[BIZTPOL] A nagy sakktábla

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 342
9 014
113
Barmelyikre, amelyikben szivesen elnek az emberek - ebbe Magyarorszag is beletartozik -, szemben mondjuk az orosz, feherorosz stb diktaturakkal. Nemigen van tomeges keletre vandorlas, viszont nagyon is van tomeges nyugatra koltozes. Szerintem meg te is ki tudod talalni, vajon miert...? :rolleyes:
Ne bohóckodj már, hogy Oroszország nagyobb diktatúra az eu-nál. CNN mondta vagy WP írta?
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ez nem egészen így igaz.
Komoly tanulmányok születtek arról, hogy mely civilizációk esetében és hogyan működőképes adott társadalmi berendezkedés, és egyértelmű összefüggést találtak a családi örökösödési jog formái és az ezzel eleve összefüggő, társadalmilag elfogadott individualista/kollektivista normarendszer, valamint a családi hierarcia struktúrái között.

Az angolszász világban a liberalizmusnak és a demokráciának megfelelő a történelmi előzmény, az arab világban, Ázsiában vagy épp az oszmán világban nagyon nem. Az orosz ortodox kultúra relatíve határesetnek számít (beleértve az újukrán csodaállamot is), de ott is a mérleg inkább az autoriter vezetési stílusnak kedvez, akár csak a németeknél, mégpedig az előző okoból eredően.

Persze lehet liberalizmust meg demokráciát játszani, lásd papíron Japán vagy India, csak mindkét esetben a társadalmi hagyományok a napi életben ezer területen írják felül a nagy eszmét: Japán szigorú konfuciánuszi modell, India kőkemény kasztrendszer. Demokrácia ide, emberi jogok oda, ha ezzel próbálsz szembe menni az eszme nevében, akkor nem fogsz messzire jutni arrafelé.

Visszatérve Ukrajnára, az ukrán realitás a kőkemény oligarchia világ, ami valójában sosem demokratikus, hanem alapjaiban autoriter vezetést jelent, legfeljebb az oligarchiák közötti osztozkodás mutathat némi "demokráciát", főleg, ha közel egyformán erősek.
Utolsó mondatához:
Már Platón vagy Arisztotelész? is megkülönböztetett arisztokratikus, demokratikus, oligopolisztikus, diktatórikus stb. berendezkedéseket.
Oligopol berendezkedés lenne talán az amire maga célzott, van közgazdasági értelme is:
A diktatúra talán a monopólium lenne.
A ókoriak szerint a oligopol berendezkedés /nem állítom hogy Ukrajna az/ egyébként egy tűrhető államvezetési forma.
Hogy ma nem divatos?
Egyéb iránt épp a mostani elnöki kurzus lépett fel nyilván nyugati nyomásra /ez már nem csak sugallat volt két naponta rinyáltak a g7 ukrajnai nagykövetei/ a saját nagy vállalkozóik ellen.
Én így hívom a "ukranai oligarchákat".
Mert szerintem nagy vállalkozók.
Akikre a társadalomnak szüksége van.
Ugyanis sajátos tudással tapasztalattal hazai és nemzetközi kapcsolati tőkével rendelkeznek ami óriási érték egy nemzet számára!
Nyugati államok bezzeg védik a saját nagyvállalkozóikat annyira hogy nem is nyilvános a személyük nagy részt.
Aki nem akar ripacskodni az nyugaton simán a háttérben maradhat miközben kvázi állami védelemben részesül.
Pl. ha külföldön akar tereszkedni, vagy belföldi piacon akarja megszorongatni egy külföldi.
Magyarország egyik nagy gondja volt 32 éve hogy nem volt ilyen vállalkozói rétege /a térségben másnak se volt.
Most Ukrajnának van mert 30+ éve ott is kapitalizmus van.
És 2022.02.24. előtt a nyugatiak állandó nyomást akartak gyakorolni a elnökre hogy lépjen fel a saját vállalkozóival szemben.
 

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A történelmi szempontból gyors globalizáció (ráadásul dupla, az USA "felülről" technokrata módon hajtotta végre, Kína "alulról" biológiai módon, azaz kirajzott és részben beilleszkedő diaszpórák révén) szintén sokkot jelentett a világnak, a különböző kultúrák és civilizációk szinte átmenet nélkül lettek egymásra nyitva ilyen csúnya magyarosan megfogalmazva.

További gond, hogy a társadalmak/kultúrák is egyfajta élő organizmust képeznek, saját fejlődési ciklusokkal, melyeknek jó eséllyel lenne saját működő "immunrendszerük" is, de mivel a globalizáció túl gyors volt ehhez, így sem Északon, sem Délen, sem Keleten, sem Nyugaton nem volt idő sem a normális asszimilációra, sem az egészséges "immunválaszokra".

