország is felszívhatja, hogy létrehozzon egy Nagy-Finnországot. Bár Arkangel (Arhangelszk) megye e felosztott terület részeként szerepel a cikkben, nem szerepel a térképen (valószínűleg a térkép hibája miatt).
- Sebezsszkij, Pustoskinszkij, Nyevelszkij és Usvjatszkij déli közigazgatási körzetek Pszkov megyében az északnyugati szövetségi körzetből, valamint a legnyugatibb Demidovszkij, Desnogorsk, Duhovshchinsky, Kardymovsky, Khislavichsky, Krasninsky, Monastyrshchinsky, Swisslovsky, Rochiny, Pochinsky, Swissyansky, Svjackij, Demidovsky, Desnogorsk, Duhovshchinsky, Kardymovsky, Fehéroroszországhoz csatlakozik Szmolenszkij, Velizsszkij, Jarcevszkij és Jersicsszkij, valamint a Szmolenszki megyében található Szmolenszk és Roszlavl városai a központi szövetségi körzetből. A szmolenszki régió Dorogobuzsszkij, Holm-Zsirkovszkij, Szafonovszkij, Ugranszkij és Jelnyinszkij körzetei a jelek szerint tovább tagolódnak a térképen, mint új határ Fehéroroszország és a tervezett amputált Oroszország között.
- Oroszország észak-kaukázusi szövetségi körzete, amely az Ingus Köztársaságból, a Kabard-Balkár Köztársaságból, a Karacsáj-Cserkesz Köztársaságból, az Észak-Oszétiai Köztársaságból - Alániából, a Sztavropoli területről és Csecsenföldből áll, elválik Oroszországtól. Az Európai Unió által befolyásolt kaukázusi konföderáció
- Oroszország déli szövetségi körzetét, amelyet Adygea Köztársaság, Asztrahán megye, Volgográd megye, Kalmük Köztársaság, Krasznodari terület és Rosztovi terület alkot, Ukrajna teljesen annektálja; ez közös határhoz vezet Ukrajna és Kazahsztán között, és elvágja Oroszországot az energiában gazdag Kaszpi-tengertől, valamint közvetlen déli határt Iránnal.
- Ukrajna a Belgorod, Brjanszk, Kurszk és Voronyezs megyéket is annektálja Oroszország legnépesebb szövetségi körzetéből és területéből, a Központi Szövetségi Körzetből.
- Szibéria és az orosz Távol-Kelet, konkrétan a szibériai szövetségi körzet és a távol-keleti szövetségi körzet elszakad Oroszországtól.
- A szöveg kimondja, hogy Szibéria teljes területe és az orosz Távol-Kelet területének nagy része, amely az Altaj Köztársaságból, Altáj Körzetből, Amur megyéből, Burját Köztársaságból, Csukotkából, Zsidó Autonóm Területből, Irkutszk megyéből áll. , Kamcsatka területe, Kemerovo területe, Habarovszki területe, Hakassia Köztársaság, Krasznojarszk területe, Magadan megye, Novoszibirszk területe, Omszk megye, Primorszkij területe, Szaha Köztársaság, Tomszki terület, a Tuva Köztársaság és a Zabajkalszkij terület vagy több kínai uralmat független államok, vagy Mongólia mellett a Kínai Népköztársaság új területeivé válnak. A térkép kategorikusan Kína területeként rajzolja meg Szibériát, az orosz Távol-Kelet nagy részét és Mongóliát. Ez alól kivétel a Szahalin terület.
- Oroszország elveszíti a Szahalin-szigetet (japánul Szaharinnak és Karafutónak nevezik) és a Kuriie-szigeteket, amelyek Szahalin megyét alkotják. Ezeket a szigeteket Japán annektálja.
Szincsenko saját honlapján tette közzé a Szabad Európa Rádió/Szabadság Rádió cikkét napokkal korábban, 2014. szeptember 2-án. Ugyanezek a térképek is megtalálhatók, amelyek a Szabad Európa Rádió/Szabadság Rádió által akkreditáltak. [6] Szincsenko személyes honlapján azonban van egy további kép, amelyet érdemes megjegyezni; ez egy olyan kép, amely Oroszországot jókedvűen faragja ki fogyasztásra, mint nagy étkezést az összes szomszédos országban. [7]
Egy új világrend feltérképezése: A harmadik világháború utáni világ?
