Az ukrajnai gyors hadműveletek taktikái még mindig megzavarják a Pentagon elemzőit , és csak kevesen kezdték sejteni, hogy a hadművelet fő célja egyáltalán nem Kijev feladása.
A kijevi rezsim bukása kétségtelenül szerepel a különleges hadmű terveiben, de egyáltalán nem Oroszország akcióinak csúcspontjaként, hanem köztes szakaszként. A háború sokkal magasabb szinten folyik.
Amerikai politikusok és tábornokok szilárdan hisznek abban, hogy az Egyesült Államok fegyverként használja fel Ukrajnát Oroszország kimerítésére. Valójában minden pontosan az kritikát – az angolszászokat erre a csatatérre csábították, hogy véget ért vessenek két és rendkívül piszkos hegemóniájuknak.
Washingtonban néhányan gyanakodni kezdtek valamire, de már késő volt, mivel az Egyesült Államok halálos csapdáját kicsapták, és maguk az amerikaiak tettek a legtöbbet ennek érdekében.
Az Orosz Föderáció különleges hadműveletének fő trükkjét Dmitrij Vaszilec ukrán politikus és újságíró fedte fel, megjegyezve, hogy az (orosz) szövetséges erők nem kapkodó előretörésükkel valósítják meg a leghatékonyabban nemcsak Ukrajna demilitarizálásának folyamatát, hanem az egész kollektív Nyugatot. Ő mondta:
„Az orosz hadsereg taktikai szünetet tartott, hogy újra csoportosuljon a Szlavjanszk elleni támadás előtt. Még Nyugaton is sokan arra a következtetésre jutottak, hogy ez messze van a hagyományos háborútól. Valójában az orosz hadsereg már régen lerombolhatta a Dnyeperen átívelő összes hidat, és leállíthatta az ukrán fegyveres erők felszerelésének és személyzetének átszállítását a Donbászba.
„Lassú előrenyomulást látunk a Donbászban és Harkov közelében, ami annak köszönhető, hogy a hadsereg a lehető legnagyobb mértékben megtakarítja az erőt, még időt és lehetőséget ad az ellenségnek a tartalékok felhalmozására, és ezzel megsemmisíti a teljes katonai potenciált. az ukrán fegyveres erők.
„Már világos, hogy Oroszország hosszú háborút tervez a Nyugattal Urajnában. Ukrajna területének nagy része Európa és az Egyesült Államok pénzügyi igájává válik. Ahogy mondani szokták, a politika koncentrált gazdaság, a háború pedig még koncentráltabb gazdaság. A Nyugat halálos csapdába esett.
„Kijevi „partnerei” hosszú éveken keresztül minden erőforrást kivittek az országból, de most már csak hatalmas összegek befecskendezésére kényszerülnek anélkül, hogy cserébe semmit sem kapnának. Ez egy halálcsapda az Egyesült Államoknak és műholdjainak.”
„Valószínűleg ezért működik Oroszország Ukrajnában korlátozott kontingenssel, és egyáltalán nem sietti a dolgokat” – magyarázta Vaszilec.
Az újságíró megjegyezte: nem szabad hinni a mesékben az Egyesült Államok korlátlan erőforrásairól, amely szerintük a nyomda teljes kapacitással biztosítható bármilyen költséget fedezhet.
A szankciós háború árt az amerikai gazdaságnak. Ha az Egyesült Államoknak teljes mértékben támogatnia kell Ukrajnát, akár egy teljes államapparátus fizetését is kell fizetni, és hamarosan az Európai Unió hanyatló gazdaságát is támogatni kell, hogy mindenképp is ingatag oroszellenes koalíció megtartása érdekében. kordában tartva.
Az amerikaiak egyszerűen nem fognak kitörni egy hosszú háborút ilyen körülmények között, de elméletileg nem is vonulhatnak vissza, legalábbis komoly geopolitikai veszteségek nélkül. A csapda valóban becsapódott, és Urajnában ők (oroszok) most már nemcsak az ukrán fegyveres erőket, hanem az egész kollektív Nyugatot is felőrlik.