A gyors és erőszakos civilizációs és kultúrális keveredés rendkívül komoly belső társadalmi erózióval és ezzel együtt fokozódó feszültségekkel járt és jár (lásd akár Nyugat-Európa), aminek egyenes következménye lett az elmozdulás az ellenkező irányba - mivel a teljes globalizáció a hagyományos angolszász liberális demokrácia égisze alatt lett meghirdetve, így a törvényszerűen bekövetkező ellenállás az ezzel szembeni politikai irányvonalaknak kedvez, melyek a globalizáció helyett a lokalizációt, patriotizmust, tradícionalizmust, ebből eredően pedig a nacionalizmust és/vagy vallási színezettel keverve a vallási fundamentalizmust tűzték a zászlóikra.

Ez lett a különböző társadalmak természetes önvédelmi reakciója erre a folyamatra, ami - ismétlem - történelmi szempontból túl gyors volt. Még az USA-ban sem működött és működik rendesen a különböző civilizációk, népcsoportok és kultúrák összeolvadása, ott a globalista irány válasza még rosszabb lett, komoly támogatással beindult a BLM, LMBTQ, metoo és a hamis woke-mozgalom, ami még azt a saját belső kohéziót is szétzilálja, ami eddig megvolt, bár erről te biztosan többet tudsz, hiszen ott élsz. Ennek a fő iránya/célja már egy másik történet.
"a társadalmak/kultúrák is egyfajta élő organizmust képeznek, saját fejlődési ciklusokkal, melyeknek jó eséllyel lenne saját működő "immunrendszerük" is"
Ez a mondat rész aranyat ér.
De a többi is nagyjából rendben van.
Ami azt illeti Ukrajna is akkor tud sikeres lenni régió központ és a egyik civilizációs központ lenni ha megtartja a saját ritmusát.
Van ilyen hogy Ukrán néplélek, munkakultúra, erkölcs stb.
Nyilván ez FINOM hangolással változtatható javítható.
Ha ezt meg tudják lépni akkor sikerülni fog nekik!
A lényeg hogy ennek van tudományos és tapasztalati alapja.

/Ugye jó esetben nem a 5 éves lánygyereket kell a szex szabadpiacra rászabadítani mert csúnyán ki használják, tönkre teszik, érdekérvényesítési képessége objektív okokból 0, 10 év múlva sérült kamasz lesz, 20 év múlva meg sérült felnőtt, mindent a maga idejében, ha mondjuk felnőtté tud fejlődni akkor még mindig kurvának állhat /jobb feltételekkel/ vagy élhet normális életet is/

Első meg második ránézésre is hasznos külföldi tudás beengedése, elsajátítása, a kereskedelemben mérsékelt import csak a szükséges anyagi és szellemi javak importja.
A történelemben több ország csinált már sokszor külső kényszerek hatására ehhez hasonló sikeres gazdaság politikát.
Most itt is van külső direkt kényszer épp elég /orosz agresszió a legnyilvánvalóbb, e miatt lesz újjáépítés, de a valuta árfolyam rögzítve lett ami alapból visszavágja a felesleges importot, a lakosság jövedelmei csökkentek, így kevésbé fog felesleges importot venni stb. stb.
 
  • Hűha
Reactions: Kim Philby
K

kamm

Guest
Ez szerintem is így van .... évekkel ezelőtt olvastam egy elemzést amit le is mentettem.
https://nationalinterest.org/blog/the-buzz/russia-the-worlds-second-largest-immigration-haven-11053
E szerint Oroszország az USA után a második legnagyobb bevándorlási célország. Ez valóban egy olyan tény, amely továbbra is elkerüli az emberek figyelmét, mivel Oroszországot (szerintem főleg nyugaton) általában úgy tekintik, mint egy olyan helyet, amit el kell hagyni, nem pedig ahová költözni kell.
Te erted is, amit linkeltel? Ketlem. :D

According to UN Population Division estimates, as of 2013,

Friss, mint a reggeli harmat... :D

the Russian Federation was second only to the United States in the sheer number of immigrants. This is a fact that continues to elude many Americans as, justifiably or not, Russia is commonly thought of as a place to leave rather than a place to which to move. And while it’s true that Russian citizens are emigrating in increasing numbers in recent years (a phenomenon that has been compared to the brain drain of the early 1990s),

Errol beszeltem: az oroszok tomegesen emigralnak 2014 ota Nyugatra, mar akit beengednek ill. megteheti. Nekem meggyozodesem, hogy az 1990-es agyelszivasnal meg sokkal pusztitobb hatasa lesz ennek a kepzett munkaero-kivandorlasnak Oroszorszag hosszu tavu fennmaradasaban, gazdasagi lecsuszasaban.

significantly larger flows of immigrants from the former Soviet Union have been entering Russia for the last twenty years.