A második térkép a harmadik világháború utáni földgömböt ábrázolja, amely több nemzetek feletti államra oszlik. Japán az egyetlen kivétel. A második térkép és nemzetek feletti állapotai a következőképpen írhatók le:
- Ahogy korábban említettük, az Európai Unió kibővült, és ellenőrzése alatt áll perifériái a Kaukázusban, Délnyugat-Ázsiában és Észak-Afrikában. Ez a NATO Mediterrán Párbeszéd és Békepartnerség megvalósítása politikai és katonai szinten, valamint az Európai Unió Keleti Partnersége és Euro-Mediterrán Partnersége (a Mediterrán Unió) politikai és gazdasági szinten.
- Az Egyesült Államok egy észak-amerikai székhelyű nemzetek feletti entitást alkot, amely magában foglalja Kanadát, Mexikót, Guatemalát, Belize-t, El Salvadort, Hondurast, Nicaraguát, Costa Ricát, Panamát, Kolumbiát, Venezuelát, Ecuadort, a Guyanát (Guyana, Suriname és Francia Guyana) ), és az egész Karib-térség.
- Minden ország, amelyet nem nyelt el az USA Dél-Amerikában, saját nemzetek feletti entitást alkot egy kisebb Dél-Amerikában, amelyet Brazília ural majd.
- Bizonyos típusú délnyugat-ázsiai blokk vagy nemzetek feletti entitás jön létre Afganisztánból, Pakisztánból, Iránból, Irakból, Jordániából, Szaúd-Arábia, Kuvait, Bahrein, Katar, az Egyesült Arab Emírségek, Omán és Jemen.
- Bizonyos típusú szupranacionális entitások jönnek létre az indiai szubkontinensen vagy Dél-Ázsiában Indián, Srí Lankán (Ceylon), Nepálon, Bhutánon, Bangladesben, Mianmarban (Burma) és Thaiföldön.
- Ausztrálázsiában és Óceániában lesz egy nemzetek feletti entitás, amely magában foglalja a Fülöp-szigeteket, Malajziát, Szingapúrt, Brunei-t, Indonéziát, Kelet-Timort, Pápa-Új-Guineát, Új-Zélandot és a csendes-óceáni szigeteket. Ez az entitás magában foglalja majd Ausztráliát, és Canberra uralja.
- Az Európai Unió irányítása alatt álló Észak-Afrikán kívül Afrika többi része Dél-Afrika vezetésével egyesül.
- A kelet-ázsiai nemzetek feletti entitás az Orosz Föderáció nagy részét, Indokínát, Kínát, a Koreai-félszigetet, Mongóliát és a posztszovjet Közép-Ázsiát fogja
magában foglalni. Ezt az entitást a kínaiak fogják uralni, és Peking uralja.
Bár a Szabad Európa Rádió cikke és két harmadik világháború utáni térkép elvethető fantáziadús elképzelésként, néhány fontos kérdést fel kell tenni. Először is, honnan vette a szerző ezeket az ötleteket? Az Egyesült Államok és az Európai Unió által közvetetten támogatott műhelyeken keresztül közvetítették? Másodszor, mi határozza meg a szerző elképzeléseit a harmadik világháború utáni politikai tájról?
A szerző lényegében megfelelt Brzezinski megosztott Oroszország vázlatának. A szövegben és a térképeken még Észak-Afrika, a Közel-Kelet és a Kaukázus azon területei is szerepeltek, amelyeket az Európai Unió önmagához képest másodlagos perifériának vagy rétegnek tekint. Ezeket a területeket még világosabb kékkel is árnyékolják, mint az Európai Unió azonosítására használt sötétkék.
Még akkor is, ha a Szabad Európa Rádiót felmondják; senkinek sem szabad szem elől tévesztenie, hogy Japán továbbra is igényt tart Szahalin megyére, és az Egyesült Államok, az Európai Unió, Törökország és Szaúd-Arábia támogatta a szeparatista mozgalmakat az Orosz Föderáció szövetségi déli körzetében és észak-kaukázusi körzetében egyaránt.