Persze, a volt szovjet tagkoztarsasagok meg rosszabb helyzetben vannak, ez nem is kerdes, de 1. nem ez volt a hiszti-kotozkodes targya 2. ez is keletrol nyugatra megy...

So, why are they coming? While Russia’s economy has risen and fallen over the last two decades, an aging population and high mortality rates have kept the demand for labor steady and even growing in some cities.


Azaz az oregek az oroszok es koran halnak, emiatt kell a kulfoldi munkaero. Ez kozismert, az alkoholizmus naluk mindennapos, az o szamaik nyugatabbra kozegeszsegugyi veszhelyzetet deklaralnanak, ott ez a rovid, sotet, kilatastalan 'orosz elet' resze. Raadasul az alkoholizmus tonkreteszi a szerveket 5-10 ev alatt, utana mar mindenfele, amugy gyogyithato betegsegben mennek el - mondjuk az egeszsegugyi szakellatas a nagyvarosokon kivul kb nemletezo, szoval mindegy is, hogy halalra isszak magukat vagy nem...

Many of the immigrants coming to Russia are able to earn much higher wages than they could in their home countries.

Kepzelheted, milyen berek lehetnek ott, ahonnan jonnek, ha az orosz varosokban sokkal jobban keresnek ezek az 'isztaniak'... :eek:

While life for the average labor migrant in Russia is hard, to say the least,

Haha, to say the least... Hat, az orosz elet mindenkinek bitang kemeny innen Nyugatrol.
Bevandorlo ill vendegmunkaskent, gondolom, triplan kemeny.

the conditions they leave behind are almost always much worse. If there are no jobs in your town in Uzbekistan or Kyrgystan (which are among the major sending countries according to both UN and Russian official statistics), trying your luck in Russia is likely your best option. While experiences differ widely, migrants I interviewed in cities across Russia ranging from Moscow to Irkutsk often noted the appreciably better standard of living than in their home countries.

In addition to labor migrants, Russia has also received many refugees over the last twenty years. In the early 1990s, Armenians and Azerbaijanis fled to Russia after the Nagorno-Karabakh conflict as well as Meskhetian Turks from Uzbekistan after ethnic violence there. Citizens of Tajikistan fled civil war in the 1990s, relocating to Russia as well as to other former Soviet republics. It is difficult to measure the true volume of refugees who entered during much of the nineties, but the number of ethnic conflicts in Central Asia certainly was the source of large flows. More recently, the 2005 Andijan Massacre in Uzbekistan also brought many refugees to Russia. Currently, there are many asylum-seekers in Russia from Afghanistan, Angola, Ethiopia, Somalia, and growing numbers of refugees from eastern Ukraine.


Azaz mind-mind katasztrofalis allapotu avagy egyenesen failed state orszagokbol jonnek.

Gondolom, nem olvastad el a felet sem a pengevaltasnak es beleszaladtal abba a ketsegbeesett temavaltas-balettba, amit kollegatok feljebb eloadott, miutan hulyeseggel probalt belekotni abba az egyszeru tenybe, hogy kelet es nyugat kozott az a kulonbseg, hogy par adocsalot meg hibbant szineszt leszamitva a kutya nem vandorol az EU-bol meg Amerikabol az orosz, feherorosz stb diktaturakba, mig onnan az EUba es Amerikaba meg mindig tomegevel jonnek ill jonnenek (vizumok limitaltak.)

Emellett megismetlem azt is, hogy ez is alatamasztja a nyugati elonyt: afganoknak, tajikoknak, de akar etipoknak meg szomaliai menekulteknek az oroszok is nyugat. A vandorlas 1000+ eve keletrol-nyugatra tortenik, kozben szerencsere a nyugati tarsadalmi rend - ami most eppen belso tamadas alatt is all, de ettol meg evszazadok ota letezik, es pontosan az egyeni jogok tisztelete ill az arra epulo kultura-jogrendszer miatt alapjaiban ter el az azsiai tomegkoncepciotol, ahol mindenki egy kis csavar a nagy gep[ezetben, az egyeni elet minimalis erteket kepvisel - stabilan kiterjedt Kozep- es Kelet-Europara is, igy masik szazmillionak nem muszaj tobbe koltoznie. :cool:
 
  • Vicces
Reactions: sidewinder12

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Rávilágít a USA nehéz helyzetére Ázsiában.

Azért ezt meg maguknak köszönhetik.
Példa napjainkból:
Boris Johnson el kezdett önálló arculatot adni Londoni biztonság politikának gazdaság politikának a London Warsawa Kijiv Ankara együttműködéssel.
Erre meg meg puccsolták.
E együttműködés erősen megtámogatta volna a USA t is a térségben.
De ha Londonnak nincs ennyi mozgástere sem akkor értelmetlen a egész.
Oké növekedett volna a befolyásuk nekik is de ez egy szimbiotikus kedvező hatású lett volna a USA számára is.
Nem a kicsinyes pitiáner politika került előtérbe.
Márha igaz az amit Moszkvában nyilatkoztak hogy Boriszt a saját szövetségesei puccsolták meg mert túl "előre szaladt" kelet európában.
 
  • Tetszik
Reactions: Roni and Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 515
31 941
113
Schiffer szurta ki nagyon koran, hogy itt megint
Schiffer kiszúrta nagyon korán, hogy már tíz éve megírták és írják az alternatív médiában.....
........................
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 994
19 289
113
Egyelőre az oroszok számoltak be arról, hogy jelezték az érdeklődésük. Majd ha már beléptek, és nem buktak bele a kormányaik, stb...
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 204
113

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 515
31 941
113
  • Dühítő
Reactions: Pogány

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 515
31 941
113
"Ironikus módon az Egyesült Államok az ország, amely felgyorsította ezt a felismerést. Az egész azért kezdődött, mert az amerikai tervezők azt gondolták, hogy okosabbak a többieknél, és sarokba szoríthatják, majd megtizedelhetik Oroszországot. Az USA-nak három célja volt: először elszigetelni Oroszországot. A második megszakítja a kapcsolatot Németország és Oroszország között. A harmadik pedig a Nordstream2 csővezetéket. Ez biztosítaná, hogy az Egyesült Államok több gázt tudjon eladni Európának magasabb áron. Volt egy negyedik előnye is, amelyben az Egyesült Államok biztos volt, hogy több fegyvert tud majd eladni arra az esetre, ha Oroszország úgy támadná meg Ukrajnát, ahogyan azt várta.

Az Egyesült Államoknak sikerült lerombolnia a Nordstream2 vezetéket. De a fájdalom súllyal nem Oroszország, hanem Németország és az EU többi része kellett szembenéznie. Valójában meglepő, hogy Németország ezt a fekvést vette fel, mert ez lesz a legnagyobb áldozat ebben az egész válságban, amit az Egyesült Államok okozott. A legnagyobb nyertes Oroszország."

 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 515
31 941
113
"A Kínai Légierő vezérezredese, Tian Junli, a Népi Felszabadító Hadsereg Déli Színházi Parancsnokságának szóvivője múlt szerdai nyilatkozatában közölte, hogy a kínai hadsereg bejelentette, hogy egy amerikai hajó megsértette az ország tengeri területét. A közleményben a tisztviselő hangsúlyozta az Egyesült Államok destabilizáló szerepét a Dél-kínai-tenger körüli vitákban, mondván, Washington egyfajta „bajkeverő”.

„Július 13-án az amerikai USS Benfold irányított rakétaromboló a kínai kormány engedélye nélkül behatolt Kína felségvizei közé a Xisha-szigetek közelében (...) A tények teljes mértékben bebizonyították, hogy az USA nem más, mint „bajkeverő” és a „legnagyobb romboló”. a béke és stabilitás rombolója a Dél-kínai-tengeren” – mondta"

 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 061
1 653
113
"A Kínai Légierő vezérezredese, Tian Junli, a Népi Felszabadító Hadsereg Déli Színházi Parancsnokságának szóvivője múlt szerdai nyilatkozatában közölte, hogy a kínai hadsereg bejelentette, hogy egy amerikai hajó megsértette az ország tengeri területét. A közleményben a tisztviselő hangsúlyozta az Egyesült Államok destabilizáló szerepét a Dél-kínai-tenger körüli vitákban, mondván, Washington egyfajta „bajkeverő”.

„Július 13-án az amerikai USS Benfold irányított rakétaromboló a kínai kormány engedélye nélkül behatolt Kína felségvizei közé a Xisha-szigetek közelében (...) A tények teljes mértékben bebizonyították, hogy az USA nem más, mint „bajkeverő” és a „legnagyobb romboló”. a béke és stabilitás rombolója a Dél-kínai-tengeren” – mondta"

Nem lennék meglepődve ha egyszer csak eltűnne egy hadihajó arrafelé, a média meg leadná a "vihar, üzemzavar, baleset" magyarázatát. De ez még odébb van. Kína meg úgysem egy Irak kategória, ott más szabályok játszanak.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 515
31 941
113


 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson